PDA

Zobacz pełną wersję : Wee Notions Night Notions



green_naranja
22-04-2010, 23:45
http://i1017.photobucket.com/albums/af300/holaola79/b.jpg
1. Przod pieluchy.

http://i1017.photobucket.com/albums/af300/holaola79/d.jpg
2. Wnetrze-kieszonka z wystajaca podwojna wkladka.

http://i1017.photobucket.com/albums/af300/holaola79/c.jpg
3.widok na potrojna wkladke przyczepiona napkami.


Tytulem wstepu chcialam zaznaczyc, ze oto znalazlam Swietego Graala pieluch nocnych/formowanek.
A teraz do rzeczy:
Producentem mojej cudnej pieluchy jest kooperatywa brytyjska, panie szyjące pod szyldem Wee Notions.
Gdy sie zajrzy na ich strone internetowa, poza bolem glowy jakiego nabawic sie mozna ogladajac wzory, materialy, kolory i inne cuda, dokonac należy wyboru ze względu na :

-rodzaj pieluchy (kieszonka, formowanka, AIO, formowanka nocna (dla mocno sikających) taka, jaka na zalączonych przeze mnie obrazkach; i inne
-rodzaj materialow-pieluche komponujemy doslownie od podstaw, poczynajac od wyboru tkaniny na powloke zewnetrzna (plusz -"minky" laminowany lub nie; bawelna -laminowana lub nie; rozmaite misie i inne cuda) po wewnetrzne; wybieramy sobie takze ilosc wkladek, ich rodzaj oraz...materialy, z jakich maja byc uszyte.
-wzory i kolory-istnieje galeria z zestawieniem dostepnych wzorow i kolorow poszczegolnych TYPOW materialow;
-kroj i szycie-pielucha moze byc o tradycyjnym kroju, z wyzszym lub nizszym stanem, dla dziecka grubszego lub szczuplejszego...
-ponadto mozna sobie takze dobrac aplikacje/naszywke ze specjalnego katalogu


Podejrzewam ze tym szybkim i chaotycznym opisem nie wyczerpalam mozliwosci dostepnych na stronie WN. Ale tez nie o to chodzi.

Rzecz w tym, ze pielucha, ktora tu oto prezentuje (druga juz tego typu, ktora nabylam dla corki), to najlepsza formowanka z jaka mialam do czynienia.
Nie dosc ze doskonale uszyta (bez najmniejszego zaciągniecia, niedorobki etc), nie dosc ze przepiekna wizualnie i niesamowicie przyjemna dotykowo, to jeszcze doskonale spelnia swoja role.
Pomimo iz zamowilam ogolnie piec wkladek (a wlasciwie dwie, tyle ze jedna sklada sie z dwoch zszytych dwustronnych, druga natomiast z trzech), stosuje zazwyczaj tylko 3, a wlasciwie te jedna , wlasnie z trzech czesci skonstruowana. Wkladka ta doczepiana jest do pieluchy dwoma napkami; druga wkladka (ta podwojna) zas przeznaczona jest do wlozenia jej do kieszonki (tak tak, ta formowanka ma konstrukcje kieszonkowa). W zupelnosci wystarcza to mojej Ninie do rana, mimo ze jest ona niesamowitym sikaczem.

Jesli zas chodzi o schniecie, coz; jako ze wybralam wkladki bambusowe, ich wyschniecie trwa chwile (ale nie dramatyzowalabym, ze jakos szcezgolnie dlugo), za to sama pielucha schnie dosc szybko, poniewaz material zewnetrzny w tym przypadku to bawelna.

Jedynym mankamentem moze byc cena, choc to takze rzecz wzgledna. Uwazam, ze ta pielucha warta jest kazdego grosza (pensa wlasciwie); gdybym na poczatku pieluchowania malej wiedziala o WN, na pewno nie kupilabym az tylu innych formowanek-zdecydowanie warto wydac te srodki na cos tak pieknego, a przy tym tak SOLIDNEGO, jak WNNN.

Polecam zdecydowanie.

ania mania
23-04-2010, 09:23
niesamowite ! już jestem chora :/

ph78
23-04-2010, 10:10
Jak - formowanka z kieszonką? I uzywasz do tego otulacza? Czy można zamówić też nieprzemakalną kieszonkę All in One z wyciagana zawartością kieszonki dla szybszego schnięcia?
Boję się wchodzić na stronę producentek - na pewno od razu coś zamówię ;)

green_naranja
23-04-2010, 10:33
tak, to formowanka z kieszonka, to wbrew pozorom dosc powszechne rozwiazanie, przynajmniej tak zaobserwowalam-mam tez takie formowanki od Nature Babies (tzn z kieszonka, nie tak cudne;), ktore mają wlasnie kieszonki polarowe.

o ile dobrze pamietam, WN robia tez All in 2, czyli wlasnie AIO z odczepianymi wkladkami, ale czy to faktyczne kieszonki, to nie pomnę, musialabym sprawdzic (tez sie boje tam wchodzic, zeby znow "niechcący" czegos nie zamowic;))

zamieszcze pozniej jeszcze recenzje z kieszonki PUL-owej od WN, dla porownania.

Malina
23-04-2010, 18:40
Green_naranja, to jeszcze mi powiedz kochana, jk dlugo czekalas na to cudo!
Tez sie przymierzam do zakupow,ale nie mam funduszow:D
I co wybralas jako warstwe wewnetrzna? Minkee? tak sie pytam, bo podobno to najlepsza opcja, choc drozsza;)
mnie jeszcze pociagaja bedbugi i te: http://www.puddlekins.com/shop/

MonikaK
23-04-2010, 19:49
a ja się zastanawiam le by wysyłka wyniosła? zakochałam się w nich...

green_naranja
26-04-2010, 12:36
@Malina: na pieluchy czekalam 2 i pol tygodnia;/ ale warto bylo.
na warstwe wewnetrzna (z tego samego materialu uszyta jest jedna strona czesci tej potrojnej gigantycznej wkladki) czyli kieszonke wybralam sobie cuddlesoft-dziewczyny z Cloth Nappy Tree zdecydowanie polecaja wlasnie cuddlesoft, bo jest bardziej delikatny, miekki niz minkee, i mniej sztywnieje po kolejnych praniach. cenowo i minkee i cuddlesoft ksztaltuja sie tak samo.
natomiast pierwsza formowanke mialam z minkee wlasnie jako wewnetrzna warstwa. mysle, ze jesli bede jeszcze sobie zamawiac, to chyba raczej z tym cuddlesoft.

@Monika K-nie wiem, czy i jakim kosztem panie wysylaja poza UK, mysle ze nie byloby z tym problemu, zawsze mozna zamejlowac i zapytac, obsluga klienta jest bardzo w porzadku:)

Malina
27-04-2010, 08:57
Green_naranja, dziekuje!
Dwa i pol tyg to jeszcze nie tak dlugo;)
Skoro twierdzisz, ze cuddlesoft lepszy, to jesli sie zdecyduje, to go wybiore, zamiast minkee. TYlko chyba mniej kolorow do wyboru, cos za cos;)