PDA

Zobacz pełną wersję : Który plecak jest najprostszy do zawiązania/nauczenia się?



mmadzik
16-03-2010, 17:44
Dziewczyny, pierwszy raz próbowałam zawiązać plecaczek, próbowałam ten:
http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=jbKdxwkBiRo
Wiązanie mi nie wyszło, pokrzywione strasznie, poza tym nie mgłam poradzić sobie z rozłożeniem poł na pupie dziecka :duh:. Dziecko mi też baaardzo opadło. Słowem - zawiązałam i rozwiązałam, bo zostać tak się nie dało... Teraz kręgosłup mnie boli strasznie (od pozycji pochylonej, napięcia ze stresu), a syn jeszcze mnie za włosy szarpał całe wiązanie (chociaż docelowo miał mieć łapki pod chustą :roll:).

Pytanie - macie coś prostszego?... :lol:

OT - ale dziecię zatkało, jak je matka machęła na plecy - co jak co, ale cicho był przez cały czas próby ;)

ane
16-03-2010, 19:41
Kochana, ambitnie wybrałaś sobie wiązanie :D
plecak z krzyżem ciężki jest na początki plecaczkowe, bo po pierwsze ręce trzeba mieć małpiej zwinności, a po drugie - wiązanie trwa dosyć długo i dzieci się szybko niecierpliwią...
Twój Fran na zdjęciu wygląda na oazę cierpliwości ;), ale spróbuj najpierw prostego plecaka. Wiąże się dużo szybciej i łatwiej.

Moja młodsza na plecach siedzi codziennie od trzech miesięcy, ale w plecaku z krzyżem dopiero od niedawna. W prostym rozwarcie nóżek jest mniejsze, co jest lepsze dla maluchów, no i dzieć może siedzieć wyżej, ma większe pole widzenia.
Fakt,plecak z krzyżem jest wygodniejszy (imo), ale różnicę czuć będzie pewnie dopiero za kilka kilogramów.

Gdzieś tu był bardzo fajny francuski filmik z instrukcją prostego plecaka, ale nie mogę go znaleźć...

qqrq5
16-03-2010, 19:49
http://www.jeportemonbebe.com/medias/double-hamac/double-hamac.html

ten tez jest fajny
http://www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,79343,5722204,Wiazanie_chusty___prosty_plecak.h tml

;)

IzaBK
16-03-2010, 20:12
http://www.jeportemonbebe.com/medias/double-hamac/double-hamac.html


juz którys raz widze n tym forum linka do tego plecaka z elastyka.I ponownie pytam - jak to w końcu jest ? Moze tym razem ktos odpowie...

mmadzik
16-03-2010, 20:19
Dzięki, dzięki! Lecę oglądać i chyba jak Fran się obudzi będą kolejne placakowe próby - tym bardziej, że małż juz w domu i może poasekurować :)

A co do elastyka, to wg mnie tylko "elastyczna" kieszonka...

ane
16-03-2010, 21:15
myślałam o filmiku z portalu femininbio.
tu na przykład jest kangur (http://www.femininbio.com/maman/videos/emmanuelle-sallustro-portage-kangourou-sur-le-ventre.html)
ta sama kobieta pokazywała plecak, ale nie mogę znaleźć działającego filmu.
edit: był tu (http://www.femininbio.com/maman/videos/emmanuelle-sallustro-portage-kangourou-dans-le-dos.html), ale teraz nie działa

a instrukcja z edziecka sprawia, że robi mi się zimno. już w trakcie wiązania materiał ucieka spod pupy dziecka, za kilka minut zroluje się na plecach.
pojąć nie mogę, dlaczego takie marne wiązanie robi za wzór :roll:

martita
16-03-2010, 21:27
a moj pierwszy plecaczek robilam taki wlasnie, jak pokazuje ta Pani na filmiku pierwszym...czyli taki 2x... i pierwszy to byla porazka, ale kazdy nastepny juz super :)
i jakos nie wiem, ale te wiazania co pokazujecie pozniej - to z zielona chusta szczegolnie wydaje mi sie kosmiczne totalnie...tzn.kosmicznie ciezkie w tym sensie...

qqrq5
16-03-2010, 21:35
Plecaka z elastyka nie wiazemy na bank !!! choc instrukcja fajnie pokazuje wiazanie

qqrq5
16-03-2010, 21:38
a instrukcja z edziecka sprawia, że robi mi się zimno. już w trakcie wiązania materiał ucieka spod pupy dziecka, za kilka minut zroluje się na plecach.
pojąć nie mogę, dlaczego takie marne wiązanie robi za wzór :roll:
wzorem nie jest, pani fajnie pokazuje choc daleko jej do perfekcji

wole to niz filmiki Didymosa ktore dzisiaj wlaczyłam z ich plty, to dopiero był hard core wiazan :twisted:

sylvetta
16-03-2010, 22:39
Mmadzik - wpadnijcie kiedys do mnie - se poćwiczymy :twisted:- ja to sie wcale nie chwale, ale prosty plecak to juz motam jak sam szmatan - hahaha. A! A wczoraj do mnie koira od Bushido(tu pokłon:)) przyszła - 3,5 metra. Kochana, jaki wymotałam plecak - cudownie mi sie sie z niej motało - bo ona taka lekka, cienka no i krótka , sie nic nie "pałęta":). jak kcesz to Ci pozycze na święta razem z kółkową.....:mrgreen:

mmadzik
16-03-2010, 22:51
Sylwia - mogę się odwiedzić bliżej Świąt - po kółkową wpadnę i pokażesz mi przy okazji, co umiesz :D Dzieci mamy w tym samym wieku to i podobne patenty trzeba mieć :)

landa
16-03-2010, 22:56
mmadzik, ten plecak z krzyżem jest super, ale ja go wiążę, tak, że zamiast krzyża robię węzeł, wtedy dziecko jest już przyklejone do pleców i nigdzie nie ucieka, reszta jak na filmie.
Uwaga tylko techniczna, ten węzeł trzeba sobie dobrze "rozłożyć", w sensie dość wysoko, zeby Ci biustu nie rozjechał hehe, a jak sobie radzić z dociąganiem chusty na plecach rewelacyjnie pokazuje hanti:
http://www.youtube.com/watch?v=Pq3sg2ujoZ0

mmadzik
16-03-2010, 23:26
Landa - próbowałam też z węzłem :) tylko rozkładanie poł na dziecku ciężko szło... Zresztą - co tu dużo gadać - nawet wkładanie materiału pod pupę ciężko szło, a co już mówić o bardziej zaawansowanym wiązaniu! ;)
Jutro kolejne próby - będziemy próbować prosty plecak wg instrukcji z edziecka - oczywiście widzę, że wiązanie bynajmniej nie idealne tam pokazują, ale liczę na to, że ćwiczenia czynią mistrza i niedługo będę mogła poszczycić się lepszym plecaczkiem! ;)

edoro
17-03-2010, 00:34
mmadzik- znajdź sobie jakąś lepszą instrukcję- naprawdę- właśnie obejrzałam tę z eDziecka- OKROPNA (komentarz spoko, ale nie poparty w ogóle w działaniach tej pani:()

Ach, i chyba nie odkryję nic nowego jak powiem, że plecak prosty WCALE NIE JEST PROSTY(do zamotania) A więc- powodzenia:mrgreen:

holly
17-03-2010, 01:07
dołączam do tematu, tez próbuję znaleźć latwy plecaczek...

IzaBK
17-03-2010, 09:36
ten prosty wraz z ćwiczeniami staje się coraz łatwiejszy. Jak ze wszystkim :) Dla mnie jest najłatwiejszy i najlepiej trzyma głowę...

kammik
17-03-2010, 10:44
A ja się wciąż stracham plecaków :( Mamię się tym, że czekam na wiosnę :D

Dharma
30-03-2010, 19:20
Madzik! Chcesz wiązaną? Mogę ci użyczyć na kilka tygodni - moja leży i czeka aż maluch zacznie siadać. Kupiłyśmy celem używania kołyski - niestety dziecię jej nie lubi. Chusta piękna - vel woolloomoolloo leży. A Ty masz do mnie rzut beretem, bo o ile się nie mylę to my sąsiadkami jesteśmy (zaczepiłam cię kiedyś w zimie z pytaniem ile dziec ma miesięcy, ze tak ładnie w chuście siedzi). Jeśli jesteś zainteresowana pisz na pw.

mmadzik
30-03-2010, 20:18
Madzik! Chcesz wiązaną? Mogę ci użyczyć na kilka tygodni - moja leży i czeka aż maluch zacznie siadać. Kupiłyśmy celem używania kołyski - niestety dziecię jej nie lubi. Chusta piękna - vel woolloomoolloo leży. A Ty masz do mnie rzut beretem, bo o ile się nie mylę to my sąsiadkami jesteśmy (zaczepiłam cię kiedyś w zimie z pytaniem ile dziec ma miesięcy, ze tak ładnie w chuście siedzi). Jeśli jesteś zainteresowana pisz na pw.

No proszę, znalazłam Cię! :)
A tak odnośnie Twojego posta - dzięki, ale mam wiązankę, chwilowo jeszcze nawet dwie ;) I motamy się bez problemu, ale z przodu - z plecami jeszcze problem. A czemu czekasz, aż dziecko zacznie siadać? W wiązanej można też niesiadające - zresztą jak sama widziałaś, my od drugiego tygodnia życia się nosimy :)

Karolcia
30-03-2010, 20:20
To jest plecak z krzyżem - ja od niego zaczynałam i uważam go za najłatwiejszy. Z tą różnicą, że lepiej jest związać poły chusty na piersiami, wtedy dziecko jest już od razu przywiązane do Ciebie. Rozkładanie poł na pupie najlepiej ćwiczyć przed lustrem i jest nieco łatwiej, gdy dziecko da sobie schować rączki tzn chusta do karku, a nie do pach. Wtedy nie blokuje łokciami.
Zbieranie dziecka w ten sposób jest rzeczywiście dość kłopotliwe. U nas sprawdzało się zbieranie z krzesła - rozkładałam chustę, sadzałam Weronikę i kucałam przed krzesłem, żeby mieć ją od razu na pożądanej wysokości, przywiązywałam do siebie i dopiero wstawałam. Lepiej jest też nie nachylać się zbyt mocno, bo wtedy plecak bardziej opada, a i dziecko bardziej dokazuje. Warto też zająć czymś jego rączki, będzie spokojniejsze.

Plecak prosty, wbrew nazwie, w mojej opinii trudniej się dociąga, trzeba bardzo uważać, aby dać pop pupę sporą ilość materiału, żeby nie wyjeżdżał, no i dziecko musi chwilę wytrzymać.

Jest jeszcze plecak hanti - też super nosi, ale do niego trzeba mieć dziecko obeznane z plecakowaniem.

tumtum
30-03-2010, 20:22
Ach, i chyba nie odkryję nic nowego jak powiem, że plecak prosty WCALE NIE JEST PROSTY(do zamotania)


Potwierdzam, przez przypadek odkryłam, że ten z krzyżem jest dużo prostszy ;)
Rok po warsztatach z prostego ;)