PDA

Zobacz pełną wersję : MT Tuli



v
11-05-2010, 19:19
mialam przyjemnosc testowac nosidlo jako pierwsza
przyszlo do mnie jeszcze pachnace nowoscia

zaznaczam, ze mam wizje idealnego MT, wiec do niej sie jakos odnosze

nosilam wylacznie na plecach 1,5-roczniaczke 11 kg oraz 3,5-latke 18 kg

patrzenie i wrazenie pierwsze

kompaktowe, b. poreczne
glebokie, nasycone kolory - podoba mi sie

zakladanie i wrazenie drugie

pasy z takiej bawelny w sam raz - sliskiej, ale przyczepnej
moment nielubiany, czyli drugi wezel w pasie biodrowym, bezproblemowy, nic sie nie luzuje

srednio szerokie, takie w sam raz
wypelnione tez poprawnie, ale dla mnie niezbyt daleko
klopot ten sam co wszedzie: zmieniam pasy pod pupa dziecka, konczy mi sie wypelnienie, bawelna zwija, skreca i zjezdza
ale wszyscy sobie jakos z tym radza w sumie, ja wole albo szersze, albo dalej wypelnione

panel
duzy, szeroki, za to proporcjonalnie niski - przedluzony wypelnionym porzadnym zaglowkiem
ale jako ze nie mam malej atletki - odstawal z bokow

noszenie i wrazenie trzecie

11 kg
wysmienicie
poza tym odstawaniem z bokow - OK
jak sie napracowalam nad pasami pod pupa, bylo naprawde wygodnie

18 kg
jesli mialby nosic takie ciezary, pasy musialyby byc szersze i mocniejsze
panel - wprost idealny!

ale przypuszczam, ze przesadzilam, uzywajac przedszkolaka do testowania ;)

co wazne - MT przezyl obciazenie!

propozycje ulepszenia
wydluzylabym pasy - nie udalo mi sie zawiazac tybetana, a jestem rozmiarow przecietnych
dolaczylabym torebusie - to juz jest jakis standard, bylby to gadzet piekny, jesli z tych samych materialow co sam MT.


poza tym rzecz porzadnie dopracowana, ladna i przemyslana

dziekuje za mozliwosc wyprobowania.

CABabies
11-05-2010, 21:09
Va, Dziekuje Ci za mila recenzje. Bardzo nas cieszy, ze MT TUli przypadl Ci do gustu. Pasy ramienne juz wydluzone w nastepnych nosidelkach, wiec nawet mysle o przeslaniu nowego MT do kolejnych testujacych.
A tak na marginesie tez mamy 1.5 i 3.5 letnie dzieciaczki :)
Ta starsza nosimy w Ergonomicznym nosidelku Tuli, bo pas biodrowy jest sztywniejszy i szerszy a pasy ramienne badziej wypelnione.
Dzieki raz jeszcze :)

ulala.v
20-05-2010, 08:50
Testowałam MT Tuli nosząc na brzuchu 8 miesięczne dziecię o wadze ok 9-10 kg.

Nosidło bardzo wygodne, pasy miękko wypełnione, grubość i długość wypełnienia bez zarzutu.
Podobał mi się materiał, z którego uszyte były pasy, miał dobrą "przyczepność" dzięki temu MT można było idealnie dociągnąć, pasy nie zjeżdżały, nie luzowały się i nie musiałam mocno naprężać i trzymać przy wiązaniu, jedyna mała wada - czysto kosmetyczna wynikająca z tej "przyczepności", materiał trochę "obłaził".
Długość pasów dla mnie na styk, podobało mi się to, bo nie lubię dyndających ogonów ale tęższa lub wyższa osoba mogłaby już się nie zawiązać. Należę do tych średnich wagowo i wzrostowo 38-40/169.
Panel:
Wymiary panela idealne do noszenia starszego dziecka z rączkami na wierzchu. Panel szeroki ale proporcjonalnie niski.
Dla młodszych dzieci niestety nieidealny. Dla mojej 8miesięcznej córki (garderoba w rozmiarze 80) był ciut za szeroki, nie była to rażąca nadwyżka - jakieś 2 cm. Wysokość natomiast "ni w 5 ni w 10" panel był za wysoki żeby wyciągnąc młodej ręce na zewnątrz a jednocześnie za niski żeby jej te ręce zupełnie schować ;) W efekcie Hanut samodzielnie wyciągał sobie - najczęściej jedną- rękę i tąż usiłował mnie oskalpować układając sylwetkę w łuk i dobierając się do mojego podskakującego w rytm kroków "końskiego ogona" :D Rezultat był taki, że nie mogłam córki prosto ułożyć w nosidle, bo wyciągała łapkę, znajdowała sobie jakiś cel, który pranęła dosięgnąć rączką i większość spaceru spędzała przegięta przez jeden z pasów.

Wysokość panela nie sprzyja też spaniu w nosidle, panel jest za niski aby zagłówek podtrzymał dobrze kark śpiącego dziecka a kpturka brak.

Odstawanie boków panela mi nie przeszkdzało, wiązałam twista tuż pod krzyżem Hanki i pasy idące po skosie przytrzymywały odstający materiał.

Wizualnie nosidło bardzo ładne, kolory, które obecnie bardzo mi się podobają, nosiłam na obydwu stronach.
Nosidło testowałam sporo w dniach, w których było u mnie, służyło na szybkie wyjścia ale też było z nami na spacerze i zakupach - razem ok 3 godzin i komfort noszenia był wysoki, jedyny mankament to wspomniana wysokość panela.

Moja propozycja rozwiązania problemu wysokości panela:
Możnaby zrobić 2 wersje: niski panel do noszenia z rączkami na wierzchu + kapturek i wysoki panel + zagłówek. Gdy w wersji 2 chciałoby się uwolnić rączki, pas biodrowy i zagłówek można zawinąć skracając panel w ten sposób.

Bardzo mi z tego powodu przykro ale niestety nie posiadam zdjęć.

BArdzo dziękuję za możliwość testowania

rosass
03-06-2010, 14:24
MT troszke ze mna powedrowalo:)
sprawdzany byl w domu do spania, na krotkim i dlugim spacerze oraz w trakcie intensywnego ruchu na koncercie:)
panel
przyjemny w dotyku material, dobrze dobrane kolory
nie ta sztywny nie za miekki taki w sam raz
Pasy
wypelnienie w odpowiednim miejscu
waskie ,nie zjezdzajace z ramienia
minus za latwo czpliwy kurz material,wiarzac w mieszkaniu troche tego pozbieralam;)
i mialam wrazenie ze po podskokach mojej Krolewny na koncercie poluzowaly mi sie gorne pasy
male wezly,
szybko milo i przyjemnie sie wiazalo
Zagolowek
swietny !!!
Akurat by dziecko moglo wyciagnac roaczki
tu pluz i za wysokosc i za rozstawienie pasow
I trzymalo glowke przy spanku
Nie czulam obciazenia nawet po 3 godzinnym spacerze( moje szczescie 9,5 kg wazy)
nic sie nie wbijalo, full komfort
Rodzice 14 kilowego chlopczyka tez uznali MT za jedno z wygodniejszych.
A Tatus do tych bardziej posturnych sie zalicza.
dzieki za mozliwosc testowania:)
http://images47.fotosik.pl/300/16ad432938c3e84e.jpg (http://www.fotosik.pl)

CABabies
03-06-2010, 21:12
Dziekuje bardzo za mila recenzje. Do uslyszenia :)

monikaluk
14-07-2010, 10:10
nosiłam 10,5kg i muszę przyznać że tego nie czułam, nosidło łatwo sie wiąże, jak dla mnie trochę za długie pasy (ale jestem nieduża; dla innych to może byc zaleta), ale są za to fajnie wypełnione. mt jest baardzo przyjemny w dotyku, nie wiem czy to dobre określenie ale taki lekko pluszowaty. wykonany na prawdę bardzo starannie i estetycznie, kolory przecudne. dziękuję za możliwość testowania i już nie mogę sie doczekać hybrydy

CABabies
14-07-2010, 12:00
nosiłam 10,5kg i muszę przyznać że tego nie czułam, nosidło łatwo sie wiąże, jak dla mnie trochę za długie pasy (ale jestem nieduża; dla innych to może byc zaleta), ale są za to fajnie wypełnione. mt jest baardzo przyjemny w dotyku, nie wiem czy to dobre określenie ale taki lekko pluszowaty. wykonany na prawdę bardzo starannie i estetycznie, kolory przecudne. dziękuję za możliwość testowania i już nie mogę sie doczekać hybrydy

Dziekuje Monikaluk :)
A nasze drugie nosidlo to ergonomic nie hybryd :)
Dziekuje jeszcze raz za mila recenzje.

Siluna
14-07-2010, 13:13
Nosiłam moją Hanulę - 13 miesięcy, 11 kilo.
Pierwsze wrażenie - kolory idealne, cudny w dotyku- głaskałam panel co chwila.., leciutki i kompaktowy. Zawiązałam nas super szybko i było mi idealnie - długość pasów-super dla mnie, ale szerszy nosiciel by narzekał, rozstaw pasów na ramionach- idealny, grubość nie za gruba, cudnie mi się wiązało i nosiło. Z minusów - troszeczkę się zwijały pasy, kiedy na pleckach je krzyżowałam, i te odstające brzegi panela - kombinowałam z pasami by się układały i trzymały fason :).
Hania troszkę ponarzekała na wysokość panela - ciężko jej było wystawić rączki, jedną czasem wydostawała.. Ale podobało jej się Tuli baardzo. Reasumując - minusy napisałam bo trzeba recenzować realnie, ale tak naprawdę to zakochałam się w tym MT.

ewullah
03-08-2010, 09:09
i ja już po testach.
mei tai wygląda super. moje kolory, staranne wykonanie, po prostu śliczny.
nosiłam w nim 10 kilowego brzdąca i nosiło się też dobrze. zwijałam pas biodrowy i spokojnie mógł wyciągnąc rączki. panel był tylko troszkę za szeroki, ale nie dużo, więc w sumie w niczym nie przeszkadzało. jak włożyłam małego przy rozwiniętym panelu biodrowym - był troszkę za głęboko i protestował. szkoda, tylko, że było gorąco, jakby nie to, na pewno dłużej byśmy połazili, bo nosi świetnie. nic się nie wżyna, nie przeszkadza i ciężaru dziecia nie czuć.
mei tai na 5

annya
05-10-2010, 08:40
Mam własne, śliczne Tuli i chciałabym także dorzucić kilka słów o nim.
Wizualnie podbiło moje serducho od samego początku. Piękne zestawienie kolorów-czekoladowy brąz w połączeniu z zielenią z jednej strony, a paskami zilono-biało-turkusowymmi z drugiej. Jak dla mnie idealnie wypełniony pas biodrowy oraz pasy. Bardzo dobrym patentem jest zagłówek-rzeczywiście bardzo się przydaje. Nie wiem, jakby było było gdyby Tymianek zasnął. Niemniej nam nosiło się bardzo wygodnie!
Niestety nie dysponuję innym zdjęciem (tutaj z Aniamama):

http://images40.fotosik.pl/333/50efd832d62117d2med.jpg (http://www.fotosik.pl)


http://lh4.ggpht.com/_DWuUQExx_p0/TKuM7ily7DI/AAAAAAAAAxA/82l4xgcu5CQ/s512/12.jpg

CABabies
15-10-2010, 21:41
annya, ale sliczne zdjecia!! Dziekuje bardzo!

saaudade
04-11-2010, 12:57
Ja nosiłam moje 11 kilo i byłam bardzo zadowolona. Po pierwsze powtórzę za annayą, że zestawienie kolorystyczne świetne. Szerokość panela idealna, powodowała, że Hania siedziała bardzo stabilnie i jestem pewna, że było jej wygodnie, mógłby być tylko ciut wyższy, bo jak dzieć zasnął to mu się chciała głowa urwać ;) Jedyne co mi trochę przeszkadzało to duża sztywność tkaniny z której uszyte są pasy. Mam porównanie z moim osobistym MT, który jest ze sztruksu i jest bardzo miękki, ale może być, że to po prostu na zasadzie kontrasu i dlatego mi się tak wydaje. Nie mniej jednak po zawiązaniu nosi jak marzenie :) generalnie dałabym 5- :)
postaram się odszukać foty bo na pewno jakieś były.

lemniscus
21-12-2010, 23:06
no i juz niestety po testach :(
pierwsze wrazenie: sliczny mieciutki kolorowy mily w dodtyku wizualnie bardzo mi przypadl do gustu
nas panel wystarczajaco szeroki, wysokosc jedank nie pasowala nam za bardzo- za wysoki zeby Maja sobie swobodnie wyjela rece a za niski zeby ich nie wyjmowala i zeby podpieral jej glowe w czasie snu wg mnie lepiej nizszy panel zrobic z kapturkiem ktory w razie snu zakladamy i podtrzymuje glowke
pasy dobrze wypelnione nie za duzo nie za malo nosilo mi sie wygodnie 11 kg :) tak do godziny dluzej nie wiem (dluzej nie nosilam bo szlaban na wychodzenie mialysmy z powodu choroby niestety :( )
troszke wkurzaly mnie zwijajace sie pasy ale to niewielki minus
latwo sie wiaze i nic nam sie nie luzowalo :)
szkoda tylko ze tak krotko u nas goscil :(
dzieki za mozliwosc testowania
naprawde udane MT :)

rtonka
17-01-2011, 00:43
mozna jeszcze testowac MT?

mamafranka
07-02-2011, 15:43
my niestety :-( już po testach, więc czas na opinię
No więc zakochała się. Kolory cudo, materiał miły w dotyk, mieciutki. Nosiłam mojego 8,5 miesięcznego klocka(sporo ponad 10kg i rozm.86) i było super. Pasy dobrze wypełnione, jak dla mnie długość dobra, ale małż już musiał wiązać tylko z przodu. Nosiliśmy dużo, na zmianę i czasem zdarzało się, że była bitwa o MT. Gorąco polecam i daję mocno zasłużone 5. Dziękuję za możliwość testowania

Dr.Obinka
18-02-2011, 02:00
Widzę, że mało wpisów, więc się dołączę :)

Nosidło potestowe nabyłam, więc to najlepszy dowód, że jestem zadowolona. W sumie innych niż Tuli nigdy nie testowałam (no dobra, mierzyłam manducę ;)), ale też nie mam potrzeby.

Materiał mocny i miły w dotyku. Pasy na mnie na długość w sam raz - i dobrze, bo nie muszę się okręcać na dwa razy. Na M niestety za krótkie, no ale mam starszą wersję z krótszymi pasami. Noszę obecnie ponad 10 KG i jest bardzo wygodnie. Całe ładnie przylega, co jest miłą odmianą od ergonomika (też tuli), który jest chyba na mnie po prostu za duży w ramionach. Teraz będzie dla M :)

Co można poprawić? Przydałby się taki dopinany kapturek, jak w ergo :)

Dziękuję za możliwość testowania i zakupu :)

Elgur
01-03-2011, 22:35
Też u nas gościł MT Tuli. Wrażenia super, świetnie wykonany, miły w dotyku. Moje 8,5 kg poniósł rewelacyjnie. Bardzo podoba mi się pudełko i metka. Niby szczegół, ale bardzo miły dla oka. Daję mocną piątkę.

sakahet
02-03-2011, 23:42
również mieliśmy przyjemność gościć testowego Tulika :D
wygląd: sówki urzekły całą rodzinkę,
wykonanie całości bardzo staranne,
pas biodrowy wypełniony wystarczająco, pasy naramienne mogłyby być trochę dłużej wypełnione, ale grubość wypełnienia umożliwia komfortowe noszenie- max chodziłyśmy 2h, i nie odczuwałam mojego małego ciężarka
długość pasów odpowiednia zarówno dla mnie (jestem drobnej budowy), jak i dla mojego męża
panel trochę za duży dla nas, ale moja córa jest dość drobna
dodatkowy plus za kompaktowość po złożeniu
ogólnie bardzo przypadł mi do gustu ten MT, a starsza córa wciąż pytała czemu on z nami nie zostaje
jedyny minus- trochę ciężko się dociągało pas biodrowy, ale to chyba kwestia wprawy i wyrobienia materiału
ocena na 5

no i zdjęcie:
https://lh5.googleusercontent.com/__VXBF-Ml9Ko/TW62lCCOBuI/AAAAAAAAAe8/GjwlutafHFo/s400/PICT0274.JPG%22%20height=%22400%22%20width=%22300% 22

Aniamama
06-03-2011, 18:43
Dopiero teraz piszę bo mam sklerozę.Jestem wielka hihi i pasy dla mnie za krótkie i jednak wole bardziej usztywniony panel .Wiem marudze ogolnie dobrze wykonany i śliczny ale mnie za serce nie zlapal, i tak wolę chusty glównie dla męża wziełam ale jemu się nie podobalo ci faceci!!!

Olban
10-03-2011, 23:06
A czy nadal jest możliwość testowania tulikowego mietka? z chęcią bym go przygarnęła na dni kilka... :D

jul
15-03-2011, 00:22
dziękuję za możliwość testowania.

Nosidło b. ładne, świetnie wykończone, porządne materiały, pasy fajnie wypełnione, ładne wzory (starszą udało mi się skusić na wskoczenie do nosidła sowami).

MT Tuli był dla mnie od razu testem mei taia jako takiego, do tej pory miałam do czynienia z kilkoma ergo, z MT nigdy. No i do wiązanych pasów mnie nie przekonał.
Może coś źle robiłam, nie dość dociągałam, ale wrażenie było takie, że dziecko nie siedzi w panelu, ale zsuwa się za pas biodrowy, ale to szczegół.
Duży minus dla mnie to materiał pasów - jak wyjęłam z pudełka już był trochę w rozmaitych kłaczkach, przy dwóch kotach w domu trzymałam nosidło zwinięte w pudełku, a i tak się bawiłam przez czas dłuższy ze szczotką do czyszczenia przed wysłaniem.
Minus za instrukcję - napisanie, że nosidło od urodzenia, kiedy dla mojego mój dużego (coś około 90 centyla) siedmiomiesięczniaka na szerokość było na styk, jest sporym nadużyciem. Nie podobała mi się też instrukcja wkładania na plecy - mojego małego nie dałam rady posadzić sobie w ten sposób na plecach (a co dopiero z noworodkiem), dwulatkę włożyłam bez problemu - ale też nie tak, jak nakazuje instrukcja, a przywiązawszy nosidło panelem z przodu, posadziwszy ją na nosidle i przesuwając do tyłu trzymając jednocześnie za oba pasy.

ewaibartek
23-03-2011, 10:14
ja nie potestowałam,bo mały nie chciał w tym siedzieć, za wysoki panel dla niego i ciężko mu było poruszać głową,zwyczajnie go to wkurzało
dla mnie to MT to dla roczniaka będzie ok
ale poza tym ładne,wzory śliczne,starannie zrobione,pasy mnie tylko denerwowały bo za długo były wypełnione(albo za grubo?)bo na plecach jak naszły na siebie to tak średnio wygodnie.
dzieki za możliwość testu

CABabies
23-03-2011, 14:12
jul, faktycznie panel stanowczo za szeroki dla niemowlaka, dlatego, ze nie jest to zaprojektowane aby wkladac niemowlaka z nozkami na zewnatrz. W MT mozna nosic niemowlaka, ale wklada sie go w pozycji takiej w jakiej jest w macicy matki, z nozkami w srodku nosidla. Nie jest to bardzo czesto spotykana pozycja noszenia w MT, ja osobiscie nie jestem do niej przekona, poniewac noworodki wole nosic w chuscie... Dlatego, nie jest ta pozycja uwzgledniona w instrukcji.




dziękuję za możliwość testowania.

Nosidło b. ładne, świetnie wykończone, porządne materiały, pasy fajnie wypełnione, ładne wzory (starszą udało mi się skusić na wskoczenie do nosidła sowami).

MT Tuli był dla mnie od razu testem mei taia jako takiego, do tej pory miałam do czynienia z kilkoma ergo, z MT nigdy. No i do wiązanych pasów mnie nie przekonał.
Może coś źle robiłam, nie dość dociągałam, ale wrażenie było takie, że dziecko nie siedzi w panelu, ale zsuwa się za pas biodrowy, ale to szczegół.
Duży minus dla mnie to materiał pasów - jak wyjęłam z pudełka już był trochę w rozmaitych kłaczkach, przy dwóch kotach w domu trzymałam nosidło zwinięte w pudełku, a i tak się bawiłam przez czas dłuższy ze szczotką do czyszczenia przed wysłaniem.
Minus za instrukcję - napisanie, że nosidło od urodzenia, kiedy dla mojego mój dużego (coś około 90 centyla) siedmiomiesięczniaka na szerokość było na styk, jest sporym nadużyciem. Nie podobała mi się też instrukcja wkładania na plecy - mojego małego nie dałam rady posadzić sobie w ten sposób na plecach (a co dopiero z noworodkiem), dwulatkę włożyłam bez problemu - ale też nie tak, jak nakazuje instrukcja, a przywiązawszy nosidło panelem z przodu, posadziwszy ją na nosidle i przesuwając do tyłu trzymając jednocześnie za oba pasy.

CABabies
23-03-2011, 14:14
MT Tuli ma standardowy wymiar Mei Tai. Przy mlodszych dzieciaczkach, panel mozna zwijac aby go skrocic.



ja nie potestowałam,bo mały nie chciał w tym siedzieć, za wysoki panel dla niego i ciężko mu było poruszać głową,zwyczajnie go to wkurzało
dla mnie to MT to dla roczniaka będzie ok
ale poza tym ładne,wzory śliczne,starannie zrobione,pasy mnie tylko denerwowały bo za długo były wypełnione(albo za grubo?)bo na plecach jak naszły na siebie to tak średnio wygodnie.
dzieki za możliwość testu

ewaibartek
23-03-2011, 14:28
o kurcze nie wiedziałam :( a moglam go ponosic troszke

Olban
27-03-2011, 22:25
dopytam się ponownie: można potestować mt??? :)

CABabies
27-03-2011, 22:36
Tak dopisze.
:)



dopytam się ponownie: można potestować mt??? :)

Gula
27-03-2011, 23:24
o rany a ja tez bym mogla?

Olban
28-03-2011, 15:46
Dzięki Ulu :) czekam zatem cierpliwie w kolejce :D

czuppi
19-05-2011, 21:00
Dziękuję za możliwość testowania :)
MT bardzo mi się spodobał, do tej pory nosiłam tylko w chustach i hybrydzie a do mietków nie byłam przekonana a tu niespodzianka super mi się w nim nosiło :D Generalnie wykonanie staranne i ładne wzory. Ze względu na pasy ciągające się po ziemi co przy deszczowej pogodzie może być uciążliwe wolę ergo, ale na pewno Tuli :mrgreen::ninja: Czekam więc teraz na nowe wzory, bo jestem w 100% zdecydowana :D

Olban
22-05-2011, 22:32
nie mogę się doczekać :)

kza
03-06-2011, 23:32
to ja też bym mogła się jeszcze załapać??

Malinaa
09-06-2011, 21:03
:hey: Witajcie!

Bardzo żałuję, że nie trafiłam tutaj wcześniej i nie wiedziałam o możliwości testowania nosidełka, bo okazało się po prostu zbyt "dorosłe" dla moje 3,5miesięcznego brzdąca pomimo tego, że rozmiarowo jest spory (7,5kg i 74cm).. Po prostu za szerokie i za wysokie :|
Piszecie, że są jakieś pozycje dla niemowlaka i że można zawijać dolny panel, może jakieś zdjęcia, które podpowiedzą jak to robić, bo bardzo chętnie wypróbujemy..
No i nosidełko leży i czeka aż mały podrośnie, wielka szkoda, może gdybym to wiedziała kupiłabym chustę ech..

CABabies
09-06-2011, 23:26
Malinaa,
Nie chce abys czekala i nie nosila!!! :( Powinnas sie juz cieszyc noszeniem swojego maluszka. Wysle Ci chuste elastyczna na dlugie testy ;) i jak bedziecie gotowi przeskoczyn na MT to odeslesz :) PRosze odezwij sie na priv. Przeslij nam swoj adres.
Buziaki,
Ulka


:hey: Witajcie!

Bardzo żałuję, że nie trafiłam tutaj wcześniej i nie wiedziałam o możliwości testowania nosidełka, bo okazało się po prostu zbyt "dorosłe" dla moje 3,5miesięcznego brzdąca pomimo tego, że rozmiarowo jest spory (7,5kg i 74cm).. Po prostu za szerokie i za wysokie :|
Piszecie, że są jakieś pozycje dla niemowlaka i że można zawijać dolny panel, może jakieś zdjęcia, które podpowiedzą jak to robić, bo bardzo chętnie wypróbujemy..
No i nosidełko leży i czeka aż mały podrośnie, wielka szkoda, może gdybym to wiedziała kupiłabym chustę ech..

Malinaa
13-06-2011, 21:45
Ludzie to się nazywa podejście do klienta - jestem w szoku!!!! :rolleye:

camee
21-07-2011, 23:25
my juz po testach:) bardzo dziekuje za ta mozliwosc.
Tulik jest na prawde sliczny, wzorek w sowki urzeka, material bardzo mi sie podobal. jest miekki, ale nie zjezdza. dobrej jakosci, bo na pewno troche juz przezyl, a kolor czarny w ogole nie wyblakl. ogolnie starannie wykonany. MT fajnie sie sklada do malych rozmiarow.
pasy maja bardzo wygodna dla mnie szerokosc. super latwo mi sie wiazalo i sie nie skrecaly. panel wygodny, dobry na szerkosc, nie ma sie do czego przyczepic.
za to wolalbym, zeby byl wiekszy zaglowek i bardzo brakowalo mi tego, zeby byl podwiazywany. jak Dzieciaczek zasnal ciagle wydawalo mi sie, ze mu glowka lata. wolalabym ja jakos "przymocowac".
acha - nosilam z przodu i z tylu odwaznik 10-cio kilowy:)

horpyna
26-07-2011, 06:34
To było moje pierwsze starcie z MT i chociaż nadal pozostałam chustowa, to wrażenia z testowania były pozytywne :) Duży plus za materiał i jakość wykonania! Spodobał mi się usztywniony pas biodrowy. Pasy naramienne mogłyby być wypełnione na większej długości, ale myślę, że ktoś bardziej oblatany w motaniu MT spokojnie może komfortowo nosić i w tej wersji :) Nosiłam 10kg wkładzik zarówno z przodu, jak i z tyłu - i zdecydowanie w MT wolę nosić na plecach. MT dobrze sprawił się w przy zimowym noszeniu "na kurtkę".

Dziękuję za możliwość zapoznania się z Mieciem Tuli :)

kasiap34
29-07-2011, 00:04
gościłam u siebie MT Tuli z pięknymi sówkami
bardzo mi się spodobało - solidne wykonanie, dokładne szycie , ładnie wypełnione i kolorki też moje :-)
wiązało się łatwo ( to drugie MT jakie miałam w rękach) i jak już odkryłam o co chodzi ze skróceniem panelu to i sobie 6kg panienkę ponosiłam i zasnęła więc chyba jej się podobało - było akurat,może ciut za szerokie
zamotałam też drugą (uwielbiającą noszenie)12kg na plecach i rewelacja - fakt to duża już panienka ale nosiło mi się ją dużo wygodniej niż w plecaku z chusty i ona też była szczęśliwa i nie chciała nosidełka wysyłać dalej ;-)
dziękuje bardzo za możliwość testowania :-)

misunderstanding
02-08-2011, 18:04
recenzja trochę spóźniona :P
ogólnie mam trochę mieszane odczucia, niby wszystko w porządku, żadnych minusów typowych dla MT nie dostrzegam, ale jednak nosiłam w lepszych :P
testowałam z moim wówczas 8-miesięcznym synkiem, a panel już był trochę za wąski. i mógłby być lepiej usztywniony, w sensie że panel. nie nosiłam długo, bo tylko kilkanaście minut, więc nośności nie ocenię.

kajkasz1
09-10-2011, 23:09
Co tu tak mało recenzji???

Dziękuję Ulu za możliwość testowania.

Wasz MT bardzo przypadł mi do gustu.
Długo myślałam, jak ująć to w słowach i wyszło mi, że po prostu jest w sam raz.
Stosunek wielkości, wagi, wypełnienia i długości pasów po prostu czyni z niego dla mnie nosidło kompaktowe. Małe, zgrabne i wygodne. Zabiera bardzo malo miejsca jak na MT-ja.
Testowałam i miałam sporo MT, a ten przypomina mi najwygodniejszy, pierwszy, szyty na zamówienie u Oppamamy.
Materiał przemiły w dotyku, taka lekko śliska w dotyku, ale jednocześnie ciepła bawełna. Wzorek wesoły i ta zaleta dwustronnego panela.
Panel wielkościowo dobrany i do mniejszych dzieci (dla Kajetanka musiałam na razie zawinąć panel), i do starszych. Nie za wąski, nie za szeroki. Fajnie wypełnione okolice przy kolankach. Nie za sztywny.
Pas biodrowy ładnie wypełniony, ale jednocześnie nie na tyle szeroki, żeby krępował ruchy.
Pasy naramienne także nie za szerokie, ale ładnie wypełnione i wszyte w wyjątkowo dla mnie dobranym miejscu.
I co dla mnie bardzo ważne - oba pasy nie są za długie. W sam raz na wygodne zawiązanie, ale bez pętających się między nogami końcówek.
Samo noszenie - jak dla mnie bajka.

procella
10-10-2011, 10:55
spóźniona recenzja :)
Dziękujemy za możliwość testowania :)

po pierwsze to to bylo nasze 1 Mt i nie umiem się z nim dogadać - tzn dogadac z pasami

Panel :
- ładny, odpowiednia szerokość i długość ( nosiłam ok 10 kg ), nic nie odciskało się na nóżkach
Pasy :
- odpowiednio wypełnione, mały węzeł, troche za długie jak dla mnie;
zagłówek :
- super
Wady :
- łatwo łapie kurz :)

Orbitka75
16-10-2011, 21:35
Przepraszam za spóźnienie.

Testowałam pierwszy raz mt. Nosiłam prawie 11 kg. córeczkę. Super panel - dwustronny, wygodny z wypełnieniami przy nóżkach, pasy nie wciskają się w ramiona. Fajnie się wiąże, dobrze sie nosi, nie czuć ciężaru dziecka. Na początku brakowało mi tego zapięcia przy pasach na ramionach, które ma ergo. Bałam się żeby pasy nie zsunęły się z ramion. Ale to było pierwsze uczucie które szybko minąło.

Nabrałam ochoty na osobistego TULI MT, dodam że mamy ergo tuli zielone sówki - bez którego nie wyobrażamy sobie funkcjonowania z dzieckiem, a mała uwielbia w nim być noszona. Często sama nam go przynosi, żeby ja wsadzić.

KaiDo
15-01-2012, 19:39
I jeszcze nasza też spóźniona (przepraszam!) recenzja.
Nosidło uszyte bardzo starannie i z pięknych materiałów - wrażenia wizualne pierwsza klasa:)
Długość i wypełnienie pasów naramiennych odpowiadało nam bardzo. Jedyne minusy - brak kapturka oraz wymiary panela. Na mojego roczniaka panel był za szeroki i za krótki - zwłaszcza kiedy podczas spaceru zdarzała się drzemka. Obecność dodatkowego dopinanego kapturka pewnie rozwiązała by ten problem.
Poza tym nosiło nam się bardzo dobrze:) dziękujemy za możliwość testowania:)

nowa_aleksandria
01-02-2012, 00:21
Bardzo fajne MT!
Super wykonany, fajne materiały, solidne, lekkie, ale dobrze zdejmujące ciężar.
Pasy za krótkie na męża - nie ponosił za dużo, bo ledwo się wiązał. Poza tym dolny mu się wywijał.
Dziękujemy za możliwość testowania!

Yucami
11-03-2012, 11:08
byl to mój pierwszy kontant z MT, w ogóle pierwszy z nosidłami ergoJestem zachwycona tym nosidłem - choc dla mojego dziecia chyba jeszcze za duże (teraz ma 7 m-cy i 9 kg)Na brzuchu nosiło się świetnie, a na plecach jeszcze lepiej. Małemu było wygodnie, nic sie nie odciskałao. Pasy dla mnie były za długie (zwłaszcza ten biodrowy - mam 168 cm wzrostu i duże 38). Tak, z tym łapaniem kurzu to prawda - miałam ciagle odruch strzepywania paprochów. Nosidło prałam recznie i byłam zdziwiona, że używane od taka dawna, a jeszcze farbuje - dobrze, że do pralki z innymi ciuchami nie włożyłam. Brakowalo mi jakies fajnej torebeczki na przechowywanie/transportowanie nosidła. Dziekuję bardzo za mozliwość testowania. Już sie ogladam, zeby jakies uzywane kupic - bo na nowe to mnie niestety nie stać
aaa, jeszcze dopisze - mnie kolorystyka obu stron bardzo sie podobała, ale mój maż niewtajemniczony, uznał, że ta zielona jest podszewką i bardzo go razilo, jak tą stronę na zewnątrz mialam

buka
11-03-2012, 12:27
Od stycznia używamy MT tuli, ja i niemąż jesteśmy zachwyceni.
Było to moje pierwsze MT, więc nie mam porównania, ale jestem zauroczona bez reszty, aż sprawiłam sobie kolejne ;)
Zalety:
- nośność - mojego ponad 12kg ciężarka, bardzo fajnie nosi, wcale go nie czuję, w MT zaczęłam stałe noszenie na plecach, potem wrzuciłam dopiero w chuście ;)
- długie pasy - mam 173cm i rozmiar 36, pasy mam do kolan nie przeszkadza mi to, zawsze można zawiązać tak, że nie wiele zostanie, natomiast moja mama, która waży grubo ponad 100kg bez problemu się zawiązała. Dość szerokie, można fajnie rozłożyć na płasko pod pupą, choć mogłyby byc ciut szersze ;)
-dobre wypełnienie pasów naramiennych, nic nie uwiera, jak w plecaku.
- kolorystyka - piękne po obu stronach, niemąż wybiera tylko paseczki z lewej strony ;)
- materiały - dobrej jakości, miłe w dotyku.

Z wad:
- materiał/kolor - materiał jest miły, lekko aksamitny w dotyku, mimo, że to bawełniany splot - co jest jego zaletą jak i wadą. Jasny MT okazał się dla nas nie praktyczny gdyż wystarczyło, że mały dotknął rączką, mt spadło na umytą wcześniej podłogę zaraz było widać ciemniejsze smugi i plamy, strasznie łapał się do niego kurz. na brązowym natomiast widać wszelkie możliwe kłaczki, łapią się jasne paprochy.
- srodkowa część panela odstaje na bokach od małego. W ergo chyba nie ma tego problemu, bo w tym miejscu jest paseczek, który mocuje panel do szelek. byc może to kwestia tego, ze za niski? 80/86cm, głowę ma ledwo nad zagłówkiem.
- odstawanie, nie podoba mi się jeszcze to, ze jakbym nie dociągneła pasów itp. góra zawsze odstaje od moich pleców bardziej. Nie wiem czy taki urok MT po prostu, czy ja się garbie najzwyczajniej? Po prostu jak mały zaśnie to czasem przez to zdarza mu się polecieć głową do tyłu, jak się nie przyczepi wcześniej łapkami do moich boków ;)

Jakoś nie mogę sobie przypomnieć co mi jeszcze nie pasowało - plusy jednak przeważają i rekompensują wszystko.
Jestem bardzo zadowolona z moich MT :thumbs up:

Pozdrawiam ;)

wrotka
31-05-2012, 23:28
My równiez po testach MT :) Jak dla mnie super- materiał miły w dotyku, ładny. Mały węzeł. wymiar na naszą córę (10 mies, 9 kilo) lekko za duży, ale po podwinięciu panela dało się nosić :wink: Mężowi przeszkadzało tylko, że przy dłuższym noszeniu pasy zachodziły mu na szyję, zamiast siedzieć grzecznie na ramionach. Myślę, że tu problem był w śliskości materiału i trochę w budowie męża :D
Do tego nosidło łatwo sie składa i zajmuje stosunkowo mało miejsca (mieliśmy kilka MT w testach i to było jedno z mniejszych)

dziękuję.

tintirinka
16-07-2012, 22:41
Przede wszystkim bardzo dziękuję za możliwość testowania MT :)
Nosiliśmy z małżem syna 11 kg, 9 miesięcy.

To był mój pierwszy kontakt z MT. Nosiłam w ergo Tuli, manduce i bondolino. Pierwsze wrażenie bardzo dobre - świetny materiał, delikatny, miękki a jednocześnie mocny i trwały. Bardzo dobrze wiązało się pasy tzn. nie ślizgały się, mocno się trzymały. Miałam problem z zawiązaniem pasa biodrowego i nie podoba mi się ten patent MT. Często wiązałam za luźno, pasy miałam wrażenie wbijały mi się w ciało. Dużo bardziej wolę wypełnione szerokie pasy z nosidełek. Górne pasy wg mnie za mało wypełnione i za wąskie. Po godzinie noszenia z przodu zaczęły mnie boleć ramiona - w ergo to mi się nie zdarzyło.
Panel: małż nosił na plecach i jak Mały zasnął, głowa odchylała mu się do tyłu, przydałby się kapturek. Młody wyciągał zawsze jedną rękę, z drugą wyciągniętą już mu było niewygodnie i w związku z tym siedział przekrzywiony. Miałam wrażenie, że panel po bokach odstaje - w ergo są tam pasy, a tu nic co by trzymało. Również nie ma zakładek wyprofilowanych na pupę i trudno mi było ustawić Małego w prawidłowej pozycji żabki z kolankami na wysokości pępka. Fajne miękkie podkładki przy udach - nic go nie gniotło ani nie uciskało.
Nosidło małe i poręczne. Dla mnie minusem są długie pasy plączące się po ziemi. Niestety nie mam porównania do innych MT.
Powiem tak, za takie pieniądze nie kupiłabym na pewno. Ergo Tuli tak, ale MT już nie. Gdybym dostała to oczywiście chętnie bym nosiła :) Hehehe :)

Jeszcze raz dziękuję za możliwość testowania !

Paulinina
23-07-2012, 02:11
Nosidełko jest bardzo starannie wykonane, fajnym pomysłem jest też to, że można go używać dwustronnie. No i ten materiał na panelu !!! :D
Niestety materiał bazowy trochę obłazi kłaczkami. Pasy naramienne wypełnione w sam raz, podczas noszenia nic u góry nie uwierało. Wolałabym jednak, żeby pas biodrowy był bardziej wypełniony i bardziej "usztywniał" nosidełko z dołu.

Pomimo małej mojej wprawy w dociąganiu pasów (po powrocie do domu zauważyłam dopiero, że mi dziecko zjechało nieco), wygodnie nosiło się nawet na dłuższym spacerze po lesie.

Testując MT tuli pierwszy raz odważyłam się nosić na plecach - co za ulga!:lol:

Wg mnie zdecydowanie warte swojej ceny - polecam!

randia
09-08-2012, 09:15
Dziękuję za możliwość testowania.
W MT nosiłam roczniaka, 9 kg, ubranka 74.
Nie pasowała nam za bardzo wysokość panela, za wysoko było młodemu żeby wyciągnąć wygodnie obie ręce, a za nisko, żeby mógł przysnąć z łapami w środku i podpartą główką, brakowało mi kapturka jak w ergo. To jednak może wynikać z mojego braku umiejętności dopasowania MT i nieprzyzwyczajenia do takiego nosidła.
Pasy dla mnie były ok, ale dla wysokiego niemęża na styk, niewygodnie mu się wiązało.
Poza tym nie polecam do zazwierzęconych domów, bo brązowy materiał łapie kłaczki z powietrza:lol:
Do nośności i mojej wygody nie mam żadnych zastrzeżeń, choć młody ewidentnie preferuje chustę albo ergo.

Pekatrine
02-09-2012, 20:18
Dziękuję za możliwość testowania.

MT jest bardzo ładny, ale nie nosiło nam się wygodnie. Pasy były dla nas za wąskie i za krótkie. Panel za mały.
Materiał jest miły w dotyku, ale łatwo łapie sierść i inne farfocle.

Testowałam na 11 kilowym pączku :)

efkaskorupka
04-09-2012, 15:27
Dziękujemy za możliwość testowania. To było nasze pierwsze MT, więc nie mamy specjalnego porównania, ale napiszę co nam się podobało a co nie:

Plusy:
-panel chyba był w sam raz (8 kg, ciuszki 76/80)
-ładne wzory i porządne wykończenia
-wypełnienie pasów w sam raz

Minusy:
-strasznie długie pasy a przy tym dość wąskie (łatwo się też zaginają trzeba prostować)

Ciężko nam się wiązało, ale tak jak wspomniałam to było nasze pierwsze MT, więc trzeba by było więcej poćwiczyć.

Falka
05-09-2012, 13:09
Dziękuję za możliwość testowania.

Było to moje pierwsze doświadczenie z MT. Spodobało mi się, że jest dosyć kompaktowe i na dobrą sprawę można je zmieścić do torby.
Dla mnie pasy za długie i trochę za wąskie - przy cięższym niż 8 kilogramowe dziecku mogą być mniej wygodne. Mimo to teraz było bardzo wygodne.
Tragicznie natomiast było z wysokością panela - ale to sprawa indywidualna. Mała nie chciała siedzieć bo nic nie widziała - musiałam zawijać pas, żeby wyjąć jej rączki.
Ogólnie ocena pozytywna - po podwinięciu pasa i dopasowaniu do Gałganki nosiło mi się ją bardzo wygodnie.

rybkaa83
19-09-2012, 22:17
Dzięki za możliwość testowania.
Ja generalnie jestem na tak i to bardzo ze względu na to, że młoda wsadzona do MT od razu mi zasypiała-wręcz bajka. Mi długość i wypełnienie pasów odpowiadało, ale mąż ma 188 i lekki brzuszek i już na niego pasów nie starczyło. Długość panela dla nas za długa więc od dołu zawijałam na raz i było idealnie a testowane na pulpecie 70cm i 9kg wagi.
Generalnie mi nosiło się bardzo wygodnie, a dodam, że dla testu wsadziłam do Tuli 4 latka 104cm i 17kg wagi i także super się nosiło-jak cięższy plecak :)

Ania Cz
04-10-2012, 21:40
Testowałam mt w zeszłym tygodniu i powiem tyle ze pozytywnie mnie zdziwił łatwo się zakłada i dociąga, synek był zadowolony i ja też. NA plecach było mi mniej wygodnie niż z przodu ale ja mam rozmiar 48 wiec może dlatego chociaz pasów mi starczyło spokojnie. Byłam zdziwiona że mt jest w tak dobrym stanie, nie widać na nim żadnych śladów użytkowania.

_agata89
22-12-2012, 21:12
Testowaliśmy mt z Tosią- 8 miesięcy i tyle samo mniej więcej kg ;)
Generalnie muszę powiedzieć ,że jednak się rozczarowałam, tyle się nasłuchałam o tym jak cudne są produktu tuli/ tula i same pozytywy, że powietrze ze mnie opadło jak je zobaczyłam w realu ;) jak dla mnie nic specjalnego, wzornictwo- ok ładne, ale obłazi wszystkim, pasy niby wypełnione i wygodne , ale po kilkunastu minutach zaczyna coś uwierać i się wpinać, poza tym nieco długie i trzeba kombinować jakby to wygodnie zawiązać (163cm wzrostu, rozmiar 38). Tosi podobało się przez pierwsze kilka minut, a później stwierdziła, że już wystarczy :D . Generalnie jak dla mnie kilka kawałków materiałów, które ktoś kto szyje mógłby je stworzyć, bez szału.
Dziękuję za możliwość testowania ,bo dzięki temu nie przyjdzie mi do głowy kupować go i wydać sporo kasy, na coś czego już wiem ,że bym nie używała ,bo u nas się nie sprawdza, jest niepraktyczne.

Alassea
27-12-2012, 14:35
Testowałam na moim maluszku - 6 miesięcy i 5 kilo.
Generalnie - jestem bardzo zadowolona.
Wrażenia estetyczne - zupełnie w moim guście :)
Wygoda - jak najbardziej. I z przodu, i z tyłu, czy to w domu, czy na chwilę gdzieś wyskoczyć, czy na dłuuugi spacer -rachu ciachu, zawiązane raz dwa i jest wygodnie. Nawet mój mąż sporo ponosił, choć ostatnio taki niemotaty był :) i też mu się podobało. I marzy mi się teraz taki MT, ale chyba jednak pozostanie w sferze marzeń, ponieważ dotarło do nas ergo Tuli:-P
Generalnie - MT:thumbs up:

asioczka
20-01-2013, 12:58
Dzieki za mozliwosc testowania.
Jak dla mnie MT ma same plusy. Ladnie sie uklada na pupie, fajnie otula dziecko, latwo sie dociagiaga i wiaze. Na spacerach mala w nim zawsze usypiala i glowka sie nie telepotala. Fajne wzmocnienie przy karku. Bylam bardzo zadowolona z komfortu noszenia i moje dziecie tez. Moge polecic wszsytkim :)