PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie wybrać nosidło- po raz II



klusiecka
02-05-2010, 23:14
Pomóżcie w wyborze nosidła, pomału zbliżamy się do momentu kiedy będziemy nosić nie tylko w chuście i Dziecko wolałabym nosić głównie na plecach, dlatego chciałabym czegoś co nie ma paska z przodu albo nie krzyżuje sie na biuście- biust mam dość duży i wysoko, paski czy krzyżowanie spowodują że będzie mi niewygodnie- a nie o to chodzi.


Chyba dojrzałam do nosidła; waham się miedzy manduca, bondolino i storchenweige babycarrier.
Co będzie najlepsze dla dość dużych rodziców i malutkiego, dziecka ( 8 miesięcy, 7 kg) i co wystarczy na długo??

(http://www.decoraliki.pl/2,nosidlo-storchenwiege-babycarrier.html)

kammik
03-05-2010, 18:18
Najlepiej jest jednak przymierzyć różne rodzaje, nosidła jako takie nie są rozmiarowe, ale ich rozmiary od siebie się różnią. ONO jest mniejsze od Bondolino, Yamo od Manduki itp. Różne są szerokości i sposoby wypełnienia pasów, różne wysokości i szerokości panela. Ja np. dość długo szukałam odpowiadającego nam nosidła, aż w końcu spróbowałam hybryd (najpierw ONO, teraz Bondolino), które w pasie zapina się na klamry, a górne pasy wiąże jak w MT. I jestem niemożebnie zachwycona :)

gema
03-05-2010, 21:06
rozumiem, że nie chcesz krzyżowego zapięcia z przodu, ale dlaczego nie chcesz paska z przodu?

klusiecka
04-05-2010, 09:08
gubię się w temacie nosideł, nie bardzo wiem czy chce pasek z przodu czy nie, przez analogie do plecaków- pasek z przodu, piersiowy nie biordowy, ZAWSZE wypadał jakos na biuscie co mnie strasznie wkurzało, a nie o to chodzi żeby nosidło wkurzało, ale o to żeby wszystkim ( mnie i dziecku :) pasowało

gema
04-05-2010, 09:21
w manduce ten pasek ma regulację około 15 cm - nie pamiętam dokładnie. u mnie on mógł wypaść nawet i pod szyją.

Tu masz bardzo fajne nosidło Tuli - pokazano na fotkach, gdzie jest pasek. i też ma regulację góra dół z tego co widzę. (nie dam głowy - o to trzeba pytać CABabies, ona wie, wyślij jej PW) jak dla mnie da się ułożyć nad biustem.
http://kangurkowo.pl/nosidelko-ergonomiczne-tuli-ergonomics.html

ja mam spadziste ramiona i ten pasek powstrzymuje nosidło od ciągłego opadania i nie muszę go co chwila poprawiać.

Luthienna
04-05-2010, 09:21
nie wiem skąd jesteś ale moze masz szanse odwiedzić sklep stacjonarny i po prostu sie poprzymierzać do różnych nosideł?

klusiecka
04-05-2010, 09:45
Mieszkam w okolicy Poznania, dość często tam jestem, z tym że wiem o 2 sklepach z samymi chustami, nosideł nie widziałam nigdzie. Moze jak trafie na następne spotkanie chustowe to poprzymierzam.

Luthienna
04-05-2010, 10:53
pewnie :) rzuć hasło, że przybędziesz i chciałabyś pomacac to i tamto :)

covu
06-05-2010, 22:31
Tu masz bardzo fajne nosidło Tuli - pokazano na fotkach, gdzie jest pasek. i też ma regulację góra dół z tego co widzę. (nie dam głowy - o to trzeba pytać CABabies, ona wie, wyślij jej PW) jak dla mnie da się ułożyć nad biustem.
http://kangurkowo.pl/nosidelko-ergonomiczne-tuli-ergonomics.html

Ma regulację, ma :)
Bardzo fajna ta regulacja. Mi się nosidełko podoba (właśnie takowe testuję osobiście).
Wygodnie mi się je nosi. Wygodniej niż np. Patapum :)

Jak chcesz, to mogę sięsfocić z młodym na plecach, żebyś zobaczyła na jakich wysokościach może być ten pasek.

I taka moja opinia - ja bym z tego paska nie rezygnowała, bo może się tak stać, że ci się zsunie ramiączko i tego nie zauważysz, albo zsunie ci się gwałtownie i dziecko może wypaść.
Ten pasek temu zapobiega.

gouraanga
06-05-2010, 22:41
jak dla mnie - manduca jest nosidłem idealnym.
pasek górny jest, ale u mnie wypada dużo nad piersią, nic nie uciska.

znamy się krótko, ale intensywnie, bo jest bardzo ok :)

Luthienna
06-05-2010, 23:13
i ja pochwalę za to mandukę

MartaS
06-05-2010, 23:18
i ja pochawlę mandukę bo się do niej przekonałam :) A ten pasek z prozdu w nosidłach (piersiowy jak go nazwałaś) jest b. przydatny bo się szelki nie rozjeżdżają

klusiecka
06-07-2010, 23:26
Ponawiam pytanie, w tym watku, zeby nie zasmiecac.

annya
06-07-2010, 23:33
Mam Tuli i dość duży biust ;)-to się nazywa wstęp, no nie?
Pasek wypada zdecydowanie nad piersiami, więc nic nie jest ugniatane i nie wygląda to wcale groteskowo :).
Naprawdę w ręką na serduchu polecam. Gdybyś była w okolicach Bydgoszczy, zapraszam!

klusiecka
06-07-2010, 23:38
Dobry wstep, robiacy wrazenie.:lol:
faktycznie pomysle o tuli. Z nosidlami jeszcze gorzej niz z chustami, trudno sie zdecydowac. Najgorsze ze te 4 nosidla sa na zdjeciach takie same w podobnej cenie, a NA PEWNO roznia sie czyms istotnym.

Wlaszczka
07-07-2010, 00:28
Mam Tuli i dość duży biust ;)-to się nazywa wstęp, no nie?
Pasek wypada zdecydowanie nad piersiami, więc nic nie jest ugniatane i nie wygląda to wcale groteskowo :).
Naprawdę w ręką na serduchu polecam. Gdybyś była w okolicach Bydgoszczy, zapraszam!

Też się podpiszę pod koleżanką. Mam biust ;). Dzisiaj wypakowałam moje Tuli i nosiłam przed chwilą na plecach. Pasek "piersiowy" jest przesuwny więc można ustawić go w różnych dogodnych pozycjach, np. jeśli rodzice są rożnych rozmiarów. W porównaniu z Manducą, moim zdaniem bardziej przylega, ma bardzo wygodny pas biodrowy i ramienne. Reszta opinii jutro

pelasia
07-07-2010, 08:27
Ja mam patapum i bardzo sobie chwalę- na tyle, że zaczynam myśleć o wersji dla starszaka. I cena trochę przyjaźniejsza niż manduki, bondolino i spółki ;-)
W moim odczuciu (i męża, bo też nosi)- nosidło naprawdę wygodne- fajny, mocno usztywniony pas biodrowy dobrze przenosi ciężar, kapturek z takiej siatki czarnej- z początku wydawało mi się to dziwne, ale teraz dochodzę do wniosku, że to super rozwiązanie. Jak dziecko robi się senne, to zakładam ten kapturek dość luźno- nie przeszkadza, dziecko widzi co się dzieje, a jak zaśnie to tylko ściągam ciaśniej- nie wybudzam już przy manewrach z zakładaniem kapturka. Dla mnie okazało się to b. przydatne, bo zdarza mi się często chodzić samej z dzieckiem na plecach- nie muszę nikogo prosić o pomoc z kapturkiem. Nam służyło od skończonych 10 m-cy do teraz i mam nadzieję, że jeszcze przez te wakacje da radę.

paskowka
07-07-2010, 08:52
Dobry wstep, robiacy wrazenie.:lol:
faktycznie pomysle o tuli. Z nosidlami jeszcze gorzej niz z chustami, trudno sie zdecydowac. Najgorsze ze te 4 nosidla sa na zdjeciach takie same w podobnej cenie, a NA PEWNO roznia sie czyms istotnym.

Troszke się jednak różnią, pogrzeb w sieci jest sporo wątków porównawczych szczególnie bondolino i manduki. Główna różnica to górne pasy - bondek i ono maja wiązane jak w MT, Manduca i Tuli mają takie "normalne" jak w plecaku. Niestety, to co jest super dla jednego dla drugiego może okazac się zupełnie niewygodne. Ja przetestowałam juz parę nosideł, we wszystkich mi było niewygodnie jakoś, a to za szerokie ramiona, a to za wąski pas biodrowy. Najlepiej mi sie nosidło w Rose&rebellion, ale ono ma mały panel i na moją 1,5 roczna córkę juz pół roku temu było za małe:(
Teraz jestem po wypróbowaniu Manduki i póki co: To jest TO:) Ale czekam jeszcze na Tuli zanim ostatecznie podejme decyzję.

A chest-belt jest bardzo potrzebny, bo moim zdaniem w najlepiej dobranych nosidłach, pasy naramienne sie lubia rozjeżdżać. I rzeczywiście, dzięki regulacji, moze on wypaść nad piersiami i wtedy nie przeszkadza:)

Jasnie Pani :)
07-07-2010, 09:07
Manduca bedzie za duza na takie malenkie dziecko (7 kg). Moim zdaniem w gre wchodza bardziej Bondolino i Patapum Baby. Storchenwiege chyba tez, bo one sie zwezaja dla maluchow. Z Tuli nie mialam stycznosci, wiec niewiem.

paskowka
07-07-2010, 09:13
Manduca bedzie za duza na takie malenkie dziecko (7 kg). Moim zdaniem w gre wchodza bardziej Bondolino i Patapum Baby. Storchenwiege chyba tez, bo one sie zwezaja dla maluchow. Z Tuli nie mialam stycznosci, wiec niewiem.

Ale klusiecka pisała pierwszy post na początku maja, pewnie synek jest juz większy/cięższy:) Ale fakt, na drobne dziecko panel w M jest za szeroki. A jeśli chodzi o nosidło Storcha, to ono jest "bardziej" miękkie:) Dolny pas nie jest tak na sztywno wypełniony jak w ergonomikach, to raczej bardziej podobne do MT jest:)

Jasnie Pani :)
07-07-2010, 09:18
Ale klusiecka pisała pierwszy post na początku maja, pewnie synek jest juz większy/cięższy:) Ale fakt, na drobne dziecko panel w M jest za szeroki.
No fakt, nie zauwazylam kiedy watek zalozony. Klusiecka juz pewnie wybrala nosidlo w takim razie, to napisze bardziej obrazowo tak: Manduca jest super nosidlem - uciagnie nawet bez wiekszych szkod moja 18 kg starszaczke, ale przymierzalam w tamtym tygodniu do niej moja 8,5 kg malizne, ktora nosi ubranka na 68/74 juz i panel dla niej za szeroki jeszcze.

JJ
07-07-2010, 09:41
... Z Tuli nie mialam stycznosci, wiec niewiem.

Jasnie Pani moge Ci pozyczyc Tuli jak chcesz sprobowac w pazdzierniku najlepiej

klusiecka - fajnie by bylo gdyby Ci sie udalo isc na spotkanie chustowe i sobie na zywo poprzymierzac
ja moge tylko Tuli polecic bo innych nie testowalam :) leciutkie jak piorko

klusiecka
07-07-2010, 22:15
Post napisałam dawno, ale nadal myśle:hide: i nosidła brak.
Młoda jest baaardzo drobna, sam dół siatki i mając 8 miesięcy waży 7 kg ( nosi ubranka 68 czasem 74), siedzi, nie siada, pełza do tyłu.
Zapisałam się na testy i czekam :)
Na spotkania chustowe mam daleko, poza tym w weekendy też często pracuję, dlatego myślałam że uda mi się dobrać nosidło idealne przez neta, z chustą się udało i mam chustę idealną ( kolejne były już nieidealne więc odsprzedałam)

Czyli zostaje storcz i tuli i nubigo ( duuuuuuuuuuuży plus- jako jedyne ma porządne zdjęcie tyłu nosidła) hmmm

m.m.
07-07-2010, 22:27
przemyśl jeszcze nubigo od gosi, bo w nim panel będzie rozmiarowo taki jak potrzebujesz. po zawiązaniu w chustę zmierz odległość od jednego podkolanka do drugiego(szerokość panela) i wysokość do karczku to będziesz wiedzieć czego szukac

Wlaszczka
12-07-2010, 14:51
No więc ja już noszę tydzień i moge powiedzieć więcej - nosidło Tuli dla mnie idealne!
- pas biodrowy ma klamrę z boku, dzięki czemu nie wpija mi się w oponki,
- pas piersiowy regulowany, więc go sobie ustawiam wysoko i nie robi mi rokkokowego dekoltu tak jak to było w innych nosidłach,
- w porównaniu z manducą, i storczem Tuli ma grube pasy więc jest w nich bardzo wygodnie,
- kolory moje więc tym cudowniej mi się nosi,
- ponieważ są wakacje to zaczęliśmy nocne eskapady z synem, który zasypia sobie na plecach, a my nie mamy problemu z zamotaniem 5 m chusty...
http://www.otofotki.pl/img14/miniaturki/ih887_IMG_8204.JPG (http://www.otofotki.pl/img14/ih887_IMG_8204.JPG.html)

Co do wielkości dziecka to mój ma 74/80 i nosidło jest ok. Później - tak twierdzi koleżanka doradca, nie jest ważna długość podkolankowa. Proponuję zapytać producentkę jak się ma nosidło dla mniejszych dzieci.