PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o definitywne rozstrzygnięcie kwestii manducy



czarna_zaba
21-05-2010, 12:57
Przeglądając różne wątki dot.ergonomików zauważyłam brak jednoznacznych informacji odnośnie wieku/masy/umiejętności dziecka, które ma być nosidła użytkownikiem.Szczególnie interesuje mnie to w odniesieniu do manduci, która niby jet od noworodka, a w postach pojawiaja się wątpliwości czy mozna w niej nosić 4-5 miesięczniki. Własnie manduce zakupiłam i teraz sie zastanawiam, czy juz mogę używać. W porównaniu do chusty wydaje mi się, ze żaba jest zbyt szeroka a plecki za proste, ale może się czepiam? Mały waży 8 kg, mierzy ok 70cm.
I jeszcze jeno- od kiedy w manduce na plecy?

Zazuza
21-05-2010, 13:53
nie jestem specjalista ale jak synek ma juz pol roku to spokojnie bym w manduce nosila
ja wlozylam nadie jak siedziala (ale jeszcze nie siadala)
i od razu tez na plecy wrzucalam, bo pozycja dobra tylko kwestia twojej psychiki czy ci nie przeszkadza ze nie widzisz dziecka badz jak dziecku bedzie to przeszkadzac ze cie nie widzi
Zuzia

Kanga
21-05-2010, 14:26
trudno powiedzieć jednoznacznie przez internet. Sama musisz wyczuć- żaba nie może być zbyt szeroka ( idealnie pod kątem 90-100%), nóżki muszą być podgięte plecy zaokrąglone.
Każde dziecko jest inne gabarytowo.

anifloda
21-05-2010, 14:36
Moim zdaniem, jeśli masz inne możliwości, bezpieczniej nie nie nosić w nosidłach dzieci, które jeszcze same nie siedzą. W nosidle trudno uzyskać tak dobrą pozycję jak w chuście.

ewadbr
21-05-2010, 15:31
Moim zdaniem, jeśli masz inne możliwości, bezpieczniej nie nie nosić w nosidłach dzieci, które jeszcze same nie siedzą. W nosidle trudno uzyskać tak dobrą pozycję jak w chuście.

zgadzam się
też zaczęłam nosić w manduce dopiero gdy sam usiadł
nie ma co się spieszyć