PDA

Zobacz pełną wersję : Manduca za mala?



mamatomka
26-04-2010, 12:29
Czy to możliwe żeby Manduca była za mała na 10-miesięczniaka? Fakt że trafił mi się wyjątkowo dorodny okaz - ubrania nosi na 80-86 (z H&M) a i niektore na 98 (innych firm) sa na niego dobre.
Miedzy końcem materiału a zgięciem kolanka jestem w stanie na luzie włożyć palec z każdej strony. Mniej swobodnie włoże dwa palce po każdej stronie.
Nie mam wrażenia że synkowi jest niewygodnie - czuję że ciężar ciała opiera się pośrodku materiału na pupce a nie na nożkach z brzegu, ale obawiam się że nawet jesli teraz jeszcze jest ok, to lada chwila mały z Manduci wyrośnie. Czy to słuszne obawy?

sowa_m
27-04-2010, 14:55
dziecko, które już swobodnie siedzi nie musi mieć aż tak idealnej "zaby" z nóg:)))) wiec spokojnie możesz w manducy trochę jeszcze ponosić, przeceiż w przeciwnym razie musialabyś szyc na zamówienie co dwa miesięce nosidło. jak już będziesz miala większą odległość pomiędzy materialem a kolankami, a dziecko zacznie ci wychodzić górą (znam osobiście takie jedno;), to proponuję uszyć nosidło na miarę. wtedy możesz nosić i pięciolatka, jak ci się zechce:)

Luthienna
27-04-2010, 16:29
Mój synek też w wieku 10 miesięcy nosił 80/86 i do tej pory noszę w tym nosidle. Do roku Michał był 97 centylem od roczku sukcesywnie zrzuca wagę :) I u Was tak będzie - ponosisz do 2 lat pewnie spokojnie :)

ewadbr
27-04-2010, 16:59
Kachna swoją trzyletnią nosiła w manduce, więc nie powinna byc za mała :)

Nata
28-04-2010, 09:47
Kachna swoją trzyletnią nosiła w manduce, więc nie powinna byc za mała :)


a ja mojego 3,5 letniego syna przymierzalam. a corke 1,5 roku nosze.

aniakom
28-04-2010, 14:32
A ja jeszcze niedawno nosiłam blisko 3-latkę.