PDA

Zobacz pełną wersję : jak sprawdzić jaka jest minimalna dłudośc chusty do danego wiazania ???



Fusia
20-05-2010, 14:54
cie chodzi mo o tabelke był sposób wyliczenia -ktoś pisał przy okazji wontku sprzedażowego jakiejs chusty nie moge teraz odszukac a fajnie jak by taki sposób był w jednym temacie bo czasem myśle jaka długość czy to 4,1 starszy a może i 3,7 by starczyło a tak by sie zamotało zmieżyło ogony icos tam sie odejmowało czy dodawało ale niepamiętam
poprosiła bym ładnie o takie info

PODAJE SOBIE SPOSÓB WYLICZENIA (ŻEBY BYŁ W PIERSZYM POŚCIE)
Jeśli chcemy wiedziec jaką minimalna długośc chusty potrzebujemy na dane wiązanie
1. motamy sie w chuste którą mamy
2.po zawiazaniu wezła mieżymy ogony
3.mieżymy długosc realną swojej chusty
4.odejmujemy od długości swojej chusty długości ogonów
tak otrzymujemu minimalną długośc chusty dla sieie na dane wiazanie
dziekuję dziewczynom za pomoc

pomidore
20-05-2010, 15:03
W moim watku Jasnie Pani pisała tak, cyt."zawiaz dziecie na sobie w tym co masz i zmierz ogony. dlugosc ogonów odejmij od realnej długosci swojej chusty i wyjdzie ci jaka minimalna długosc musi miec chusta dla ciebie."

O to chodziło? :)

JJ
20-05-2010, 15:05
tabelka http://www.chusty.com.pl/artykuly.php?numer2=1603080230350658

Fusia
20-05-2010, 15:06
o właśnie o to i jeszcze jedno reallna długośc chusty to chusta bez skosów tak?
te tabelke znam ale chodziło mi o ten sposób wyliczenia bo czasem chusta rozmiar miejsza jest realnie tak długa ze mozna sie załapać

pomidore
20-05-2010, 15:13
o właśnie o to i jeszcze jedno reallna długośc chusty to chusta bez skosów tak?

Realna długość czyli faktyczna, zmierzona długość danej chusty. Zdarzają się dłuższe i krótsze chusty tego samego "modelu" w tym samym rozmiarze :) np. 5tka moze miec realnie 4,5m albo 4,2m. Czyli nie mozesz się sugerowac do konca tylko rozmiarem z pudła ;)

Fusia
20-05-2010, 15:25
to ja to wpisze w pierwszym poscie moze komus jeszcze się przyda
a ogony mieze po tym dłuzszej krawędzi czy krutszej bo jak odciąć np w zamotanej chuście ogony to problem z zawiazaniem będzie
a swoja chuste mieze po jednej krawędzi tak?
bo spotkałam sie z miezemiem całej długosci czyli od czubka do czubk skosu

kinia
24-05-2010, 14:49
podlączam się pod pytanie Fusi - czy mierzy się dłuższe ogony, czy jedną krawędź chusty?

I co mozna zrobić, jeśli chusta jest za długa? Czy np. w kieszonce można po prostu obwinąć się jeszcze raz i dopiero wtedy zrobić węzeł?

pomidore
24-05-2010, 23:31
to ja to wpisze w pierwszym poscie moze komus jeszcze się przyda
a ogony mieze po tym dłuzszej krawędzi czy krutszej bo jak odciąć np w zamotanej chuście ogony to problem z zawiazaniem będzie
a swoja chuste mieze po jednej krawędzi tak?
bo spotkałam sie z miezemiem całej długosci czyli od czubka do czubk skosu

Mierzysz od krawędzi do krawędzi, to nie ma znaczenia czy zaczniesz od dłuższej czy krótszej strony :), bo drugi koniec (po tej samej stronie) będzie krótszy lub dłuższy. czasami sie zdarza,że skosy nie są równe, ale to już na marginesie ;)



I co mozna zrobić, jeśli chusta jest za długa? Czy np. w kieszonce można po prostu obwinąć się jeszcze raz i dopiero wtedy zrobić węzeł?

Można :)