PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na nosidło ergonomiczne



myrra
12-06-2008, 13:59
Dziewczyny, jak wkladacie swoje dzieciątka do nosidła? Ja do tej pory wrzucałam młodego zawsze z czyjąś pomocą (no może ze 2 razy sama). Dziś po dłuższej przerwie probowalam młodego wsadzić sama do nosidla i porażka :( Tzn. mały się kręci i "leci" z pleców, zanim zdążę podciągnąć panel. Jakoś nie moge chwycić pasów i szybko ich przerzucić :( Sa krotsze niż w mt i jakoś mi się to wszystko plącze :( Dziś dałam za wygraną...

Ania
12-06-2008, 15:13
ja zakaldam jak plecak- czyli z juz zapietymi pasami i jest OK

sylwik
12-06-2008, 15:49
zapinam pas biodrowy tak ze panel jest juz z tylu. Sadzam mala na biodrze i trzymajac ja przesowam na plecy.
Jedna reka trzymam mala a druga rozprostowuje panel do gory i zakladam zapiete wczesniej pasy na ramiona (pasy sa poluzowane mocno.
Naciagam pasy i sie prostuje.
Trwa to moment. Krocej niz przy wiazaniu chusty na plecach.
pozdrawiam
s.

myrra
12-06-2008, 20:17
Kurcze - ja probowałam bardziej jak MT - z rozpietymi pasami. Spobuje jutro waszych sposobów. Dzięki

Vega
12-06-2008, 21:59
Myrra a nie masz instrukcji?
Nosidło ergonomiczne zapinasz na biodrze - wkładasz jedną rękę w zapięty pas. Dziecko na biodrze - potem przesuwasz dziecko razem z nosidłem na plecy i zakładasz drugie ramię. - Najprostszy i najbezpieczeniejszy sposób IMHO.

myrra
13-06-2008, 08:38
Vega - dzięki, dzięki, dzięki! :thanks:
Lepiej tego nie moglaś opisać :)
A ja głupia kombinowałam jak "kóń pod górkę", he he

Instrukcji nie mam, bo kupowalam od Lindy nosidło, ktore szyła jakaś amerykanska mama.

Kasia
13-06-2008, 16:49
Myrra, a jakie to nosidlo? mam klamry czy jest na rzepa? czy po prostu MT ?
bo moze sa jakies pdfy w sieci do podobnego typu nosidla?



.

myrra
13-06-2008, 20:35
Kasiu - na tym watku są nasze zdjęcia w nosidle: http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=3980

Pasy są na zatrzaski. To nie MT tylko nosidło ergonomiczne, można powiedzieć - samoróbka :) Szyta przez mamę - amerykankę. Trudno mi powiedzieć, do jakiego znanego nosidła podobne, bo innego "na żywo" nie widziałam :)

Vega
13-06-2008, 23:52
Wickilkinder od którego sprowadzam Manduki ma swoją instrukcję w pdf.
www.manduca.de (http://www.manduca.de) :)

zaisa
15-06-2008, 02:20
Podobnie jak Sylwik - zapięty pas biodrowy, pasy naramienne przygotowane do założenia. Zarzucam Janka od razu na plecy - łapię pod paszkami, robię z kręgosłupa lordozę i zakładam pasy na ramiona. Tylko muszę pilnować, żeby nie starać się założyć pasów do góry nogami ;) Bo wtedy przestaje być szybciej :lol:

myrra
27-06-2008, 09:00
Dziewczyny - wyjechałam na tydzien i po powrocie calkiem zapomniałam o tym wątku :oops: Może to dlatego, że dzięki Waszym radom teraz wkładanie młodego idzie mi błyskawicznie :D
Vega - dzięki za linka, jak się odnajde na tej stronce to sobie ściągnę instrukcję :)

ithilhin
27-06-2008, 09:42
myrra tutaj:

http://www.manduca.de/downloads/manduca ... andard.pdf (http://www.manduca.de/downloads/manduca_anleitung_dina5_standard.pdf)

myrra
27-06-2008, 11:40
Ithilhin - dzięki :)

serafinka
27-06-2008, 14:01
dołączam do podziekowan- juz wydrukowane

myrra
27-06-2008, 18:47
Super jest ta instrukcja. A ten patent w manduce - jakby dodatkowy wewnętrzny panel do przypięcia dziecka :shock: bardzo fajny.

Linda
30-06-2008, 00:53
Te instrukcje sa super, ale jezeli ktoras was ma calyx, to nosidlo zaklada sie zupelnie inaczej... Jest tam wewnetrzne siedzonko dla malucha, wiec najpierw malucha do tej kieszonki, potem ze skrzyzowanymi ramionamy wkadamy dziecko na plecy, podobnie jak mt, ale tutaj roznica: najpier zakladamy pasy naramienne, a potem zapinamy biodrowy.

Vega
30-06-2008, 07:06
Super jest ta instrukcja. A ten patent w manduce - jakby dodatkowy wewnętrzny panel do przypięcia dziecka :shock: bardzo fajny.

Ten panel dodatkowy jest dla maciupkich dzieci :) potem się już go nie używa.
Jak opanuję jak to zrobić to wrzucę instrukcję po polsku do Manduki na stronę.

myrra
30-06-2008, 09:09
No właśnie zauważylam, że tylko przy malutkim dziecku było pokazane.