PDA

Zobacz pełną wersję : znikają mi zdjęcia w wątku



Luthienna
14-05-2010, 12:12
na Radosnej Twórczości i nie mogę pomocnym Mamom pokazać jak wykorzystałam ich pomysły :(

Meta
14-05-2010, 12:17
W jakim sensie znikają?
Znikające fotki to zazwyczaj problem serwera, na którym są umieszczone. Może spróbuj wysłać gdzie indziej? :hmm:

Luthienna
14-05-2010, 16:06
to znaczy były sobie czas jakiś a dzisiaj wchodzę aby cos sprawdzić i wątek jest a fotek nie ma - tylko napisy

ewentualnie są wybiórczo. Np jak ktoś mnie cytował ze zdjęciem

Meta
14-05-2010, 17:38
Luthienno, zerknęłam w Twoje posty z wątku "Muszę to z siebie wyrzucić" i sprawdziłam, o co chodzi. Linki, które wstawiłaś jako zdjęcia, wygasły. Po wklejeniu samego linka w przeglądarkę, dostałam taki komunikat:

Not Found

The requested URL /zdjecia/foto/z/9/0/5/54932168_d.jpg was not found on this server.
Apache Server at www.superfoto.pl Port 80

Te zdjęcia, które widać wczyichś cytatach, widzę także i w Twoich postach, czyli te wybrane fotki nadal są.

I przyszło mi do głowy coś jeszcze - rejestrowałaś się na tym superfoto.pl, czy po prostu wrzucałaś tam zdjęcia? Bo jeśli się wrzuca bez rejestracji, to na wielu podobnych serwerach obrazki przechowywane są tylko przez jakiś czas, później są czyszczone z bazy danych.

Albo może się rejestrowałaś i wrzuciłaś tam na swoje konto, ale u nich są takie same "atrakcje" jak na fotosiku? Bo fotosik wprowadził limity dla darmowego transferu - jeśli przekroczysz limit na dany miesiąc i nie zapłacisz, zdjęcia znikają, mimo, że jesteś zarejestrowana (a limit się przekracza nie tylko wrzucając zbyt wiele zdjęć - transfer jest liczony TAKŻE OD WYŚWIETLEŃ PRZEZ INNYCH UŻYTKOWNIKÓW co jest jakąś niedorzecznością ogromną). Właśnie dlatego wielu moich znajomych powynosiło się stamtąd, bo to nieuczciwe podejście do wieloletnich wiernych użytkowników :roll: Może superfoto ma podobne zasady?

Ja mogę uczciwie polecić www.photobucket.com - nigdy mi się nie muli, nigdy niczego nie kasuje, na darmowym koncie miejsca na fotki całkiem sporo, obsługa prosta.
Kiedyś używałam jeszcze imageshack.eu, ale od jakiegoś czasu BARDZO wolno mi tam wszystko działa, na otworzenie zdjęcia czekam wieki całe...

Luthienna
14-05-2010, 19:23
Bardzo, bardzo dziekuję za rzeczowe wyjasnienia.
Jestem tam zarejestrowana juz od lat i mam nawet galerie publiczną więc totalnie nie wiem dlaczego tak sie dzieje.....No i chyba powinni informować o limicie badz oplatach.....
Hmmmm skorzystam więc z Twojej podpowiedzi :)

Taaaak, przejrzałam inne wątki z moimi fotami ( niewiele tego ale zawsze) i wszystkie znikneły umieszczane sukcesywnie po jednym, dwa od lutego....

Meta
14-05-2010, 21:36
Może niczego nie kombinują, a po prostu mają jakieś problemy z serwerem? Skoro korzystasz z tej strony od lat, to spróbuj wysłać im maila z pytaniem, co się dzieje :)

Luthienna
15-05-2010, 08:22
Dziekuję zawsze mogę na Ciebie liczyć :)