PDA

Zobacz pełną wersję : manduca a bondolino- jakie różnice?



mims
15-05-2010, 14:15
Zastanawiam się nad kupnem nosidła. Synek ma już 9m-cy wazy 9kg i ciężko mi nosić w chuście. Z MT próbowałam,ale mąż nie umie się wiązać. Postanowiłam więc kupić coś innego. Jednak nie wiem czym różni się bondolino od manduci. Chcę nosić z przodu jak i z tyłu, i chce aby nosidło zaspokoiło moje potrzeby do końca noszenia.

słoneczny_blask
15-05-2010, 14:33
Kwestia gustu i przyzwyczajenia, ale testowałam bondoloino z KK i wybrałam manducę.
Bondolino lepiej "przytula" i ma troszkę poszerzany panel na dole. Nie trzeba nic regulować, gdy noszą osoby o różnej sylwetce.
W manduce dużo łatwiej wrzucić na plecy i wyjść z samochodu z synkiem już na brzuchu, (wyjąć z fotelika, wsadzić na brzuch i tak wysiąść. Analogicznie z wsadzaniem spowrotem do fotelika.) W manduce od biedy noszę na biodrze. W czymś typu hybryda nie wiem czy się da, bo sie tym nie interesowałam wtedy jeszcze.

Jak niemowlę na już 9 miesięcy, to ja bym manducę brała.

paskowka
15-05-2010, 15:14
Różnią się głównie pasami ramiennymi: w Manduce są jak w plecaku i jak nosza różne osoby to musza sobie regulowac ich długość. w Bondo sa jak w MT czyli do wiązania. Poza tym panel dolny w M. jest zapinany na klamrę, w Bondo - na grubaśny rzep (czyli podobnie w M. osoby o różnej posturze muszę go wyregulować, w Bondo po prostu szczuplak sie ciaśniej zapnie:)
Manduca ma jeszcze z tego co pamietam rozpinany na suwak panel w celu regulacji jego wielkości.
Poza tym w obydwu nosisz i na plecach i z przodu. Na biodrze nie próbowałam.

mims
15-05-2010, 15:18
zastanawiam się jak jest z panelem, skoro można nosić dzieci już od urodzenia...przecież MT trzeba podać wysokość a w tych nosidłach jest ciągle jednakowa. A i czy mają kapturki i tarby do ich pakowania? gdzie można kupić

paskowka
15-05-2010, 15:22
Mają taka specjalną regulację panela dlatego producenci podają że od urodzenia. Manduca ma takie specjalne majtki dopczepian (choc nie wiem czy się sprawdzają), a Bondo takie cuś do regulacji (trudno wytłumaczyć - to cuś reguluje szerokość panela). Kapturki mają. Bondo ma na pewno torbę, Manduca nie wiem.

mamatomka
15-05-2010, 15:41
Mają taka specjalną regulację panela dlatego producenci podają że od urodzenia. Manduca ma takie specjalne majtki dopczepian (choc nie wiem czy się sprawdzają), a Bondo takie cuś do regulacji (trudno wytłumaczyć - to cuś reguluje szerokość panela). Kapturki mają. Bondo ma na pewno torbę, Manduca nie wiem.

Mam torbe, a wlasciwie plecaczek do Manduci, ale czy wszystkie maja w komplecie to nie wiem.
Ciekawa jestem czy ktos uzywal tych Manducowych majtek - do tej pory spotkalam sie raczej z opiniami ze pomimo majtek male dziecko szpagat w Manduce robi.

mims
15-05-2010, 15:48
I mam dylemat. kupić bondolino czy manduce?

mamatomka
15-05-2010, 15:52
zastanawiam się jak jest z panelem, skoro można nosić dzieci już od urodzenia...przecież MT trzeba podać wysokość a w tych nosidłach jest ciągle jednakowa. A i czy mają kapturki i tarby do ich pakowania? gdzie można kupić

W Manduce mozna zmienic wysokosc panela poprzez rozsuniecie suwaka (dwie wysokosci) a w Bondolino mozna zmienic szerokosc (dwie szerokosci).

mamatomka
15-05-2010, 15:52
I mam dylemat. kupić bondolino czy manduce?

Najlepiej by bylo przymierzyc, albo chociaz obejrzec na zywo jedno i drugie.

mims
15-05-2010, 15:58
a na lato co lepsze? tzn. z jakich materiałów jest to zrobione?. słyszałam ze manduca z lnu ale nie dam głowy

mamatomka
15-05-2010, 16:51
a na lato co lepsze? tzn. z jakich materiałów jest to zrobione?. słyszałam ze manduca z lnu ale nie dam głowy
Moja Manduca ma sklad 100% biobawelna. Bondolino przypuszczam ze tez jest z bawelny, kiedys przymierzalam Bondolino i pod wzgledem przewiewnosci wydaja sie jednakowe.

W pierszym poscie pisalas ze maz nie lubi wiazac MT. Bondolino ma rzep w pasie ale gora wiazana podobnie jak MT, czy maz to zaakceptuje?

słoneczny_blask
15-05-2010, 20:02
Mam torbe, a wlasciwie plecaczek do Manduci, ale czy wszystkie maja w komplecie to nie wiem. ...
Są różne. Moja nie ma plecaka, tylko coś w rodzaju ekologicznej torby na zakupy z długimi uszami - takimi na ramię. Jest ona wąska i wysoka.

gema
15-05-2010, 23:27
Manduca nie jest od urodzenia... jest od 6 kg... Nie jest z lnu. Jest z bawełny. Ewentualnie z dodatkiem konopii - te wersje nielimitowane. A nie interesowałaś się Tuli? Mam i osobiście uważam, że łatwiej się zakłada niż manduca... Tu masz zdjęcia całkiem dokładne http://kangurkowo.pl/nosidelko-ergonomiczne-tuli-ergonomics.html
No i Tuli jest milsze w dotyku jak na mój gust.

mamatomka
16-05-2010, 08:18
Manduca nie jest od urodzenia... jest od 6 kg...

Wg producenta Manduca jest od 3,5 kg czyli mniej wiecej od urodzenia. Przy czym producent zaleca uzywanie specjalnej wkladki w przypadku dzieci miedzy 3,5 a 6 kg, a od 6kg noszenie juz bez tej majtasowatej wkladki. W praktyce dziecko ktore wazy 6 kg bedzie juz za duze do majtasow a za male do noszenia normalnie.

gema
16-05-2010, 08:32
masz rację :D skleiły mi się kartki w instrukcji obsługi! :duh: przepraszam. Mea culpa

Edited:
W praktyce Michał ważył 6500 g i radził sobie bez majtasów doskonale ;) W Tuli wsiadł jak miał 6800 g i też bez kłopotu

mamatomka
16-05-2010, 10:03
Gema, tak spojrzalam na stopke, 4-miesieczniaka nosisz juz w Manduce? I nie robi szpagatu?

kammik
16-05-2010, 10:52
Pożycz i przymierz. Z manduką było mi baaaardzo nie po drodze, natomiast w bondolino zakochałam się od pierwszego założenia. Ma wszystkie dobre cechy nosidła i zalety chusty (no, może oprócz wyglądu ;)).

gema
16-05-2010, 10:56
no właśnie nie robi... ładnie zgina kolanka :D
manduca bez wkładki dla mniejszych dzieci:
http://lh6.ggpht.com/_TWIG8VpMTzY/S9lfbWLfVBI/AAAAAAAAAjs/fiYj460j-N4/s512/DSC00507.JPG
Tuli:
http://lh4.ggpht.com/_TWIG8VpMTzY/S-shw0C5qCI/AAAAAAAAAoM/NAW7bZSWWHI/s512/DSC00591.JPG

mamatomka
16-05-2010, 11:32
Gema, na Twoim miejscu bym sie jednak upewnila ze ciezar ciala dzecka spoczywa na pupce i ze nie jest tak ze cale obciazenie jest na nozkach po bokach, a material pod pupka wisi. Manduca limitowana ma ok. 38 cm szerokosci, Tuli nie mialam w rekach, ale wg informacji z netu podobnie. Dla dzecka czteromiesiecznego 38 cm to duzo (ale moze masz wyjatkowo duze dziecko?).

czarna_zaba
16-05-2010, 16:45
Gema, na Twoim miejscu bym sie jednak upewnila ze ciezar ciala dzecka spoczywa na pupce i ze nie jest tak ze cale obciazenie jest na nozkach po bokach, a material pod pupka wisi. Manduca limitowana ma ok. 38 cm szerokosci, Tuli nie mialam w rekach, ale wg informacji z netu podobnie. Dla dzecka czteromiesiecznego 38 cm to duzo (ale moze masz wyjatkowo duze dziecko?).
Zaniepokoiłyście mnie:confused: Też noszę 4,5 miesięcznika, właściwie to właśnie zaczynam. Mój egzemplarz waży 8 kg i nosi rozmiar 74, wiec jak półroczniak właściwie, ale oczywiście jeszcze nie siada. Czy w tej sytuacji manduca to dobry pomysł? Bo muszę przyznać, ze jest prze wygodna

gema
17-05-2010, 09:28
no Michulec długi jest. nosi 74 ubranka od dawna... ciężar zdecydowanie na tyłku się opiera. nic się pod kolanka nie wrzyna, pupa jest niżej, jak trzeba. Michulec urodził się ważąc 4350 g więc może faktycznie jest większym chłopcem i dlatego pasuje już do manduci i Tuli?

mims
17-05-2010, 11:01
teraz już w ogóle mam mętlik w głowie....ale będę się zastanawiać. dzieki za pomoc

Nata
17-05-2010, 14:06
a ja popełniłam kiesys własnie taki watek manduca vs bondolino i nawet zdjecia zamiesciłam porównawcze....i nie potrafie odnalezć....

mamatomka
17-05-2010, 15:37
a ja popełniłam kiesys własnie taki watek manduca vs bondolino i nawet zdjecia zamiesciłam porównawcze....i nie potrafie odnalezć....

mam:

http://chusty.info/forum/showthread.php?16550-manduca-vs-bondolino-jest-foto

mims
20-05-2010, 23:07
dzięki za linka. wybrałam bondolino....ale mam jeszcze jeden problem, co powiedzieć na temat ONO?

Almelle
20-05-2010, 23:52
No to się podpinam, bo myślę o ergonomiku.
Znalazłam następujące:
- Manduca
- Bondolino
- Ono
- Tuli
- Nubik
Czy mogę prosić o "tabelaryczne" zestawienie różnic i podobieństw między nimi?

gema
21-05-2010, 08:30
ONO nie wzbudzilo mojego zaufania... jakies takie sie wydawalo mi duze, jakby mi maluch z niego mial zaraz wypasc... a bondolino przegralo u mnie z Tuli i Manducą, bo ma rzep na pasie biodrowym i WIEM, ze zaraz bym miala wszystkie ciuchu tym rzepem pozaciagane... no i te dlugasne pasy naramienne podobnie jak w chuscie zbieraja kurz i bloto podczas zakladania. tabelaryczne zestawienie? teraz jestem poza domem i mam od cholery rzeczy do zrobienia, ale jak wroce po niedzieli, to moze znajde chwile na takie cos...

słoneczny_blask
21-05-2010, 08:57
...

paskowka
21-05-2010, 08:57
dzięki za linka. wybrałam bondolino....ale mam jeszcze jeden problem, co powiedzieć na temat ONO?

ONO tylko widziałam, koleżanka nosiła syna - wydawało mi sie OK. Przynajmniej oni dobrze wyglądali. Jest generalnie najbardziej zbliżone do Bondolino, bo górne pasy sa tez wiązane.

paskowka
21-05-2010, 08:59
:notes:Wracając do tematu: Ono też próbowałam. Fajne i tanie, ale panel ma dość niski. Z szerokością nie pamiętam.

Szerokość i długość panelu ma regulację, za pomoca troczków można zmniejszyć panel.

słoneczny_blask
21-05-2010, 09:05
Szerokość i długość panelu ma regulację, za pomoca troczków można zmniejszyć panel.
Pamiętam, że pożyczałam z KK. Byłam kompletnie zielona i bałam się przy tych troczkach majstrować. Pewnie dlatego tak je zapamiętałam. Muszę obejrzeć kiedyś jeszcze raz.

Najlepiej jakby każdy pomierzył, co ma w domu i by się rzeczywiście jakieś zestawienie zrobiło wszystkich nosideł w tabelce, żeby co chwilo ktoś nowego wątku nie zakładał "czym się różni X od Y".

mims
21-05-2010, 09:41
No to się podpinam, bo myślę o ergonomiku.
Znalazłam następujące:
- Manduca
- Bondolino
- Ono
- Tuli
- Nubik
Czy mogę prosić o "tabelaryczne" zestawienie różnic i podobieństw między nimi?

o jeny nawet nie wiedziałam że jest ich tyle...znałam pierwsze trzy, tzn. nawet nie znałam a słyszałam:)

mamatomka
23-05-2010, 10:29
No to się podpinam, bo myślę o ergonomiku.
Znalazłam następujące:
- Manduca
- Bondolino
- Ono
- Tuli
- Nubik
Czy mogę prosić o "tabelaryczne" zestawienie różnic i podobieństw między nimi?


Tabelarycznie zestawienie to jedno (jakie kategorie bys widziala?), ale jest jeszcze cos czego sie nie da ujac w zadnych tabelkach a co decyduje czy nosidlo sie sprawdzi u danej osoby. Po prostu niektore rzeczy sie lubi niezaleznie od obiektywnych czynnikow a niektorych nie. Mam wrażenie że nosidel i chust jakos szczegolnie to dotyczy.

Jasnie Pani :)
23-05-2010, 10:36
o jeny nawet nie wiedziałam że jest ich tyle...znałam pierwsze trzy, tzn. nawet nie znałam a słyszałam:)

o wiele wiecej ich jest ;)
co do tabeli....hm raczej nie da sie jej zrobic, bo nie bedzie obiektywna. Kazdy oczekuje od ergonomika czegos innego, a poza tym, w uzytkowaniu ergonomikow sa istotne szczegoly anatomiczne noszacego - to co dobre dla osoby o szerokich barkach nie bedzie odpowiednie dla drobnej dziewuszki.

natala
23-05-2010, 11:26
No to się podpinam, bo myślę o ergonomiku.
Znalazłam następujące:
- Manduca
- Bondolino
- Ono
- Tuli
- Nubik
Czy mogę prosić o "tabelaryczne" zestawienie różnic i podobieństw między nimi?

jest jeszcze Ergo i na pewno duzo wiecej, te sa po prostu najbardziej popularne. tak jak dziewczyny pisza - trzeba samemu poprzymierzac i dopasowac nosidlo pod siebie - to co pasuje jednemu, nie bedzie pasowalo innej osobie. ja nosze w MT, w ChMT, a w ergo nie lubie - bolaly mnie plecy i wcale wygodnie mi nie bylo (jak nosilam z przodu, na plecach nie probowalam). za to moj maz - absolutnie zachwycony...

słoneczny_blask
23-05-2010, 14:11
Ktoś pytał o torby na manducę. Plecaczek był tu kiedyś na forum sfotografowany, a torba jest na zdjeciach tu (http://www.sonnenkind.ch/images/product_images/thumbnail_images/mandcua_tasche.jpg)i tu (http://lh5.ggpht.com/_gpiehqkmUR4/SvHfimDhS1I/AAAAAAAAAT0/3tRAq0yrC44/bis+29.10.09+119.jpg).

asiurka
25-05-2010, 21:52
bardzo sie ciesze, ze znalazlam to forum i ten temat.
bilam sie z myslami, co wybrac, teraz wiem ze manduce!
nosze w chuscie juz 4 miesiące (mama i synek zachwyceni, mam CUCE, bardzo slabo znaną w Polsce, kupilam ją w Niemczech) ale mąż gubi sie przy wiązaniu wiec ta decyzja to ze względu na niego.
jutro wiec wyruszam do sklepu po zakup Manduci.
dzieki dziewczyny

nieznajowa
22-07-2010, 11:10
Dotarlo do mnie wczoraj bondolino. Zamierzam w nim nosic za jakis czas tak dłużej no ale chciałam przetestowac i wczoraj byłysmy w nim na krotkich zakupach... No i tak... Gdzie jest ta regulacja wysokosci panela? Ja jej nie widze i Ola zadziera troche głowe do góry.
Po drugie chodzi mi o pozycję. Zarówno na zdjęciach jak i u nas pupa nie wpada do dołu za bardzo, tzn tylko troszkę i jak dla mnie to nie jest taka prawdziwa żabka, po prostu nogi sa szeroko. Jak sobie ogladam zdjecia innych nosideł to widze to samo... I zaczęłam miec wątpliwości czy te nosidła naprawde sa ok?
I jeszcze jedno, moja kruszynka waży zaledwie 6 kg, ma 64 cm wzrostu a panel bez tego dodatkowego dopięcia jest... akurat... Myslalam, ze będzie za duży... Czy ona ma takie długie nogi czy jak? Bo ja nic nie rozumiem :(

paskowka
22-07-2010, 11:17
Bondolino nie ma regulacji wysokości panela, tylko szerokości za pomoca tych dopinanych kawałeczków po bokach.

Aby pupa ładnie wpadła, ja po prostu chwytam górny brzeg panela i ciagnać go nieco w górę, podskakuje z małą i ona tak ładnie wpada:)

Według producenta w Bondo można nosic od urodzenia i dlatego panel bez bocznych dopięć jest dość wąski, moze dlatego na Twoją kruszynke jest w sam raz:)

nieznajowa
22-07-2010, 11:36
Dzięki Spróbuje trochę poskakać choć nie wiem jak to jest że ciągniesz do góry a pupa wpada? No i jak patrzę na zdjęcia to na nich jest nie lepiej niż u mnie. No ale popróbuję. Zastanawiam się też od kiedy panel nie musi sięgać od kolanka do kolanka? Bo jeśli teraz jest w sam raz a może i mógłby być o centymetr szerszy to na ile to nosidło wystarczy? Te dopinane kawałki duże nie są.
Ale żeby nie było że jestem na nie to napisze że nosi się super i zakłada błyskawicznie a ten pas biodrowy na rzepy bardzo bardzo mi się podoba :-)

paskowka
22-07-2010, 12:18
Dzięki Spróbuje trochę poskakać choć nie wiem jak to jest że ciągniesz do góry a pupa wpada?

He, he - nie wiem jak ci to wytłumaczyć:) Ale jak raz w realu rozmawiałam z mamą noszacą w nosidle to powiedziała, że ona robi tak samo jak ja:) Choć pupa nie będzie na pewno tak wpadnięta jak w chuście.

Jak dziecko samo siada, raczkuje to już ten wymiar od kolanka do kolanka nie jest taki waży - ważne jest aby panel nie kończył się razaz za pupą, żeby jednak uda była podtrzymywane.

nieznajowa
22-07-2010, 15:32
No ale teoretycznie wg niektórych nosidla i mt są dla dzieci które już same siadają czyli zaraz wyjdzie na to że szerokość panela nie ma aż takiego znaczenia :-D