PDA

Zobacz pełną wersję : bumgenius pierzecie ręcznie???



ala
27-06-2008, 09:22
planuję zakup bumgeniusa, tak przez Was tutaj wychwalanego :)
chwilowo będzie mnie stać na 1-2sztuki no i teraz mam dylemat :?:
czy prać te kieszonki ręcznie :?: czy takie pranie wogóle coś da, bo chyba mija sie z celem? teraz używamy tetry, mam ok 70sztuk i pranie robię co 2-3dni.
jak bede używać bumge to przy każdym zsikaniu będe musiala go uprac chyba ręcznie, bo do żadnego prania nie dorzucę żeby codziennie był czysty, a narazie nie kupię tyle sztuk zeby swobodnie mi starczylo do następnego prania :x

swebe
27-06-2008, 09:40
pieluszka wytrzyma ci wiecej niz jedno sikniecie :D jesli masz dziecko, ktore juz nie robi kupy w nocy to polecam bg wlasnie na noc! razem z jakas ekstra wkladka starczy na 6-8 godzin! przy malej ilosci pewnie mozna prac w reku ale zaraz pewnie miala niezly stos i pralka cie wyreczy!

ala
27-06-2008, 09:49
wiem, ze wytrzyma wiecej niz jedno siknięcie :D
wg tego co piszesz np jeden bumge na noc, jeden na eskapadę no i braknie na następny dzień :( chyba musze kupić więcej jednak...
jeśli przy tetrze robię pranie co 2-3dni to przy tych pieluszkach będzie jeszcze rzadziej, bo przynajmniej stosu tetry nie będzie :D a mam jeszcze ogrom ubranek, wiec pralka chodzi dość rzadko
drogi gips te bumge :?

Lulka
27-06-2008, 10:06
u mnie wytrzymuje spokojnie cala nocke mojego malego supersikacza
co do prania reczngo to chyba nie dalabym rady
poza tym wypranie w 60 stopniach recznie moze byc juz problematyczne :wink:

malgo
27-06-2008, 11:57
laski, jak wy to robicie (albo wasze dzieci :lol: ), ze bg wytrzymuje nocke?
ja tych pieluch uzywam od urodzenia manii (czyli 13 miesiecy) i zawsze mam zasikane lozko (spimy wszyscy razem by the way :D ). jakis patent? nadmienie, ze przesikuje bokiem, tak gdzies w okolicy rzepow (!)

Lulka
27-06-2008, 12:06
hmmm, moze sprobuj mocniej zapinac
ja na noc wkladam jeszcze podwojna wkladke konopna :D

malgo
27-06-2008, 12:22
zapinam przeciez mocno, mocniej sie nie da. podwojna wkladke konopna tez wkladam czasem i wtedy zdarza sie, ze nie przecieka. ale ja mam wrazenie w trzech wkladkach na raz, to jest strasznie niewygodnie i bardzo nie lubie tak jej pakowac. ale moze w tym tkwi problem naszej nieszczelnosci (choc taki oklad tez czasami przesikuje, jak juz wspomnialam :( )

mart
27-06-2008, 20:26
bo do żadnego prania nie dorzucę żeby codziennie był czysty, :x

dlaczego nie? ja robię często pranie mieszane - tylko bez rzeczy śnieżnobiałych.
ręczne pranie pieluch jakichkolwiek jest wg mnie troche bez sensu.

ala
27-06-2008, 21:25
nie dorzucę do ciuszków i pieluszek antośka, bo jego rzeczy nie mieszam z naszymi :)
hmm ja mam dość skomplikowany system prania
osobno rzeczy dziecka, osobno moje, osobno męża, pościeli i ręczników nie mieszam z ciuchami
:wash:

mart
28-06-2008, 09:27
nie dorzucę do ciuszków i pieluszek antośka, bo jego rzeczy nie mieszam z naszymi :)
hmm ja mam dość skomplikowany system prania
osobno rzeczy dziecka, osobno moje, osobno męża, pościeli i ręczników nie mieszam z ciuchami
:wash:

:shock: :shock: :shock:
o rety! a czemu tak??? pytam z ciekawości - mi lenistwo redukuje ilość myślenia przy wrzucaniu prania do minimum. :oops:

ala
28-06-2008, 09:36
hehhe :lol:
ciuszki synka piorę osobno bo nie chcę mieszać jego ubranek z naszymi, w których siedzę na podwórku, sprzątam itp
mam dużo jasnych ubrań z delikatnych materiałów, a mój mąż przeważnie dzinsy i ciemne koszulki, wiec nie chce swoich zafarbować :)
a pościel i ręczniki włączam na gotowanie :)
ale ja bardzo lubie pralkę włączać, wieszać pranie, segregować - zboczenie jakieś, mogłabym w pralni pracować

Lawa
28-06-2008, 13:59
A moze po prostu zrobisz sobie wiecej wkladow? Ja mam dosc malo kieszonek, a jak mi brakuje, to piore recznie ta kieszonke (jak mi sie zdarzy wpadka z kupa, to piore od razu recznie- dzieki temu nie zostaja plamy),a wkladow mam wiecej, wiec zasiusiane czekaja az sie zbierze pralka. Te kieszonki schna super szybko, duzo szybciej od wkladow.

ko-zo
28-06-2008, 17:38
moja Danka tez śpi w bg, wkładam jej zawsze dodatkową wkładkę - konopną lub frotową ( kawałek ręcznika) i wytrzymuje bez problemu.
dziewczyny, chciałam spytać w sprawie prania ręcznego pieluszek. Rozumiem, że na dłuższą metę bez sensu ale jesteśmy na wakacjach i właśnie planuję prać ręcznie wszystkie pieluszki. Nie specjalnie mam inne wyjście ale czy może tak być? Nie powinnam specjalnie zaszkodzić dziecku lub pieluszkom?

yena
28-06-2008, 21:39
Bambino mio sprzedaje środek antybakteryjny Miofresh i, z tego co pamiętam, w instrukcji do pieluszek było napisane, że pieluszki tylko zsiusiane można w nim namoczyć i wypłukać bez potrzeby prania w pralce. Może znajdę gdzieś tę instrukcję i sprawdzę dokładnie.

ala
28-06-2008, 22:36
http://www.zaczarowanysklep.pl/product_ ... e3ae3291cb (http://www.zaczarowanysklep.pl/product_info.php/cPath/272/products_id/3245?osCsid=7880a94141c26c402230aee3ae3291cb)