PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka kółkowa?



czarna_zaba
15-04-2010, 13:57
Zainspirowana przez Fionę zastanawiam się nad kupnem kółkowej, jako dodatkowego wyposażenia. Tylko z braku wiedzy i doświadczenia nie mam pomysłu jaką. Najczęstszą użytkowniczką będę niewątpliwie ja. Jest to o tyle istotne, ze rozmiary mam niepokaźne tj 153 wzrostu i ok 50 kg. Za to dzidź z tych dużych - aktualnie 8 kg w połowie 4 miesiąca życia i zapewne rósł będzie nadal expresowo:) Okazjonalnie nosić będzie tez mąż, on z tych długich, ale b.chudych. Wykorzystywana będzie zapewne głownie do krótkiego noszenia po domu - na spacery używamy tkanej. Motaczka zbyt doświadczona nie jestem, wiec coś współpracującego by sie przydało. Niestety to będzie to trzeci zakup w krótkim czasie (po elastyku i tkanej) wiec dużej sumy rodzinny budżet nie przełknie:( Co radzicie?

martuszka
15-04-2010, 14:03
najlepiej by było abyś pierw pożyczyła od kogoś i spróbowała , jest kilka rodzai ramion i nie każdemu każde pasuje.

czarna_zaba
15-04-2010, 14:22
W Kielcach będzie trudno niestety:(

AMK
15-04-2010, 14:26
Wiesz co najlepiej kup kółkową z tkanej skosnokrzyżowo, z kółkami L i z ramieniem SPB
Nie wiem czy Ci spasuje ale to jest, jak dla mnie, zestaw uniwersalny, który sprzyja temu, by nie zrazić się do kółkowej.
Najistotniejsze jest dokładne i staranne prciągnięcie przez kółka. W przeciwnym razie będziesz dociągać, a chusta zostanie w mijscu, lub dociągniesz zupełnie inny kawałek niż się spodziewałaś.
dla takiej kruszynki, to M powinno być aż nadto.

Fiona
15-04-2010, 22:16
może uda mi się dla Ciebie pożyczyć jakąś kółkową na próbę:)

aniakom
15-04-2010, 22:34
Ja też proponowałabym kółkową skośnokrzyżową z ramieniem SBP.
(jak chcesz, mogę pożyczyć moją taką uszytą przez Myrrę z Babylonii - sprawdzisz, czy Ci pasuje)

czarna_zaba
16-04-2010, 08:13
Wszelkie pożyczki na próbę bardzo mile widziane:)

kejti
16-04-2010, 08:27
ja miałam okazję spróbować, dzięki uprzejmości ani (jeszcze raz dzięki), wspomnianą wyżej babylonię, było to moje pierwsze starcie z kółkową, pierwsza próba niezbyt udana ale kolejne bułka z masłem;) ta chusta jest rewelacyjna, po prostu przewleka się materiał przez kółka i już nawet nie trzeba za wiele dociągać:) także polecam babylonię, na pewno ją kiedyś nabędę:)