PDA

Zobacz pełną wersję : Chusta dla Noworodka :-)



Jagienka
26-06-2008, 09:42
Witam serdecznie,
Już niebawem narodzi się moje Dziecię :-) a ja od jakiegoś czasu zafascynowana jestem ideą chustonoszenia. Ostatnio dowiedziałam się, że już noworodki mogą być noszone w chustach i postanowiłam zrealizować moje plany już teraz, zamiast czekać kilka miesięcy, aż Dzidzia będzie główkę trzymać.
Stąd moja prośba o pomoc w wyborze odpowiedniej chusty - bezpiecznej już dla noworodka.
Myślałam o INDIO flamingo albo Babylonia BB Slen - właśnie prtzeglądam stronę Vegi :lol: i zachwycam się :D
Mam tez pytanie dotyczące rozmiaru: Jaki najlepiej wybrać, zeby chusta służyła troche dłużej, niż tylko w okresie noworodkowo-niemowlęcym?
Pozdrawiam ciepło

polaquinha
26-06-2008, 09:49
dla noworodka polecane sa chusty elastyczne.

Mag
26-06-2008, 10:53
hejka :D
ja bym zrobiła tak: kupiłabym elastyczną gabi,wg. dziewczyn mniej grzeje niż inne elastyki,poza tym w upały i tak nie będziesz łazić po słońcu z noworodkiem ani się szwendać :lol: ),koszt to chyba 96zł (?).
do trzeciego miesiąca ponosiłabym w elastyku,lato minie, byłabym już z chustami za pan brat, oswojona,znałabym rynek i opinie nt. różnych chust, sprzedałabym gabi tutaj i kupiłabym wiązankę podług własnych upodobań.
a trzy miechy to naprawdę krótko z noworodkiem :lol:
acha, elastyk wybacza braki techniczne, lepiej otula noworodka, jest mięciutka, bo to dzianina,no i jak koleczka albo boleści i ryk dziecka to zamotasz szybko i nie stresujesz się czymś nie tak


a jeśli od razu wiązanka,to hulaj dusza,bez macania się nie obejdzie :lol:
rozmiar chusty zależy od twojego rozmiaru i wzrostu,więc bez podania obwodów nie poradzimy :lol:

Jagienka
26-06-2008, 11:17
Co do moich wymiarów, to wzrost wg. miary w gabinecie lekarskim, to 168 cm. I jestem raczej szczupłą osobą (to dzięki zajmowaniu się tańcem przez całe dotychczasowe życie :lol: ), a w każdym razie, po porodzie zamierzam szybko wrócić do wczesniejszych gabarytów :lol:
A co do wiązanki, to można od razu? Jakoś tak bardziej do mnie przemawiają wizualnie :D

Linda
26-06-2008, 11:39
Jagienko, ja ostatnio testowalam elastyka z konopiami, co prawda nie na noworodku, ale na moim 14 miesiecznym synku. Jezeli mialabym kupowac chuste dla nastepnego dzidziusia, to wlasnie elastyczna z konopiami. Ma wszystkie zalety elastyka, ale na dluzej starczy niz elastyk. Vega ma sliczne bebiny z konopiami, piekne kolory teczy :)

Mag
26-06-2008, 12:01
no i właśnie poszukaj w reklamach na forum o elastykach Vegi

a wiązanka? 4,1 na wszystko Ci starczy, jak się spodoba to pewnie zechcesz krótszą, ale z tego co zauważyłam, wytrawne chustomotaczki nawet do wiązań mało żarłocznych wolą dłuższe chusty (czyli 4,1-4,7).

lepiej napisz, ile kasy możesz przeznaczyć, bo tak to zbyt wiele towaru do polecania:lol:

Jagienka
26-06-2008, 12:12
Myślałam o INDIO flamingo albo Babylonia BB Slen, więc ta grupa cenowa. INDIO flamingo około 280 zł u Vegi, Babylonia nieco taniej.

Mag
26-06-2008, 12:15
obejrzyj www gugu-gaga.pl i didymos.de

mayetschka
26-06-2008, 14:28
no to ja powiem ze... elastyczna kup. ja mam dwie (na zmiane jak jedna w praniu, bo u nas 'dzien bez chusty jest dniem straconym' :D). jedna to BBSlen a druga Gabi i obydwie sa super! juz zaraz Moby do testow dostne i jesli sie spodoba to... pewnie znowu z portfela kasy ubedzie :) ach ten nalog :wrapmom:

Agnen
26-06-2008, 14:41
moim zdaniem też elastyk dla noworodka to najlepszy wybór. Gabi jest cienka i przewiewna i na lato się nadaje. No i wiązanie jest jedno, łatwe nie trzeba dociągać. Jak będziesz chciała spróbować czegoś nowego to tkaną zawsze możesz kupić :wink:

agul
26-06-2008, 14:45
ja tez zaraz rodze, na poczatek zgodnei ze wskazowkami dziewczyn z forum wzielam sobei poucha (hotslings slicznego od Lindy) i elastyczna (sleepywrap), zobaczymy jak sie uda noszenie i czy sie nam spodoba, mam nadzieje, ze bedzie ok

Agnen
26-06-2008, 14:52
agul, jeśli zaraz rodzisz to raczej sie nie zaprzyjaźnisz że sleepy. Może się mylę bo motałam tylko raz, ale IMO to chusta na trzaskające mrozy.

agul
26-06-2008, 14:56
no moja jest taka cienka bawelniana...., za goraco to pewnie i bedzie, ale trzaskajace mrozy.... moze jakas inna mialals? poza tym nei chce sie madrzyc bo ja sie narazie WOGLE nie znam na TYCH rzeczach :)

Agnen
26-06-2008, 15:00
może rzeczywiście to była jakaś inna, wcześniejsza czycoś, motałam tylko raz i w sumie było po niej widać że jest gruba już przed motaniem...

rebelka
26-06-2008, 22:45
Ja mam 7-tygodniowego szkraba i motam go w Babylonię BB slen i jestem naprawdę zadowolona. Materiał jest mięciutki (nie wiem jak nowy, ja kupiłam używaną) doskonale owija maluszka. Poza tym jest cienki, jak na razie mimo spacerów w dosyć ciepłe dni (ok. 25 stopni) to spocona jestem tylko ja ;)

Jagienka
27-06-2008, 10:13
Ja mam 7-tygodniowego szkraba i motam go w Babylonię BB slen i jestem naprawdę zadowolona. Materiał jest mięciutki (nie wiem jak nowy, ja kupiłam używaną) doskonale owija maluszka. Poza tym jest cienki, jak na razie mimo spacerów w dosyć ciepłe dni (ok. 25 stopni) to spocona jestem tylko ja ;)

To ja moze też spróbuję Babylonię BB slen, a do tematu INDIO wróce nieco później :D