PDA

Zobacz pełną wersję : Jak nosiĂŚ w Hamalu 6 tygodniaka? I czy w ogĂłle?



mamamisiiani
20-11-2007, 15:19
Witam
Jestem poczatkującą forumowiczką i użytkowniczką chusty.
kupiłam Hamalu i nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam. P. Zawitkowski na filmie demonstruje układanie dzidziusia w Lulu, a hamalu teoretycznie jest od 8 tygodnia. Moze mi pomożecie i podpowiecie czy ja w ogóle mogę włożyc moją Ankę do tej chusty już teraz i jka to zrobić, zeby jej nie zrobić krzywdy. Najchętniej bym sie spotkała z jakąś mamą uzytkowniczką Hamalu,zeby mi poazałą.
Będę wdzięczna za Pomoc.
Gosia

hanti
20-11-2007, 15:35
Najchętniej bym sie spotkała z jakąś mamą uzytkowniczką Hamalu,zeby mi poazałą.


napisz skąd jesteś :)

mamamisiiani
20-11-2007, 17:15
mieszkam na Podchorążych

hanti
20-11-2007, 18:18
hehehehe mieszkałam tam przez 10 lat :D
a może masz ochotę wpaść do kościoła Św Anny w czwartek na spotkanie ??

mamamisiiani
20-11-2007, 19:23
Bardzo chętnie, tylko gdzie jest kościół Sw. Anny?

dominik_a
20-11-2007, 19:57
hehe ja na podchorazych mieszkalam od ur. do zeszlego roku :lol:

dioneja
20-11-2007, 20:26
Hamalu to była moja pierwsza chusta. nosiłam w niej Kubusia zanim skończył pierwszy miesiąc życia. w układaniu pomogły mi filmy instruktażowe zamieszczone na stronie Bebelulu i doradcy ze sklepu firmowego na Solcu.
film znajdziesz na stronie BB, pod hasłem "jak używać". poza tym widziałam, że w najbliższą sobotę organizują warsztaty w swojej siedzibie na Solcu, należy się jednak wcześniej zapisać.

hanti
20-11-2007, 20:39
kościół Św Anny to ten pzy kolumnie Zygmunta,spotkania odbywają się w salce w krużgankach kościoła.

Dominika to my sąsiadkami byłyśmy, ja mieszkałam na tym kawałku Podchorążych zaraz przy Czerniakowskiej z boku "Karczmy Słupskiej" :)

mamamisiiani
20-11-2007, 22:13
Dzięki
Ja widziałam instrukcje zakładania chusty, widziałam też filmik Pawła Zawitkowskiego, ale on demonstrował na Lulu, a hamalu wydaje mi sie większa. Ja nosiłam dzisiaj małą i wydawało mi się ze nie może jej być wygodnie, chociaż była w jednej linii.
Na zdęciach widzę ze dziecki są tak wysoko w tych chustach,a ja miałam ją pod biustem, na brzuchu.
Sama nie wiem.

mart
20-11-2007, 22:38
Zajrzyj w czwartek na spotkanie.:D Na pewno ktoś Ci pomoże. A przy okazji spróbujesz inne chusty. Dioneja, która napisała wyżej, że nosiła w hamalulu, zapowiadała się, że będzie.
Wchodzisz na dziedziniec po prawej stronie kościoła, drzwi w narożniku na wprost po prawej, salka C - powinnaś nas usłyszeć :lol: :lol: :lol:

dominik_a
20-11-2007, 23:17
Koniecznie przyjedz ze swoja Ania. Jak sobie pomysle o takim maluszku...
i ze moj maluszek nigdy malutki nie byl :lol:
Toz w 180 wsiadasz i juz pod sw. anna!

Hanti! toz ja cie normalnie z okna widzialam, bo ja przy skrzyzowaniu z czerska!
Widze, ze cos nam sie placza sciezki, teraz przy zaprzyjaznionych blizniakach sie pojawilas, no no...

mamamisiiani
21-11-2007, 09:25

mart
21-11-2007, 09:48

Kanga
21-11-2007, 10:19
Poza tym jest jeszcze jedna kwestia: ja nie chodzę do kościoła. Czy spotykacie się jeszcze w jakicś innych miejscach?
spotykamy się w różnych miejscach :) zupełnie nieformalnie na spacerach, formalnie w oku i mniej formalnie w Sw. Annie.
do wyboru do koloru.
możesz tez pojechać do siedziby bebelulu na powiśle i oni cię poinstruują jak ułożyc dziecko w chuście.

mamamisiiani
21-11-2007, 11:55
dzięki za sugestie. a gdybym sprzedała bebelulu, to jaka chustę kupić, zeby była łatwa w użyciu i żebym był pewna,ze dziecku w niej nic nie będzie?

dominik_a
21-11-2007, 12:35
Chyba kazda ci odpowie, ze dluga wiazana. Jesli nie chcesz ryzykowac, zrob sobie samorobke testowa. (Ja tak nosilam Iwa na poczatku, w wieku 6 tyg. poruszalam sie autobusami z dzieciem w chuscie. O Ikei juz nie wspominam, gdzie zapoznalam Djoneje :lol:) Wystarczy np. przescieradlo. Ciachasz na pol co by 70 cm szerokosci mialo zszywasz mocno zeby dlugie bylo na ok. 4,70 (to taki standard). I juz masz chuste na probe :D
Jak bede u Mamy na Podchorazych to sie mozemy spotkac. Ewentualnie dam Ci znac kiedy jade.

hanti
21-11-2007, 12:40
ja będę ma Mokotowie w piątek z Karolką na rehabilitacji i mam 2 godziny wolnego, mogę przytargać kilka chust :D

mamamisiiani
21-11-2007, 13:08
Pisałaś, ze tez używałaś hamalu, ja wysłałam ci parę zdjęć na których nosze Anię. Oceń prosze czy robię to prawidłowo. bardzo dziękuję

Kasia
30-11-2007, 22:09
Zawsze mozesz z hamalu wyciagnac sznurki :) latwiej sie wtedy obsluguje.


----------------------------------------------------------------------------------------
Kasia z Chustomanii