PDA

Zobacz pełną wersję : Do uzytkowniczek Nubigo i innych n. ergonomicznych



mamatomka
28-03-2010, 12:14
Mam pytanie do uzytkowniczek Nubigo (ale tez innych nosidel ergonomicznych), jakie patenty sie sprawdzily a jakie nie. Chodzi mi np. o takie rzeczy jak np. podwyzszany zaglowek taki jak w MT, dupkowpadka (interesuje mnie czy sie sprawdzi dla szczuplego dziecka).
Pewnie sa jeszcze inne rzeczy opcjonalne na ktore nie zwrocilam uwagi. Podpowiedzcie prosze co sie sprawdzilo!
Moj synek jest szczuply i wysoki, ma 9 miesiecy.

sylwik
28-03-2010, 13:05
Hanie - szczupla i wysoka nosilam w tym wieku w APLX i dobrze nam sie nosilo bardzo. APLX ma plaski panel. Sprawdzal sie kapturek jak Hania zasypiala. Krzys jest ciezszy niz Hania taki bardziej kluseczkowaty i APLX nam nie podszedl (jakos sie przekrzywial) za to w manduce siedzi stabilnie (manduca ma wyprofilowany panel).

Mania
28-03-2010, 14:45
tez mnie interesuje czy lepsze nubigo z "dupowpadem" czy bez...
Miałam kiedyś do testowania nosidło nieprofilowane pod pupą i małej nie było wygodnie, a znów w nubigo mała za bardzo mi wpadała do tego "dupowpadu" - ale może nosidło było za duze...? W manduce było ok, wiec chyba najbardziej podoba mi się wersja z lekkim wyprofilowaniem pod pupą

sylwik
28-03-2010, 15:53
No bo jak tak patrze..., wiele nubigow ma duze te wyprofilowanie, sama sie zastanawiam jak to w noszeniu wypada. Ja mysle o nosidle dla Hani i sama nie wiem.... chcialabym najpierw przymierzyc.

mamatomka
28-03-2010, 18:38
Tez bym chetnie przetestowala. A moze ktos z Warszawy ma Nubigo i moglby dac przymierzyc?

lalika
28-03-2010, 18:57
My mamy takie - uważam, że jest idealne teraz. Aldo ma 86cm wzrostu i 11,5 kg, 18 miesięcy. Mamy to nosidło od prawie roku (Aldo miał skończone 6 miesięcy, jak kupiliśmy od Odynki) i wtedy było trochę za duże, głównie na wysokość. Ale to nie było takie tragiczne, po prostu sięgał mu panel do uszu :) natomiast siedzisko sięgało głębiej do dołków podkolanowych. Wyprofilowanie na pupkę jest bardzo wygodne, Aldo nigdy jeszcze nie protestował w tym nosidle.
http://i248.photobucket.com/albums/gg178/lalika_album/ALDO2010004-4.jpg
*********
http://i248.photobucket.com/albums/gg178/lalika_album/ALDO2010002-6.jpg

jul
28-03-2010, 19:54
My mamy takie - uważam, że jest idealne teraz. Aldo ma 86cm wzrostu i 11,5 kg, 18 miesięcy.

To ja bezczelnie się podczepię i podpytam jakiej szerokości jest to nosidło - powoli rozglądam się za jakimś na lato (boję się, że to, którego w którym jest noszona w tej chwili na długo nam nie starczy, a do tego jest grubaśne), czyli jak Zocha będzie mniej więcej w wieku Aldo, a nie bardzo wiem jakiej wielkości szukać...

groszek1983
28-03-2010, 20:56
Ja mam Nubiego z "dupkowpadem" i strasznego chudzielca, nosi się super

maniu jak widzę jesteś z Krakowa to na kilka dni mogę pożyczyć jakbyś była zainteresowana :)

lalika
28-03-2010, 21:06
To ja bezczelnie się podczepię i podpytam jakiej szerokości jest to nosidło - powoli rozglądam się za jakimś na lato (boję się, że to, którego w którym jest noszona w tej chwili na długo nam nie starczy, a do tego jest grubaśne), czyli jak Zocha będzie mniej więcej w wieku Aldo, a nie bardzo wiem jakiej wielkości szukać...
Najlepiej zmierzyć na modelu, ale model jest usypiany właśnie :)
W linii prostej ma 35cm, a na tyle na ile udało mi się zmierzyć wraz z wypukłością, czyli tam, gdzie wpada pupka, ma 41cm. Wysokość samego panelu, też licząc z wypukłością, czyli po krzywiźnie, ma 41cm.
Aha - dziecko siedzące na facecie zawsze będzie miało bardziej rozkraczone nogi, bo facet zakłada sobie pas biodrowy na biodra. Ja bym założyła tak, żeby pas biodrowy mieć bardziej w talii, to wtedy Aldo miałby mniejszy obwód do objęcia nogami.

marushka
28-03-2010, 21:36
jestem z wawy i mam nubigo - chętnie spotkam się na przymierzanie ale oddac nie oddam bo to jedyne co pozostało nam do noszenia :(
Co do dupkowpada to zupełnie nie wiem jak to się przekłada na komfort siedzenia ( Fifi uwielbia nubika ) ale czasem, gdy wrzucam ją z biodra, mimo podskakiwania dupka nie wpada - panel się nie do końca prostuje. Cięzko mi to wytłumaczyć bez pokazywania. Wydaje mi się, że gdy nie było dupkowpada nie było też tego problemu ( miałam MT). Sofiówka rośnie szybko i panel nam się przykrótki robi więc czekamy na hybryde doux doux z prostym panelem, a reszte napisała piętro wyżej lalika :) - mój półtoraroczniak 88cm wzrostu i 14,4 kg nosi się świetnie !

mamatomka
28-03-2010, 21:48
Marushka, chodzisz moze na jakies spotkania chustowe? Jesli nie to napisz mi moze na pw gdzie i kiedy moglybysmy sie spotkac.

jul
29-03-2010, 00:33
W linii prostej ma 35cm, a na tyle na ile udało mi się zmierzyć wraz z wypukłością, czyli tam, gdzie wpada pupka, ma 41cm. Wysokość samego panelu, też licząc z wypukłością, czyli po krzywiźnie, ma 41cm.
Aha - dziecko siedzące na facecie zawsze będzie miało bardziej rozkraczone nogi, bo facet zakłada sobie pas biodrowy na biodra. Ja bym założyła tak, żeby pas biodrowy mieć bardziej w talii, to wtedy Aldo miałby mniejszy obwód do objęcia nogami.
Super, dzięki wielkie!!! To teraz mniej-więcej wiem za czym się rozglądać :-)

julinkowa
29-03-2010, 09:31
ja mam Nubika i jestem z w-wy, moge sie umówic na przymierzanie. ja jestem zachwycona, mała też - az pieje jak widzi że zakładam :D czasem dupka jej wpada, czasem nie, ale nie marudzi, nie steka- chyba jej wygodnie :) nie ma poownania z innymi nosidłam, ale uwazam że Gosia nubikowa robi świetną robotę :)

mamatomka
29-03-2010, 15:16
Julinkowa, a moglabys sie umowic jakos niedlugo np. w tym tygodniu albo przyszlym?

kuku
30-03-2010, 16:58
Ja się wypowiem jako nosząca Nubigo i producent Doux-Doux ;)

Miałam wyprofilowane Nubigo i pupka synka wpadała bardzo dobrze. Bez zastrzeżeń jak dla mnie.

Doux-Doux nie mają zaszewek z prostego względu. Przedłuża to żywotność nosidła a to moim zdaniem podstawowa sprawa z ekonomicznego punktu widzenia.

Decyzję podjęłabym w następujący sposób. Jeśli stać mnie na wymianę nosidła co 4-5 m-cy to kupuję z zaszewkami, jesli ma wystarczyć na dłużej lepiej zamówić panel prosty. Moim zdaniem zaszewki nie mają większego wpływu na to, czy dziec dobrze siedzi, czy nie. To my musimy zadbać o to, by posadzić dziecko tak, aby kolanka były wyżej niż pupa.
Szkoły są dwie i każda ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne ;)
To pisałam ja - technik odzieżowy krawiectwa lekkiego :)

mamatomka
31-03-2010, 17:26
Kuku, a w jaki sposob zaszewki wplywaja na to ze dziecko szybciej wyrasta z nosidla?

kuku
31-03-2010, 19:36
Kuku, a w jaki sposob zaszewki wplywaja na to ze dziecko szybciej wyrasta z nosidla?

No takich cudów to nie ma ;)
Sprawa jest prosta. Zaszewki tworzą wgłębione miejsce na pupę. Gdy dziecko podrosnie, pupa już ładnie do końca nie wpada i dziecko "wisi" w powietrzu pupką, opierając cały ciężar na nóżkach, nie sięgając do końca panela - rozumiesz?
Trudno mi powiedzieć, czy to wygodne, czy nie. Musiałabym uszyc duuuże nosidło, na duuużą pupę żeby to stwierdzić ;)

Moge powiedziec jedno. Miałam NubiGo i było super, więc spokojnie możesz Gosi zaufać, dobrze podaj wymiary a ona dopasuje jak trzeba.

Linda
31-03-2010, 19:46
Testowalam juz wiele nosidel, ale nie do konca zgodze sie z teoria, ze jak dziecko wyrasta, to zaszewki maja jakis negatywny wplyw.... Nie wiem czy o tym samym myslimy, ale w moim O&A zaszewki powoduja, ze jest sporo miejsca na pupe, nosildo nadal pasuje na mojego synka, ktory ma 100 cm wzrostu. Mysle, ze dzieki tym zaszewkom miejsca jest wiecej, niz gdy ich nie ma.

kuku
31-03-2010, 20:00
O widzisz Lindo, to jest cenna informacja, bo faktycznie tyś mei-taiowo nosidłową weteranką jest ;)
Myślę, że dużo tu zależy od indywidualnych preferencji a trochę od umiejętności korzystania z "dupkowpadu" :)
Jak to sie mówi? Jedni lubią og ogórki a inni ogrodnika córki ;)

PS
Przepraszam za OT, ale Orlinek ma już 100 cm??? Szok :)

mamatomka
31-03-2010, 21:05
Trudno mi powiedzieć, czy to wygodne, czy nie. Musiałabym uszyc duuuże nosidło, na duuużą pupę żeby to stwierdzić ;). :lol::lol::lol:

tumtum
01-04-2010, 12:09
Mysle, ze dzieki tym zaszewkom miejsca jest wiecej, niz gdy ich nie ma.

Też mi się wydaje, że właśnie po to te zaszewki są :) Możliwe że wiele zależy od konstrukcji danego nosidła, ale patrząc na moje nubigo myślę, że zaszewki są jak najbardziej ok:D

Wcześniej przymierzałam się do dwóch mt i trochę trudniej było mi dobrze posadzić w nich dziecko, moim zdaniem właśnie z mt z prostym panelem dziecko wyrośnie szybciej.

Mania
14-04-2010, 14:33
nabyłam nubigo z wyprofilowaniem pod pupę i rewelacyjnie się to sprawdza. Nosidło było szyte dla rocznej córeczki ale i mojejmu czteroletniemu synkowi jest wygodnie i myślę, że wlasnie dzieki tym zeszewka mała długo bedzie uzywac tego nosidla