PDA

Zobacz pełną wersję : wkładki konopne czy bambusowe - początkująca :)



ala
23-06-2008, 10:56
witam
dzisiaj pierwszy raz na forum :)
przymierzam się do zakupu otulaczy i wkładek dodatkowych. Przeszukałam trochę forum ale nie znalazłam odp na moje pytanie, która z wkładek jest bardziej chłonna konopna czy bambusowa? czy różnią się jakoś szczególnie w użyciu?
mam jeszcze pytanko odnośnie polaru, o którym wspominałyście w postach, czy zwykły polar się nadaje, tzn taki który można kupić w sklepie z tkaninami, czy te do pieluszek to jakieś specjalne polarki? czy w takim polarku nie jest gorąco?

dziękuję za odp i pozdrawiam

Mag
23-06-2008, 11:03
hej :D
co do wkładek to nie porównam,bo mam tylko konopne.
co do polarku,to najlepszy jest mikropolar,bo najcieńszy (w lato nie poci pupy),ale dobry jest też jakiś cieńszy,choć np. chwalony był taki:
http://www.allegro.pl/item384030927__po ... potam.html (http://www.allegro.pl/item384030927__polar_hipopotam.html)
bo mikropolar ciężko dostać,chyba że ma się stare sportowe bluzki z mikro do pocięcia,albo ma się fuksa i znajdzie się go w ciuchlandzie :lol:

Agmani
23-06-2008, 11:47
Konopie lepiej chlona moim zdaniem (uzywam na noc, na dzien wole ciensze wkladki), bambus szybciej schnie. Konopie kupisz jako mieszanke konopno-bawelniana (wazne, zeby to byl jersey konopny), do bambusa sie dodaje z reguly PES (np. TotsBotsy) -> podobny efekt, tylko juz czysto syntetyczny osiagaja uzywajac minkie (czyli seria Fluffles).
Jezeli chcesz sama uszyc otulacze, to polar dobrze byloby czyms oslonic (np. PUL, ew. kombinowac z innymi tkaninami bawelnianymi lub poliamidowymi powleczonymi poliuretanem, wazne zeby wytrzymywaly pranie w odpowiednich temp., byly jednak odpowiednio miekkie i lekkie, trzeba tez zwrocic uwage, po ktore stronie jest wartwa oslaniajaca, bo we wszystkich goretexo-podobnych bedzie na zewnatrz), inaczej efekt moze byc sredni. Jezeli normalny polar, to o wyzszej gramaturze. Mikropolar jest uzywany tez w niektorych pocketach jako warstwa wewnetrzna, moja uwaga jest taka, zeby najpierw wypobowac na dziecku, a potem inwestowac, bo niektore dzieci nie lubia bezposredniego kontaktu z mikropolarem, a innym nie przeszkadza. Generalnie na lato bym sie zastanawiala mocno nad sensem uzycia polaru do otulaczy. Chyba, zeby robic AIO. Jezeli otulacze, to jeszcze bym polecala poprobowanie, jak sie zachowuja gumki, tez takie do naszywania (to,co po niemiecku sie nazywa Falzgummi, przepraszam, ale zetknelam sie z tym dopiero przy okazji mojego szycia pieluszkowego, kupowalam w De i nie mam pojecia, jak sie taka gumka nazywa po polsku). W sumie 14 mm powinna wystarczac co do zasady, zeby utrzymac proporcje, tu by trzeba poprobowac z polarem, czy nie jest na taka zbyt miesisty. I jeszcze jedno - jezeli bedziesz robila guziki, to jerseyowe i z dobrym wzmocnieniem od spodu. Jezeli rzepy, trzeba uwazac, zeby polar sie naprawde nie mechacil w praniu, bo rzepy inaczej szybko straca wlasciwosci. Przy naszyciu rzepow odwrotnych (tych do prania) trzeba wyprobowac miesistosc konkretnego polaru, zeby zlapaly przy jak najmnijeszym formacie.
To tyle z mojej skromnej wiedzy na temat, lece obrabiac komis, bo wola o pomste do nieba :oops: , a Lula dzis poszla do zloba, to moge wreszcie.

ala
01-07-2008, 12:46
mama mia! wkładka bambusowa schnie juz od ponad 2 godzin i wyschnąć nie możę, frotowa i konopne dawno juz suche!!!

Anna Nogajska
01-07-2008, 13:07
bambus schnie 2 dni:):):) przy dobrej pogodzie:)

duzo zależy od tego ile warstw jest zszytych razem w takiej wkładce.

ala
01-07-2008, 13:12
[quote="Agmani"]Konopie lepiej chlona moim zdaniem (uzywam na noc, na dzien wole ciensze wkladki), bambus szybciej schnie.

tym się zasugerowałam :)

Agmani
01-07-2008, 13:27
Konopie lepiej chlona moim zdaniem (uzywam na noc, na dzien wole ciensze wkladki), bambus szybciej schnie.

tym się zasugerowałam :)

A ja zrobilam skrot myslow, zalezy ile jakiej domieszki ma bambus i jak Ania napisala, ile warstw przeszytych razem. sam bambus to pewnie rzeczwiscie dluuuugo, ja mam mieszanki. Takze sorry za zmylke.[/b]

ala
01-07-2008, 13:39
:lol: heheh