PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebna praktyczna pomoc!!! Help!!!!!



elizek
28-03-2010, 08:36
Hej hej.
Zakupilam nowiusienka Zare Fresh i juz raz ja zamotalam. Kolorek sliczny i jak na poczatek chyba nie zle mi nawet poszlo. Podoba mi sie zdecydowanie bardziej niz Babylonia do ktorej sie zniechecilam na samym poczatku...
ALE
Chcialabym was zapytac jak ja wyprac? Na metce jest napisane warm czy to znaczy 60 stopni? no i jak sie kolory zachowuja? Pomyslalam ze wypiore z innymi rzeczami ale nie chce niczego pofarbowac... A w ogole moze lepiej wyprac recznie?
Mam nadzieje ze ktos mi poradzi...
Kosztuje to troche kasy wiec nie chcialabym jej zepsuc...

pomidore
28-03-2010, 08:49
Ja poradzę :) przeczytać to:

http://www.chusty.info/forum/showthread.php?204-jak-dbać-o-chustę-wiązaną-(pranie-prasowanie-etc-)-tematy-połączone/page7

Ja piorę w 40 st. i sama chustę.

elizek
28-03-2010, 12:05
Dzieki pomidore przeczytalam caly watek ale odpowiedzi na moje pytania nie znalazlam... :-(
Wiec zapytam jeszcze raz: co znaczy warm? ile stopni?
No i czy ktos ma doswiadczenie z zarami i kolorem? Czy on puszcza w praniu w pralce?

tulipowna
28-03-2010, 12:16
spokojnie mozesz wyprac zare w pralce w 60 stopniach.
fresh nie powinien puszczac kolorow, ale dla pewnosci dwa pierwsze prania wypralabym solo albo z zielonymi rzeczami :)

elizek
28-03-2010, 12:22
spokojnie mozesz wyprac zare w pralce w 60 stopniach.
fresh nie powinien puszczac kolorow, ale dla pewnosci dwa pierwsze prania wypralabym solo albo z zielonymi rzeczami :)Dzieki tulipowna! Sprobuje w takim razie z zieleniami jak cos znajde a jak nie to solo! Ale bez plynu do plukania tak?

tulipowna
28-03-2010, 12:36
sprobuj potraktowac ja normalnie, tak jak zwykle pranie, bez zbednych sentymentow ;)

elizek
28-03-2010, 12:40
sprobuj potraktowac ja normalnie, tak jak zwykle pranie, bez zbednych sentymentow ;)Hihi no tak to tylko kawalek szmatki ale dla mnie jak swietosc! Moja absolutnie pierwsza (z babylonia sie nie polubilam i od razu jej pozbylam) chusta wiec traktuje ja specjalnie! Przynajmniej na razie... ;-)

espejo
28-03-2010, 21:10
Miałam zarę fresh - prałam w pralce, na 40, nie farbuje:) potem prasowanie - bez zbytnich sentymentów:) ręcznie tylko kaszmir prałam

elizek
28-03-2010, 21:26
Miałam zarę fresh - prałam w pralce, na 40, nie farbuje:) potem prasowanie - bez zbytnich sentymentów:) ręcznie tylko kaszmir prałamDzieki! Fajnie ze nie farbuje!!!

aniakom
28-03-2010, 21:37
Ja piorę bawełniane chusty na 40 C i wystarczy. Zarę mam Curry i Chocco, nic im sie po takim praniu nie dzieje