PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o szerokość panela i manduce



malgos
20-05-2010, 08:11
Oświećcie mnie, bo jakoś nie mogę tego zrozumieć - jak to jest z szerokością panela w manduce i szerokością panela w ogóle?

Na stronach sprzedawcy podają, że manduca ma panel szerokości 36cm (nierozsuwany), gdzieniegdzie znalazłam informację, że panel ma ok. 38cm no i podobno manduca starcza od 3,5 kg do ok. 20kg, czyli do ok. 3 roku życia. Mam córeczkę 9cio miesięczną drobną (wzrost ok 71cm, waga ok. 7 kg), myślę o mt, ale przyglądam się też manduce. Zmierzyłam ją jak siedzi i byłam zaskoczona, bo wyszło mi, że potrzebujemy JUŻ panela ok. 40 cm ! To co, manduca będzie na nas JUŻ za mała??? Z drugiej strony dziewczyny noszą w niej półtoraroczne - dwuletnie dzieci, im starsze, tym chętniej kupowana manduca - tak zaobserwowałam, a panele w mt szersze niż 40cm-41 cm rzadko się spotyka. To jak to jest z tą szerokością paneli - czy moja córeczka ma jakieś wyjątkowo długie nogi, czy też po prostu sztarsze (ok. roczne) dzieci wolniej potem rosną i ten panel 40cm starcza na długo? No właśnie, tak orientacyjnie pytam - na jak długo? A czy w manduce nie przeszkadza starszym dzieciom brak tych dodatkowych cm w szerokości panela manduki?

słoneczny_blask
20-05-2010, 08:25
Gdzieś czytałam, że jak dziecko ma już wykształcone prawidłowo panewki stawowe i im jest starsze, tym ta żaba jest mniej istotna.
Panel trzebaby mierzyć po łuku. Mierząc po prostej, na dole wyszło mi 32cm.

malgos
20-05-2010, 21:37
A czy ja jakoś mogę stwierdzić, że te panewki są ok. czy muszę iść z małą do lekarza czy też na usg? Mała ma dokładnie 9 miesięcy i 3 tygodnie, raczkuje, siada, wstaje i dziś zrobiła sama kilka kroczków przy meblach.