PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy się wam dzieci odpieluchowały??



monikaluk
13-04-2010, 09:57
jestem ciekawa kiedy to nastąpi, napiszcie proszę jeszcze czy stosowałyście ec i pieluchy wielorazowe.

Mamamaria
14-04-2010, 12:56
Jedno me dziecię, które było całkowicie na wielorazówkach (sporadycznie moltexy) odpieluchowało się SAMO jak miało 2,5 roku - było całkowiecie nieprzyuczane do nocnika (miał wtedy silne AZS i próba posadzenia kończyła się rozdrapaniem do krwi, więc odłożyłam to na później), ale obserwował starszego brata. Początkowo porzucał zasiusiane pieluchy w ogródku, a któregoś dnia przyszedł do domu, pwiedział siusiu i usiadł na nocnik. I tak już mu zostało :-)

ewinka
14-04-2010, 14:07
Właśnie niedawno się odpieluchowała nim skończyła rok i 7 miesięcy.
Wysadzana od 5tego miesiąca. Wielo na zmianę z jedno od początku. Same wielorazówki, od około roku.

słoneczny_blask
14-04-2010, 14:15
Właśnie planuję na to lato, ale jeszcze nic nie robiłam w tym kierunku oprócz pieluch wielorazowych. Nigdy nic na nocnik nie złapałam, bo jak narazie szybko z niego ucieka. Synek ma prawie 13 miesięcy. Brałybyście się za odpieluchowywanie, czy czekały jeszcze rok?

Ania Bober
14-04-2010, 14:27
Zawsze możesz spróbować - tylko nic na siłę :-) Może, a nóż widelec, będzie gotowy?

Kacper na jednorazówkach od zawsze, wysadzany od 6-go miesiąca, od 7-go siada na nocnik, od ósmego robi siusiu i kupę na nocnik, ale nadal sika też w pieluchę. W wieku 14 miesięcy 2 tygodnie starałam się odpieluchowywać - sikał, posikiwał, nie wołał, mokre nie przeszkadzało. Wróciłam więc do pieluch. Jak zrobi się ciepło, ponownie spróbuję (teraz już woła na kupę, na siusiu - tylko jak ma pełną pieluchę).

mirabel
14-04-2010, 18:18
Córka wychowana właściwie na jednorazówkach - jeśli chodzi o dzień odpieluchowana w wieku 23 mies., od ok. 18-19 mies. nasze starania w kierunku odpieluchowania.
W nocy w pampersach niestety do wieku 2 lat i 7 miesięcy, ostatni miesiąc na wielorazówkach.

brikola
15-04-2010, 23:42
starsza była na jednorazówkach i odpieluchowaliśmy ją jak miała rok i 7-8 miesięcy. Strasznie pojętna w tym temacie się okazała bo odrazu przestała w nocy sikać, chętnie używała nocnika.
młodszy od urodzenia jest na wielo i generalnie niechętnie siedzi na nocniku co mnie do wysadzania rozleniwiło i do dziś w pieluchach siedzi, ale właśnie rozpoczeliśmy aktywne odpieluchowywanie :)

pawimi
16-04-2010, 03:43
najstarszy ( oj stary on juz stary :D) rok i miesiac, na jednorazowkach odpieluchowany przez babcie skutecznie i na zawsze
sredniak - ten to strazak regionalny...grubo ponad 3 lata z cierpliwa pomoca nauczycielek z przedszkola,niestety znowu jednorazowki :(
najmldszy - 2 latka, samodzielnie bez mojego udzialu i wysilku, ekskluzywnie na wielorazowkach od urodzenia.

sza
17-04-2010, 21:16
młoda odpieluchowała się, jak miała półtora roku - od urodzenia na wielorazówkach plus eko-jednorazówkach ( na wyjazdy, dłuższe wyjścia). Wysadzana odkąd zaczęła siedzieć, bardzo szybko załapała i kupy w zasadzie w pieluchach nie uświadczałam, więc jak dla mnie warto było trochę czasu na podstawianie nocnika poświęcić :-)