PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw wiązań dla noworodka



agnieszkazd
31-03-2010, 21:07
W co mogę zawiązać noworodka? Przychodzą mi do głowy:
- kieszonka;
- 2X (wiem, że niektórzy są przeciw wiązaniu noworodka w 2x, ale myślę, że ze schowaną pod połę chusty główką można - moją laskę tak wiązałam i było ok);
- kangurek - i tu pytanie - bo trochę mi osobiście jakoś nie pasuje opcja wiązania supła pod pupcią Dziecka. Co myślicie o puszczeniu pasów chusty po nóżkach i zawiązaniu na plecach - podobnie jak w kieszonce?
- no i kołyska.
I mam też pytanie nr 2 - czy to wiązanie z elastyka, z ułożeniem Dziecka nie w pionie, tylko poziomo podobnie jak w kieszonce, można zrobić w zwykłej tkanej? Bo to wiązanie bardzo mi się do karmienia w chuście podoba, ale nie wiem czy w zwykłej tkanej zda egzamin...

Małgosię nosiłam głównie w kieszonce, teraz chciałabym trochę rozszerzyć ofertę dla Dzidziowej Panny:)

paskowka
31-03-2010, 21:17
Noworodka możesz we wszystkie, które wymieniłaś - tylko jakość wiązania jest ważna, zresztą w każdym jest ważna. Kangurek to moim zdaniem zaawansowane wiązanie, ale rozumiem, że masz wprawę. I wiązanie możesz wykończyć jak w kieszonce - zawsze jak ma się nadmiar chusty można poprowadzić poły chusty jeszcze raz wokół talii.

Oczywiście w pozycji kołyski możesz nosić w tkanej - zarówno w kieszonce jak i 2X.

agnieszkazd
31-03-2010, 22:04
Dzięki:-)
No właśnie Małgosia jak była noworodkiem nosiłam Ją w pouchu, potem gdy nabyłam wiązankę prawie non stop w kieszonce i czasem (do uśnięcia) w 2x - wtedy właśnie zasłaniałam Ją całą chustą coby świat Jej nie rozpraszał:-)
Bardziej kombinowałam z motaniem jak już był starsza.
I stąd moja w sumie nikła wiedza o motaniu noworodka:-0
Jeszcze raz dziękuję.

ithilhin
31-03-2010, 22:15
http://klubkangura.com.pl/jak-i-w-czym-nosic

a poza tym do tego co napisalas:
kangur z wezlem czy pod pupa czy z tylu jest ok
w 2x nie ma potrzeby dziecku, ktore w tej chwili nie spi zakrywac glowy. chuste trzeba tak dociagnac, zeby to "V" jakie tworzy chusta wlasciwie podtrzymywalo glowke

kolyske mozesz zrobic w tkanej w 2x, jest tez opcja kolyski w tkanej z kieszonka z panelem wewnatrz (sklada sie ten panel na pol w nim jest ziecko a poly sluza do podtrzymania dziecka w prawidlowej pozycji - oczywiscie rozciaga sie je na dziecku). ale ulozenie kolyskowe w wiazaniu typu kieszonka to jest chyba trudniejsza opcja od 2x

martajotka
01-04-2010, 19:11
Agnieszko, czy to TY " Folikowa siostro"? ;)

agnieszkazd
01-04-2010, 20:57
:hey:Twój nick wydał mi się dziwnie znajomy, choć nie skojarzyłam skąd:-)