PDA

Zobacz pełną wersję : "odpieluchowany" maluch - co na noc?



lidka
18-06-2008, 21:58
Dziewczyny, potrzebuję rady doświadczonych w używaniu wielorazówek:)
Bartek od 3 tyg. nie nosi pieluchy, woła siku i wszystko ląduje w nocniku. W ciągu dnia po domu chodzi w bawełnianych majteczkach, na spacer zakładam mu pampersa bądź trenerki(imse vimse), na drzemkę w ciągu dnia - nic, na noc pampka (lub jak zapomne to nic;)).
Ponieważ pampek zakładany na spacer czy na noc przeważnie nie jest zesikany, używany jest kilkakrotnie... Po pewnym czasie w środku robią się jakieś grudy, zapięcia sa już byle jakie i w ogóle wymiętolony jest niemiłosiernie, więc wyrzucamy suche pampersy... trochę bez sensu:(

Moje pytanie - co zakładać Bartkowi na noc zamiast pampka?
Myślałam o zakupie jakiejś jednej porządnej pieluchy wielorazowej (nie wiem jaka by sie nadała najlepiej i czy jakieś wkładki do niej musiałabym dokupić...nie zgłębiałam jeszcze tematu...)

Drugi wariant - mam otulacz imse vimse (którego już nie używam), chciałabym go wykorzystać na noc... mam jedną flanelową imse i dużo pieluch tetrowych...
Kupiłam dzisiaj polar i chcę z nich uszyć wkładki do położenia na tetrę, bo z tego co tu wyczytałam, polar blisko skóry pozwala na poczucie suchości dziecka...
Czy dobrze kombinuję w tym drugim wariancie?
Czy może polecicie mi inne rozwiązania? Może kupić jakąś dobrą wkładke i wykorzystać otulacz+tetra...
Czy zakup pieluchy wielorazowej ma jeszcze sens?
dzięki z góry za wszelkie rady
:D

PS Siku w nocy zdarza się Bartkowi sporadycznie, ale jednak...

hanti
18-06-2008, 22:56
jeśli ambitnie podchodzisz do tematu i chcesz z pieluch nocnych zrezygnować, to ja swoim dzieciom zakładam prześcieradło frote podgumowane nie przecieka nawet po wiadrze wody, przez chwilę (kilka dni) dzieci siusiają w łóżko i trzeba mieć naszykowaną drugą zmianę pościeli, ale to wymaga wstawania i wybudzania sie i szybko orientują się że szybciej i wygodniej jest jednak udać się do toalety :wink:
jeśli wolisz nie to chyba najlepsza byłaby jakaś jednorazówka żeby jednak czuł że się zsiusiał

Jasnie Pani :)
19-06-2008, 00:03
hanti chyba blad? o wielorazówke chodziło, nie? Luska nawet jak jej jednorazówka tone waży to nie czuje, ze ma mokro.

Lidka w majty mu włóz tetre, bo przeciez jak juz sporadycznie siuśka to nie oplaca sie wielorazówki kupowac.

hanti
19-06-2008, 08:18
oczywiście wielorazówka miała być :wink:

lidka
19-06-2008, 09:23
hanti, wydaje mi się, ze jeszcze jakiś czas nie będę rezygnować z pieluchy na noc. Bartek jest jeszcze mały (19 mies) i na razie fajnie, że szybko załapał sikanie na nocnik w ciągu dnia :D W nocy budzi się jeszcze często na cycusia, a jakbym zaczęła go wysadzać, to mógłby się wybudzać (ma cienki sen:/) i później długo zasypia (nawet godzinę:()