PDA

Zobacz pełną wersję : Tetro, otulacz wełniany



rafandynka
24-05-2010, 13:44
Ktoś próbował? Szukam dobrego otulacza z wełny, polećcie coś.

visenna2
24-05-2010, 14:49
Ktoś próbował? Szukam dobrego otulacza z wełny, polećcie coś.

Ja się ostatnio rzuciłam na otulacze wełniane, właśnie kupiłam Wolwikkel amsterdam i loveybums, oba są doskonałe. Tetro nie próbowałam jeszcze niestety i chyba nie spróbuję, bo za małe na moją kluskę.

klusiecka
29-05-2010, 09:57
Ktoś już go ma? jest to jedyny otulacz który mnie kusi i ciekawa jest recenzji.

mama-japonka
29-05-2010, 14:43
Ja go mam :-) lada moment wypróbuję :-)

elizek
29-05-2010, 14:47
Ja tez nie mam tego z Tetro ale goraco polecam zrobic samemu na drutach! Ja wlasnie jeden wydziergalam i po prostu go kocham a trzyma jak nic! Ale moge tez goraco polecic muksut! Jest cieniutki i supermieciutki a trzyma super!

olka
29-05-2010, 14:56
Ja tez nie mam tego z Tetro ale goraco polecam zrobic samemu na drutach! Ja wlasnie jeden wydziergalam i po prostu go kocham a trzyma jak nic! Ale moge tez goraco polecic muksut! Jest cieniutki i supermieciutki a trzyma super!
A jak taki otulacz wydziergać?? Masz jakiś "przepis" ?

agatkie
29-05-2010, 15:12
olka, na 100% jest gdzieś na forum opis, bo swego czasu też zrobiłam :)

magnolia
29-05-2010, 16:28
jako że ja też jestem fanką handmade otulaczy, to wklejam linki do wszystkich wzorów z forum:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?29173-pieluszka-made-by-myself-prosz%C4%99-o-konstruktywn%C4%85-krytyk%C4%99-%29-co-mnie-ostatnio-nasz%C5%82o&p=647226&highlight=#post647226 - otulacz z rzepami, super dla maluszków, jak disana
i gatki:
ottobre: http://www.ottobredesign.com/en/print/pdf/wool_diaper_cover_en.pdf
tu od noriski 2 rodzaje: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?9798-otulacza-welniany-przepis-na-drutach-%29&highlight=ottobre
i tu jeszcze jeden: http://www.birdcrossstitch.com/soakers/pattern/

to taki mały OT:)

ph78
29-05-2010, 22:17
Mamo-japonko, to próbuj i prosimy o recenzję :D

NiLLi
31-05-2010, 21:13
Ja też jestem ciekawa, bo otulacz wełniany to moja ostatnia nadzieja chyba. Bo synek cały czas odparzenia ma... czekam na recenzje :)

visenna2
31-05-2010, 21:19
Ja też jestem ciekawa, bo otulacz wełniany to moja ostatnia nadzieja chyba. Bo synek cały czas odparzenia ma... czekam na recenzje :)

Na odparzenia wełna jest super, to mogę powiedzieć :) Niedawno sama narzekałam na wieczne odparzenia, a odkąd trzymam Kluskę w tetrze z wełną jest dużo lepiej. Jestem zachwycona otulaczem Wolwikkel, po raz pierwszy widzę coś takiego, żeby otulacz naprawdę odprowadzał wilgoć, nie wiem jak to się dzieje, ale on jakoś odparowuje a sam jest suchy...
Jak Anka zafajda wszystkie wełniaki, które mamy, zakładam pulowe otulacze i jeśli nie czuwam i nie zmieniam pieluchy po każdym siknięciu to po paru godzinach ma odparzenie. Wełna zdecydowanie rządzi.

NiLLi
31-05-2010, 22:54
visenna2, a masz jeszcze inne wełniane otulacze? A jak szorty? sprawdzają się? Teraz idzie lato to berbeć może w samych szortach z pieluszką latać. Jak szorty trzymają pieluszkę?

ph78
03-06-2010, 21:49
Macałam Tetro, chociaż nie uzywalam.
Strasznie mi się podoba materiał, z ktorego jest wykonany - mięciutki, supercienki, przewiewny - będzie super na lato!
Konstrukcja będzie świetna do EC, nauki nocnikowania.
Niestety, na formowanki wydał mi się zbyt malutki.

aladw
03-06-2010, 22:06
wpiszcie wpiszcie cos
w ogole temat welny jest szalenie ciekawy ja wlasnie zamowilam pierwsze gacie Storchenyczekam az przyjda i pewnie domówie kolejne i warto znac inne opinie:)

elizek
03-06-2010, 22:12
No ja uzywam teraz praktycznie same formowanki lub skladaki i welniaki na to.
Mam juz na skladzie 2 otulacze muksut na napy, jedne gacie muksut - super cieniutkie idealne na lato ale na noc bym nie probowala.
No i do tego 2 samorobne gacie ktore najbardziej lubie uzywac. Trzymaja po lanolinizowaniu jak malo co!

NiLLi
03-06-2010, 23:03
Zamówiłam otulacz Tetro i będę próbować :D wełniaki to moja ostatnia próba :)

NiLLi
07-06-2010, 22:10
Mam :) Teraz czekam tylko aż dotrze kuracja lanolinowa. Zamówiłam też te wkładki do otulacza. Wydają mi się wielkie :) Zobaczymy, jak to będzie wyglądać po ubraniu. Kupiłam też ten śpiworek i kocyk Tetro. Synio właśnie śpi w śpiworku. Sukcesem jest to, że jeszcze ma go na nogach :P Dla mnie najważniejsze było coś, co nie ogranicza ruchów i myślę, że to jest właśnie ten śpiworek ;)

mama-japonka
11-06-2010, 01:27
No to wreszcie użyłam. Materiał świetny, trochę grubszy od loveybumsów, ale mięciutki i milusi. Moja ma 10,5 kg i jest na styk - myślę, że starczy do ok. 11-12 kg - zakładając na wkłady tetro, bo na formowankę jeszcze nie próbowałam. Wydaje mi się, ze się trochę w nim zgrzała, ale u nas 32 st. w cieniu :-) Super zgrabniutki i dopasowany! Nie czuć zapaszku - nic nie łapie i po chwili jest suchutki. Dla mnie ekstra!

NiLLi
11-06-2010, 09:36
Ja na razie zrobiłam kurację. Jest klejący. Za mało wypłukałam, czy tak ma być?

klusiecka
11-06-2010, 14:00
Dzisiaj przyszedł- jestem nadal pozytywnie zaskoczona, bo to jedyny wełniak który mi się po prostu podoba. Kilka patentów jest ciekawych, zapięcie czy sposób mocowania wkładek. Pierzemy lanolinujemy i za tydzień się wypowiem dlej.

Musli
11-06-2010, 14:28
moze sie kleic troche wykrec w reczniku i wysusz :)

NiLLi
11-06-2010, 16:22
No, już jest lepiej. Tylko, że na mojego 12kg kluska ten otulacz jest lekko przymaławy.

rzufik
11-06-2010, 21:18
po całym dniu dzisiejszym moge już co nieco powiedziec
plusy:
jest cienki, ładny, ciekawy i wielofunkcyjny (jako pasek sumo super!)
nie przepuszcza, nawet formowanki (która po bokach nie jest zakryta)
na noc raczej nie zaryzykuję ale na dzien jak najbardziej

minus:
guziki. z 4 został 1 :ninja:
ale spróbuję jakos pancernie przyszyc i moze się oprą paluchom Franka ;)


to ze starcza na mało kg to moze i ok , po prostu wtedy zostaje sam pasek sumo :)

NiLLi
11-06-2010, 21:22
Też zwróciłam uwagę na te guziki i pomyślałam, że zbyt długo nie wytrzymają :P

neverendingstory
13-06-2010, 20:52
i ja zamówiłam otulacz TETRO kolor Aqua - ciekawam jak będzie:)

ph78
13-06-2010, 21:16
Ooo, neverendingstory, to ja poproszę o real foto, bo ten kolorek też mnie bardzo intryguje :D

neverendingstory
13-06-2010, 22:02
paczuszka powinna dojść kole wtorku to obfocę:)

lilka_l
13-06-2010, 22:17
Posiadałam krótką chwile aqua - całość zrobiła na mnie fajne wrażenie ale moim zdaniem do 15 kg to on nie dociągnie, niestety. Dlatego się z nim pożegnałam.

Mania
13-06-2010, 22:34
Dzisiaj przyszedł- jestem nadal pozytywnie zaskoczona, bo to jedyny wełniak który mi się po prostu podoba. Kilka patentów jest ciekawych, zapięcie czy sposób mocowania wkładek. Pierzemy lanolinujemy i za tydzień się wypowiem dlej.

a to on ma jakiś specjany sposób mocowania wkładek? napiszcie jaki, proszę Czy nadaje się do stosowania ze zwykłymi pieluszkami tetrowymi?

klusiecka
13-06-2010, 22:41
jasne, że nadaje się do stosowania z tetrą
specjalny system to po prostu haftki i haczyki takie jak przy pasku sumo ( bieliźniane, stanikowe) ogólnie nic bardzo skomplikowanego, ale rozwiązanie fajne bo wkładka sie trzyma na miejscu.
Niestety o samym otulaczu nie napisze jeszcze nic, bo młoda ma biegunkę wiec wróciliśmy do jednorazówek :(,
otulacz od rana na pupie:
- jest mały, co prawda na mojego chudzielca ok, ale na większe dziecko będzie za mały!! tak jak pisałyście wczesniej będzie pasował tak do około 10 -11 kg
:!:Hmmm producent tetro jest na forum, pewnie też czyta wątek z recenzjami- Kingo możeby tak zrobić TETRO maxi dla dzieci powyżej 10 kg lub na formowanke?
-pupa jest mała zgrabna, prawie jak w jednorazówce
-sposób zakładania- szybki i wygodny
- miły i miękki w dotyku
-guziki na razie są ok, na ich temat wypowiem się za jakiś miesiąc dwa
- otulacz jest super na lato, przewiewny i ładny i dziecko w samej pieluszce bedzie wyglądało elegancko :)

Mania
14-06-2010, 22:29
hm... trochę się zmartwiłam, że ten otulacz to raczej do 10-11 kg, bo moja mała ma teraz właśnie między 10 a 11 kg a planowałam kupić. Czy ktoś używa dla rocznego dziecka o podobnej wadze? A może macie zdjęcia, jak na dziecku leży ten otulacz, czy faktycznie taki mały jest...

rzufik
14-06-2010, 22:32
hm... trochę się zmartwiłam, że ten otulacz to raczej do 10-11 kg, bo moja mała ma teraz właśnie między 10 a 11 kg a planowałam kupić. Czy ktoś używa dla rocznego dziecka o podobnej wadze? A może macie zdjęcia, jak na dziecku leży ten otulacz, czy faktycznie taki mały jest...
fran ma rok i 3 m-ce, wazy ok 11 kg, jest szczupły, otulacz nam jeszcze chwilę posłuzy. potem sprzedam :)

AMK
14-06-2010, 22:52
dobrze, że się nie skusiłam, bo dla Miłego za mały
szkoda, bo bardzo estetyczny :)

monia52
17-06-2010, 21:59
Otulacz używam od kilku dni. Jest bardzo milutki, zgrabny, cieniutki, ciekawe rozwiązania zapięć ale ... jest bardzo malutki. Kupiłam z myślą o odpieluchowaniu mojej 2-latki. Waży 11 kg i jest bardzo szczupła: 20 centyl wagi i 90 wzrostu. I mimo jej drobnych rozmiarów gumka wżyna się w brzuszek - zostawia odciśnięty ślad czyli nawet użycie samego paska sumo nie za bardzo się sprawdzi, bo będzie zbyt mocno ściskał w pasie. Na mojego 10-miesięczniaka nawet nie mam co próbować, bo on jest grubszy w brzuszku od Stasi :)

lilka_l
17-06-2010, 23:29
NO niestety, otulacz świetny ale rozmiar nieprzemyślany. MOże producent coś wymyśli...

klusiecka
18-06-2010, 08:55
Niestety po pierwszym zachwycie mam juz pewne ale...
- po pierwsze i najważniejsze powinien byc jeszcze jeden rozmiar otulacza, bo z tego dziecko mi za 4 kilo wyrośnie, ostatnio sie zrobiłam wrogiem onesizeów
- nie dogaduję sie z oryginalnymi wkładkami. dziecko małe, i wkładki muszę dziwnie zwijać, znacznie łatwiej zakłada się tetrę ( za pare kg pewnie wrócę do oryginalnych wkładek)
- prany ręcznie w chłodnej wodzie, ale i tak się zmechacił

Zalety pozostają bez zmian: ładny, nieprzeciekjący, mała pupa, i elegancki

NiLLi
18-06-2010, 22:05
Synek ma prawie 11 miesięcy i 12kg. Klusek z niego. Waga i wzrost na 97 centylu. Otulacz kupiłam i sprzedałam, bo był mały. Ledwo dopinałam na wysokość, a w pasie wydawało mi się, że małego ciśnie. Te wkładki też jakoś nie przypadły mi do gustu - za duże. Dla chłopca powinna być opcja złożenia z przodu dla zwiększenia chłonności, a tu wkładka była przypinana z tyłu i nawet jeśli bym złożyła i założyła odwrotnie to wydaje mi się, że zaczepy wkładki by synka uwierały.

Wykonanie faktycznie estetyczne.

goge
22-06-2010, 00:25
Tetro faktycznie kuszą swoją urodą i nie wiem czy się nie skuszę

Mam pytanie trochę:op: gdzie można kupić wełnę do samodzielnego zrobienia gatek wełnianych?
Czy w "stacjonarnych" sklepach tez jest dostępna??

klusiecka
22-06-2010, 09:00
Tetro faktycznie kuszą swoją urodą i nie wiem czy się nie skuszę

Mam pytanie trochę:op: gdzie można kupić wełnę do samodzielnego zrobienia gatek wełnianych?
Czy w "stacjonarnych" sklepach tez jest dostępna??
wełną i inne materiały do samodzielnego szycia pielszek są w którymś ze sklepów z pieluszkami- nie pamiętam którym, jest w przyszpilonym wątku o sklepach z pieluszkami

elizek
22-06-2010, 09:08
Tetro faktycznie kuszą swoją urodą i nie wiem czy się nie skuszę

Mam pytanie trochę:op: gdzie można kupić wełnę do samodzielnego zrobienia gatek wełnianych?
Czy w "stacjonarnych" sklepach tez jest dostępna??

Ale ty chcesz material welniany czy welne w motkach? Jesli w motkach to szukaj koniecznie takiej co mozna prac tylko recznie...

moniaaa
22-06-2010, 15:17
ja jestem BARDZO zadowolona z tych otulaczy, mam dwa brazowy i blekitny super na noc szybko sie malego wysadza, w ciagu dnia ich nie uzywam, mam tylko jedna wkladke tetro, dla nas troche za gruba, dwie warstwy by nam wystarczyly, bo adas raczej nie wysiusia sie zupelnie do pieluszki przede wszystkim w nocy..

rozmiar - adas wazy okolo 10 kilogramow i rozmiarowo otulacz super, jest dosc sporo luzu wiec ponosi dluugo

goge
22-06-2010, 23:31
Chodzi właśnie o taką w motkach, czy ktoś widział w stacjonarnym sklepie??

deidre
10-07-2010, 00:49
Bardzo podoba mi się pomysł z paskiem sumo, szybko się ściąga i jest bardziej przewiewnie (otulacz znajduje się w kluczowych miejscach, boki są nie zabudowane). Poza tym otulacz posiada wiadome zalety otulacza wełnianego. Niestety potwierdzam, że
- jest za mały, szczególnie w obwodzie (na długośc może być), założony na 10kg dziecko jest bardzo ciasny, ciężko się wkłada materiał pod pasek.
- system na guziki i haftki jest dla mnie mało wygodny, wolałabym napy (przynajmniej na pasku)
- wkładka za duża (wystaje nawet w opcji zapięcia na pierwszy guzik)

Olban
11-07-2010, 10:18
Kupiliśmy, założyliśmy i... wydaje mi się, że obciska strasznie. Toś nie jest jakoś specjalnie pulchna, aczkolwiek dość duża z niej kobitka (4 mc z "ogonkiem" 7 kg ponad i rozmiar ubranek 80). Wiem, że za luźno nie powinno być, bo by przeciekało, ale ma strasznie mocne ślady po gumkach na pasie (a zapięte na ostatnią haftkę) i na udach... :( niezależnie od tego co wkładam do środka... a ma to być one-size... jakoś tego nie widzę... i co z tym fantem zrobić???

Olban
11-07-2010, 21:43
Hop, hop! Dziewczyny! wasze otulacze tetro też tak działają???

Bodzia_30
11-07-2010, 21:47
Może za wysoko zapinasz? Mój waży jakieś 8,5 kg i nic go nie uciska a jest naprawdę z niego pulpecik. Pasek powinien być poniżej pępka.

Olban
11-07-2010, 21:56
A uda? Tu się chyba wiele nie da... :/ no nie wiem... popróbuję jeszcze...

glamourmum
11-07-2010, 21:57
Moja prawie 8-miesięczna Dzidzia chudziak waży 7kg i zapinam na najciaśniejszą haftkę z kolei i też się zastanawiam jak to jest one size, skoro teraz jest na najciaśniejszym :roll:

Mania
11-07-2010, 23:00
też mam tetro, mała ma rok i 3 miesiące i wydaje mi się, że obciska ją ten pasek wieć dołożyłam taki paseczek z haftkami (do stanika takie miałam) i teraz jest luźniej:)

ladidadi
11-07-2010, 23:07
Hej Olban ;)

Ja tetro mierzyłam jakis czas temu i juz było nam jakoś ciasno :/ Jak teraz Mańka ma 13 tygodni i waży 7400 to gdzie ja bym jej to założyła za pół roku ???

Olban
12-07-2010, 08:40
Otóż to... pasek ma pod pępkiem, ale to nic nie pomaga :( wiem, że powinno być w miarę ciasno, żeby się trzymało, ale aż tak??? a doszywanie czegokolwiek odpada- mam w tym temacie 2 lewe ręce ;) ach....

Bodzia_30
12-07-2010, 08:44
A uda? Tu się chyba wiele nie da... :/ no nie wiem... popróbuję jeszcze...

Jaki masz ten otulacz? Przecież uda nie ma jak obciskać, bo jest skonstruowany jak pasek sumo.
Nie wiem jak wy zakładacie ten otulacz, ale naprawdę, mojego nic nie uciska. A waży więcej niż wasze dziecia. Pasek musi być dość nisko pod pępkiem. Dokładnie jak "sumo". I nie ma technicznej możliwości aby obciskał uda.

margeritta
12-07-2010, 11:02
Moja córeczka waży 5kg i ten otulacz wszędzie się jej odciska!!!! gdy go zdejmuje jest cała w czerwone paski, ślady po tych gumkach przy nózkach i w pasie, beznadzieja :-(

Mika
12-07-2010, 11:09
młoda waży kole 9 kg otulacz na te upały sprawdził się super. Nie uciska nic. Do tego jak zdiełam go to pupka sucha była a pieluszka mokra, co prawda gdzieś przy nóżce trochę przeciekło ( ale tylko jedna warstwa ) ale to prawdopodobnie wina braku lanolinowania. Uważam że ten otulik jak na razie jest superaśny

kammik
12-07-2010, 11:09
? a doszywanie czegokolwiek odpada

Nie ma potrzeby doszywania czegkolwiek, przedłużek stanikowych się nie doszywa tylko doczepia

http://www.olive.pl/?zobacz=1926

do kupienia w pasmanteriach i sklepach bieliźniarskich

Mika
12-07-2010, 11:16
dostałam go w piątek cały weekend w użyciu był i tak:
młoda kole 9 kg- nic nie uciska nic się nie wrzyna ale:
*wkładka faktycznie wystaje choć mi to zupełnie nie przeszkadza młodej tym bardziej nie,
*nie lanolinowałam go i pomoczył się przy nóżce ale przecieku nie było,
*zapięcie na haftki ... ee myślałam że więcej zachodu będzie ale zajmuje mi to tyle samo czasu co z napami a dzieć mój tak samo nie znosi ubierania nie ważne co zakładam , więc gan ce gal jakie zapięcie.
wielki plus , gdy zmieniałam wkładkę pupa młodej sucha była nie zapocona :)
(pokochałam ten otulacz )

Bodzia_30
12-07-2010, 12:38
Moja córeczka waży 5kg i ten otulacz wszędzie się jej odciska!!!! gdy go zdejmuje jest cała w czerwone paski, ślady po tych gumkach przy nózkach i w pasie, beznadzieja :-(


Jak Boga kocham - albo macie jakiś inny otulacz albo źle go zakładacie. Zawsze troszke sie odbije na nóżkach czy pleckach, ale jaki otulacz czy pieluche by sie nie założyło, to zawsze troszkę będzie ślad, nie ma na to mocnych. A skoro mój ponad ośmio kilowy klocek nie ma odciśniętych nóżek to jakim cudem ma je 5 kilowe dziecko?
Pytanie czy te odciski są na tyle mocne ze to dziecku przeszkadza?

margeritta
12-07-2010, 13:58
ja myślę że moja córka jest jeszcze za mała na niego, gumki są mocno zmarszczone i dlatego się odbijają, a zapinam najmocniej jak się da, teraz spróbuję go niżej założyć tylko najpierw zalanolinuje
ślady są bardzo mocne, przeraziłam się jak je zobaczyłam, czy dziecku to przeszkadza to nie wiem, nie płakała więc chyba nie boli

Wiewiórka
14-07-2010, 06:19
A zakładałyście ten otulacz noworodkowi albo malutkiemu niemowlakowi? Jak się sprawuje? I od ilu kg?

Mania
14-07-2010, 09:32
moja mała ma ponad roki i waży około 10-11 kg i jeśli chodzi o wielkość pieluszki (wysokość) to jeszcze ma dużo luzu, z pieluszką tetrową zapinam bez problemu na drugi guzik od góry, a na trzeci od góry licząc też da się zapiąć. Przy nóżkach nic się nie odciska. Pasek jestem w stanie zapiąć tylko na ostatnią haftkę, a i wtedy trochę się odciska (może to kwestia tego, że on jest bardzo marszczony, no nie wiem) ale tak jak pisałam wcześniej po dołożeniu haftek (nic nie trzeba doszywać, to się zapina na haftki własnie) pasek jest luźniejszy i teraz latem super mi się sprawdza ten otulacz. Dodam, że od kupienia nie lanolinowałam go jeszcze a do tej pory nie przeciekł.

Mania
14-07-2010, 09:34
Bardzo podoba mi się pomysł z paskiem sumo, szybko się ściąga i jest bardziej przewiewnie (otulacz znajduje się w kluczowych miejscach, boki są nie zabudowane). Poza tym otulacz posiada wiadome zalety otulacza wełnianego. Niestety potwierdzam, że
- jest za mały, szczególnie w obwodzie (na długośc może być), założony na 10kg dziecko jest bardzo ciasny, ciężko się wkłada materiał pod pasek.
- system na guziki i haftki jest dla mnie mało wygodny, wolałabym napy (przynajmniej na pasku)
- wkładka za duża (wystaje nawet w opcji zapięcia na pierwszy guzik)
tą wkładkę można składać, albo tak podwijać na środku i nie będzie wystawać

oladronia
14-07-2010, 11:57
Ja mam od kilku dni dwa takie otulacze i jestem BARDZO zadowolona!! Madzia waży trochę ponad 5,5 kg i zapinamy się już na drugi guziczek od dołu, także myślę, że gdybym miała go wcześniej, to też by dobrze pasował, bo ładnie leży i nic nie przecieka. Przyznam też, że o niebo lepiej stosuje się go ze zwykłą tetrą niż z tymi wkładami, bo po pierwsze nie trzeba rozpinać całego otulacza, tylko rozpinam guzik i wyciągam spod pupy mokrą pieluszkę (jakby co), a z wkładem, to trzeba całość rozpinać żeby się dostać do tego patentu. No i wkład jest MEGA za duży - dla maluszka się nie nadaje w ogóle moim zdaniem. Ale ogólnie najlepszy otulacz jaki do tej pory miałam!

ladidadi
14-07-2010, 17:42
Bodzia, rozumiem że temat Cię bardzo poruszył więc może zniesiesz naszą nieudolność i spokojnie wytłumaczysz jeszcze raz jak zakładac tetro żeby nie obciskał :) Nie wiem , może prawidłowo go załóż misiowi czy lali i wrzuć zdjęcie ;) Jestem wdzięczna za każda konstruktywną krytykę ale pisanie że Ty umiesz a my nie nie pomaga mi dowiedzieć się czy to mój pulpet jest dziwnie skonstruowany czy to ja mam problem z zakładaniem. Z góry dziękuję !

Olban
14-07-2010, 21:55
wielkie mi aj waj się zrobiło- a nie o to mi chodziło bynajmniej :/ co jednemu pasuje, drugiemu nie... i to nie kwestia złego zakładania, bo tu zbyt dużo wymyśleć się nie da... mi osobiście taka twarda, duża gumka w pasie i równie twarda przy nóżkach nie odpowiada... a dokładanie czegokolwiek oznacza, że rozmiar jednak nie one-size, a raczej S, skoro dla kilkumiesięczniaków już za mały... szkoda, bo i wełenka miła, i kolor piękny... ale cóż, my się nie polubiliśmy... nie wszyscy muszą nosić tetro... veni, vidi...

mama-japonka
15-07-2010, 00:36
no tak, co człowiek, to inne spostrzeżenia - ja np. lanolizuję go często, a mi jakoś przecieka...jeszcze go nie rozszyfrowałam. Choć to od pewnego czasu, bo wcześniej super. Za to u nas jest za duży na pupę. Jak mała biega, to jej się majta między nóżkami nawet jak zapnę na ostatni guzik. Mimo to, szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie bez niego nad morzem, bardzo nam się przydał - łatwy w obsłudze, szybko się wymienialiśmy i ładnie wygląda :-)

Wika
15-07-2010, 10:00
A ja mam pyt.z innej beczki- jak czesto ten otulacz wymieniacie? zaraz po jednym siusiu, czy wytrzymuje więcej, a tylko wkładki do wymiany?

Olapio
15-07-2010, 10:07
wymieniam wkład po kazdym siku
tzn ja do niego pakuje tere więc po siknięciu do wymiany a otulacz dalej służy
na mojego 10 kg grubaska jest ok
zapinamy na drugi guzik od dołu, czyli mamy jeszcze 2 w zapasie
natomiast w pasie na najluzniejszą haftkę
będę musiała kupic przedłużkę w sklepie

Mika
15-07-2010, 10:31
Ja tylko wkłady czy to tetre czy flanelę wymieniam a otulacz do użycia, wczesniej można przewietrzyć :) jak na razie sprawdza się

deidre
16-07-2010, 00:25
Mania - składam ją ale nie lubię tego robić bo cierpi na tym zgrabność pieluszki. Moim zdaniem przynajmniej przy ustawieniu na pierwszy guzik ta wkładka powinna być bardziej dopasowana i schowana.

goge
19-07-2010, 23:27
Otulacz bardzo ładny, starannie wykonany i zgrabny. Używam z tetrą i nic nie przecieka. Wkładka faktycznie jakby za duża a pasek za krótki, zapinam najluźniej jak się da a mała waży ledwie 7.5kg ale tak sobie myślę że w razie potrzeby pasek można uszyć z dowolnego materiału i też się sprawdzi.
Mimo wszystko polecam! łatwo wymienić wkład przy uciekającym brzdącu bo nie trzeba całej pieluszi rozpinać ;)

deidre
23-07-2010, 11:53
Wyżej pisałam na temat tego otulacza, było to w czasach kiedy moja córka nie dawała sobie założyć pieluchy w pozycji leżącej. Od kilku dni moje dziecko pozwala sobie założyć pieluchę bez wyrywania i obracania się i stwierdzam, że faktycznie pasek można założyć jeszcze niżej (na linii pachwin) i wtedy już tak nie ciśnie (chociaż dalej pozostaje na ostatniej haftce), a guzik zapinam nie pierwszy a trzeci (córka waży ok. 10kg) , więc z tym rozmiarem nie jest tak źle jak mi się wydawało na początku. Bardzo lubię ten otulacz, dodatkowo kupiłam niedawno muśliny IV i najbardziej pasuje mi właśnie w takim zestawieniu (pieluchy składam w prostokąt). Poza tym jeszcze dodam, że bardzo zgrabny jest, pupa nie robi się wielka.

Mika
23-07-2010, 12:06
ja nadal podtrzymuję "moją miłość" do tego wełniaka, na tyle że zanabyłam kolejny :love:
w weekend lanolinowania przyszedł czas, acha-kole 2 tyg trzymał bez lanolinowania (taki od nowości)
a do środka i flanela i tetra na zmianę

anesha
04-08-2010, 08:49
Jacu ma 6,5kg, jest długi i szczupły.
I otulacz jest super. Musiałam się przyzwyczaic do tego zapinania, ale już jest ok. Stosujemy na dzień z wkładem, lenyą, tetrą w prostokąt i z wkładami od kieszonek. Na noc do formowanki się nie odważyłam przez te odkryte boki.
Zgadzam się, że do końca pieluchowania to nie wystarczy. Na mojej Nelce wygląda jak przepaska :) i w pasie jej się nie dopina, a ona szczuplutka.
Plusy: jest zgrabniutki, nie przecieka, fajnie wygląda :) taki sumo, dobrze zakrywa wkładkę.
Minusy: nie polubiłam się z wkładem - wystaje z przodu (plus że szybko schnie), szerokoś i chłonnoś jak dla mnie ok; po kilku praniach się trochę zmechacił.
Ogólnie na 4+.

Suzi
21-08-2010, 09:21
Otulacz jest na prawdę porządnie wykonany, ma piękny kolor (latte). Bardzo mi się podoba, dlatego jeszcze kombinuję czy nie przeszyć haftek na pasku szerzej...

Niestety na moje dziecko (3,5 m-ca ale wyjątkowo dorodne 67 cm i 7600 g) jest ciasny! Na długość jeszcze mamy dwa guziczki ale w pasie na styk i po zdjęciu po około godzinie na brzuszku były brzydkie czerwone ślady :-(

Wkład dość szeroki, dokładnie trzeba ułożyć w kroku i wywinąć z przodu gdyż jest długi. Po godzinie całkowicie mokry ale otulacz b/z :-)

margeritta
12-09-2010, 13:15
Mówicie że taki mały? Moja córka ma 3,5 miesiąca, 6,5kg i udaje mi się zapiąć jeszcze na najmniejszy rozmiar (zarówno haftki jak i guziczki) więc myślę że naprawdę długo posłuży.
Zapinam go teraz bardzo nisko i już tak nie odciska jak na początku, a może skóra malutkiej się zmieniła :-) noworodki mają tak delikatną że wszystko się odciska.
W każdym razie jestem zadowolona :-)

Wiewiórka
12-09-2010, 15:08
Margeritto, powiedz mi od ilu kg zakładałaś małej wełniak tetro? Bo ja nie wiem czy na 3 kg będzie ok, a bym chciała by było
Suzi, była już mowa o wełniaku, że warto dopiąć takie dopinki do biustonosza na haftki do tego paska sumo i w pasie nie będzie uciskać

Suzi
12-09-2010, 16:28
Przyszyłam haftki prawie na brzegach i teraz jest OK na szerokość (Stach wazy 8100). Zobaczymy jak długo posłuży...

margeritta
12-09-2010, 19:18
Wiewiórko od 3 to nie miałam możliwości bo 3595 mała po urodzeniu :-) Zaczęłam go używać od 2 miesiąca więc Ci raczej nie odpowiem, ale na początku się przeraziłam bo wszędzie Łuckę odciskał, skóra mocno czerwona była, tylko chyba źle go zakładałam bo nisko trzeba, a nie wiedziałam o tym i teraz jest super. On ma mocno zmarszczone gumeczki i bez rozciągania jest malutki także myślę że będzie pasował na noworodka.

budzynskamila
15-12-2010, 12:19
Otulacz bardzo ładny, starannie wykonany i zgrabny.

Właśnie rozpakowałam z paczki i na razie mogę wypowiedzieć się co do estetyki - tylko. No więc na zdjęciu, moim zdaniem, wyglądał na bardziej atrakcyjny. Ta czekolada raczej z beretem mi się kojarzy albo z babcinym płaszczykiem :( Poza tym ma wszyte czekoladową nicią cieliste haftki stanikowe i to już jest mega niefajne. Poza tym na opakowaniu brakuje informacji o dokładnej pielęgnacji - owszem, napisano żeby robić kurację lanolinową, ale jak??? tego już nie ma. Ten kto nie ma wsparcia forum z pewnością nie będzie wiedział... a ja sama muszę znowu przekopać forum żeby znaleźć przepis, bo to moja pierwsza wełna.
A jak się używa? - to po testach ;)

budzynskamila
16-12-2010, 10:22
Pierwszy raz już za nami i tak:
Lanolinować na początku raczej nie trzeba , bo trzyma super.
Mały!!! Moja dzidzia jeszcze 2 miesięcy nie ma a zapinamy na przedostatnią haftkę, a przecież jakaś mega brzuszysta nie jest. Producencie, dłuższy paseczek by się przydał!
Formowanki wystają - w nocy chciałam zrobić test, ale zrezygnowałam. Czy ktoś próbował z formowanką tetro? Tez wystaje????
W nocy nie widać że haftki brzydkie, ale za to żeby zapiąć, zdecydowanie trzeba się obudzić.
Podsumowując; otulacz wełniany, więc wygrany na starcie. Te guziczki takie... retro, nawet je lubię, ale haftek już nie!... hmmm pewnie kupię jeszcze jeden ;)

Wiewiórka
16-12-2010, 10:29
a na noworodka będzie pasować?
ten otulacz raczej do formowanek się nie nadaje, raczej jest do wkładów i tetry. kup przedłużkę do stanika z haftkami to ci się obwód w pasie zwiększy. zapina się go niżej niż inne otulacze.

budzynskamila
16-12-2010, 20:33
Wydaje mi się, że powinien. Wprawdzie Marysia już 4.800 waży i dopiero z nim zaczynamy. Noworodki też różne, są takie pięciokilowe i 2,5 kilowe. Trudno powiedzieć.

annka
18-12-2010, 22:42
Mam TETRO w kolorze gorzkiej czekolady-Mocca. Początkowo byłam niezbyt zadowolona z zakupu, za 60zł mogłam mieć np. IV Welur + jakąś wkładkę/pieluchę formowaną, teraz dostrzegam więcej jego zalet. Ogólnie nie wiem, czy nie wolałabym dołożyć 30-40zł i kupić inny wełniak.
Wady:
1)Nie podoba mi się, że taki mały, starczy do jakiś 10-11kg max, czyli nie dalej jak do roku, a nie jak obiecuja na cały okres pieluchowania. Powinien być określony jako rozmiarowy S-M.
2)Pasek strasznie ścisły, zapinałam najluźniej, a i tak moja chudzinka miala odcisk na brzuchu. Na szczęście rozciągnął się!
3) Wkładki są stanowczo za szerokie!!! i nie chłoną za dużo, trzeba zawijać-układać.
4)Z tetrą wcale nie jest tak cieniutko na pupie.
5) Nie pasuje do żadnych formowanek, nawet Tetro!
6) Ładniej wygląda na zdjęciu niż w rzeczywistości, skulkował się, zmechacił mimo starannej pielęgnacji.
Zalety:
1)Wełna jest mięciutka i delikatna
2)Super szybko schnie!!!Po wydeptaniu w ręczniku jest suchy w cieple po 1-2godz.
3)Trzyma na mur-beton, nawet nowy i nie lanolinowany!
4)Bardzo dobrze gra z prefoldami Bambino Mio małymi, głównie tylko z nimi go używam
5) Bardzo łatwo się czyści nawet z rzadkiej kupy, która wlazła w przeszycia przy nóżkach, gąbeczką najpierw spierałam i po problemie
6) Nie śmierdzi, rzadko trzeba prać, trochę wietrzyć i jest ok.
7)Można wysuszyć na grzejniku (pół godziny i już) i nic mu nie będzie

ani.fa
15-01-2011, 22:03
wkurza mnie ten ciasny pasek :hide: bo wciąż sie odciska. Ma ktoś na to sposób. Czy pozostaje mi liczyc tylko na to ze sie rozciągnie??

Wiewiórka
15-01-2011, 22:25
podobno trzeba doszyĆ przedłużkę do stanika

Livonia
25-01-2011, 22:21
czy używałyście do tetro tych flanelowych formowanek?:)

chyba się skuszę na ten otulacz bardzo mi się wizualnie podoba:)

ani.fa
26-01-2011, 18:39
ale cóż, my się nie polubiliśmy... nie wszyscy muszą nosić tetro... veni, vidi...

Rozuiem doskonale. My nie polubulismy sie z uwielbianymi powszechnie Itti Bitti SIO. A co do tetro, to my tez pasek zapinamy na najluzniejsza haftke. Najwyzej kiedys dopniemy takie jak do stanika.

marlei
31-05-2011, 20:58
Co prawda znalazlam w recenzjach, ale musze dopytac:duh:

Mam troche bzika na punkcie tetro:hide: wydaja mi sie rewelacyjne, maly nosi je w domu bez otulacza i wyglada rewelacyjnie;), szybko mozna zdjac:ninja:, zeby wysadzic, no i te kolorki:love:

Zamierzam kupic jeszcze kilka ALE...
moj maly ma skonczone 8 miesiecy, wazy okolo 9kg, no i 72cm dlugi... i mam wrazenie, ze nie pocieszymy sie nimi za dlugo:-( Staram sie zakladac je nisko, tylko nad bioderka i na razie sa ok, nawet zakladke calkiem spora zrobie;), ale jak on rosnie tak szybko:shock:

Czy beda one dobre dla dziecka do odpieluchowania:?: Nie zakladam, ze moj sie odpieluchuje szybciej niz 2 - 3 lata, bo wysadzanie idzie raz lepiej, raz gorzej, a i EC zaczelismy dosc pozno:roll:

rzufik
31-05-2011, 21:10
to zależy jak szybko odpieluchujesz :P :ninja:
mój ponaddwulatek już dawno wyrósł (ok 1,5 roku), a jest chudy dość (13 kg, nie wiem ile wzrostu) i dopiero teraz odpieluchowany.

sakahet
31-05-2011, 21:18
to też zależy, który masz kolor; bo przynajmniej u mnie najdłuższy są tetro lemon grass i w nich mamy jeszcze sporo zapasu, a w pozostałych już co raz mniej zakładki;
nie wiem dlaczego jest taka różnica między kolorami, bo przecież teoretycznie wszystkie są one size

sag8
31-05-2011, 21:24
my kochamy się w tetro (przy tej pogodzie innych nie używamy), a moja mała waży ok 11kg i ciuszki 86cm (dawno nie mierzyłam ile rzeczywiście ma). i są spoko... fakt - ja zawiązuję na półkokardkę, a mąż na supełek...

kawiareczka
31-05-2011, 21:43
ja się nie kocham w tetro, miała jedną na próbę i posłałam dalej. Różową. Młody waży 11kg, ubranka na 80 i spory zapas do zawiązywania i na wielkość też była ok. Marlei, po roku dzieci zwalniają z rośnięciem;)

marlei
31-05-2011, 23:46
Dzieki Dziewczyny za odpowiedzi;-)
Mam teraz 4 sztuki:mrgreen: i jedna w drodze;), no i chyba na tym musze zakonczyc milosc do Tetro:hide:! A szkoda:duh:
Szczesliwie posiadam 2 Jazzy, 2 Lemon Tree i jedna Dance Trance - na ktora czekam;)

Moze sie przydadza przy kolejnym chusciochu:hmm::lol:

camee
01-06-2011, 08:07
ja mam otulacz welniany tetro. Dziecko 8 mies; 10 kg. i z ledwoscia zamykam na ostatnia haftke! dziwilam sie i dobrze, ze utworzylas ten watek, bo wychodzi na to, ze nie tylko my tak mamy:) poza tym chcialam kupic formowanke tetro i chyba juz nie kupie. nie rozumiem rozmiarow pieluch. wszystkie mam onesize, a lada dzien beda za male. ciekawe jak mam niby na nich dotrwac do konca pieluchowania:(

Paprotka
01-06-2011, 08:12
U nas Franek chodził w formowankach jeszcze do niedawna (nawet teraz udaje mi się wcisnąć z braku laku :P), waży teraz 14kg, ma 90cm.
A co do otulacza, to tak samo, Camee - może masz sfilcowany, a zatem skurczony otulacz? Z wełną nie trudno o to ;)

Laminatorka
01-06-2011, 09:50
Mój się nie mieścił w wieku 18mcy i przy 11 kg

camee
01-06-2011, 09:53
no to juz teraz nie wiem....:D

Pondo
01-06-2011, 14:39
Właśnie doszedł do mnie otulacz tetro czekoladowy.

Boże, jaki on brzydki:D
Mam nadzieję,że dużo lepiej się sprawdza niż wygląda! aaa

pasqda
01-06-2011, 21:33
Ja mam dwie lemon tree, mały ma prawie 12 kilo, ciuszki na 86 ale ostatnio zwolnił z rośnięciem, więc ufam, że jeszcze trochę nam posłużą.

Jeśli kochasz te pieluszki to co szkodzi sprzedać jak już dziecko wyrośnie? ... albo zostawić do następnego ;)

kawiareczka
01-06-2011, 22:40
no to juz teraz nie wiem....:D

spokojnie. Mój mały (jeden i drugi zresztą) też ważyli 9kg w wieku 9m. Teraz mały ma 14m i waży niecałe 11kg. Więc nie przybrał szalenie. Starszy w wieku 19m (taki mam wpis) lat ważył 11,9;) a jak miał 3 lata to 14kg:-) także dzieci nie szaleją już potem z wagą ale wyciągają się do góry.

espejo
02-06-2011, 10:23
My jeszcze czasem uzywamy tetro, jedne z moich ulubionych pieluszek
a czasem bo:
1. Piotrek leje teraz jak woz strazacki i chociaz wiekszosc laduje w nocniku to jednak wole wieksza chlonnosc, rozmiarowo sa juz na styk, ale jeszcze sie da - 13 kg:) no i faktycznie rozmiar od koloru zalezy
2. mialam okolo kilkanascie szt - niestety zostaly mi tylko 3 - reszta podarla sie w strzepy:(, troczki tez bardzo czesto przyszywalam
3. chociaz mialam ich tyle i jestem z nich zadowolona, to jednak uwazam ze sa zdecydowanie za drogie - duzo tansza opcją jest welniany otulacz i zwykla flanelka zlozona w prostokąt - co ciekawe ta zwykla jeszcze zadna mi sie nie przetarla ani nie podarla, no i szybciej schnie:)

ela84
03-06-2011, 11:44
Właśnie doszedł do mnie otulacz tetro czekoladowy.

Boże, jaki on brzydki:D
Mam nadzieję,że dużo lepiej się sprawdza niż wygląda! aaa

A tak ładnie wygląda na zdjęciach...

Pondo
08-06-2011, 13:45
Tak więc opinia.

Młoda wygląda w tym wełnianym brązowym otulaczu, tak jak zapewne wyglądali mali jaskiniowcy:) Poczucie humoru jednak w życiu pomaga.

Balbi waży 12 kg , w pasie mamy jeszcze 3 napki zapasu, na wysokość korzystamy z ostatniego guzika- ale wystarczy do końca pieluszkowania.Czyli dla dzieciaków w wersji slim, rzeczywiście do końca pieluszkowania.

Ładnie trzyma pieluszki w środku- tetra i formowanki, wygodny, nie przecieka, trzyma na mur.

izka_74
21-07-2011, 11:17
Wczoraj do mnie doszedł i byłam w szoku, że on jest taki mały i zgrabny - na zdjęciach wygląda na ogromny :) Mam nadzieję, że w używaniu będzie tak samo super, jak wygląda - jak już będę miała okazję wypróbować, to napiszę :)

morla1
21-07-2011, 12:49
Ja też zapałałam miłością wielką do tego otulacza..pięknie się sprawdza z tetrą bambusową...i wcale nie jest brzydki..mi tam się podoba bardzo (mam niebieski), a ten pasek sumo używany z samą tetrą w upały to już dla mnie mega hicor..co prawda otulacz bardzo się mechaci no ale chyba już taki jego urok.

KaiDo
24-07-2011, 22:21
Miałam otulacz w kolorze mocca, ale nie sprawdził się u nas. Na brzuszku się odciskał, a koło ud ciągle były luzy i zdarzały się z tego powodu przecieki.
Więc choć wełna bardzo miła w dotyku, ciekawy system zapinania i niezawodność jeśli chodzi o przecieki samego materiału (trzymał na mur beton nawet bez lanolinowania) to jednak niezbyt często go używałam i poleciał w świat.

Selene
16-05-2012, 14:00
Odkopuję wątek, bom nabyła niedawno tytułowy otulacz i zapałałam doń miłością już po kilkudniowym używaniu :) to mój drugi wełniak po gatkach Storcha i bardziej polubiłam Tetro
- ładny :) mam wersję czekoladową i faktycznie, jak ktoś wcześniej napisał, w stylu małego jaskiniowca on jest, ale mnie się to podoba, bo wygląda zabawnie
- miły w dotyku, przyjemniejszy w moim odczuciu od gatek Storcha
- ładnie leży na pupie
- zapina się całkiem nieźle, haftki nie są takie złe, jak kilka razy przećwiczyć
- trzyma lepiej od Storcha, wkładki przesikane na amen, a on suchy :) i to po praniu, a bez lanolinowania na razie
- schnie błyskawicznie (zwłaszcza na kaloryferze)
- no i pasują mi doń prefoldy Ecopi, które nabyłam wcześniej i prawie nie używałam, bo z niczym niekompatybilne były.

Tylko wkładka oryginalna jakoś mi nie pasuje, wydaje się za duża i trzeba ją upychać w otulaczu, jest pofałdowana i Dzieciowi chyba niezbyt z nią wygodnie.

Mam też świeżo nabytą formowankę, ale dopiero schnie po praniu, będę testować, czy da radę z tym otulaczem, bo pewnie będzie wystawać po bokach...

Paulinina
29-05-2012, 23:25
Ja podobnie jak Selene mam i tetro i szorty storcheny - jakoś co raz mi się odmienia, co wolę ubierać dziecku.:) Tetro szybciej schnie, jako nowe przez dłuższy moment wytrzymało bez lanolinowania, lepiej też radził sobie z grubszymi zabrudzeniami z pieluszki (częściej brudziły się szorty). Co do flanelowych wkładek tetro, to na początku użytkowania (chyba dziecko miało 4m-ce) też wydawały mi się za duże ale teraz układają się całkiem-całkiem. I jak na wkładkę z naturalnych surowców, dość dobrze zapewniają uczucie suchości.Trudno jednak coś większego włożyć do tetro, bo zostaje bardzo mało miejsca wtedy.

Ostatnio z wygodnictwa częściej używałam otulaczy pulowych, ale jak robi się coraz cieplej, to nachodzi mnie myśl, że w wełnie przyjemniej!

Selene
30-05-2012, 09:09
Zwracam honor oryginalnym wkładkom tetro ;) po nabraniu pewnej wprawy opanowałam ich układanie i sprawują się na tyle dobrze, że zamówiłam sobie nowych 10 sztuk :)
A otulacz dopiero po prawie 3 tygodniach częstego używania (i częstego prania, bo zanim nabrałam wprawy w temacie wkładek, ciągle się brudził...) zaczął przeciekać i wymagał zalanolinowania. Odważyłam się nawet założyć go dzieciowi na noc i dał radę :D

nynka87
21-07-2012, 12:46
dziewczyny używające tetro podpowiedzcie mi, mam zamiar go kupić bo strasznie mi się podoba (moja mała przyjdzie na świat za miesiąc :heart:) czy dla noworodka te wkładki się nadadzą czy lepiej używać zwykłej tetry? jeżeli tak to składać po prostu w prostokąt? :dunno: może któraś ma wełniaka tetro na zbyciu to chętnie bym przechwyciła :mighty:

MiodowaKropelka
22-07-2012, 12:42
dziewczyny używające tetro podpowiedzcie mi, mam zamiar go kupić bo strasznie mi się podoba (moja mała przyjdzie na świat za miesiąc :heart:) czy dla noworodka te wkładki się nadadzą czy lepiej używać zwykłej tetry? jeżeli tak to składać po prostu w prostokąt? :dunno: może któraś ma wełniaka tetro na zbyciu to chętnie bym przechwyciła :mighty:
ja mam, niebieski. Mam córkę wczesniaka i chetnie sprzedam, zeby kupic jej cos mniejszego...cała by wlazła w ten otulacz:-)
lanolinowany, testowo uzywany przez moja siostr dla jej synka. Jesli chcesz, pisz priv:-)
ten: http://www.chusta.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=164&category_id=17&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=29
z wkładem gratis, pójdzie za 4o zł+polecony PP:-)

Mama Lili
31-08-2012, 21:03
Ten otulacz jest dla mnie 'czołgiem':

Plusy bycia czołgiem ;):
-trzyma na mur beton
-rewelacyjnie spierają się zabrudzenia (wystarczy mocny strumień prysznica) i nawet pozostawiony z kupą na dłużej daje się doprać
(wełna Imse Vimse w naturalnym kolorze wygląda okrutnie - odbarwiona kupą; sprawia, że można znienawidzić wełniane otulacze...)
-nie śmierdzi, dobrze wchłania lanolinę i nie zmienia koloru od niej (kolor niebieski mam)
-odciśnięty ręcznikiem szybko schnie po praniu
-dobry na upały, jak to wełna :)

Minusy:
-wygląda na moim dziecku jak czołg (Lila jest drobnicą)
-trudno się upycha do środka tetrę, wkłady czy nawet wkładki z zestawu (!), o formowance tetro też można zapomnieć
-ma metalowe elementy, więc nie mogę go lanolinować na gorąco w mikrofalówce
-mój mąż go nie cierpi, jest chory jak ma Młodą przewinąć

wicia
31-08-2012, 22:26
mam 3 otulacze wełniane i tetro używam sporadycznie, w nocy zakładam pasek sumo z tego wełniaka, więc on ciągle w użyciu, na początku uciskał, odciskał się na pleckach, brzuszku, w trakcie użytkowania rozciągnął się i jest lepiej. Wełna w otulaczu dobrze trzyma, jeszcze nie lanolinowałam, kupy ładnie się spierają i nie wchłania "zapachu" :thumbs up: podoba mi się krój tego otulacza, dzięki paskowi sumo jest mocno wycięty i dziecko ma swobodę w poruszaniu nóżkami co jest dla nas bardzo istotne i teraz częściej go używamy. Polecam go mieć w zestawie.

magnez
09-09-2012, 06:51
Ja mam niebieski, choć szczerze powiedziawszy, ten niebieski kolor to raczej bardziej stalowo -szary jest, taki gołębi błękit...W użytkowaniu się sprawdza, choć zgadzam się, że on raczej na mniejsze gabarytowo dzieci, nie wiem, czy dociągnie do 16 kg. Haftki mi się podobają i moim zdaniem dopinane wkładki to super pomysł, fakt, że są większe od otulacza i trzeba pokombinować z ich układaniem. Z tetrą i prefoldami tez używałam i było ok. IMO żadna formowanka się pod niego nie zmieści, nawet Tetro, bo jest wysoko wycięty. Lubiłam go bardzo w czasie upałów, teraz stosujemy troche rzadziej.

Gugu
05-11-2012, 16:47
:cool: Kupiłam go dawno i jakoś tak sobie leżał, bo nie lubię prać wełny, bo taka delikatna, no i mechaci się to to. Ale wczoraj go wyciągnęłam, bo wszystkie inne się suszą i jestem w szoku: zero przecieków (stosuję go z tetrą i wkładami z mikrofibry), pasek jest naprawdę ok i wiem, że się rozciągnie, pupa rzeczywiście trochę duża, ale dziecię moje małe jeszcze. Jestem pozytywnie zaskoczona i zadowolona.

ania_przyszłamama
06-11-2012, 11:07
Postanowiłam dodać co nieco od siebie bo używam tetro już 5 miesięcy odkąd córka skończyła 1 miesiąc życia (wcześniej nie używałam bo ta guma trochę za duża dla noworodka) Otulacz ten poprostu uwielbiam! Wkładam do niego tetrę zwykłą ale małą ( 70x70)
oraz kawałek polaru( z pociętego swetra :D). Nic nie przecieka i nie ściska. Właściwie to na dzień mogłabym nie mieć nic innego tylko to. Najtańsze pieluchowanie świata :D
P.S. Ten pasek naprawdę się sporo rozciąga.

inka
17-12-2012, 07:59
My lubimy otulacz tetro,
fajnie trzyma
rozwiazanie z paskiem sumo tez ciekawe nie ogranicza ruchow nozek
welenka milutka, szybko schnie.
Ale:
Mlody ma 6 tygodni 5,5 kilo, zapinam na ostatnia chaftke :shock: To jak ten otulacz ma byc one size? Pewnie potem dolozymy przedluzke od stanika ( albo 2 )
Dodam ze zapinam nisko pod brzuszkiem.
Nijak nie moge sie dogadac z oryginalna wkladka...Kupilam malutkie puchate reczniczki 30cm X30cm i je tam wkladam, tylko ze jak jest kupa to szybko przewijam zeby nie wyplynelo bokiem:hide:. I taki ten tetro, mogliby cos tam z nim pokombinowac i ulepszyc,niewiem dawac przedluzki czy dluzy pasek sumo w pakiecie i te wkladki...
Ale jakbym miala kupic to bym kupila drugi raz.

ania_przyszłamama
17-12-2012, 10:29
używam otulacza tetro już pół roku, na początku zakładałam go na najluźniejszą haftkę, a potem zauważyłam, że on się sporo rozciąga, i przy udach i w pasie. Teraz zapinam na 3 haftkę, prawie najciaśniej, i zapinam na 2 lub 3 guzik. A córka ma teraz 7 miesięcy. Myślę, Olapio, że gdy będziesz go używać codziennie, i kilka razy wypierzesz, to niedługo będzie tak samo. Na koniec powiem, że to mój ulubiony otulacz, powodzenia:)

inka
19-12-2012, 17:32
ania_przyszłamama a co tam wkladasz to tego otulacza, bo ja te malutkie reczniki i poswiecilam stara pizame flanelowa i pocielam na takie malutkie kawalki. Orginalna wkladka mi wystaje gora, tetry to tam chyba nigdy nie zdolam upchnac.

ewaibartek
08-04-2013, 08:34
ma ktoś te nowe tetro ?

Kreska
25-05-2013, 22:14
podoba mi się ten otulacz- zastanawiam się nad kupieniem.
ale opinie o szybkim wyrastaniu są trochę zniechęcające...
napiszcie proszę jakie wymiary ma tetro (długość i szerokość) i jaki długi jest ten pasek sumo?
i jakim cudem ma być one size jak się z niego tak szybko wyrasta? ;)

Gugu
26-05-2013, 15:00
napiszcie proszę jakie wymiary ma tetro (długość i szerokość) i jaki długi jest ten pasek sumo?
i jakim cudem ma być one size jak się z niego tak szybko wyrasta? ;)

Wymiary są mniej więcej takie:
Długość: ok. 24cm, po naciągnięciu ok. 42cm (rozciągnęłam maksymalnie gumkę, żeby go zmierzyć)
Szerokość: ok. 18-20cm w najszerszym miejscu
Długość paska sumo: ok 69cm po naciągnięciu gumy (43cm bez naciągania)

Moja panna ma 10 miesięcy w tej chwili i zakładam na najmniejszy guzik czyli na najmniejszy "rozmiar". Ona jest z tych małych;)

samasia
10-09-2013, 10:24
Hej, ja właśnie dostałam od koleżanki otulacz tetro i wkłady. Nie mam doświadczenia zupełnie z wełną (jedyne, czego próbowałam, to zwykłe kieszonki) - czy powinnam go przed użyciem zalanolinować (nawet nie wiem jak, ale to mogę doczytać ;)), czy mogę po prostu wyprać i nałożyć na pupę? ;)

*LOLA*
10-09-2013, 10:31
Ja bym spróbowała bez lanolinowania założyć jak przecieknie to dopiero wtedy wsadzić na noc w kurację.
Czasem niektóre otulacze działają i bez lanoliny,mam kilka takich których nie lanolinowałam wcale i działają do dziś bez zarzutu,a używam od roku.

samasia
13-09-2013, 06:22
Założyłam - i znowu mam pytanie: Jak to ma wyglądać od przodu? wkład ma wystawać z otulacza na brzuszek? (bo jest dłuższy od otulacza) Czy mam go podwinąć? Ale wtedy z przodu pieluszki robi się taaaka gruba warstwa materiału, że jak Zosia przewraca się na brzuszek, to niemal się na tej pieluszce buja :/

HoliPoli
13-09-2013, 07:14
Jak Ci będzie wystawać wkład z otulacza to Ci zamoczy ubranko, więc jakoś musisz pokombinować albo użyć innego wkładu. Ja się jakoś z Tetro nie dogadałam :/

samasia
13-09-2013, 07:35
Jak ma nie wystawać, to trzeba zagiąć - czyli będzie bujanie się na gigantycznej pieluszce. Moja koleżanka też się nie dogadała, dlatego mi oddała, a ja próbuję teraz to poskromić.
W ogóle wielorazówki (kieszonki, formowanki) są takie wieeelke. Bodziaki ledwo się zapinają (albo trzeba wziąć rozmiar większe, wtedy rękawki są za długie), przy leżeniu na brzuchu pewnie są bardzo niewygodne. A tetro jest wręcz gigantyczny!

HoliPoli
13-09-2013, 09:58
Zalezy jakie ;) u nas otulacz+wkład wcale nie robią takiej wielkiej pupy (ale też zależy który otulacz i który wkład, najmniejsza chyba przy tetrze w samolot i wełniaku). Z kieszonek podobno nappime i itti bitti są zgrabne. Ale fakt, zawsze większa niż przy jedno.

kamilam
13-09-2013, 10:35
Jak ma nie wystawać, to trzeba zagiąć - czyli będzie bujanie się na gigantycznej pieluszce. Moja koleżanka też się nie dogadała, dlatego mi oddała, a ja próbuję teraz to poskromić.
W ogóle wielorazówki (kieszonki, formowanki) są takie wieeelke. Bodziaki ledwo się zapinają (albo trzeba wziąć rozmiar większe, wtedy rękawki są za długie), przy leżeniu na brzuchu pewnie są bardzo niewygodne. A tetro jest wręcz gigantyczny!

Tak w temacie bodziaków warto użyć przedłużek do body wtedy łatwiej się zapnie :)

samasia
13-09-2013, 14:55
Przedłużki do body, pierwsze słyszę :) Muszę zanabyć :) No my mamy do tetro wkłady oryginale, takie z haftkami, i nie mogę ich ogarnąć zupełnie :(

cathleen
16-09-2013, 00:08
Też miałam problem z otulaczem, miałam oryginalne wkłady i wystawały mi za otulacz, bardzo mnie to irytowało. I jakoś nie mogłam go dopiąć, zapinałam na ostatnią haftkę a i tak bardzo ściskał brzuch. Córka nosiła otulacz kilka razy z pieluchą tetrową, ale nie polubiliśmy się z tym otulaczem.... więc zmienił dom:) Mimo, że i wygląd i kolory super, to jak dla mnie kompletnie niepraktyczny :frown

slovika
15-10-2013, 01:25
Założyłam - i znowu mam pytanie: Jak to ma wyglądać od przodu? wkład ma wystawać z otulacza na brzuszek?

No właśnie to jest niefajne w tetro - wystający wkład z otulacza, u kilkukilogramowego malucha. Pewnie rozwiązaniem byłyby różne rozmiary wkładów.
Ale już przy 10-, 11-kilogragramowym ten problem znika. Jak dziecię chodzić zaczyna - to luz, bo siku zostaje pośrodku wkładu, nie podsiąka tak łatwo do góry (no chyba, żeby przez pół dnia nie sprawdzać i nie zmieniać).


- czy powinnam go przed użyciem zalanolinować ?

Ja nie lanolinowałam, i długo mi służy bez przeciekania.

A gumki u nas nie obciskają za bardzo (choć moja córa jest dużą babką). Zapinam na ostatnie haftki i ostatni guzik, ale przedłużki chyba nie będą potrzebne - teraz rośnie raczej wzwyż, tłuszczyku na pupie nie przybywa :)

kahulec
29-04-2014, 20:03
tak czytam wasze wpisy i się zastanawiam czy przypadkiem nie mam zupełnie innego otulacza :)

jak dla mnie to jest jeden z największych otulaczy jakie mam. Większość otulaczy onesize mam już porozpinane na maxa jeśli chodzi o długość. Mam szczupłą dziewuszkę, już prawie roczną ale dłuuugą bardzo i większość pieluch już jest przykrótka. Ale nie tetro! te gumeczki rozciągają się bardzo i gdy wkładam otylacz w pachwinki naciągam przekładam przez pasek sumo to mogłabym nawet na 3 guzik zapiąć, ale zapinam na drugi, coby luźniej było, zapas jest jeszcze. Moim zdaniem to najlepszy otulacz wełniany (na moje 9 kg obecnie) nie nadaje się dla noworodka gdyż pasek sumo razem z całą pieluchą jest zbyt gruby na pleckach. Powoli siadamy na nocnik, wszystkie kupy udaje się wyłapać, sporo siuśków również i jest idealny do szybkiego ściągnięcia i posadzenia na nocnik. Poza tym mam egzemplarz uciekający z przewijaka, a pieluszki nie ściągam z tyłka więc łatwo szybko przez pasek sumo resztę przeciągnąć. Dla mnie genialana pielucha. Póki co jeszcze od nowości nie lanolinowałam i trzyma.
Polecam bardzo do treningu nocnikowego :)

kasia julia
27-12-2016, 15:34
hej dziewczyny, a może któraś która nie była aż tak zadowolona z tego otulacza, chciałaby to odsprzedać? bo ja szukam : )

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Paprotka
23-02-2017, 13:54
U nas cały czas w użyciu, nie znam wygodniejszego! Szczególnie przy biegajacym dziecku. Niestety ma jedną wadę, jest trudny w praniu, trzeba bardzo bardzo uważać, żeby nie sfilcowac, a żeby sprac q to jednak trzeba trochę potrzec... pewnie stąd rozbieżności zdań w rozmiarach ;) taki sfilcowac też jest ok w użytkowaniu, ale robi się sztywniejszy no i mniejszy, ja używam z tetra albo wkładami, prefoldami, ichniejszych wkładów używam sporadycznie.

A z innej beczki, ktoś wie co się stało z firmą chusta.pl która produkowała tetro??

F 09 A 11 Ja 14 Jó 15

Tulli
23-02-2017, 14:02
U nas cały czas w użyciu, nie znam wygodniejszego! Szczególnie przy biegajacym dziecku. Niestety ma jedną wadę, jest trudny w praniu, trzeba bardzo bardzo uważać, żeby nie sfilcowac, a żeby sprac q to jednak trzeba trochę potrzec... pewnie stąd rozbieżności zdań w rozmiarach ;) taki sfilcowac też jest ok w użytkowaniu, ale robi się sztywniejszy no i mniejszy, ja używam z tetra albo wkładami, prefoldami, ichniejszych wkładów używam sporadycznie.

A z innej beczki, ktoś wie co się stało z firmą chusta.pl która produkowała tetro??

F 09 A 11 Ja 14 Jó 15
Może chcesz do niego formowanke? Oddam za kw.

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

Paprotka
24-02-2017, 19:57
Dziękuję, my maloformowankowi ,)

F 09 A 11 Ja 14 Jó 15