PDA

Zobacz pełną wersję : co dla rocznego dziecka? nie mam doświadczenia z chustami :(



carolin
24-04-2010, 09:33
Dziewczyny,
szukała trochę na forum, ale nie znalazłam dla mnie bezpośredniej odpowiedzi :(
Mam córeczkę, która waży prawie 11 kg, do tej pory nie korzystałam ani z chust, ani z nosideł. Na początku byłam trochę nastawiona negatywnie do chust, ale to wynikało z mojej niewiedzy, teraz żałuję, ze wcześniej nie zgłębiłam tematu ;) na pewno przy kolejnym dziecku chusta będzie od razu w wypraqwce :)

ale zmierzam do celu :) moja córeczka jeszcze nie chodzi, jeżdżę sporo samochodem i szukam chusty bądź nosidła, które mogłabym szybko założyć, nie zawsze chcę brać ze sobą wózek. Chciałabym, aby służyło mi nie tylko do momentu, aż moja córeczka zacznie chodzić :) Jedna z forumek (Ilonsa, jeszcze raz bardzo dziękuję:) ) jako niedoświadczonej mamie poradziła mi mei taia, ogólnie przypadł mi do gustu, ale chciałam jeszcze zorientować się czy są jakieś alternatywy (może kołowa)?
Nie chciałabym wyrzucić pieniądzy w błoto kupując jakis niewypał :(



z góry dziękuję za pomoc
Karolina

mako
24-04-2010, 09:42
wydaje mi się, że fajny też dla Was będzie pouch, ja też zaczęłam póżno przy pierwszym maluchu ( jakieś 9 miesięcy miał) i nam się pouch sprawdził suuperowo, jest mały, wygodny, nie zniechęci Cię do chust, a sobie sprawdzisz jakie to wygodne :) No i starszaki się nie buntują mimo nieprzyzwyczajenia do noszenia, bo zakłada się szybko, nie trzeba nic wiązać :) wrzucasz malucha tylko i gotowe ;) po za tym starsze dzieci lubią pozycję na biodrze

kejti
24-04-2010, 09:58
też myślę, że pouch to fajne rozwiązanie na szybko

rosass
24-04-2010, 10:03
kolkowa .
szybka w zakladaniu i na krotkie wyjscia.
Mozna dosciagnac i dopasowac nawet do niesiedzacego dziecka.

pati291
24-04-2010, 10:05
Zastanowiłabym się nad MT a nie chustą. Roczniak i 11kg to najlepiej nosić w chuście na plecach. Nie wiem czy byś się zniechęciła nieudanymi próbami plecaczkowymi;)
Mojego prawie dwulatka, niespełna 11kg noszę w chuście na plecach. Ale jak szybko i na chwilę muszę wyjść lub mam coś pilnego do zrobienia np. w kuchni;) to MT jest świetnym rozwiązaniem.

Mayka1981
24-04-2010, 10:27
MT, onbuhimo (dla mnie rewelacja) a na takie chwile jak mówisz to kółkowa albo dobzre dobrany pouch

jak masz trochę kasy na zbyciu to nosidło typu manduca - szybko się montuje, ale swoje kosztuje...

zajrzyj na chustostragan, może coś znajdziesz dla siebie...

a może na początek coś pożycz i zobaczysz, czy się sprawdzi?

carolin
24-04-2010, 11:01
Dziewczyny,
bardzo Wam wszytskim dziękuję za pomoc, obejrzałam sobie szybko co znaczy pouch :) i jak dobrze zobaczyłam to taka "chusta na okrągło" zszyta, czy tak? Coś takiego pożyczyła mi koleżanka, ale ona jest sporo drobniejsza ode mnie i niestety nie mogę założyc sobie na ramię, ale rozwiazanie bardzo mi się podoba.
a powiedzcie mi proszę jakie są zalety bądź wady względem siebie mai taia, poucha i kołowej? wiem, ze to zupełnie różne rzeczy, ale może z jakiegoś powodu coś jest wygodniejsze, lepsze bądź na dłużej starcza?

czy mei taia trudno się wiąże?

marza
24-04-2010, 11:16
Kółkowa jest dobra na szybkie wyjścia..Ze względu na to ze nosi się tylko na jednym ramieniu,po dłuzej chwili czujesz słodki ciężar:)To samo z pouchem.Minusem poucha jest takze to ze szyte jest na wymiar,czyli pod noszącego.
Pouch i kółkowa idealne są na przeniesienie z auta do domu,na szybkie zakupy w sklepie,na krótki spacer po parku..

Na dłuższe wyprawy dobry będzie MT lub nosidło ergonomiczne:)Bardzo wygodne,gdyż ciężar równomiernie rozłozony..
W MT są pasy które się wiąze,w nosidle klamry które raz dwa zapina.

Moze uda Ci się wybrać na spotkanie chustowe i przymierzyć poucha,kółkową ,MT i nosidło ergonomiczne? :)
Zobaczysz w czym Wam wygodnie :D

carolin
24-04-2010, 11:30
Kółkowa jest dobra na szybkie wyjścia..Ze względu na to ze nosi się tylko na jednym ramieniu,po dłuzej chwili czujesz słodki ciężar:)To samo z pouchem.Minusem poucha jest takze to ze szyte jest na wymiar,czyli pod noszącego.
Pouch i kółkowa idealne są na przeniesienie z auta do domu,na szybkie zakupy w sklepie,na krótki spacer po parku..

Na dłuższe wyprawy dobry będzie MT lub nosidło ergonomiczne:)Bardzo wygodne,gdyż ciężar równomiernie rozłozony..
W MT są pasy które się wiąze,w nosidle klamry które raz dwa zapina.

Moze uda Ci się wybrać na spotkanie chustowe i przymierzyć poucha,kółkową ,MT i nosidło ergonomiczne? :)
Zobaczysz w czym Wam wygodnie :D

o to już jestem mądrzejsza :)

jeszcze chciałabym zapytać, czym się kierować przy wyborze MT, poucha bądź kółkowej? jakich producentów szukać, wolę kupić używaną dobrą niż nową do chrzanu :(

pati291
24-04-2010, 11:40
Tu masz link nt MT http://www.chusty.info/forum/showthread.php?12644-Jak-dopasować-MT-prośba-o-porady

Skorzystaj z wyszukiwarki, bo pewnie tematy jak dobrać pouch czy kółkową też są.

rosass
24-04-2010, 11:43
w wyborze poucha
rozmiar przedewszystkim
Kolkowa,
przy ciezszym dziecku najlepiej z materialu chustowego
MT
wielkosc dziecka, panel powinien byc od dolka podkolanowego do drugiego

To takie podstawy
I proponuje sie wybrac na spotkanie, tam sama ocenisz, A Ty z Warszawy? to moze do Vegi do sklepu:)

carolin
24-04-2010, 13:28
w wyborze poucha
rozmiar przedewszystkim
Kolkowa,
przy ciezszym dziecku najlepiej z materialu chustowego
MT
wielkosc dziecka, panel powinien byc od dolka podkolanowego do drugiego

To takie podstawy
I proponuje sie wybrac na spotkanie, tam sama ocenisz, A Ty z Warszawy? to moze do Vegi do sklepu:)

Tak, jestem z W-wy, nawet pracuję obok tegto sklepu. Rozumiem, że to dobra firma?

AMK
24-04-2010, 13:52
Tak, jestem z W-wy, nawet pracuję obok tegto sklepu. Rozumiem, że to dobra firma?
oczywiście :)
z pewnością wyjdziesz zadowolona.

carolin
24-04-2010, 14:52
Bardzo Wam dziękuję dziewczyny :)

JJ
24-04-2010, 14:57
[QUOTE=carolin;642181]Dziewczyny,
bardzo Wam wszytskim dziękuję za pomoc, obejrzałam sobie szybko co znaczy pouch :) i jak dobrze zobaczyłam to taka "chusta na okrągło" zszyta, czy tak? Coś takiego pożyczyła mi koleżanka, ale ona jest sporo drobniejsza ode mnie i niestety nie mogę założyc sobie na ramię, ale rozwiazanie bardzo mi się podoba.
a powiedzcie mi proszę jakie są zalety bądź wady względem siebie mai taia, poucha i kołowej? wiem, ze to zupełnie różne rzeczy, ale może z jakiegoś powodu coś jest wygodniejsze, lepsze bądź na dłużej starcza? ...

z tych trzech rzeczy o ktore pytasz wziela bym MT albo onbuhimo / bardzo podobne do MT /
bo moim zdaniem jest
-najbardziej uniwersalne
mozna nosic z przodu,tylu , na biodrze
-ciezar dziecka rozklada ci sie na oba ramiona
-szybko ,latwo sie wiaze
-MT dwurozmiarowe wystarczy Ci na baardzo dlugo

kolkowa :
- obciaza ci jedno ramie
-na plecach mozesz mosic ale wydaje mi sie ze lepiej jakbys byla bardziej wprawiona

poucha
nie uzywalam nigdy

powodzenia

carolin
28-05-2010, 17:56
oczywiście :)
z pewnością wyjdziesz zadowolona.


w wyborze poucha
rozmiar przedewszystkim
Kolkowa,
przy ciezszym dziecku najlepiej z materialu chustowego
MT
wielkosc dziecka, panel powinien byc od dolka podkolanowego do drugiego

To takie podstawy
I proponuje sie wybrac na spotkanie, tam sama ocenisz, A Ty z Warszawy? to moze do Vegi do sklepu:)

Dziewczyny, bardzo Wam wszystkim dziękuję za rady. Byłam w sklepie Vega i faktycznie wyszłam zadowolona, obsługa na medal:)
Panie ze sklepu bardzo miłe i znały się na rzeczy, ale moje serce podbiła Właścicielka :) no i Manduca

pozdrawiam
Carolin:)

Annick
28-05-2010, 18:28
Super wybór :) Właśnie miałam napisać, że też mam roczną córeczkę, też jeździmy codziennie autem i też waży 11 kg (córeczka, nie auto :D ) no i właśnie się w Manduce nosimy od dawna - obie jesteśmy bardzo zadowolone :) Wózka nie używamy. Stoi w komórce :)