PDA

Zobacz pełną wersję : wielorazowe kontra jendorazowe - temat tabu



agul
05-06-2008, 21:12
czesto przeciwnicy pieluch wielorazowych, zbijaja argument, ze sa w efekcie bardziej oplacalne informowaniem, ze oni wydaja na pieluchy na miesiac np 60 zl, nie za bardzo to rozumialam, bo tutaj u mnie musialabym wydawac jakies 60 euro co miesiac na jednorazowe, a przeciez ceny takich produktoww polsce nie roznia sie az tak bardzo, tak mi sie kurcze wydaje, no i dzisiaj czytam na forum w necie jak to sie robi, cyt:

"ja i tak wolę pampersy bo na pewno taniej mnie to wyniesie gdyż jak piszesz pampers starcza na 10 h czyli na dobe 3 szt to wychodzi 90 na miesiać czyli 47 zł pampers w promocji niech wyjdzie ok 60 bo róznie bywa to na pewno takiej niż woda proszek i zakup a poza tym wcale nie uczulaja mojej małej i ma sucha pupke cały czas"

"pampers starcza mi nawet na 12 godzin" (mi??? heheh)

jeju :shock:

wiem teraz dlaczego niektorzy tak niechetnie odpowiadaja na pytanie co ile zmieniaja pieluche, od razu sie wsciekaja, to temat tabu

hanti
05-06-2008, 21:23
ja niestety wiem że na jednorazówkach wychodzę jak Zabłocki na mydle, ale to z mojego lenistwa, po prostu nie ogarniam stert prania powstających w moim domu :(

Kini w nocy nie przewijam (szkoda mi jej budzić) a i tak wychodzi 6-7 pieluch na dobę

Jasnie Pani :)
05-06-2008, 21:39
Mojej Lusce tez ampers starcza na 10 godzin, ale pod warunkiem, ze to jest noc :wink: W dzien schodzi mi jeszcze ok 7-8 wiec ekonomicznie to wcale nie jest. Pampersy orginalne nie uczulaja jej wogole, ale jak zaczynam kombinowac, zeby taniej wyszlo (kupujac tansze pieluchy, a nie przetrzymywaniem na jej dupce zasrakowanego pampka :lol: :lol: ) to caly czas sie jakies dziadostwo pojawia :roll:

W zwiazku z tym kupilam na ebay 10 wielorazowek ( z tanszych i gorszych, bo na razie krucho z kaska, a dobre wielorazowki to duze jednorazowe szarpniecie dla kieszeni) i w domu smiga w wielorazowkach a na wyjscia i na noc dalej pampki :oops: :oops:

podjuszanka
05-06-2008, 21:44
Nawet nie wiem, ile pampków schodzi mi na dobę, ale bym tak 6-8 obstawiała w zalezności od dnia. Nie wyobrażam sobie dać dziecku 3 pampki na dobę!! To jakiś horror :roll:

Chyba że.. przedwczoraj było upalnie, to mała 2 pampki dostała tylko ;) większość czasu latała z gołą pupą albo tetrą ;)

yena
05-06-2008, 21:48
Z tego co wiem, jednorazowe trzeba zmieniać tak samo często jakby się zmieniało wielorazówki (czyli w moim przypadku co około godzinę) - poszlibysmy w kaloszach :wink:

Eyja
05-06-2008, 21:52
3 pampki na dobę? a matko kochana :shock: biedne dzieciaki :?
u nas w nocy też bez zmiany pieluchy, ale w dzień to co 3-4 godziny zmiana.

agul
05-06-2008, 21:55
kurcze, w sumie to ja tez mam zamiar kisic malego w jednej pielusze na noc.... no ale nie bede spac 12h, to napewno

Mag
05-06-2008, 21:59
nam szło 6 pampków na dobę, bo zmieniałam w nocy (czyli co 4 godziny) i nie wyobrażam sobie rzadziej.
wielorazówki co 2-3 godziny.

mart
05-06-2008, 22:21
"pampers starcza mi nawet na 12 godzin"


bez komentarza.

w kalkulacjach porównawczych między wielo- i jednorazówkami przyjmuje się zwykle 6-7 zmian pieluchy w ciągu dnia.

zdaję sobie sprawę doskonale, że wielorazówki są też obciążające dla środowiska. ale jeśli argumentem za jednorazówkami jest przetrzymywanie dzieciaka pół doby w pampersie, to ja odpadam z dyskusji.

swoją drogą ciekawe ile taki pampers potem waży?
i co z kupą? dzieć tak w tym leży?

brrrrrrrrrrrrrrrrrrr

takiej matce to bym kazała nosić jedną podpaskę pół doby - ciekawe jak by się czuła...

podjuszanka
05-06-2008, 23:04
Z tego co wiem, jednorazowe trzeba zmieniać tak samo często jakby się zmieniało wielorazówki (czyli w moim przypadku co około godzinę)

Często te pieluchy zmieniasz ;)

Bogusia
06-06-2008, 09:22
A druga sprawa to chyba nie produkowanie śmieci . Nawet jakby wielorazowe drożej wychodziły to mi dzieć nie powie za kilkadziesiąt lat że ja się przyczyniłam do zaśmiecenia ziemi :roll:

Ja zużywałam max . 6 pampków, najczęściej 4 w dzień i 1 w nocy.
A pieluch idzie tetrowych w dzień około 10 szt. w tym bieganie z gołą pupą. I dzieci faktycznie nie sikają jak śpią - w dzień zaobserwowałam :)


jak zaczęłam używać wioelorazowych to tak naprawdę doszło mi jedno dodatkowe pranie .

yena
06-06-2008, 09:56
Z tego co wiem, jednorazowe trzeba zmieniać tak samo często jakby się zmieniało wielorazówki (czyli w moim przypadku co około godzinę)

Często te pieluchy zmieniasz ;)

A nawet częściej :) Mam pewnie obsesję, ale nie cierpię świadomości, że dziecko ma mokrą pieluchę, a z drugiej strony nie cierpię świadomości, że dziecko ma być oszukiwane, że ma suchą, choć siusia. Dlatego unikam wszelkich wkładek. EC było strzałem w 10!

podjuszanka
06-06-2008, 10:01
Spoko :) rozumiem Cię, chociaż sama używam Pampków i cieszę się, że coś takiego wynaleziono ;) EC zdecydowanie nie dla mnie:)

Cirit
06-06-2008, 20:42
Jakby mnie było stac to bym kupowała jednorazówki ekologiczne. Moim najwiekszym zgryzem jest fakt ze 1 pampers rozkałda sie 300 lat a dziekco produkuje rocznie 3 tony... :shock: Nie mam obsesji ekologii, nawet śmieci segreguje tak nie za bardzo pilnie, ( plastik i szkło czasem), ale ta informacja mnie powaliła...

Troche mnie przeraza to pranie tych pieluszek wielorazowch...

Bo co do sygnalizowania ze ma mokro to majka raczej sygnalizuje, czasem juz po 1 siku, w oryginalnych pampkach oczywiscie nie, one są jak gąbka, wiec uzywam ich wyłacznie w podrózy długiej, a tak to inne happy, rosmanowskie, czy hudziski chocisz huggisów nie lubie. chce zeby moje dziecko nie sadziłlo do koca zycia ze siku robi sie pod siebie....

aggie
07-06-2008, 21:17
Slyszalam i o takich co zasikane pampki susza, albo wyrzucaja kupke i dziecko w nich dalej lezy - to jest dopiero hard core :( :omg:

mart
07-06-2008, 21:27
fakt ze 1 pampers rozkałda sie 300 lat a dziekco produkuje rocznie 3 tony... :shock:

nie jest aż tak źle :wink: podaje się, że jest to łącznie jedna tona odpadów po 2,5 roku pieluchowania przy 6 zmianach dziennie.
no a jak ktoś pampki zmienia cześciej, to góra śmieci rośnie, choć dla zdrowia to lepsze.


Slyszalam i o takich co zasikane pampki susza, albo wyrzucaja kupke i dziecko w nich dalej lezy - to jest dopiero hard core Sad omg

ło matko! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

tulipowna
07-06-2008, 21:44
a propos suszenia pampkow na kaloryferze - widzialam nie raz na wlasne oczy w moim szpitalu :(

hanti
07-06-2008, 21:51
a propos suszenia pampkow na - widzialam nie raz na wlasne oczy w moim szpitalu :(

koszmar :? do głowy by mi nie przyszło że tak można

Jasnie Pani :)
07-06-2008, 21:55
a propos suszenia pampkow na - widzialam nie raz na wlasne oczy w moim szpitalu :(

koszmar :? do głowy by mi nie przyszło że tak można

Mi by do glowy nie przyszlo, bo przeciez i tak taki pampek to juz, na moj chlopski rozum, nic nie wchlonie :roll:

Budzik
07-06-2008, 22:22
Ja też słyszałam o suszeniu pampersów, ale myślałam, że to opowieści z kategorii dowcipów o blondynkach :shock: