PDA

Zobacz pełną wersję : kółkowa, na lato, dla noworodka, POMOCY!!!



margeritta
14-04-2010, 14:20
Cześć dziewczyny :)
dopiero zaczynam przygodę z chustami i mam problem z wyborem.
Sporo już czytałam na forum i zapewne były już podobne wątki więc linki mile widziane :p

Proszę o pomoc w wyborze chusty kółkowej. Na co mam zwrócić uwagę?
Podobno ważny jest rozmiar kółek i materiał (chcę że by był przewiewny na lato a piszecie że najlepsze są ze splotem skośnokrzyżowym tak? czy znajdę taką lnianą?) i nie wiem jakie są rodzaje tych przeszyć na ramię, które się dobrze układają i wygodnie noszą!!! :confused:
Możecie mi polecić jakieś konkretne modele które się u was sprawdziły?

pozdr :)

apokalipsa
14-04-2010, 18:02
A kółkową chcesz dla noworodka? Bo do takiej to chyba dziecko już musi samo główkę trzymać...

AMK
14-04-2010, 18:06
Szczerze, jak zaczynasz swoją przygodę z chustami, to może spróbuj najpierw elastyka, są miękkie i łatwo się je mota
Ewentualnie normalną wiązankę z jakąś domieszką, jedwab kaszmir,wełenka - są milutkie w dotyku.
Kółkowa dla debiutantki z noworodkiem (nie ujmując Twoim zdolnościom oczywiście) może się skończyć zniechęceniem.
W kółkowej można nosić jak w kołysce ale szczerze, ja bym sobie odpuściła na sam początek.

nemhain
14-04-2010, 20:06
Można w kółkowej noworodka na biodrze ale początkującej mamie to nie polecam, elastyk lub tkana.

margeritta
14-04-2010, 20:10
czyli wychodzi na to że zupełnie nie mam pojęcia :frown
wiecie myślałam o kółkowej bo z niej łatwo wyjąć śpiącego maluszka do łóżeczka, rozpinam i już
te wiązane trochę mnie przerażają i chciałam iść na łatwiznę ale skoro mówicie że to kiepski pomysł to może faktycznie elastyczną jakąś?
Rozumiem że takie są zdrowsze dla kręgosłupa noworodka?
A dodam jeszcze, że nie tylko ja mam jej używać lecz także tatuś...

nemhain
14-04-2010, 20:17
Gdzie mieszkasz? Sa w Twojej okolicy KK albo inne spotkania chustowe a może jakas mama nosząca mieszkająca blisko Ci pomoże, popytaj na forum a na pewno znajdzie się ktoś kto ci pokaże jak sie wiąze itd ;)

margeritta
15-04-2010, 09:48
Chyba nie ma nikogo z Siedlec jak patrzyłam, ale będę Was męczyć jak już kupię i pojawią się kłopotki :D
a jakie firmy polecacie?
czy któraś z Was nosiła w takiej chuście malucha w pozycji leżącej?
ona mocno przylega do ciała prawda? dlatego myślałam o kółkowej żeby mi i dziecku nie była za gorąco w lato, wytrzymamy w elastycznej?

AMK
15-04-2010, 09:53
pewnie, ze wytrzymacie, toć to bawelna jest, tyle, że z domieszką jakiegoś elastyku
Nie chodzi o to, ze elastyczna chusta jest lepsza dla kregoslupa, tylko Tobie bedzie prosciej, bo nie trzeba takiego wkladu w dociaganie, no i sa milutkie w dotyku. Niektore skosnokrzyżowe sa masakrycznie twarde i sztywne.
Poza tym jak sie oswoicie, przsiadka na kolkowa czy normalna długa wiazanke :)

belfe
15-04-2010, 11:26
to może mnie by ktoś polecił jakąś dobrą kółkowa, dla półrocznej córeńki? :)

beannshi
15-04-2010, 11:30
A kółkową chcesz dla noworodka? Bo do takiej to chyba dziecko już musi samo główkę trzymać...

Nie musi :)

AMK
15-04-2010, 11:33
to może mnie by ktoś polecił jakąś dobrą kółkowa, dla półrocznej córeńki? :)
najlepiej gdybys mogła popróbowac,a to dlatego, że nie wszystko dla wszystkich
jednm odpowiadaja kolka w rozmiarze M, innym L; jedni wolą ramię SPB innie zakładkowe, a jeszcze inni proste; są mamy, które lubia dlugi ogon a inne dokaldnie odwrotnie
ogolnie :roll: :mrgreen:

poza tym, niezmiernie wazne jest dokladne przełożenie chusty przez kółka, w przeciwny razie źle się dociaga i szybko mozna się zniechęcić - ja tak miałam, pożyczyłam od koleżanki lniana, ciagne za ogon,a a chusta w miejscu :( dopiero za jakis czas przytrafiła mi się lekcja pokazowa i zakochałam sie w kólkach :D

Dagmara
15-04-2010, 11:36
Noworodka w kółkowej można w pozycji leżącej, na stronie chusta.pl jest fajny poradnik do pobrania.
Dla noworodka dobra będzie i zwykła i skośnokrzyżowa tak naprawdę, bo taki maluch niewiele waży.

margeritta
15-04-2010, 14:02
Dzięki dziewczyny, właśnie min. po odwiedzeniu strony chusta.pl zdecydowałam się na kółkową, a teraz już nie wiem...
Chętnie kupiłabym od razu kółkową i elastyczną, ale trochę mnie budżet ogranicza bo mamy teraz mnóstwo wydatków :frown

a któraś z Was używała od razu kółkowej czy każdy zaczyna raczej od elastycznej????:)

czaga
15-04-2010, 14:12
ja zaczynałam w elastyku, dopiero teraz przejdę na tkaną. A wiązanie w elastycznej naprawdę jest proste. Najpierw wiążesz potem dziecko układasz. Nic nie dociągasz.

margeritta
15-04-2010, 14:49
A jak z karmieniem w elastyku bo jakoś sobie nie wyobrażam?
nie wiem czy to dobry pomysł (tylko się za mnie nie śmiejcie za mocno) ale wymyśliłam ze kupię elastyczną jakąś w miarę krótką i kółka aluminiowe, będzie dwa w jednym :) co myślicie? tylko w takim przypadku jaki materiał żeby kółka nie zjeżdżały? stosował ktoś takie rozwiązanie?

nemhain
15-04-2010, 16:23
Z elastyka raczej kółkowej nie zrobisz. Przy karmieniu najlepiej usiąśc, wyjąć dziecko i nakarmić, nie wolno chodzić karmiąc.

margeritta
15-04-2010, 18:15
Chodziło mi o karmienie na siedząco oczywiście.
A co sądzicie o Nati z bambusem?

nemhain
15-04-2010, 18:34
Natki z bambusem fajne są ;)

margeritta
15-04-2010, 18:44
a nie wiesz nemhain czy beż w rzeczywistości wygląda tak ładnie jak na zdjęciu?? bo obawiam się że wygląda tak:

http://www.sling.com.pl/sklep/?p=productsMore&iProduct=680&sName=nati-ring-%28diament,-bez,-s%29

nemhain
15-04-2010, 18:45
Ja miałam tylko turkusik jak Aleks był maleńki, beżu niestety nie widziałam.

tumtum
15-04-2010, 19:12
według mnie kółkowa to chusta dodatkowa, a nie zakup pierwszej potrzeby, nie zastąpi tkanej ;)
idealna na krótkie przejścia dom-auto albo do usypiania, ale na dłuższy spacer to już nie za bardzo
włożyć-odłożyć można też z 2X w porównywalnym czasie ;)


swoją kółkową kocham miłością bezgraniczną, właśnie do usypiania w dzień służyła nam od ~ 8mż do całkiem niedawna ;)
ale wbrew pozorom nie jest wcale taka prosta w obsłudze i jakoś nie wyobrażam jej sobie przy noworodku :)

sama etap elastyka pominęłam i od razu zaczęłam od długiej tkanej - to tylko tak groźnie wygląda na pierwszy rzut oka, potem wiązanie wchodzi w krew ;)

apokalipsa
15-04-2010, 19:34
Nie musi :)

To się dokształciłam przy okazji :)

margeritta
15-04-2010, 23:20
Przekonałyście mnie ;-)
dzięki dziewczyny!!!
Poza tym mąż stwierdził że kółkowej by nie nosił bo by wyglądał jak cesarz rzymski :p
kupię tkaną zdrowa, eko i przewiewną, póki co mój faworyt to Nati bambus+bawełna organiczna ale jeszcze to przemyślę...

Tak czytam forum i czuję że wpadłam po uszy, wciągnęło mnie porządnie i pewnie przez 3 lata uzbiera się stosik chust :lol:
ale fajnie że mnie zaraziłyście, dzięki raz jeszcze
pozdr

Fusia
16-04-2010, 07:12
Przekonałyście mnie ;-)
dzięki dziewczyny!!!
Poza tym mąż stwierdził że kółkowej by nie nosił bo by wyglądał jak cesarz rzymski :p
kupię tkaną zdrowa, eko i przewiewną, póki co mój faworyt to Nati bambus+bawełna organiczna ale jeszcze to przemyślę...

Tak czytam forum i czuję że wpadłam po uszy, wciągnęło mnie porządnie i pewnie przez 3 lata uzbiera się stosik chust :lol:
ale fajnie że mnie zaraziłyście, dzięki raz jeszcze
pozdr

popytaj dzewczyn pożadnie o bambus i poczytaj recenzje bo z tego co słyszałam to jest super miękki ale się ślizga a to troszsku może przeszkadzać - wczoraj macałam nati amazonie-mięciutka jak-jedyne co mi przychodzi na myśl fo futerko szynszyla super mięciutka naprawde -nie wyglądała na jakiegoś grubasa raczej na przewiewną wygląda lepiej niż na fotkach miękka taka od nowości podobno a teraz nati ma jeszcze promocje
a to prawda ze ci sie chust uzbiera moja miała4albo 6 tyg jak zaczełysmy sie nosic a mamy w domu 6chust + kółkową i jednego poucha a młoda jeszcze pół roku niema

margeritta
16-04-2010, 09:10
:) zazdroszczę
tego że jest super miękki jestem pewna bo mam pieluszki bambusowe i są suuuuuper!!
ale ze się ślizga to już trochę gorzej... popytam, jeszcze nie jestem na 100% zdecydowana
ogólnie od wczoraj mam tysiąc myśli na godzinę, też tak miałyście przy szukaniu pierwszej chusty? :p

nemhain
16-04-2010, 09:49
To prawda śliski jest ale zwykłe pasiaczki nati te nowsze sa mięciutkie i naprawde cienkie a prawda jest taka, ze jak będzie bardzo gorąco to w każdej chuście będzie gorąco.

margeritta
16-04-2010, 10:31
obawiam się że masz rację :-(
Strasznie podoba mi się Nati Japan szara z lnem, ta nie będzie śliska i gruba??? bo to jest bawełna z lnem prawda?

nemhain
16-04-2010, 10:51
Tak, bawełna z lnem, śliska nie jest, gruba też nie, poszukaj recenzji o nich bo sporo tego było.

margeritta
16-04-2010, 11:01
Dziękuję :-)

Fusia
16-04-2010, 11:58
a jak z miękkościa lnu bo o lnie to ja sama marlałam a japana szarego mam tyle ze z kaszmirem-cudna chusta ale i tak najbardzej kocham moją wełenke -skowronki :D

Mamusiaanusia
02-05-2010, 21:16
Uprzdzam Cie, że w kółkowej nie każdy noworodek poleży - moje darło sie w niebogłosy, akurat w pouchu ale zasada ta sama, musiałam kupic elastika i było baaardzo dobrze, do karmienia wyjmowałam, żaden problem, teraz mam tkaną i nosi sie o niebo lepiej, niż w elastyku, ale cóż... musiałam dojrzeć! Powodzenia!