PDA

Zobacz pełną wersję : Jak długo dziennie nosić noworodka?



kutylanka
09-04-2010, 10:56
Sorewicz, ale nie umiem znaleźć tego szukajem, a pewnie juz było na forum.
Maleństwo ma 3 tyg., bioderka jeszcze nie zdiagnozowane usg (ale na pewno ok). Najlepiej wychodzi mi 2, Po domu nosiłam tez w kołysce, jakoś ponad godzinę.
Jak długo mozna w ogóle dziennie nosić noworodka? Codziennie coraz dłuzej??:roll:

aladw
09-04-2010, 13:51
nie wiem czy w ogóle istnieje taka norma
gdyby nie bylo chust nosiłabyś na rękach tyle ile maluch potrzebuje w chuście zazwyczaj trochę więcej się nosi bo przy okazji obowiązków domowych

Mayka1981
09-04-2010, 20:07
Jak bioderka niezdiagnozowane to kołyskę bym odpuściłacałkiem no chyba, że do usypiania tylko (takie na pewno bioderka ok "na oko" to dla mnie mało...)

Poza tym możesz nosić ile chcesz (warunek - dobre dociągnięcie i ustabilizowana główka) , ale jak nie jest maleństwo z tych marudnych to daj też poleżeć i pospać na płaskim :)

Nie musisz "wydłużać" czasu chustowania, to nie słynne nasze "werandowanie" przed pierwszym spacerem:P , młoda da znać jak będzie niewygodnie :)

moniaaa
09-04-2010, 22:24
ja nie nosiłam w kołysce (teraz dopiero czasem go usypiam w kółkowej)
zaczęłam jak miał 3 tygodnie i zawsze w kieszonce, tak zasypiał też, no i wtedy masz pewność że bioderkom nic nie będzie

ile nosić?? ja nosiłam wtedy kiedy potrzebował, spacer codziennie, jak miał kolki to zawsze do chusty i przechodziło..
no ale ogólnie to na dwór używałam, no oprócz tego czasu kolkowego.. wtedy tylko chusta pomagała (odpowiednia pozycja żabki)

rosass
09-04-2010, 22:31
potrzeby Twoje i dziecka sa wyznacznikiem dlugosci noszenia:)
najlepiej takiego maluszka nosic w kangurku lub kieszonce najlepiej poddtrzymuja prawidlowa postawe kregoslupa i ulozenia bioderek
2x zostawilabym na pozniej.

Olapio
09-04-2010, 22:34
tez bym odpusciła kołyske jak nie było jeszcze USG bioder
natomiast w kieszonce dobrze zawiązanej dopoki dziecko chce

kutylanka
10-04-2010, 09:04
Dzięki :) pytałam tez dlatego,że - choć intuicja mówi to, co piszecie, to małża, teściowa, mama się obawiają, że mogę za długo i że to moze niezdrowo itp, itd...
Kieszonkę wypróbuję, moze się uda, a z bioderkami naturalnie uważam.

morepig
10-04-2010, 11:07
ja nosilam ile potrzebowalam, od godziny do 8 na dobe

edit- nosilam oczywiscie w pozycjach 2X i kieszonka. kołyska nigdy, niepolecana na bioderka i wogóle... nigdzie poza polskim PZ


Sorewicz, ale nie umiem znaleźć tego szukajem, a pewnie juz było na forum.
Maleństwo ma 3 tyg., bioderka jeszcze nie zdiagnozowane usg (ale na pewno ok). Najlepiej wychodzi mi 2, Po domu nosiłam tez w kołysce, jakoś ponad godzinę.
Jak długo mozna w ogóle dziennie nosić noworodka? Codziennie coraz dłuzej??:roll: