PDA

Zobacz pełną wersję : trenerki



hanti
23-06-2008, 12:09
miałam już wcześniej o tym napisać, ale mi sie zapomniało :lol:

czy ja się za dużo spodziewałam po tych gatkach ? spodziewałam się nie zasikanej podłogi, a to najgorzej wydana kasa :? wszystko w razie wpadki i tak ląduje na podłodze, czy w wózku.
Myślałam że to ma chronić wózek , czy moje plecy, ale tak żeby dzieć czuł. I jakież było moje zdziwienie kiedy w sobotę podczas spaceru poczułam strumień ciepła na własnych plechach :? i tak wracałam z zasikanymi placami, chustą, tylko Kinia miała gatki na zmianę.

To samo na placu zabaw Kinia się zapominała i widzę mokrą plamę pod jej nóżkami.

Rozczarowana jestem, bo równie dobrze mogłam kupić zwykłe gatki. Nie rozumiem za co zapłaciłam...

irla
23-06-2008, 12:39
Mam te same odczucia - kiepsko wydana kasa a do tego jak się gatki zamoczą, to schna 2 dni :roll:

hanti
23-06-2008, 12:44
właśnie schną tez pieruńsko długo, wczoraj był upał, dwie prali prania wysuszyłam na słoneczku, a pielucha jeszcze dziś wilgotna :?

dziś przyszła popolini już schnie, warstwa wierzchnia już od pierwszego dotyku robi wrażenie mniej przepuszczającej. No cóż jeśli wyschnie to ją jutro na spacerze przetestuję (Kinia już tylko na placu zabaw się zapomina)

Anna Nogajska
26-06-2008, 11:14
ja mam zastrzeżenia co do schnięcia tych trenerek, bo trwa to rzeczywiście wieki...

trenerki z założenia mają wytrzymać jedno siknięcie i wprzypadku alexa tyle dokładnie wytrzymują. dla mnie lepszym patentem, choć nie tak dekoracyjnym sa zwykłe majtki i uszyta niewielka wkładka. mamy, które potrafią szyć taką wkładkę mogę sobie do majteczek na jednej krawędzi przyszyć, żeby się nie przesuwała. nie polecam wszywania całej wkąłdki na stałe bo majteczki będą bardzo długo schły.

hanti ty ze swoimi zdolnościami powinnaś zdecydowanie pójść w kierunku uszycia czegoś sama.

Anna Nogajska
26-06-2008, 11:15
acha i jeszcze: popolini lepiej trzymają ale szeleszczą:(

skybear
25-03-2009, 14:00
mam pytanie.
czy ktoras z was przechodzila z pieluch jednorazowych od razu na trenerki?
chodzi mi o dzieci raczej starsze cos kolo roku lub powyzej.
czy tak se ne da?
musi byc "przejscie" przez wielorazowki a potem dopiero trenerki?
czy to bez znaczenia?

Biedronka
25-03-2009, 14:12
nic nie musi :)

w trenerkach będzie czuł maluch że ma mokro .
Poznaje skutek swojego działania .
Siusiu- mokro- niefajnie

trenerki nie służą jako pielucha ( nei chłonie tyle moczu co pielucha )

skybear
25-03-2009, 14:17
dzieki Biedronko.
jeszcze jedno:
trenerki to tyle wiem ze nie wchlonia tyle co pieluszka,ale czy to sa takie zwykle majty, tyle ze jakos tak bardziej zabudowane?
czy maja w srodku jakas tam warstwe troche zabezpieczajaca przed wyciekaniem.
sorka za dziwne pytania ale ustrojstwa w reku nie mialam i ciekawam bardzo.

Biedronka
25-03-2009, 14:24
dzieki Biedronko.
jeszcze jedno:
trenerki to tyle wiem ze nie wchlonia tyle co pieluszka,ale czy to sa takie zwykle majty, tyle ze jakos tak bardziej zabudowane?
czy maja w srodku jakas tam warstwe troche zabezpieczajaca przed wyciekaniem.
sorka za dziwne pytania ale ustrojstwa w reku nie mialam i ciekawam bardzo.

maja warstw e pul zabudowana bawełną zewnątrz .A wewnątrz jest gruba bawełna / frotka
nie mam ich etraz w łapkach ale tak tam jest :lol:

ubranka ci nie zamoczy jak popuści ..no chyba że zleje sie maxymalnie to bokiem wilgoć ucieknie

Kanga
25-03-2009, 15:42
z własnego doświadczenia ( w zasadzie z doświadczenia Franka ;)
nalepsze i najbardziej chłonne są trenerki Bummies ;) Franek śpi w nich ( bo noce ma jeszcze "mokre") i utrzymują wilgoć wewnątrz... jak dużo wypije to dokładam jeszcze tetrę..
w bummiesach moze iść na spacer i nic nie przemięknie - w innych trenerkach niestety przeciekało mimo Pul, bo warstwę chłonną miały małą i nie miało gdzie wsiąkać tylko bokiem wypływało..

Aoi
07-04-2009, 23:08
Czy ktoś dysponuje wykrojem na trenerki i byłby skłonny się podzielić?
Byłabym niezmiernie wdzięczna :)

formichiere
07-04-2009, 23:35
ja kiedyś znalazłam 2 wykroje na trenerki (http://pielusie.blox.pl/2008/11/wzory-i-instrukcje-jak-szyc-lub-dziergac.html) ,w dole strony są, pierwszy można wydrukować w pdf

Aoi
08-04-2009, 09:52
Fajna stronka :D
Dzięki :kiss:

formichiere
08-04-2009, 16:45
a dzięki, dzięki moja osobista :D

Mama Jasia
10-06-2009, 21:52
Stronka rzeczywiście super. Dzięki niej mój mąż uszył małemu osobiście 24 pieluszki formowane. W wakacje planuję uszyć (czytaj: planuję namówić męża na szycie) większe pieluszki i wkładki higieniczne dla siebie. :D

magnolia
11-06-2009, 09:05
a dzięki, dzięki moja osobista :D
:applause: świetna jest, bardzo lubię tę stronkę - może dodasz linka w podpisie, tak w razie czego jakby ktoś jeszcze na nią nie trafił:)

Aloha
11-06-2009, 09:26
O kurcze, jakoś mi umknęło, że pielusie.blox to twoja stronka :hmm: . A to naprawdę skarbnica wiedzy ... :applause: :applause: :applause:
I też się nie raz nią podpierałam, jak mi czegoś brakowało.

A teraz ma nowy dezajn :mrgreen: :thumbs up:

mamaduo
11-06-2009, 11:37
Stronka rzeczywiście super. Dzięki niej mój mąż uszył małemu osobiście 24 pieluszki formowane. W wakacje planuję uszyć (czytaj: planuję namówić męża na szycie) większe pieluszki i wkładki higieniczne dla siebie. :D


padam na kolana przed mezem :mighty:

skad sie takich mezow bierze? :omg:

formichiere
11-06-2009, 11:59
padam na kolana przed mezem :mighty:

skad sie takich mezow bierze? :omg:
się zgadzam odnośnie męża

Mama Jasia
11-06-2009, 15:52
padam na kolana przed mezem :mighty:

skad sie takich mezow bierze? :omg:
się zgadzam odnośnie męża

Wymodlony! :)

mamaduo
12-06-2009, 07:52
no to niezle uklady masz tam "na gorze" :applause:

Behemot
09-02-2010, 15:09
Witam , zastanawiam się nad zakupem
http://www.naszedziecko.org/sklep/product_info.php?products_id=416

rozumiem,że nie mogę tego traktować jak pieluszki tylko jako zabezpieczenie ew.przy wpadkach.

Jeśli temat gdzieś był proszę o link

Behemot
09-02-2010, 15:12
:hide: znalazłam , więc można skasować. Nawet wie,m ,w których można iść na spacer chyba ,że coś polecicie.

formichiere
09-02-2010, 15:20
Dużo majteczek treningowych nie testowałam, ale ja dopiero jak starszy już dobrze miał opanowane sygnalizowane siusiu wychodziłam na dwór w trenerkach

trzy_misie
09-02-2010, 19:16
Ja mam trenerki Imse Vimse takie ze zwierzątkami wiejskimi. Syn (2,5r.) wychodzi w nich na spacer od samego początku odpieluchowywania, jeszcze nie udało mu się posiusiać na spacerze, ale w domu owszem. Jednak musi się bardzo postarać żeby je przesikać, są dość chłonne. Ale zdecydowanie jest to zabezpieczenie przy wpadkach, a nie pieluszka.

luandzia
10-02-2010, 02:10
tez mam IV i potwierdzam to co napisala przedmowczyni generalnie jak raz corka posikala mi sie w nocy to tyle ze nie bylo wielkiej powodzi i przebierania wszystkiego
podobny efekt uzyskalam zakladajac tetro bez otulacza a jest tanszy
minus IV jest wg mnie taki ze bardzooo dlugo schna przynajmniej mnie

atoja
09-04-2010, 12:52
Dziewczyny przymierzam się do zakupu trenerek jako że letnie odpieluchowywanie zbliża się wielkimi krokami:ninja:. Warto to cudo nabyć czy zwykłe majtki i przebieranie, przebieranie, przebieranie, wystarczą.
Jeśli warto to ile sztuk. Bo mi się wydaje że prawie tyle co pieluch by się przydało (przynajmniej w początkowej fazie). Jak długo takie trenerki schną.

PS. Właściwie to mamy takie śliczne pieluszki że mi się nie chce dziecięcia odpieluchowywać.:duh:

farfallina_07
09-04-2010, 13:00
my mamy 3 pary,ale w tej chwili nieuzywane.Jestesmy w fazie pol na pol,czyli w domu biega bez pieluchy doslownie to z golym tylkiem,bo nie da sobie nic zalozyc nawet zwyklych majteczek,od razu sciaga.Na wyjscia ina noc zakladam jednak kieszonke.Jak wola ze chce siku to mowie zeby w pieluche robila. Z trenerek,przynajmniej tych co mamy to by wycieklo:)

bianka2009
09-04-2010, 15:53
Ja zamierzam zamiast trenerek stosować tetrę i wełniane gacie, ale nie wiem czy słusznie? Podejrzewam że w lato to będzie zupełne zdjęcie pieluchy z dnia na dzień i czekanie na efekty :mrgreen:

ewinka
10-04-2010, 09:54
Ja też używałam gatek wełnianych z tetrą, ale mokra tetra wcale małej nie przeszkadzała :D Ale jak zupełnie zdjęłam, to się okazało, że doskonale już czuje, jak jej leci po nogach - praktycznie od razu przestała lać, tylko popuszczała i nawet nie wiem, kiedy się odpieluchowała.
Ale rzeczywiście pieluchy tak uwielbiam, że nadal leżą na komodzie i czekają na nie wiem co :D

shilo
10-04-2010, 11:46
Ewinko, tak się zbieram do tego pytania Cię i wreszcie mam okazję ;) Tusię puszczasz bez pieluchy - czyli jak? Z gołym tyłkiem? Czy jednak jakieś spodenki zakładasz? I co ze stópkami? Skarpetki, kapcie? Kapci się chyba nie da, bo jak po nodze poleci, to co, zmieniać od razu (i mieć fafnaście par ;))? A jeśli spodenki by zakładać, to trzebaby chyba ich mieć tyle, co i pieluch?? Nie wiem, jak logistycznie takie bezpieluchowe latanie rozwiązać :)

ewinka
10-04-2010, 12:57
Ewinko, tak się zbieram do tego pytania Cię i wreszcie mam okazję ;) Tusię puszczasz bez pieluchy - czyli jak? Z gołym tyłkiem? Czy jednak jakieś spodenki zakładasz? I co ze stópkami? Skarpetki, kapcie? Kapci się chyba nie da, bo jak po nodze poleci, to co, zmieniać od razu (i mieć fafnaście par ;))? A jeśli spodenki by zakładać, to trzebaby chyba ich mieć tyle, co i pieluch?? Nie wiem, jak logistycznie takie bezpieluchowe latanie rozwiązać :)

:) Shilo, zaczęło się od tego, że puściłam z gołą pupą, ale ze skarpetkami. Ale Tuśka jest samodzielna, więc szybko (nie wiem dzień, dwa) sama wzięła i założyła spodenki i tak było dłuższy czas. Na szczęście mamy duuużo spodni, a Tuśka nie sika już wiele razy wciągu dnia. Teraz nosi już majteczki ze spodniami lub rajstopkami. Ale jak już mówiłam, nie trwało to długo. Choć nadal popuszcza, to jednak jest to max 5 razy na dzień. Czasem wystarczy tylko majteczki zmienić - a spodni nie trzeba.
A papci nie używamy w ogóle.
Pieluch nie zakładam już absolutnie wcale, ani do spania, ani na spacery (wczoraj byłyśmy w Warszawie pociągiem - mieszkamy pod - i ani razu nie popuściła nawet!)

calineczka
11-04-2010, 01:07
u nas wełniaki (szorty) w dzień w domu sie nie sprawdzały, bo nie leciało po nogach ;-)
były (i są) na spacery z wkładką.
trenerek mam chyba 8.
jedną parę kupiłam bambino mio nówki, a potem jak Młody zaczął sikać bez opamiętania-bo przy odpieluchowaniu miał wieeeele etapów- zakupiłam pul i obszyłam baweniane majtasy, doszywając warstwę frotki, czy tetry wewnątrz

http://images42.fotosik.pl/194/1eb792dc798a3f25med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images35.fotosik.pl/136/453d58f0b6470817med.jpg (http://www.fotosik.pl)

pierwszy sik zatrzymają takie galotki i spodni (których swego czasu zakupiłam duuużo) nie trzeba zmieniać od razu.
u nas sprawdzały się też wełniane skarpetki zalanolinowane jak wełniane szorty-nawet jedne szorty tym sposobem na bardziej-czerwono farbnęłam ;-) )

dominika79
11-04-2010, 01:15
ja mam jedne trenerki z krainypieluszek, ale jeszcze Hanka w nie nie sikneła ani razu ;)

kilka par takich jak pokazała calineczka i baaardzo je lubię (wytrzymają jeden sredni sik ;))

czesto Hanka chodzi bez pieluchy - same majtki lub bokserki + getry. jak mi getrów braknie to spodnie. Nie lubie jak chodzi bez majtek bo: siada gdzie popadnie a ja mam zaraz wizje wnikających bakterii, po drugie jak nie zawoła i siknie to bez majtek robi sie wielka kałuża.. a w spodniach jak jest to wiekszosc wchłania sie w spodnie. poszyłam jej masę bawęłnianych spodenek wiec moge zmieniac do woli ;)

ot> uwielbiam moje dziecko w bokserkach :D

calineczka
11-04-2010, 01:20
dominika-te trenerki to dzięki Tobie ;-)

dziękuję!!!

nie wyobrażam sobie chodzenia zupełnie bez majtek. to nienaturalne przecież jest.
jak zaczynałam odpieluchowanie to właśnie same majtki Młody nosił.

dominika79
11-04-2010, 01:27
Nie ma za co :) a ile warstw tetry wszywałas?

Tetry nie próbowałam nawet ( bambus, bawełna i flanelka tylko)

Hanke bez majtek czasem Sebastian "puszcza" - a właściwie inaczej - nie reaguje jak ona rozbiera się co zreszta robi baaardzo czesto), po czym ja dostaje białej gorączki ;) i awantura gotowa ;)

calineczka
11-04-2010, 01:59
na pul naszywałam 1 warstwę frotki z ręcznika z ikei i na to 1 warstwę tetry, bo ladniej mi to wyglądało ;-).
a na 1 galotki zrobiłam wszystko na prawej stronie tj. pul+frotka i to na majtki tak, że pul na zewnątrz całkiem był.
i ten Twój patent z doszytą wkładką też wypróbowalim ;-) ale się za bardzo motała przy zakładaniu i noszeniu

pawimi
11-04-2010, 02:07
a ja zakupilam trenerek jak glupia szykujac sie do ciezkiego etapu odpieluchowania i co....calkiem niepotrzebnie bo dziec mi sie sam odpieluchowal, praktycznie bezbolesnie nawet nie wiem kiedy...latajac zwyczajnych gaciach. Majtek kupilam bardzo duzo bo oczywiscie ze zdarzaly sie wpadki z popuszczaniem ale teraz to juz tylko sporadycznie raz na dwa,trzy dni, a wiec posiadanie trenerek stracilo u nas calkowicie sens...

shilo
11-04-2010, 12:20
Pieluch nie zakładam już absolutnie wcale, ani do spania, ani na spacery (wczoraj byłyśmy w Warszawie pociągiem - mieszkamy pod - i ani razu nie popuściła nawet!)

Dzielna dziewczyna :) Kiedy ach kiedy i dla nas taki cudny dzień nastanie... i dzięki za podzielenie się Waszymi techikami :D

atoja
12-04-2010, 15:55
Calineczka świetny patent z tymi przerobionymi gatkami :) Kupuję Pul !

CABabies
23-04-2010, 20:58
Dziewczyny, czy uzywacie jakis treningowych majteczek i jak tak to jakie lubicie najbardziej?
Dziekuje! :)

ewinka
23-04-2010, 21:19
Ale napisz coś więcej :)
Najlepiej, to od razu przejść na zwykłe majty - niech czuje, że leci po nogach, to zaraz zacznie panować nad zwieraczami ;)

omniemka
23-04-2010, 21:25
tylko na wyjścia "zabezpiecz" pupę bo może się trafić jakaś wpadka, IMO po domu zwykłe majty najlepsze

CABabies
23-04-2010, 21:36
Zakladalam zwykle majty mojej starszej, ale to bylo w Kalifornii. Tutaj poki jeszcze lato nas odwiedzi to chcialabym cos, ale nie pieluszke, na wyjscia. W domu faktycznie biega w zwyklych majteczkach ale my tak czesto wychodzimy.
Co zakladalyscie/zakladacie na wyjscia?

ewinka
23-04-2010, 21:38
Zakladalam zwykle majty mojej starszej, ale to bylo w Kalifornii. Tutaj poki jeszcze lato nas odwiedzi to chcialabym cos, ale nie pieluszke, na wyjscia. W domu faktycznie biega w zwyklych majteczkach ale my tak czesto wychodzimy.
Co zakladalyscie/zakladacie na wyjscia?
Zależy na jakim etapie :) Intensywnego odpieluchowania? To ja już nic nie daję - tylko biorę ubranka na ewentualne przebranie :)

pawimi
29-04-2010, 20:18
ja uzywalam trenerki ale bardzo krotko, teraz w zwyczajnych gaciach lata i zawsze mam ubrania na przebranie w razie czego, chociaz jeszcze nam sie nie zdarzylo to "w razie co" pomimo tego ze duzo czasu poza domem spedzamy i sporo jezdzimy samochodem. A wiec moja konkluzja - szkoda kasy na trenerki ;-)

węgielek
29-04-2010, 20:23
majtki, ewentualnie wkladka jakas. ale w zasadzie majtki tylko.
na wyjscie biore tzw. Zestaw Maly Tomek: majtki - kilka par, spodenki, skarpetki.
i juz.

figa84
21-05-2011, 12:41
Tak sobie czytam i nie wiem co robić:-/
Dzieć mi woła po fakcie zwykle "mama sisi", z tym, że jak bez pieluchy i się leje po nogach nie przejmuje się wogóle, tylko woła "mocio" (czyt. mokro) i pokazuje na podłogę. Dziś założyłam trenerki Bambino Mio, powiedziałam, że to majty (bo się ostatnio upiera, żeby moje zakładać:-/) i mała po chwili woła "mama sisi". I o dziwo nie było kałuży na podłodze, więc się te majty sprawdziły. A wy mi tu piszecie, że nie potrzebne.... ja zmieniam pieluchy co 0,5-1,5h, bo mi mała tak woła, więc może by dało rady w trenerkach?

P.S.
Chyba czas się zmobilizować i przerobić trochę tetry i majtek na trenerki;-)