PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie początkującej w temacie. Co kupić?



ania mania
25-03-2010, 15:11
Dziewczynki, w czerwcu pojawi się na świecie nasz chłopczyk. Chciałabym kupić chustę, ale kompletnie nie mam pojęcia co wybrać. Aktualnie kompletuję też stosik z wielo i to już chyba za dużo na moją głowinę. Ledwo co ogarnęłam o co chodzi z wielo a temat chustowania jest równie...jak nie bardziej rozległy. Nie wiem czy będę miała odwagę nosić w chuście noworodka, mogę nie opanować trzęsących się rąk :)...no ale po paru tygodniach to już powinnam dać radę. Co wybrałyście dla swoich noworodków? Poradźcie co kupić ???

nemhain
25-03-2010, 18:33
Pooglądaj chusty i kup tą, która Ci sie najbardziej podoba:) swojego małego zaczełam nosić jak miał 3 tygodnie w tkanej, na początku uczyłam sie z instrukcji i na misiu:) a może tam gdzie mieszkasz są mamy noszące, na pewno chętnie Ci pomogą w wiązaniu :)

pati291
25-03-2010, 18:35
Na początek kupiłabym dobrze złamaną tkaną chustę.
Potem może jakąś nową, która zrobiłaby na mnie wrażenie;)

ania mania
25-03-2010, 19:37
"dobrze złamana chusta" co to znaczy?

nemhain
25-03-2010, 19:39
Używana, kilka razy prana, noszona taka już mięciutka :)

ania mania
25-03-2010, 19:39
A może na początek taką kieszonkę? http://www.jendrulino.pl/pl,o,JOKO Co o tym sądzicie? Szalenie podobają mi się chusty Nati w motylki...ale to chyba wyższa szkoła jazdy???

nemhain
25-03-2010, 19:42
Pouch musisz dobrze mieć dobrany, spotkaj sie najlepiej z jakąś mamą noszącą z okolicy i pokaże Ci wiązania.

ania mania
25-03-2010, 19:44
Używana, kilka razy prana, noszona taka już mięciutka :)

Rozumiem :) A jeśli nabyłabym taką z mięciutkiej tkaniny...np z bambuskiem, albo jedwabiem to też będzie wymagała "złamania"? Przepraszam za głupiutkie pytania, ale ja nie mam bladego pojęcia, a wątków jest tyyyleee...Aha, i chusta z jakiej tkaniny będzie najbardziej przewiewna dla letniej dzidzi???

ania mania
25-03-2010, 19:47
Z tym jest mały problem. Muszę leżeć :( I tak się cieszę, że w domu a nie w szpitalu, choć nie wiem jak długo jeszcze się uda. A wolałabym kupić przed rozwiązaniem.

ania mania
25-03-2010, 19:49
Ale tak sobie wymyśliłam, że teraz kupię, a wiązać nauczę się jak już będę miała maluszka po tej stronie pępka :)

nemhain
25-03-2010, 19:50
Rozumiem :) A jeśli nabyłabym taką z mięciutkiej tkaniny...np z bambuskiem, albo jedwabiem to też będzie wymagała "złamania"? Przepraszam za głupiutkie pytania, ale ja nie mam bladego pojęcia, a wątków jest tyyyleee...Aha, i chusta z jakiej tkaniny będzie najbardziej przewiewna dla letniej dzidzi???


Bambusik jest już mięciutki, miałam Nati i testowałam LL i są miękkie i fajnie pracują, jedwab też nie jest tak sztywny jak len (chociaż Natkowe motylki są mięciutkie od nowości) a na lato to chyba najlepsza własnie z lnem, bambus, jedwab ;)

nemhain
25-03-2010, 19:53
Ale tak sobie wymyśliłam, że teraz kupię, a wiązać nauczę się jak już będę miała maluszka po tej stronie pępka :)

To kup taką, która Ci sie podoba najbardziej i jeżeli będzie nowa to ją wypierz, zapleć warkocz czy włóż pod prześcieradło to super sie "złamie" a jak poczytasz instrukcje albo obejrzysz filmiki to sie nauczysz co masz robić po kolei w trakcie wiązania :)

ania mania
25-03-2010, 19:53
LL to Liliputi? A jaką szerokość powinna mieć chusta dla małego niemowlaczka, widziałam, że są 60 i 70 ??

nemhain
25-03-2010, 19:57
LL to Lenny Lamb, polska firma. Dla Maluszka 60 wystarczy ale najczęściej są 70 tkane.

ania mania
25-03-2010, 20:03
Bardzo, bardzo dziękuję Ci za pomoc :) Czyli z tego co już wiem, to kupić chustę tkaną, w kolorze najbardziej zachwycającym :), może być 70 i bawełna z domieszką bambusa, jedwabiu albo lnu?

ania mania
25-03-2010, 20:05
A i jeszcze jedno pytanko, w takiej chuście noworodka można nosić tylko w pozycji kołyski?

nemhain
25-03-2010, 20:10
Może też byc sama bawełna :) w tkanej nie wiąże się kołyski, dla takiego Maluszka kieszonka albo 2X swojego 3 tygodniowego w 2X zaczełam nosić właśnie, kołyskę to w elastyku, pouchu lub kółkowej.

Mayka1981
25-03-2010, 20:11
A i jeszcze jedno pytanko, w takiej chuście noworodka można nosić tylko w pozycji kołyski?

nie, można w pionie od urodzenia (w dobrze zawiązanej chuście oczywiscie)
w pozycji kołyski po sprawdzeniu bioderek czy nie ma dysplazji (zazwyczaj już w szpitalu mówią albo dopiero po usg bioderek...

I chusta to jak dziewczyny pisały - w zasadzie obojętnie jaka, pierwsza byleby Cię nie zniechęciła czyli na pewno firmowa i może używana (ale niekoniecznie...)

Ja nosiłam w bawełnianej z bambusem (Nati diament) i była super miękka, cienka i przewiewna, ale przy pierwszej to po prostu nie zauważysz różnicy!

Do porodu masz jeszcze trochę czasu, czytaj sobie spokojnie recenzje, ale koniec końców sama zobaczysz, że każdemu pasuje co innego...

pati291
25-03-2010, 20:13
Od początku w kieszonce nosiłam. Bardzo lubię to wiązanie.

ania mania
25-03-2010, 20:24
Dzięki dziewczyny. jesteście nieocenione :) To ja jeszcze poczytam, i jakby co to pozwolę sobie Was jeszcze pomęczyć pytaniami :)

apokalipsa
25-03-2010, 21:48
To ja się podczepię z pytaniem :)
Tak sobie wymyśliłam, że kupię na początek elastyczną, aby było łatwo i aby się nie zniechęcić.
Dziecię póżnomajowe będzie.
Czy myślicie, że to dobry pomysł i jaką elastyczna polecacie na ciepłe dni?

Mayka1981
25-03-2010, 21:55
To ja się podczepię z pytaniem :)
Tak sobie wymyśliłam, że kupię na początek elastyczną, aby było łatwo i aby się nie zniechęcić.
Dziecię póżnomajowe będzie.
Czy myślicie, że to dobry pomysł i jaką elastyczna polecacie na ciepłe dni?

Znam dziewczynę, która w elastyku przenosiła całe lato... Oczywiście im cieńsza i przewiewniejsza tym lepiej - czyli na pewno nie samoróbka (macałam - grubasy...). Ja sama w "Gabi" też latem nosiłam i nie narzekałam, fakt - ciepło bo to 3 warstwy - ale w upale we wszystkim ciepło, tyle ze tkaną możesz zamotać w "przewiewniejsze" wiązania, a elastyk ma jedno...
Jak ponosisz to zobaczysz czy Ci się podoba i sama dojrzejesz do kupna tkanej. Ja zaczynałam od elastyka wychodząc z założenia, że łatwiej w takiej początkującej - i dalej tak twierdzę (ale ile osób tyle opinii).

A kup sobie:) Może taką z konopiami? Wisi jedna na chustostraganie...

apokalipsa
25-03-2010, 23:24
Elastyczną kupie nową - jak mi coś nie będzie wychodzić to nie będę miała wymówek, że rozciągnięta :D
Jak się wciągnę to poszukam tkanych, używanych :)

nemhain
25-03-2010, 23:26
Dla mnie elastyk nadal jest trudniejszy niż tkana ;) ale może dlatego, ze ja od początku w tkanej nosiłam :)

aladw
27-03-2010, 15:42
http://www.didymos.de/english/index.php?s=tying_methods&t=tying%20methods

didymos pokazuje kołyski w tkanej

Nie nosiłam tak nigdy wolałam 2X ale jak lubisz i chcesz możesz spróbować.

lasica
27-03-2010, 20:41
Chciałąbym dołączyć do zagubionych i niewtajemniczonych... Strasznie chce nosić w chuście, myślę ze spróbuję z tkaną na poczatek i stąd moje pytanie ... czy ta chusta się nada? oto link
http://allegro.pl/item960642434_chusta_tkana_paseczki_7_kolorow_prom ocja_azimi.html#gallery
nie ukrywam że zachęca mnie cena, bo nie stać mnie na razie na coś droższego, a z drugiej strony zastanawiam się czy fakt iż nie jest tkana "krzyżowo" ma duże znaczenie???
Nie chce inwestowac w droga chuste i potem sie znieczecic... Pozatym jakos nie mam poparcia wsrod znajomych, to samo sie tyczy pieluszek... prawie mam just skompletowany caly zestaw a i tak wszyscy mowia ze bede po 2 tyg meza do sklepu wysylac pedem po jednorazowki :(
ech ..... pocieszcie!

Mayka1981
27-03-2010, 22:10
lasica - jeżeli nie chcesz się zniechęcić to ja odradzam ten zakup...
kup na chustostraganie używaną, to narawdę dobzre wydane pieniądze! najwyżej sprzedaż ciut tylko taniej jakbyś faktycznie zrezygnowała z noszenia - ale mam nadzieję, że nie...
I tak, rodzaj tkania ma duż znaczenie. A już materiał typowo chustowy (czyli ten w firmowych chustach typu Nati, LL, Didymos, Girasol etc) ZNACZNIE różni się od tych z których produkowane są chusty z Twojego linka...

Kiedy Ci się dziecko ma urodzić? I skąd jesteś? Chustę możesz zawsze pożyczyć np w Klubie Kangura albo nawet i tutaj na forum (jak się dasz trochę poznać oczywiście...), a może jednak jest w Twojej okolicy chustomama o której nie wiesz? Pokazałaby chustę i wiazania, użyczyła do testów, miałabyś się okazję sama przekonać i być może innych też...

A co do pieluch... Też byłam kiedyś sceptyczna i jak usłyszałam że brat tak chce swoja córkę pieluchowac to się popukałam w głowę, a teraz sama używam - dla chcącego nic trudnego! To ma być Twoje dziecko i jakich pieluch będziesz używać, w czym transportować i czym karmić to jest tylko i wyłącznie Twoja (i męża oczywiście) sprawa a jak komuś się nie podoba to trudno - wszystkich nie zadowolisz,nie ma takiej możliwosci...

Poczytaj trochę forumowe wątki, na pewno nabierzesz motywacji i wiedzy, i być może sprawdzonych "odzywek na odczepnego" bo i tego nie brakuje:P Powodzenia!

lasica
27-03-2010, 22:49
Mayka, dziekuje slicznie :) Czekamy na czerwcowe dzidzi :) Pobuszuje na forum, moze ktos ma do odsprzedania uzywana :)
Jak to dobrze jest sie kogos spytac :)
W mezu na szczescie mam wsparcie, tez chce nosic w chuscie:)

nemhain
27-03-2010, 23:21
lasica a skąd jestes?

lasica
27-03-2010, 23:50
Jestem z Podhala :) ale obecnie jestem za granica... takze ewentualne spotkania nie wchodza w gre :(
Ale buszuje wlasnie na bazarku, moze uda mi sie cos wypatrzyc:)

nemhain
28-03-2010, 00:03
Poszukaj chustowych mam i for tam gdzie jesteś i policz czy opłaca Ci sie kupować na naszym bazarku bo koszty wysylki za granicę to ok 50 zł.

lasica
28-03-2010, 00:15
Tutaj maja duzo ale te elastyczne... mi sie marzy tkana, z reszta sa takie sliczne:)
Paczka moze isc do Polski bo maz jedzie w kwietniu to by zabral od razu :)

pati291
28-03-2010, 09:30
Ostatnio na bazarku widziałam Nati ekologiczną za 145zł. Warto obserwować, bo naprawdę można kupić w atrakcyjnej cenie fajną chustę:)

lasica
28-03-2010, 18:09
Chyba juz poszła :(

ania mania
23-04-2010, 13:49
No to poczytałam i tak:
lennylamb z bambusem tęczowa (widziałyście ją na żywo ? czy ona jest w bardzo jaskrawych kolorach ? ) albo
hoppediz superlekka cairo albo
dolcino kreta
Którą wybrać ? podobają mi się wszystkie, więc nie wiem ?
i powiedzcie jeszcze jaki rozmiar, 4.6 wystarczy? Mam 175 cm wzrostu i ważę ok 75kg (tyle, że jestem w ciąży:) I mam nadzieję, że po ciąży choć trochę zbliżę się do swojej poprzedniej wagi, czyli 65 kg.

Pomóżcie, kupię i już nie będę Was męczyć, przynajmniej jakiś czas ;)

Mayka1981
23-04-2010, 14:16
To dolcino jak dla mnie :D

ania mania
23-04-2010, 15:39
I nie wytrzymałam :) Kupiłam dolcino kretę 4.6 Co za emocje :) Nie mogę się doczekać :D


P.S Przyznam Wam się, że niewiele brakowało a od wczoraj miałabym hoppka casablanca, no ale mnie ktoś przelicytował. Wczoraj mi było smutno, ale dzisiaj się cieszę, że jednak jej nie kupiłam :) ... bo w to miejsce będzie kawowo - karmelkowe Dolcino :)

nekko
02-09-2010, 14:10
Podepnę się pod ten temat żeby nie robić bałaganu. Podobnie jak koleżanki, które wcześniej tu pisały mam dylemat, jaką chustę kupić. Jakoś od początku mam pecha z doradztwem - na szkole rodzenia miał być organizowany kurs z chustonoszenia (coś wypadło i nie było), w chorzowskim "klubie" na maila niestety mi nie odpisano (wakacje, no cóż..) a na to forum trafiłam dopiero ostatnio, kiedy do porodu mam godziny i nie zdążę poprosić żadnej z forumowych mam o konsultacje face - to - face. A po porodzie wiadomo - będę uziemiona.
Ale do rzeczy. Potrzebuję chusty właściwie do dwóch celów: szybkiego przemieszczania się bez konieczności angażowania wózka (sklep, spacery z psem, za parę miesięcy niedaleki żłobek) oraz w domu, żeby mieć wolne ręce i w razie konieczności rozmasować w sposób naturalny brzuszek dziecka (chusta podobno świetnie działa). Nie mam żadnych doświadczeń z chustami i z góry boję się, że przy samodzielnych próbach na podstawie instrukcji z internetu mogę coś małej zrobić. Dlatego - proszę o poradę, jaki rodzaj chusty (elastyczna, pouch itp.) będzie dla nas najlepsza? Nie chodzi mi o firmę czy markę - na forum jest na ten temat dużo, a ja - ze względów finansowych raczej będę wybierać te tańsze niekoniecznie markowe - ale o sam rodzaj. Czy lepiej jedną elastyczną, czy np. 2 pouchy (różne rozmiary dla mnie i męża)? W których łatwiej?

fastyna
12-09-2010, 11:12
ja sie tez podepnę pod pytanie, jaka chusta dla malucha na sam początek :) u mnie jest ta różnica że młody będzie zimowy
chciałabym kupić od razu tkaną, ale kompletnie nie wiem jaka będzie najfajniejsza na początek i najłatwiejsza do nauki... chustę będę chciała kupic używana żeby już była złamana.

Mayka1981
12-09-2010, 22:15
kobity kobity...

najbardziej uniwersalnie to długa wiązana tkana - i już,

ja osobiście polecam elastyki dla maluszków bo sama od takowej zaczynałam więc sobie chwalę, niemniej teraz spróbuję drugiego chuścioszka i w tkaną i w elastyczną i zobaczę, co mi bardziej podejdzie - ale to naprawdę kwestia osobistych preferencji, niektórzy od razu się z tkana dogadują a elastyk ich drażni a niektórzy się tkanej boją i wolą elastyka - nie spróbujesz, nie będziesz wiedzieć...

A co do firmy, włókien itd - ja polecam fachowe firmy które same tkaną sobie materiały (czyli nie te allegrowe nowe za 50-70zł...) a kolor/wzór/domieszki to jest mniejsza, ma się podobać :D
i używane można kupić naprawdę w dobrej cenie - i potem sprzedać z niewielką stratą, samoróbki to nie wiem czy za pół ceny ktoś potem odkupi bo skoro to tanie to można kupić nową na spróbowanie co nie? No chyba ze potem na pieluchy czy inne zasłonki chcecie przerobić... :)

Ps. I noworodek nie oznacza uziemienia nawet jak się chusty nie ma - z wózkiem w autobusie raz się na KK na pewno uda wybrać albo samochodem z fotelikiem...