PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o sensowniejszy tytuł stron...



marmez
27-06-2008, 15:52
Hej

Od początku pobytu na tym forum wkurza mnie totalnie nieergonomiczny tytuł stron. To całe:
Witamy na forum Chusty.info - dla zainteresowanych noszeniem dzieci w chustach :: tutaj dopiero konkrety
zajmuje mi pół ekranu, i nic nie wnosi, to co jest przydatne, czyli nazwa wątku i nazwa podforum jest dopiero na szarym końcu tego wężyka.

Mogę zrozumieć takie przywitanie na głównej stronie forum, ale na podforach i wątkach to przesada.

Proponuję by w wątkach tytuły były: Nazwa wątku :: Nazwa podforum :: Forum chusty info Czyli od szczegółów do ogółów, tak jak to zwykło być najczęściej stosowane w internetowych tytułach stron, tak aby po tytule okna/zakładki można było się połapać co tam siedzi. Jest to szczególnie przydatne gdy sie otwiera na raz wiele wątków.

Przykładem niech będą fora na gezeta.pl:
Tytuł: Uszyj to sam - Kawałek szmaty - chusty i... - Forum dyskusyjne - prywatne | Gazeta.pl
Co o tym myślicie? Czy tylko mi to przeszkadza?

Druga moja sugestia jest już tylko estetyczna, brak favikony, może by chociażby coś takiego: :slingbaby: (odpowiednio zmniejszone) jeżeli już nic ładniejszego nie mamy, bo bez to tak smutno wygląda.
(dla niezorientowanych chodzi o obrazek wyświetlany przy adresie strony, coś jak poniżej) Inne storny mają charakterystyczne i ładne ikony, to czemu by tutaj czegoś takiego nie wstawić?
http://www.dabrowskiego3m1.user.icpnet.pl/test/favikony.png

Fiona
27-06-2008, 15:59
hmmmy

Agnen
27-06-2008, 16:39
:iagree:

Na pewno jest jakiś lepszy obrazek

marmez
27-06-2008, 17:41
@a.szrek: hmmm - zgadzam się, czy hmmm - jestem przeciw, czy tylko hmm - mi to wisi? ;)


:iagree:
Na pewno jest jakiś lepszy obrazek
Też mi się tak zdaje :)
Teraz myślę o takim symbolu jaki hanti ma na koszulce dla taty:

http://img49.imageshack.us/img49/7893/dsc06232pf1.jpg w tym wątku. (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=4651)

Agnen
27-06-2008, 17:55
http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=2200&start=0

Trochę fajnych 8))

Fiona
27-06-2008, 18:25
hmmmy- ma to sens, co piszesz :wink:

McBaby
27-06-2008, 19:48
chustotata wpada i mamy po kątach rozkłada :)
fajnie...

witamy świeżą krew i jej postulaty :)

mart
27-06-2008, 20:09
a ja się zgadzam w tymi tytułami stron - faktycznie nieczytelnie, choć nie przeszkadzało mi to do tej pory.
ech, męski umysł.....

grimma
27-06-2008, 20:23
szczerze mowiac nie przyszlo mi do glowy zwracac na to uwagi.
moze dlatego ze nie mam zwyczaju otwierac i 3 panelach tego samego forum:P:P:P

marmez
27-06-2008, 20:59
szczerze mowiac nie przyszlo mi do glowy zwracac na to uwagi.
moze dlatego ze nie mam zwyczaju otwierać i 3 panelach tego samego forum:P:P:P Hmm... ja po prostu mam dość mocno wryte w mózg przyzwyczajenia z innych forów.

Mój sposób przeglądanie rzeczywiście może być dziwny. Mianowicie włażę w jakieś forum i otwieram w nowych zakładkach (w tle) wszystko w co chce wejść i potem tylko przechodzę do tych zakładek i sukcesywnie zamykam. To jeszcze przyzwyczajenie z czasów modemu, bo jedno czytam, a inne isię w tym czasie dłuuugo (modemem) ładują, jak się załadują to odłączam modem i juz za czas nie płacę ;) Teraz mam stałe łącze ale i tak mi się wydaje że tak się szybciej poruszać ;)

grimma
27-06-2008, 21:35
szczerze mowiac nie przyszlo mi do glowy zwracac na to uwagi.
moze dlatego ze nie mam zwyczaju otwierać i 3 panelach tego samego forum:P:P:P Hmm... ja po prostu mam dość mocno wryte w mózg przyzwyczajenia z innych forów.

Mój sposób przeglądanie rzeczywiście może być dziwny. Mianowicie włażę w jakieś forum i otwieram w nowych zakładkach (w tle) wszystko w co chce wejść i potem tylko przechodzę do tych zakładek i sukcesywnie zamykam. To jeszcze przyzwyczajenie z czasów modemu, bo jedno czytam, a inne isię w tym czasie dłuuugo (modemem) ładują, jak się załadują to odłączam modem i juz za czas nie płacę ;) Teraz mam stałe łącze ale i tak mi się wydaje że tak się szybciej poruszać ;)

no tak, ja glownie korzystam z opcji: zobacz posty od ostatniej wizyty.

yerba
27-06-2008, 21:43
Popieram oba postulaty, choć mnie w szczególności pojawienie się favicona ucieszy - takie mam spaczenie zawodowe, że jej brak mnie drażni, przeszkadza, gubi. No i w dobrym tonie jest go mieć.

ale: uwielbiam tutejsze emotikony :-)

Jazzoo
27-06-2008, 22:15
Ikonke rzeczywiscie fajnie miec, i zrobilismy...to nie bylo takie latwe. :wink:
Bardzo mozliwe ze w windows vista trzeba bedzie dolaczyc do faworytow (ponownie) zeby ikonka zaczela dzialac. :D
U innych powinien wystarczyc "refresh".

marmez
27-06-2008, 22:35
Ikonke rzeczywiscie fajnie miec, i ja zrobie...to nie jest takie latwe, posiedzimy nad tym. :wink: Widzę, że już jest :dancing: DZIĘKUJĘ :D
Teraz można tylko dyskutować nad tym czy nie ma ładniejszej, ale mi ta już starczy, bo jest.

[quote="Jazzoo":3d0auo82]

marmez
28-06-2008, 10:22
http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=2200&start=0

Trochę fajnych 8)) Teraz dopiero zauważyłem ten post :( ale rzeczywiście jest kilka fajnych :)

Aneczka
28-06-2008, 10:33
Mnie strasznie brakuje opcji - zobacz wszystkie posty nieprzeczytane, co jest lepsze, niz posty od ostatniej wizyty, bo jak przypadkiem zamknę okno forum i wejdę ponownie, to wtedy już nic się nie pokazuje :/

I przydałoby się jeszcze, żeby po kliknięciu na dany watek okno otwierało sie na ostatnim przeczytanym poście, a nie na pierwszej stronie wątku, jak to jest teraz :/
Strasznie mnie to denerwuje...

a postulaty rzeczywiście słuszne i wreszcie mamy swoją ikonkę :D

Jazzoo
28-06-2008, 11:23
I przydałoby się jeszcze, żeby po kliknięciu na dany watek okno otwierało sie na ostatnim przeczytanym poście, a nie na pierwszej stronie wątku, jak to jest teraz :/
Strasznie mnie to denerwuje...


Jezeli klikniesz obok watku, w ikonke "kartke + strzalke" (nowe posty) do dodrazu sie wlasnie otwiera na ostatnim przeczytanym poscie. :wink:

brassika
30-06-2008, 10:45
Mój sposób przeglądanie rzeczywiście może być dziwny. Mianowicie włażę w jakieś forum i otwieram w nowych zakładkach (w tle) wszystko w co chce wejść i potem tylko przechodzę do tych zakładek i sukcesywnie zamykam.

ja też tak otwieram, nie wiedziałam co mi nie grało... teraz wiem, ze to te tytuły ;-)

a-linka
30-06-2008, 17:33
Hmm... ja po prostu mam dość mocno wryte w mózg przyzwyczajenia z innych forów.

Mój sposób przeglądanie rzeczywiście może być dziwny. Mianowicie włażę w jakieś forum i otwieram w nowych zakładkach (w tle) wszystko w co chce wejść i potem tylko przechodzę do tych zakładek i sukcesywnie zamykam. To jeszcze przyzwyczajenie z czasów modemu, bo jedno czytam, a inne isię w tym czasie dłuuugo (modemem) ładują, jak się załadują to odłączam modem i juz za czas nie płacę ;) Teraz mam stałe łącze ale i tak mi się wydaje że tak się szybciej poruszać ;)

ma podobnie :) popieram postulat taty-nosiciela :lol:

Fiona
03-07-2008, 23:41
Mnie strasznie brakuje opcji - zobacz wszystkie posty nieprzeczytane, co jest lepsze, niz posty od ostatniej wizyty, bo jak przypadkiem zamknę okno forum i wejdę ponownie, to wtedy już nic się nie pokazuje :/

:D


ja nie zamykam przypadkiem okna forum, ale czasem samo mi się odświeża :evil:
Strasznie mnie to denerwuje!

Stivel
04-07-2008, 12:19
O ja tez bym marzyła o "nieprzeczytanych" ale nie zamiast a na równi z 'od ostatniej wizyty'.

:)

rebelka
04-07-2008, 12:30
Ta funkcja postów nieprzeczytanych naprawdę by się przydała, ja czasem muszę wyłączyć kompa chociaż mam nie wszystko przeczytane i jak wracam to klops.

marmez
01-10-2008, 21:10
[...]
Proponuję by w wątkach tytuły były: Nazwa wątku :: Nazwa podforum :: Forum chusty info Czyli od szczegółów do ogółów, tak jak to zwykło być najczęściej stosowane w internetowych tytułach stron, tak aby po tytule okna/zakładki można było się połapać co tam siedzi. Jest to szczególnie przydatne gdy sie otwiera na raz wiele wątków.

Przykładem niech będą fora na gazeta.pl:
Tytuł: Uszyj to sam - Kawałek szmaty - chusty i... - Forum dyskusyjne - prywatne | Gazeta.pl
Co o tym myślicie? Czy tylko mi to przeszkadza?
Forum nowe to może teraz da się odwrócić tę kolejność tytułu? To chyba głownie pytanie do 3oko ;) (wiem, że się da, pytanie tylko czy jest na to czas...)
Teraz dodam że tekst "Zobacz temat" jest przydługi jeżeli nie zbędny, ja bym wywalił całkiem, albo w ostateczności zostawił "Temat:"
Oczywiście wurzucenie przywitania z tutułu jest już dużym postępem :)



Druga moja sugestia jest już tylko estetyczna, brak favikony, może by chociażby coś takiego: :slingbaby: (odpowiednio zmniejszone) jeżeli już nic ładniejszego nie mamy, bo bez to tak smutno wygląda.

Jakąś, albo tamtą? ;)

3oko
01-10-2008, 23:17
W najblizszych dniach.... :komp:

3oko
04-10-2008, 00:07
Zmienilem tytuly stron. Dodalem favikonke.

U mnie (jak poprzednio) ikonka czasami a czasami nie. Wiem ze na innych komputerach dziala bardziej konsekwentnie. Mozliwe ze Vista jest
bardziej kaprysna i na pewno rozne przegladarki roznie dzialaja.

marmez
04-10-2008, 11:08
Zmienilem tytuly stron. Dodalem favikonke.

U mnie (jak poprzednio) ikonka czasami a czasami nie. Wiem ze na innych komputerach dziala bardziej konsekwentnie. Mozliwe ze Vista jest
bardziej kaprysna i na pewno rozne przegladarki roznie dzialaja.
Na tej stronie czyli na viewtopic w <head> nic o faviconie nie ma. może jakiś szablon pominąłeś? albo nie nadpisałeś wszystkich plików... nie wiem.

marmez
04-10-2008, 11:15
Aaa, a tytuł strony dalej zaczyna się na "chusty.info" a nie kończy. Tak, że ja dalej w zakładkach widzę tylko "chusty info" i temat mi isę nie mieści.

Jak byś kiedyś znalazł chwilę natchnienia by to przestawić, jeżeli nie to trudno, przeżyjemy ;)

Chociażby w szablonie od wyświetlania wątków, bo jeżeli te szablony dalej są podobnie zbudowane jak w phpbb2 to każdy typ strony miał swój własny szablon od tego. W phpbb3 jeszcze tego nie szukałem, ale mógłbym zajrzeć kiedyś ;)

3oko
04-10-2008, 11:46
Hmm ikonka jest dodana do overall_header czyli czesci ktora zawsze sie pokazuje.
Tak jak poprzednio. Ikonka wyskakuje mi tylko i to czasem, na stronie glownej, ale poprzednio tez dziwnie bylo.

Co do watkow to usunalem najbardziej bezsensowna rzecz, czyli "zobacz temat". Probowalem odwrocic kolejnosc na tytul-nazwe forum ale nie wyszlo. Nastepnym razem moze pojdzie lepiej.

Tak przy okazji: jestem specjalista od sieci komputerowych a nie php. Programowania/kodowania nie znosze i w szkole unikalem jak ognia. Nie mam nastawienia typu "jestem informatykiem i adminem i wszystko wiem nejlepiej". Jak cos wiesz albo znajdziesz to dawaj ;)

marmez
04-10-2008, 14:15
Doskonale Cię rozumiem, i tym bardziej się cieszę, że tyle nad tym forum robisz :)

Później, pewno wieczorem (bo teraz działka i kosiarka na mnie czeka) zobaczę i może znajdę co i gdzie trzeba zmienić by kolejność w tytule była odwrotna.

Co do favicony to też póki co nie pomogę, może zainstaluję sobie na szybkiego takie forum to bym coś wymyślił, na razie wklejam nagłowej ze strony głownej gdzie nie ma nic o faviconie, No ale favicon to chyba najmniejszy problem z forum :) zresztę te tytuły to też nic szczególnego ;)
A za czasów phpbb2 gdy już była favicona to zawsze mi się wyświetlała, bez wyjątku.

<head>

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8" />
<meta http-equiv="content-language" content="pl" />
<meta http-equiv="content-style-type" content="text/css" />
<meta http-equiv="imagetoolbar" content="no" />
<meta name="resource-type" content="document" />
<meta name="distribution" content="global" />
<meta name="copyright" content="2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group" />
<meta name="keywords" content="" />
<meta name="description" content="" />
<title>chusty.info &bull; Strona główna</title>
<script type="text/javascript">
// <![CDATA[

var jump_page = 'Wpisz numer strony, do której chcesz przejść:';
var on_page = '';
var per_page = '';
var base_url = '';
var style_cookie = 'phpBBstyle';
var onload_functions = new Array();
var onunload_functions = new Array();

if (0)
{
popup('./ucp.php?i=pm&amp;mode=popup', 400, 225, '_phpbbprivmsg');
}

function popup(url, width, height, name)
{
if (!name)
{
name = '_popup';
}

window.open(url.replace(/&amp;/g, '&'), name, 'height=' + height + ',resizable=yes,scrollbars=yes,width=' + width);
return false;
}

function jumpto()
{
var page = prompt('Wpisz numer strony, do której chcesz przejść:', '');
var perpage = '';
var base_url = '';

if (page !== null && !isNaN(page) && page > 0)
{
document.location.href = base_url.replace(/&amp;/g, '&') + '&start=' + ((page - 1) * perpage);
}
}

/**
* Find a member
*/
function find_username(url)
{
popup(url, 760, 570, '_usersearch');
return false;
}

/**
* Mark/unmark checklist
* id = ID of parent container, name = name prefix, state = state [true/false]
*/
function marklist(id, name, state)
{
var parent = document.getElementById(id);
if (!parent)
{
eval('parent = document.' + id);
}

if (!parent)
{
return;
}

var rb = parent.getElementsByTagName('input');

for (var r = 0; r < rb.length; r++)
{
if (rb[r].name.substr(0, name.length) == name)
{
rb[r].checked = state;
}
}
}


/**
* New function for handling multiple calls to window.onload and window.unload by pentapenguin
*/
window.onload = function()
{
for (var i = 0; i < onload_functions.length; i++)
{
eval(onload_functions[i]);
}
}

window.onunload = function()
{
for (var i = 0; i < onunload_functions.length; i++)
{
eval(onunload_functions[i]);
}
}

// ]]>
</script>

<script type="text/javascript" src="./styles/610nm/template/styleswitcher.js"></script>
<link rel="stylesheet" href="./style.php?sid=d9b7b403670ae4b976f0528202ff7f2a&amp;id= 2&amp;lang=pl" type="text/css" />
<link href="./styles/610nm/theme/normal.css" rel="stylesheet" type="text/css" title="A" />
<link href="./styles/610nm/theme/medium.css" rel="alternate stylesheet" type="text/css" title="A+" />
<link href="./styles/610nm/theme/large.css" rel="alternate stylesheet" type="text/css" title="A++" />
</head>

3oko
04-10-2008, 19:45
Ah teraz dopiero zalapalem o co Ci wczesniej chodzilo. Zrobiles "view source" ale to nie jest reprezentatywne bo source aktualnej strony jest "produkowany" dynamicznie.

Favikonka jest teraz, tak jak wczesniej byla, w pliku overll_header. Ten z kolei nalezy do skorki i "wkleja" sie dynamicznie w kazda strone forum. Czy raczej informacje z niego sa nanoszone ale niekoniecznie widoczne w source na naglowek kazdej strony.

Dlatego, na przyklad, nie ma w kodzie podanym wyzej zadnej wzmianki o logotypie, linkach typu "panel uzytkownika" itp.

Wczesniej w kazdym razie favikonka byla powolywana do zycia wlasnie w overll_header. Byc moze cos sie zmienilo.

marmez
04-10-2008, 20:40
Ah teraz dopiero zalapalem o co Ci wczesniej chodzilo. Zrobiles "view source" ale to nie jest reprezentatywne bo source aktualnej strony jest "produkowany" dynamicznie.
Mówisz o dynamiczności po stronie serwera czy po stronie klienta (w przeglądarce)?


Favikonka jest teraz, tak jak wczesniej byla, w pliku overll_header. Ten z kolei nalezy do skorki i "wkleja" sie dynamicznie w kazda strone forum. Czy raczej informacje z niego sa nanoszone ale niekoniecznie widoczne w source na naglowek kazdej strony. To by się zgadzało ;)


Dlatego, na przyklad, nie ma w kodzie podanym wyzej zadnej wzmianki o logotypie, linkach typu "panel uzytkownika" itp. To się akurat nie zgadza, bo logotyp, i to co wymieniłeś zawira się w sekcji <body> które tutaj nie wklejałem i która jest poniżej, a link do favicony powinien być w html'owym <head>, ale to wiesz ;)


Wczesniej w kazdym razie favikonka byla powolywana do zycia wlasnie w overll_header. Byc moze cos sie zmienilo. Najprawdopodobniej nic się nie zmieniło bo pobieżne googlanie niczego takiego nie wykazało ;)


A tym tytułem strony możesz sobie nie zawracać głowy, mi w ciągu tygodnia powinno się udać poszukać co to trzeba zmienić, to Ci tutaj potem napiszę. A dzis szczerze mówiąc juz mi się nie chce kompletnie ;)

3oko
04-10-2008, 23:59
Aa ok.
W kazdym razie serwer robi dynamiczny skladak roznych plikow w zaleznosci od tego co sie robi na forum. Sprytne, bo minimalizuje wielkosc poszczegolnych plikow i dodaje funkcjonalnosc, ale za to wszelkie zmiany robia sie skomplikowane :?