PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuje pomocy w wyborze chusty



elizek
19-03-2010, 22:06
Tak jak w temacie. Szukam pomocy. Mialam przez chwile babylonie pasion fruit ale przerobilam na MT jak sie na nia zezloscilam bo nie umialam sobie poradzic. Ale ona byla tez za krotka. Potrzebuje chyba takiej 5.2 ale jestem kompletnie niedoswiadczona. Aktualnie czekam na elastyczna ale chce wrocic do tkanej...

yerba
19-03-2010, 23:02
A jakiej konkretnie pomocy oczekujesz? w jakim wyborze? między czym a czym? poza tym że tkana...

Napisz więcej np - o swoich oczekiwaniach wobec chusty, preferencjach noszeniowych, wieku/wadze dziecka, swoich gabarytach.

Łatwiej będzie cokolwiek doradzać, jak nie będziemy strzelać dobrymi radami na oślep :-)

barbamama
19-03-2010, 23:35
Przepraszam że tak bezczelnie ale ja się podłączę pod temat. bo mam dylemat.
szukam chusty kolorowej :) do plecaczków. Mam 162 cm i rozm. 34/36.
syn narazie 8 kg, 7 mcy

mam wrażenie że 4,5 m mojej ell. seattle to za wiele na plecaki. bo mi się to pałęta pod nogami i trudno okiełznać takie zwoje materiału przy motaniu plecaków. a raczej plecaka prostego bo z krzyżem mam problem, jeszcze nie udało mi się by poły skośne okryły syna od ramion w dół, idą po rękoma bo on tak nimi macha... noszę od 7 mcy więc nie mam dużego doświadczenia.

a chcę wybrać między Amazonasem Lollipopem a Ellaroo Maiją a Neobulle Manon w zieleni.
Tylko problem mam taki Amaz i Neob. są chyba tylko ponad 4 m... skracać ? Czy warto ?
Ważne by szybko się złamała była dobra na lato no i dobrze nosiła...

Mayka1981
19-03-2010, 23:46
Magda.bam- jak chcesz wybrać między tymi trzema modelami to osobiście polecam Neobulle (mam Manon Griese :D) bo jest fajna i miękka i dobrze nosząca - ale przy okazji jest też grubsza niż lolipop i ellaroo... Jeżeli chodzi o grubość to latem bym się nie przejmowała tzn tym, że może być bardziej gorąco w grubszej, bo tak naprawdę to nie są jakieś szalone różnice i warto postawić moim zdaniem na nośność (zwłaszcza, ze dziecko rośnie i lżejsze się nie robi...)

A może jakaś domieszka? Len, konopie, wełna? Przy Twoich gabarytach to ZDECYDOWANIE poniżej 4m :)
Jak neobulle nie ma krótszych to możesz skrócić i zostawić ten kawałek np na uszycie MT albo plecaczka czy innej torby na chustę...

I 7m-cy to małe doświadczenie chustowe?? O mamuniu... :D

Elizek - czym Cię babylonia zdenerwowała? Może po prostu cierpliwości Ci brakło? Ja tam stawiam przy wyborze chusty na wybieranie wg preferencji kolorystycznych - firma, domieszki to moim zdaniem sprawa drugorzędna - jak człowiek chce to i w zasłonce ponosi :)
Napisz co Ci się podoba i na co chciałabyś zwrócić uwagę, to może coś doradzimy...

:)

barbamama
20-03-2010, 00:10
a jak się skraca chustę ? mam z nią iść do krawcowej ??

Mayka1981
20-03-2010, 00:12
a jak się skraca chustę ? mam z nią iść do krawcowej ??

Jak nie potrafisz sama to do krawcowej - żadna filozofia (ponoć, ja z tych nieszyjących jestem...)

peluche
20-03-2010, 00:32
ja bym tak nie powiedziała, ze to mało... :)
noszę od 7 mcy więc nie mam dużego doświadczenia.

a tak poza tym to może warto się zastanowić, czy nie kupic po prostu krótszej chusty, niż skracać?

MartaS
20-03-2010, 00:45
hmmm, moim zdaniem warto mieć i chustę dłuższą i krótszą. Krótszą do wiązania na biodrze i prostego plecaka - jak chcesz z węzłem pod pupą to i 3 m wystarczy, jak węzeł z przodu chcesz mieć to ze 3,5 m potrzebujesz. Poza tym wiążąc prosty plecak z dłuższej chusty zawsze możesz zrobić wykończenie tybetańskie i problem majtających się ogonów znika. A z chusty dłuższej (takiej ponad 4 m) możesz już zawiązać plecak z krzyżem, który moim zdaniem, lepiej nosi cięższe dzieci niż prosty plecak.
Elizek, Babylonia to fajna chusta jest, nosi fajnie i jest znośnie miękka już od początku. Jak ona CI nie podpasowała, to ja bym się kolorem kierowała. Fajne są bebiny, fajne są chusty z wełną, fajne są konopie, ale ile noszących tyle opinii... ;)
Magda z tych trzech chust ja, podobnie jak Mayka, wzięłabym neobulle, właśnie ze względu na nośność :)

elizek
20-03-2010, 09:16
No dobrze to po kolei. Mysle ze glownym powodem dlaczego mi sie babylonia nie podobala byl i kolor i brak cierpliwosci. Wezly wychodzily mi okropnie grube a na kieszonke (chyba to sie tak nazywa) byla za krotka.
Ja mam 176 cm wzrostu i waze niestety 91 kg po ciazy. Maly Maximilian ma dopiero niecale 2 miesiace i wazy 5,5 kg dlatego zdecydowalam sie na razie na elastyczna, ktora mam nadzieje dzis do mnie dotrze.
Chodziloby mi o to zeby chusta byla milusia, mieciutka i zeby dobrze otulala malucha, ale tez zeby wezly ladnie sie wiazaly.
A tak swoja droga czy moj maluch powinien miec jeszcze kregoslup w C w chuscie? Mam wrazenie ze on sie jakos tak wygina ze ma prosty kregoslup. A moze ja cos zle zrobilam. Czekam na elastyczna to na poczatek bede probowac.
Nie mam pojecia jakie domieszki sa fajne ale zeby nie przesadzic z cena i zeby nie powodowaly ze bedzie duzo grubsza...
Aha no i dlaczego sa tak okropne roznice w cenach? Od czego to zalezy? Czy drozsza znaczy w jakis sposob lepsza?

elizek
20-03-2010, 12:32
Znalazlam taki Girasol, ale jestem ciekawa co to za chusta, jak sie nosi i czy jest odpowiednia na poczatek.
http://cache.finn.no/mmo/4/209/572/54_-1474042365.jpg

monika999
20-03-2010, 12:40
piekne niebieskie kolory, Girasole sa bardzo dobre na poczatek:) trzymam kciuki, na pewno sie uda!

Mayka1981
20-03-2010, 21:12
Elizek girasole to bardzo dobry wybór!

Plecki mają być w C - jeżeli maluch sie prostuje (a nie ma ku temu powodów zdrowotnych) to najprawdopodobniej chusta jest zbyt luźno zawiązana, nie jest równo rozłożona od kolanka do kolanka i nóżki nie są na żabkę - np w kieszonce pionowe pasy nie idą bezpośrednio pod kolankami...

Najlepiej się zamotać i wstawic fotkę do chustorecenzji :D

elizek
20-03-2010, 21:24
Dzieki Mayka1981Pewnie zle wiazalam skoro maly sie prostowal sprobuje w takim razie na elastycznej tylko musi tu dotrzec no i chyba sie skusze na ta Girasol. Strasznie spodobaly mi sie kolorki!

barbamama
22-03-2010, 10:26
to ja jeszcze jedno pytanie podepnę. Mam 162 cm, noszę teraz 34/36, syn na dzień dzisiejszy 8kg.
Neobulle robi 3,5 no i się zastanawiam czy mi wystarczy na prosty plecak, plecak z krzyżem, 2X i wiązanie na biodrze ???

Mayka1981
22-03-2010, 20:39
Wiesz co, Neobulle są realnie dłuższe niż producent podaje (z tego co wiem i po swoim egzemplarzu widzę)...
Na plecak prosty i biodro na bank Ci wystarczy, nie wiem jak na 2X...

A weź ciachnij kawałek jakiegoś sznurka (albo inne dwa prześcieradła...) i się omotaj na próbę, potem dołóż z 15% i jak wystarczy - to powinno być ok...

Noriska
22-03-2010, 21:58
Lepiej pozno niz wcale. Wpadnij do mnie - mam kilka rodzajow chust i nosidel (te jeszcze za duze dla twojego maluszka) - bedziesz mogla sobie pomacac :)

elizek
22-03-2010, 22:14
Dzieki Noriska moze i sie skusze... Poki co odkrywam kolorowy swiat chust i kompletnie sie gubie. Tam gdzie kupowalam moja babylonie mieli tylko te...