PDA

Zobacz pełną wersję : Zduńska Wola, Sieradz, Łask i okolice



mama-igi-tata
10-05-2010, 20:50
serdecznie zapraszam do Klubu Kangura Zduńska Wola www.klubkangura.com.pl/zdunska-wola

jeśli ktoś ma ochotę spotkać się indywidualnie to też nie widzę przeszkód - moje dane znjdziecie również na stronie klubu, jestem liderką :)

pozdrawiam.

doominikaa
10-05-2010, 21:27
no masz, od razu Cię namierzyłam :)
a już myślałam, ze ktoś w tej okolicy potrzebuje pomocy i chciałam zduńskowolski KK polecać :D

mama-igi-tata
11-05-2010, 12:24
heh.
sama dbam o rozgłos :) okazuje się, że nikogo z okolicy nie ma na forum, a może ktoś czasem zajrzy w poszukiwaniu pomocy.
dziękuję za pamięć.
pozdrawiam.

Pieguss
19-05-2010, 12:44
Czym dokładnie się zajmuje Klub? :)
Czy do Klubu można zgłosić się o pomoc w wyborze chusty, czy na naukę wiązania?

Dziękuję za odpowiedź :)

AsiaWr
19-05-2010, 13:43
Jestem pod wrażeniem! Nie wiedziałam, że chusty są tak popularne, że w Zduńskiej Woli uzbierała się ekipa na klub. Tak z ciekawości, ile was jest?
A może Zduńska Wola jest takim zagłębiem chustowym i przypada w niej najwięcej chust na mieszkańca? Kiedyś widziałam jakis program w tv w którym powiedziano, że to miasto rowerów. To może i chust?

formichiere
19-05-2010, 15:26
To może się kiedyś pojawię na spotkaniu w Zduńskiej Woli bo się przeprowadzam pod łódź. To może i koleżankę z Sieradza da się zachustować :-)

doominikaa
19-05-2010, 16:59
dawaj dawaj, fajnie u nas jest :)

gata_bonita
19-05-2010, 17:04
o proszę jaki wątek:)
jam sieradzanka, co prawda mieszkamy w mieście Łodzi od kilku lat, ale w Sieradzu bywamy często. no i już niebawem będzie tam nosił mój brat z małżonką swe trzecie dziecię:cool: i oczywiście my, jak tam zawitamy i młody będzie już na świecie:D

formichiere
19-05-2010, 17:35
dawaj dawaj, fajnie u nas jest :)
Mam nadzieję że fajnie:mrgreen:, na paru chostospotkaniach w Łodzi byłam. Znajomych osobistych brak więc będe się zaprzyjaźniać ;-)

mama-igi-tata
20-05-2010, 10:40
Jej. Cóż za poruszenie w wątku. Bardzo sie cieszę. Juz odpowiadam na pytania.


Czym dokładnie się zajmuje Klub? :)
Czy do Klubu można zgłosić się o pomoc w wyborze chusty, czy na naukę wiązania?


Więcej o Klubie Kangura Zduńska Wola mozna przeczytac na stronie, która podałam www.klubkangura.com.pl/zdunska-wola, lub o bieżących działaniach na http://klubkangura.com.pl/category/klubwola, a o Klubie ogólnie na www.klubkangura.com.pl. Strona jest dość czytelna, więc napewno wszystkie potrzebne informacje łatwo będzie znaleźć. Zapraszamy tez na forum.

W skrócie moge powiedziec, że przede wszytskim jesteśmy grupą wsparcia młodych rodziców. W Zduńskiej Woli nie ma żadnej innej tego typu grupy, więc nie chcemy nikogo eliminować. Skupiamy więc rodziców juz w ciązy i wcale nie koniecznie tylko chustowych. Odbywaja sie spotkania czysto towarzyskie, jak np. grill w najbliższa sobote, ale większość ma jednak konkretny temat prezentowany przez specjaliste w danej dziedzinie. Chusty i nosidła są zawsze dodatkiem, można pooglądac, wymienic sie opinią, pomożemy dobrac i wiązać. Nie mamy jeszcze zbyt wiele do zaprezentowania, ale podstawy napewno i mocno pracujemy nad tym. Jesli na spotkaniu zabraknie czasu na wyczerpanie chustowego tematu, to służe indywidualna pomocą. Na koniec czerwca jade na kurs doradcy noszenai dziecki, więc od lipca mozna liczyc na profesjonalna pomoc z uzupełnionymi zapasami. Zapraszam.

p.s. skąd piszesz? jesli masz ochote dołaczyc do klubu przeslij mi swoje namiary - będę wysyłac ci bieżące informacje.

mama-igi-tata
20-05-2010, 10:47
Jestem pod wrażeniem! Nie wiedziałam, że chusty są tak popularne, że w Zduńskiej Woli uzbierała się ekipa na klub. Tak z ciekawości, ile was jest?
A może Zduńska Wola jest takim zagłębiem chustowym i przypada w niej najwięcej chust na mieszkańca? Kiedyś widziałam jakis program w tv w którym powiedziano, że to miasto rowerów. To może i chust?

Istotnie, mówi sie, że Zduńska Wola to miasto rowerów. Nie spodziewałam sie, że wiedzą o tym nawet we Wrocławiu :) Mozna u nas zobaczyc naprawde niesamowite "okazy". Tyle, że ścieżek nadal brak ....
Jest nas póki co 7 rodzin, ale jesli czytałaś posta powyżej - nie wszyscy nosimy. Większość za późno dowiedziaął sie o chustach i dzieci nie chcą sie juz wiązać, jednak takie spotkania są im bardzo potrzebne. Chusty w Zduńskiej Woli to nowy temat, dlatego mamy dużo pracy - pokazujemy, uczymy, promujemy, oswajamy i stawiamy na najmłodszych rodziców, którzy się moga przekonać i zacząć od urodzenia, a dalej to już sie rozprzestrzeni pocztą pantoflową i za przykładem. Trzymajcie kciuki.

mama-igi-tata
20-05-2010, 10:52
To może się kiedyś pojawię na spotkaniu w Zduńskiej Woli bo się przeprowadzam pod łódź. To może i koleżankę z Sieradza da się zachustować :-)

Gdzie pod Łódź? Może jednak bliżej będzie Wam do Łodzi? Tam też jest Klub i to jak, zresztą sama już chyba wiesz. Chociaż jeśli z Sieradzanką, no to może spotkacie się w połowie drogi właśnie u nas. Byłby jednak jakiś "osobisty znajomy", a inne znajomości tez sie u nas szybko zawiązują. Zapraszamy Was obie z rodzinami. Miło będzie powiększyć grono i mieć więcej noszących. To kiedy się Was spodziewać ? :)

mama-igi-tata
20-05-2010, 10:59
o proszę jaki wątek:)
jam sieradzanka, co prawda mieszkamy w mieście Łodzi od kilku lat, ale w Sieradzu bywamy często. no i już niebawem będzie tam nosił mój brat z małżonką swe trzecie dziecię:cool: i oczywiście my, jak tam zawitamy i młody będzie już na świecie:D

Więc jednak jest ktoś z okolicy. Skoro często jesteście w Sieradzu to zapraszamy po drodze na spotkanie Klubu w Zduńskiej. Weźcie też brata z rodziną.

Pieguss
20-05-2010, 11:57
Jestem z Łasku, dzidzia na świat przyjdzie dopiero w sierpniu, mamy też 3,5letniego synka, czy jego też możemy zabierać na spotkania??
Zastanawiam się właśnie jaką wybrać chustę na start, bo wcześniej nie miałam z nimi styczności, więc wyobraźcie sobie proszę jak miło jestem zaskoczona, że blisko jest wsparcie chustomam :) , nie trzeba się do Łodzi fatygować :) .
Myślałam o takiej http://allegro.pl/item1011207695_chusta_nati_nowe_cudne_kolory_miekk i_material.html , jednak mam tyle pytań, czy dobry materiał, czy nie podrażni dzidziusia, czy bezpieczne jest takie noszenie od pierwszych tygodni życia etc. same na pewno miałyście wątpliwości przed zakupem :)
Nie wiem kiedy mogę się wybrać na takie spotkanie, czy po porodzie czy pod koniec ciąży, czy muszę się wcześniej zapisywać do klubu, na stronie już byłam i widziałam jakiś formularz do wypełnienia.
Przyznam, że bardzo miło będzie nam się spotykać z innymi rodzicami, gdyż przywiało nas z innej części Polski i nie mamy tu żadnych znajomych :(
Na priv wyślę namiary :)

Pozdrawiam ciepło

mama-igi-tata
20-05-2010, 12:23
Wiec chusty do dla Was nowy temat. Ok, będziemy pomagać jak tylko umiemy.

Na spotkania zapraszamy całymi rodzinami, więc oczywiście tez ze starszakiem. Będzie najstarszy, ale są też inne dzieci chodzące i mówiące - dwuletnie, więc będzie miał jakieś towarzystwo.

Chusta powinna być ok. Nati to znane i sprawdzone chusty. Może znajdziesz jakieś opinie na forum. Można przemyśleć długość, u nas możesz zobaczyć inne chusty wiązane, również elastyczną. Jeśli chodzi o podrażnienia to warto chustę kupić wcześniej, wyprać w odpowiednim proszku i zaplanować tak zwane "łamanie chusty", czyli pognieść ją, poużywać na różne sposoby żeby na przywitanie malucha była miękka i gotowa do wygodnego noszenia. Noszenie jest bezpieczne od narodzin, zakładamy oczywiście, że nie będzie przeciwwskazań zdrowotnych. Chętnie nauczymy bezpiecznych, odpowiednich wiązań.

Wątpliwości przez zakupem i wiązaniem są normalne, więc tym bardziej zapraszamy na spotkanie kiedy tylko chcesz i możesz - teraz, przed porodem, po, to zależy od ciebie.

Na stronie znalazłaś formularz dla osób, które chcą zgłosić oficjalne członkostwo w Klubie Kangura. Nie jest to jednak warunkiem koniecznym, by przychodzić na nasze spotkania, są otwarte, po prostu daj wcześniej znać, że będziesz.

Czekamy na Was.

Pieguss
20-05-2010, 13:22
zwróciłam uwagę również na taki model http://allegro.pl/item1031591447_antybakteryjna_chusta_wiazana_elast yczna.html , zapewne odwiedzę Was dziewczyny jeszcze w ciąży ale kiedy już będzie bezpiecznie po 36 tyg., dziękuję również za propozycję odwiedzin, może się okazać, że skorzystam, ale dopiero ja małż skończy remont mieszkania, pewnie pod koniec czerwca gdzieś :)

formichiere
20-05-2010, 13:29
Gdzie pod Łódź? Może jednak bliżej będzie Wam do Łodzi? Tam też jest Klub i to jak, zresztą sama już chyba wiesz. Chociaż jeśli z Sieradzanką, no to może spotkacie się w połowie drogi właśnie u nas. Byłby jednak jakiś "osobisty znajomy", a inne znajomości tez sie u nas szybko zawiązują. Zapraszamy Was obie z rodzinami. Miło będzie powiększyć grono i mieć więcej noszących. To kiedy się Was spodziewać ? :)
Bliżej oczywiście będzie łódź ale mam przyjaciółkę w Sieradzu którą mam zamiar odwiedzać :-)

mama-igi-tata
29-06-2010, 10:15
Uprzejmie donoszę, że liderka Klubu Kangura Zduńska Wola jest już doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po szkoleniu Akademii Noszenia Dzieci. Teraz chustowa pomoc będzie z pewnością bardziej kompetentna i pewna. Tym bardziej zapraszam na nasze spotkania - służę pomocą, jak pisałam na początku, również indywidualnie w razie potrzeby.

michasiowa
04-08-2010, 18:25
jestem już co prawda na kangurowym forum zduńskowolskim ale i tutaj zgłaszam się jako przyszła nosicielka (czekamy na paczkę - zainwestowałam w bambusowego ll). liczę, że omotam młodego jeszcze w tym tygodniu albo na początku przyszłego, bo mimo jego młodego wieku - 17 dni - waga jest już sporawa 4600g i rączki bolą ;) na spotkanie zawitamy na pewno

mama-igi-tata
04-08-2010, 21:11
cześć Aniu. miło, że jesteś i tutaj. aż zazdroszczę ci chusty :) tylko chyba w końcu się nie dowiedziałam jaki kolor wybraliście. o spotkaniu napisze jak tylko poznam szczegóły. a jak brzucho? myślę, że powinnaś śmiało spróbować z wiązaniem kangurka - to będzie dla ciebie najmniej uciążliwe.

michasiowa
04-08-2010, 21:44
no tutaj też mnie przywiało ;)
chustę wybraliśmy tęczową.
brzuszek dobrze, gorzej z rączkami - jak napisałam wyżej - mój słodki ciężar sporo waży - po 5 minutach ręce drętwieją, więc na chustę czekamy jak na zbawienie.
jak tylko doczekamy się listonosza to robimy pranie i zaczynamy motanie - też myślałam o kangurku, zobaczymy jak nam wyjdzie.

Anik801
06-08-2010, 00:13
Urodziłam się w Zduni i mieszkałam tam 20lat;) Od jakiś lat 10 jestem w Zduni co tydzień i nigdy nie widziałam kogoś,kto nosi w chuście dziecko! A są spotkania indywidualnę;)?

mama-igi-tata
06-08-2010, 10:51
witamy więc kolejną Zduńskowolankę. A gdzie teraz mieszkasz? Działasz w Klubie Kangura? ja jestem doradcą i oferuję spotkania indywidualne, a swoją drogą zapraszamy na spotkania Klubu, gdybyś była w Zduńskiej w sobotę.

Anik801
06-08-2010, 11:38
A teraz mieszkam 20km.za Sieradzem.

mama-igi-tata
06-08-2010, 12:15
no to wcale nie tak daleko. przyjeżdżaj jakby co. a w sieradzu tez czasem bywam - ostatnio na konsultacji chustowej właśnie.

mama-igi-tata
24-09-2010, 11:36
pomocne chustomamy z regionu spotykają się jutro. zapraszamy zainteresowanych.