PDA

Zobacz pełną wersję : dociaganie cienkich chust



szokam
19-05-2010, 21:34
czy cienkie chusty nie wrzynaja sie na krawedziach? mam lniana samoróbkę i mam wrażanenie właśnie że krawędzie za mocno wciskają się w ciałko, czy to wina mojej chusty?jest super cienka, 100% len więc na lato byłaby super. a np ellaroo tez nie jest skosnokrzyżowa, więc chyba też się nie rozciąga przy dociąganiu, a może się mylę?

doominikaa
19-05-2010, 21:40
ja zaczęłam przygodę tkanochustową z Ellaroo, nie doczytałam, ze nie jest skośnokrzyżowa, kupiłam, bo piękna była.
Faktycznie wiecznie mi wisiały falbanki z brzegów, nie wrzynały się jakoś mocno, ale musieli doświadczenie mocno nade mną pracować, zebym w miarę dobrze ją dociągała.
ALE jak już to opanujesz... to świat jest Twój :)
A moja samoróbka była nie do noszenia absolutnie (flanela)

Mayka1981
19-05-2010, 21:46
dobrze dociągnięte na całej szerokości - jak dla mnie nie...

tzn najcieńszą w łapach to miałam bambusa diamentowego Nati - fakt generalnie trochę się wrzyna przy 10kilo :D ale żeby tam krawędź specjalnie "piła" to nie...

lola_22
19-05-2010, 22:25
ja zaczęłam przygodę tkanochustową z Ellaroo, nie doczytałam, ze nie jest skośnokrzyżowa, kupiłam, bo piękna była.
Faktycznie wiecznie mi wisiały falbanki z brzegów, nie wrzynały się jakoś mocno, ale musieli doświadczenie mocno nade mną pracować, zebym w miarę dobrze ją dociągała.
ALE jak już to opanujesz... to świat jest Twój :)
A moja samoróbka była nie do noszenia absolutnie (flanela)

bo ellarro nie jest typowo skosnokrzyzowa ale wykazuje zachowania skosnokrzyżowej czyli oporuje (mozniej niz standardowo) po długości i szerokosci za to po skosie pieknie pracuje wiec naprawde mozna sie z nia dogadac ;-)

Dharma
19-05-2010, 22:41
Potwierdzam - mam ellaroo i jest fantastyczna. Dociąga się bardzo ładnie, nie zauważyłam, żeby cokolwiek się "wrzynało".

Ania
19-05-2010, 22:49
z samorobka raczej bym sie nie zaprzyjaźniła (wiem bo miałam), ale jak bedziesz miec okazje to spróbuj zakardowego vatanaja- świetnie się dociąga i fajnie nosi

malgos
19-05-2010, 22:52
Ja mam cienkiego hopka i też dociąga się bardzo dobrze, a z mojego doświadczenia efekt wrzynania się krawędzi wystepuje, gdy chwyci się w dłoń zbyt małą ilość materiału przy dociąganiu, tak ja przetestowałam na sobie, miałam tak zawsze jak dociągałam dowolną chustę (nawet mięciutkie indio).

Almelle
21-05-2010, 21:59
Ja mam cienkiego hopka i też dociąga się bardzo dobrze

Popieram, próbowałam w dwóch różnych cienkich hopkach (pasiak i nadruk) i nie wrzyna się nic.

Za to wrzyna mi się Vatanai.... nie wiem czemu

szokam
21-05-2010, 23:41
właśnie przyszedł do mnie Julian Didka, cienki żakardzik, suszy się, jutro zobaczymy :) a samoróbkę schowam na pamiątke.

doominikaa
22-05-2010, 08:42
bo ellarro nie jest typowo skosnokrzyzowa ale wykazuje zachowania skosnokrzyżowej czyli oporuje (mozniej niz standardowo) po długości i szerokosci za to po skosie pieknie pracuje wiec naprawde mozna sie z nia dogadac ;-)

ja to w ogóle tą moją Elsę uwielbiałam. Piękna była, te frędzle i w ogóle...
no i się dużo na niej nauczyłam :)

pati291
22-05-2010, 08:46
Indio Loden jak dokładnie rozłożyłam poły to nigdy mi się nie wrzynał. Jak na szybko to owszem.
Jak poły są szeroko rozłożone to nic mi się nie wrzyna.

Cobra
25-05-2010, 01:20
Popieram, próbowałam w dwóch różnych cienkich hopkach (pasiak i nadruk) i nie wrzyna się nic.

Za to wrzyna mi się Vatanai.... nie wiem czemu

a mnie się wrzyna i Vatanai, i cienki Hopek i Girasol i w ogóle wszystko mi się ostatnio wrzyna :( albo coś robię strasznie źle alebo sama już nie wiem, skoro Pyza nie przybrała zbytnio na wadze :confused:


Ja mam cienkiego hopka i też dociąga się bardzo dobrze, a z mojego doświadczenia efekt wrzynania się krawędzi wystepuje, gdy chwyci się w dłoń zbyt małą ilość materiału przy dociąganiu, tak ja przetestowałam na sobie, miałam tak zawsze jak dociągałam dowolną chustę (nawet mięciutkie indio).

o, może o to u mnie chodzi, tylko jak złapać dużo materiału, gdy chcę dociągnąć tylko "podpupnik" lub "podkarczak" w kieszonce? :omg:

olka
25-05-2010, 08:04
No mi też Ellaroo świetnie się dociągała. Chyba najlepiej!