PDA

Zobacz pełną wersję : storchenkinder



Em
26-03-2010, 22:21
Przyszła dziś do mnie formowanka. Jest cudnie miękka i bardzo by mi się podobała, gdyby nie te troczki. Długo się męczyłam, żeby zawiązać... i jakoś nie miałam pewności czy to się dobrze będzie trzymało...
Szkoda, że nie ma wersji z napami...

mamru
15-04-2010, 09:15
storchenkindery to moje ulubione formowanki, ja uwielbiam te troczki bo cała pielucha wydaje mi się taka naturalna bez sztucznych dodatków typu rzepy czy napy. Swoje formowanki mam już długo no i po takim czasie nie są już tak cudownie miękkie jak na początku (ale na to pewnie ma wpływ też woda, ja mam bardzo twardą) ale odwdzięczają się chłonnością. No i jeszcze teraz kiedy Ania wprowadziła nowe kolory do sklepu to już całkiem oszalałam ;)
a i jeszcze słówko o rozmiarze, ja od noworodka stosowałam od razu roz. II, a zapas pieluszki podwijałam i robiła się dodatkowa warstwa chłonna.

ania mania
15-04-2010, 09:32
Te pieluszki nie mają w środku polarku. Dokładacie (np na noc) wkładkę żeby było sucho przy pupce? Mamru, sprawdzały Ci się na noc dla noworodka?

Em
15-04-2010, 09:36
A nie chcesz ode mnie kupić? ;) ja jednak nie ogarniam tych troczków.

mamru
15-04-2010, 09:39
nie mają w środku polarku, ja dokładałam przez ok pół roku.
Na noc zakładałam, z tym, że moje dziecię od początku dużo sikało i ja przebierałam w nocy.

mamru
15-04-2010, 09:39
A nie chcesz ode mnie kupić? ;) ja jednak nie ogarniam tych troczków.
Em ja zamówiłam 3 w ekobaby ;)
ale jak chcesz to napisz mi priva

fajerwerka_1
20-07-2010, 10:30
Uwielbiam tę pieluchę. Jest rewelacyjnie dopasowana do ud dziecka, bardzo zgrabna, chłonna i wygląda świetnie. Na tą pieluchę wchodzą naprawdę wąskie spodenki. Troczki - po przećwiczeniu wiązania przestały mi robić jakiekolwiek problemy. Teraz, po trzech latach pieluchowania i dwójce dzieci w pieluchach, dochodzę do wniosku, że na moje potrzeby mogłabym mieć same storchenkinder plus otulacze, dla mnie to najlepsze rozwiązanie.

mamru
20-07-2010, 21:51
fajerwerko jak miło znów Cię tu widzieć! Twój blog czytam regularnie, bo jestem w nim zakochana, tak pięknie piszesz o macierzyństwie. A jakiś czas temu widziałam Cię nawet na "dróżkach" w NT ale zajęta swymi dziećmi nie podeszłam nawet by porozmawiać, ale może jeszcze kiedyś nadarzy się okazja ;) to takie małe OT

a w temacie storcheny uwielbiam! ;)

blabla0
20-07-2010, 22:17
a nie macie może jakiegos storchena niepotrzebnego? ;)

ewaibartek
05-11-2010, 09:50
kupilam ta pieluszke bo na zdjeciach wydala mi sie taka milusia,no i sie nie zawiodlam,jest ekstra
dzisiaj zalozylam na noc,dziec 6kg,3mc, mokra byla mega,ale dala rade :)
na szczescie dziecku nie przeszkadza mokro przy pupie wiec ja nic nie wkladam zeby odizolowac :)

mirabel
17-05-2011, 14:17
musiałam, po prostu musiałam odgrzebać temat:lol:

Od roku używamy formowanek i nie wiem jak to się stało, że w naszym stosiku nie było dotąd formowanek Storchenkinder
Jakiś miesiąc temu dopiero do nas przybyła i od razu pobiła na łeb na szyję wszystkie inne

mamy dokładnie Storchenkinder Schluepfi - formowanka na napy, ale myślę że na troczki też byśy się dogadali bo lubimy Tetro i nie przeszkadzają nam troczki

W sumie to żałuję że mam tyle innych formowanek - spokojnie mogłabym używać tylko tych

Moim zdaniem to najlepsze formowanki, przynajamniej do stosowania w dzień (szczerze mówiąc nie testowałam ich wnocy, ale są całkiem chłonne więc myślę, że dałyby radę i na noc)

kawiareczka
17-05-2011, 17:36
ja na nie choruję właśnie...czyli kupić?;)

mirabel
17-05-2011, 20:14
ja na nie choruję właśnie...czyli kupić?;)

:ninja::ninja::ninja:

ja też się długo im opierałam zapełnie niepotrzebnie:)

kawiareczka
17-05-2011, 22:46
wpisuję na moją (niekończącą się) listę;)

blabla0
17-05-2011, 23:26
no to mnie chyba tez namówiłyście
z jakimi otulaczami je stosujecie? wełniaki?

mirabel
18-05-2011, 22:13
wpisuję na moją (niekończącą się) listę;)

polecam, naprawdę warto


no to mnie chyba tez namówiłyście
z jakimi otulaczami je stosujecie? wełniaki?

u nas z wełniakami, otulacze PUL-owe używamy sporadycznie

Storchenkinder Schluepfi trzymają się ładnie na pupie i nie ma potrzeby "przytrzymania" jej otulaczem

kawiareczka
18-05-2011, 22:47
dziewczyny, do jutra w mamazen jest promocja 10% na wszystko (na hasło) i Strochenki wychodzą za 35zl (plus przesyłka). Chyba warto co? ale widziałam tylko te na troczki.

mamapatryka
18-05-2011, 22:50
dziewczyny, do jutra w mamazen jest promocja 10% na wszystko (na hasło) i Strochenki wychodzą za 35zl (plus przesyłka). Chyba warto co? ale widziałam tylko te na troczki.
ale na jakie hasło?

kawiareczka
18-05-2011, 22:55
ale na jakie hasło?

tajemne!;)
'ladnebebe'

mamapatryka
18-05-2011, 22:56
tajemne!;)
'ladnebebe'
serio ????
napiszę i głupa z siebie zrobię

mirabel
18-05-2011, 23:03
serio ????
napiszę i głupa z siebie zrobię

serio, serio
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=56672

kawiareczka
18-05-2011, 23:07
serio ????
napiszę i głupa z siebie zrobię

no przecież nikt Cię tam nie zna;) serio serio, już próbowałam.

czuppi
18-05-2011, 23:09
no przecież nikt Cię tam nie zna;) serio serio, już próbowałam.
a skąd wiesz ? szukałam w reklamie i nic nie ma :ninja:
Wiesz, bo ja znam Olę i nie chciałabym zrobić z siebie idiotki :hide:
o jest, nie wiem jak szukałam a przeoczyłam link :duh::wink:

kawiareczka
18-05-2011, 23:11
a skąd wiesz ? szukałam w reklamie i nic nie ma :ninja:
jak nie ma jak jest.


wiesz, bo ja znam Olę i nie chciałabym zrobić z siebie idiotki :hide:

zawsze możesz najpierw złożyć zamówienie a potem się zalogować, hehe. No ja tak sprawdziłam ceny, nie jestem tam zalogowana. Hasło działa. Muszę chyba czym prędzęj kupić tego storcha bo zaraz zabraknie!;)

mamapatryka
18-05-2011, 23:12
już znalazłam dzięki,ale po co mi kolejne gacie:duh::duh::duh:

kawiareczka
18-05-2011, 23:15
już znalazłam dzięki,ale po co mi kolejne gacie:duh::duh::duh:

kochana, to jest pytanie iście hamletowskie:D
ja jestem usprawiedliwiona, mam dopiero.....6 sztuk formowanek. No i TEJ nie mam.
p.s. mój mąż pyta co słychać w świecie pieluszek;) potem popatrzył na małego i powiedział, że pracuje na jego kupy, hehe

czuppi
18-05-2011, 23:29
.

Muszę chyba czym prędzęj kupić tego storcha bo zaraz zabraknie!;)
Już mam w zielone paseczki :ninja:
A na noc ktoś je używa ?

kawiareczka
18-05-2011, 23:37
ja chcę naturelle;) na noc z jakąś wkładką, tak piszą. Ja na noc wolę coś suchego.

edit: no i przyszła. jest milusia baaardzo ale mam pytanie-po praniach przestanie być taka milusia? no ciekawe jak to jest mieć coś takiego na sobie....;)

busia
17-08-2011, 23:17
Dzisiaj dotarla przesylka z formowankami z boćkiem na metce :-) jestem zachwycona i oczarowana miękkościa tych pieluch. Dla mnie to teraz pieluszki number ONE!

mirabel
17-08-2011, 23:44
Kawiareczko po praniach trochę mniej milutka będzie ale nadal super:)

Gdybym teraz zaczynała u synka pieluchowanie to by były moje jedyne formowanki
Albo przynajmniej w przeważajacej ilości

bianka2009
18-08-2011, 00:28
Miałam formowanki sorchenkinder. Nowe rzeczywiście mięciusie i milusie. Po wielu praniach już takie nie są ale jak się je ręką przeczochra to ok. Jakby był dopinany wkład to pewnie bym miała w stosie bo wszywanych wkładów nie lubię.

petruska
21-03-2012, 01:22
kocham te pieluchy, sa mieciutkie, takie naturalnie naturalne :) mam dwie i na pewno bede miec ich wiecej

Pat
19-06-2012, 00:18
Dziewczyny, wczoraj widziałam gdzieś formowanki Storchena z możliwością wiązania na troczki, i zapinania na napy, ale teraz za nic nie mogę ich znaleźć. Czy któraś z Was kojarzy takie??? A może mi już ciąża na mózg szkodzi i mi się przywidziało??? :duh:

Edit: Ciąża mi szkodzi... Znalazłam, ale ta pieluszka ma TYLKO napy: http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=648&ec=1 Znacie taką?

Wiewiórka
19-06-2012, 08:07
Dziewczyny, wczoraj widziałam gdzieś formowanki Storchena z możliwością wiązania na troczki, i zapinania na napy, ale teraz za nic nie mogę ich znaleźć. Czy któraś z Was kojarzy takie??? A może mi już ciąża na mózg szkodzi i mi się przywidziało??? :duh:

Edit: Ciąża mi szkodzi... Znalazłam, ale ta pieluszka ma TYLKO napy: http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=648&ec=1 Znacie taką?
ja takich na troczki i napy jednocześnie nie znam, te 2 opcje równocześnie wykluczja sie. Znam tylko te zalinkowane formowanki (właśnie Maciek ma ja na tyłku :mrgreen:). Raczej znam cały rynek pieluszkowy, więc powinnam coś o tym wiedzieć

mi.
29-07-2012, 23:03
a jak jest z rozmiarówką wełniaków?

na takie 5,5kg dziecka Skę, czy Mkę? :hmm:

dianek
31-08-2012, 21:29
a jak jest z rozmiarówką wełniaków?

na takie 5,5kg dziecka Skę, czy Mkę? :hmm:

a gruby brzusio ma czy nie ?:>
My mamy i Skę i Mkę, używamy obu, chociaż młody waży już ponad 8kg
w Sce wymieniłam gumkę w pasie na luźniejszą, M'ka nadal jest na niego dość wysoka i luźna (Mkę zakładam mu na największe formowanki jakie mamy)

i Ska nam starczy jeszcze myślę do 9kg spokojnie i wtedy może Mka zrobi się wreszcie ok
a Benio ma dość duży brzuszek ;)

mi.
31-08-2012, 22:18
Tadzio gruby to ma uśmiech :lol:
kupiłam Skę.

dianek
11-09-2012, 14:05
czy ktoś posiada niesfilcowane Storcheny w rozmiarze III ?
czy mógłby zmierzyć i podać mi wymiary?

brikola
11-09-2012, 15:10
ja mam kilka pieluch na troczki i bardzo je lubię :)
wydaja i się jakieś takie naturalne.
można powiedzieć że jestem fanką :)

Ronja
27-10-2012, 12:26
Czy któraś z Was ma otulacz Storcza rozm. 1? Bardzo bym prosiła o podanie wymiarów. Ja kupiłam na bazarku te gacie (jako nowe, miały metkę sklepową), miały być noworodkowe, a jakieś takie duże mi się zdają. Na metce mają markerem przekreślony rozmiar :omg:
No i nie wiem, czy kupować jeszcze jedne :razz:

mirabel
27-10-2012, 12:31
Czy któraś z Was ma otulacz Storcza rozm. 1? Bardzo bym prosiła o podanie wymiarów. Ja kupiłam na bazarku te gacie (jako nowe, miały metkę sklepową), miały być noworodkowe, a jakieś takie duże mi się zdają. Na metce mają markerem przekreślony rozmiar :omg:
No i nie wiem, czy kupować jeszcze jedne :razz:

Storcheny tak mają z oznaczeniem rozmiaru - przekreślają odpowiednią ilość kresek na metce.
Niestety nie posiadam w rozm. 1 aby zmierzyć.

Ale nie spotkałam się aby zdarzał się jakieś zaniżone/zawyżone (no chyba że sfilcowane)

Pamietaj że gatki muszą objąć całą pieluchę na długość i szerokość, a przy wielo troche tego jest:)

IzaBK
27-10-2012, 12:34
cała jedna dostawa miała źle wszyte metki i poprzekreślane rozmiary markerem. Mam pełną rozmiarókę, i jedynki są wyraźnie mniejsze niż dwójki i trójki. One są takie duże, bo muszą się pod nie zmieścić formowanki, i ich zadaniem nie jest obciskać ;)

Ronja
27-10-2012, 12:46
Czyli jak na metce są fabrycznie trzy kreski, z czego dwie przekreślone pionowo markerem, to jest to jedynka? Sorry, że się tak dopytuję :)

IzaBK
27-10-2012, 12:54
no dobra, wyciągnęłam z magazynu i pomierzyłąm:
podaję w cm szerokość przy gumce i głębokość:
I: 18 i 21
II 19 i 23,5
III: 20 i 25

ronja - tak

Wiewiórka
27-10-2012, 14:20
A ja bym prosiła o podanie storczów w rozmiarze 2 bo nasze są na styk a niby mają być do 12kg, ale jakoś nie potrafię uwierzyc że wystarczą do 12kg. Może kupiłam sfilcowany?
edit: już dojrzałam i sprawdziłam wymiary, na to wygląda że mam lekko sfilcowany, ale trzyma jak marzenie:beat:

ktosikowa
27-10-2012, 15:48
w jedynki wchodzi moja Joanka :hide:ma prawie półtora roku i waży 9,5 kg... ostatnio się zastanawiałam, jak w nich wygląda noworodek...(zaczęliśmy używać jak miała 4 m-ce)...

Ronja
28-10-2012, 11:00
Dzięki, dziewczyny :thumbs up: Nie mam już żadnych wątpliwości, że posiadam najmniejsze gatki.

Pat
28-10-2012, 13:50
Ja z kolei chciałam zwrócić uwagę na fakt, że gacie w tym samym rozmiarze mogą mieć różną wysokość. Mam dwie pary dwójek. Jedne kupiłam niedawno nowe w ekobaby, a drugie na bazarku. Te z bazarku w świetnym stanie, na pewno nie sfilcowane, a ewidentnie są niższe w stanie. Paski na obu egzemplarzach są równie szerokie, jednak różna jest ich liczba na gaciach. Dziwne trochę, zwłaszcza, że (podobno) Storchen nic ostatnio nie zmieniał...

mi.
24-11-2012, 00:37
z serii pytań durnych :hide:

czy są gacie czerwone-czerwone?
bo kupiłam "czerwone" i dostałam bordo (którego nie lubię :rolleyes:). czy to jest właśnie ta czerwień?

Pat
24-11-2012, 15:28
z serii pytań durnych :hide:

czy są gacie czerwone-czerwone?
bo kupiłam "czerwone" i dostałam bordo (którego nie lubię :rolleyes:). czy to jest właśnie ta czerwień?

No dość ciemna te czerwień... Czy bordo? Hm. Jeśli chcesz, zrobię foty naszym.
P.s. Jaki rozmiar masz?

ania mania
11-12-2012, 12:27
Zapytuję posiadaczki formowanek storcza. Czy da radę ominąć rozm. 1, zanabyć 2 i stosować niemal od noworodka, albo przynajmniej małego niemowlaka? Chyba Mamru pisała kiedyś, że tak. Ale czy w takiej sytuacji te na napki też da się jakoś sprytnie powywijać, czy kupić na troczki? I jeszcze co do otulacza też storcza, jesli od początku będę chciała go używać z formowankami w rozm 2 to kupić M czy S? Czuję, że w tej ciąży zatraciłam jasność myślenia i niestety co za tym idzie wypowiedzi. Jeśli zagmatwałam to wybaczcie :)

Pat
11-12-2012, 12:50
Mam formowanki i na napki, i na troczki. Na napki nawet nie próbowałam zakładać niemowlakowi. Na troczki (rozmiar 2) owszem, ale źle mi się to układało na Małym. Co do otulacza - wiele zależy od wagi dziecka, ale ja jednak radzę zacząć od S-ki i mniejszych formowanek.

mi.
11-12-2012, 13:01
No dość ciemna te czerwień... Czy bordo? Hm. Jeśli chcesz, zrobię foty naszym.
P.s. Jaki rozmiar masz?
to co mam, to raczej bordo/wiśnia (podobno to jedyna opcja) w rozmiarze 1

mamru
11-12-2012, 13:26
Aniu ja korzystałam z 2od początku. Tyle ze rzeczywiście przy maluszku bardziej odpowiadały nam formowanki wiązane na troczki, chociaż z twoi napkowymi też sobie radziliśmy; można zapiąć rząd niżej i tylko jeden. W każdym razie powodzenia :)

a co do gatek to miałam takiego maciupeńkiego storcza, bardzo go lubiłam i nigdy mnie nie zawiódł. Nawet nie wiem u kogo teraz jest. Ale to jeszcze z tych starych bez ściągaczy. Korzystałam z niego na zmianę z wełniakiem babyIdea. A później i do końca już pieluchowania wystarczył storcz2

ania mania
11-12-2012, 14:04
Mamru, czyli może w drodze pewnego kompromisu zdecydować się na formowanki rozm 2 z troczkami. Trudno, później nie będą mogły mi posłużyć jako trenerki ale może przynajmniej nie wydam majątku, kupując 1 a później 2 :) Mam już na pierwszy okres kilka malutkich pieluszek Apple Cheeks, Jedną Białą Doskonałą, Teeny Fit i duuuużo tetry, ze trzy otulacze. Może damy radę, nawet jeśli te formowanki będą musiały nieco poczekać ??? I jeszcze dopytam dla pewności, formowanki 2 lepiej pasują do otulacza S czy M na takim 3 miesięcznym, 6 kg szkrabie? Bardzo Wam dziękuję za pomoc :)