PDA

Zobacz pełną wersję : 5 miesięcy- nie za póżno na chustę?



dorota
15-11-2007, 18:03
Jestem zupełnym nowicjuszem w tym temacie, więc proszę o radę. Moja córa ma 5 mcy i tydzien, czy to nie za pozno na zakup chusty. Boje sie ze kupie, a ona nie bedzie chciała w niej byc:( w nosidle nie chciała... jakie sa wasze rady i doswiadczenia?

visenna2
15-11-2007, 18:05
Jestem zupełnym nowicjuszem w tym temacie, więc proszę o radę. Moja córa ma 5 mcy i tydzien, czy to nie za pozno na zakup chusty. Boje sie ze kupie, a ona nie bedzie chciała w niej byc:( w nosidle nie chciała... jakie sa wasze rady i doswiadczenia?

Zaczęłam nosić moją córkę jak miała ok. 8 miesięcy, polubiła chustę od pierwszego razu.

dorota
15-11-2007, 18:07
A polecasz jakąś konkretną?

visenna2
15-11-2007, 18:13
Konkretną w sensie typu (wiązana, kółkowa, pouch) czy firmy? :)
Jeśli chodzi o typ chusty to zależy do czego jej potrzebujesz :)

Ruda
15-11-2007, 20:47
Jestem zupełnym nowicjuszem w tym temacie, więc proszę o radę. Moja córa ma 5 mcy i tydzien, czy to nie za pozno na zakup chusty. Boje sie ze kupie, a ona nie bedzie chciała w niej byc:( w nosidle nie chciała... jakie sa wasze rady i doswiadczenia?

ja zaczelam hanie nosic w wiazanej tez mniej wiecej w tym "wieku" :) dala sie motac bez zadnego problemu. potem bardzo szybko dokupilam poucha.
wiazana polecam z zamknietymi oczami :)

kajka78
23-11-2007, 20:50
My sie motamy od sierpnia czy wrzesnia, czyli jak Karola miala 8 miesiecy.
Pokochala wiazana od pierwszego zamotania;)

Kasia
01-12-2007, 01:40
Zastanow sie, do czego bedzie Ci potrzebna chusta. Wybierz typ, a marek juz jest dostatek, do wyboru, do koloru :)

rodzaje chust :
http://www.chustomania.pl/online/chusto ... st_zdjecia (http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/rodzaje_chust_zdjecia)

jak wybrac:
http://www.chustomania.pl/online/chusto ... ista_pytan (http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/wybor_lista_pytan)

jesli dziecie lubi byc na rekach, to spokojowo polubi i chuste. Tylko chwile wam zajmie dopasowanie sie - dziecko do ograniczenia, ty do manewrow, a twoje miesnie do obciazenia. Wiec zaczynaj po troszeczku, zeby sie nie nadwerezyc.

--------------------------------------------------------------------------------------
Kasia z Chustomanii

petisu
01-12-2007, 14:55
Kasiu, mam pytanie. Dlaczego na chustomani na zdjęciu w MT jest taki osesek? Wydawało mi się, że popierasz noszenie w MT dopiero jak dziecko siada. :roll:

irla
12-12-2007, 10:36
8 miesięczniak w chuście to nie jest wcale za późno. Młody wylądował w chuście jak miał 8,5 miesiąca (teraz 11 miesięcy). Uwielbia byc noszony, jak tylko widzi chuste w moich rękach, to szaleje z radości 8))

Kasia
13-12-2007, 00:02
Petisu, jak pewnie zauważyłaś - zdjęcie robocze jest z lalką :)
co prawda wiekowo się nadaje, 75 cm ma - tyle że przy podłożonym zagłówku ze strony kwiatowej głupio to wyglądało. A Marcin woli panel z kwiatkami, a nie z żaglówkami. Więc przyjmujemy, że lala śpi i czekamy na chwilę, żeby znów móc w spokoju pocykać :)



--------------------------------------------------------------------------------------
Kasia z Chustomanii

Vega
13-12-2007, 00:08
Dorota, kupuj wiązaną, ale ja się boisz, to przyjdź na spotkanie mam chustowych i poprzymierzaj - z jakiego jesteś miasta?

mamakrzysia
23-07-2008, 21:50
też polecam wiązaną, my motaliśmy się od 6ego miesiąca, bałam się tylko małego zarzucać na plecy - tu pomagają warsztaty, my byliśmy u Ekomamy, niestety trochę za późno - 12 mcy i Krzyś nie lubi jak go noszę w plecaczku bo do tego go nie przyzwyczaiłam

meryl 72
23-07-2008, 22:37
Czy do noszenia na plecach trzeba przyzwyczajać ?. Iza ma już 8 miesięcy ale cały czas nosimy się z przodu to może przyzwyczajać Ją już do "pleców"?bo chciałbym jeszcze trochę ponosić a tu zaraz 10 kilo to z przodu będzie coraz ciężej. :?:

kamilcia.xt
23-07-2008, 23:09
jak pierwszy raz spróbowałam zawiązać Karinę na plecach (miała 6,5 mieś) to strasznie protestowała, myślałam że o plecakach mogę zapomnieć, ale na szmacie ktoś mi poradził żeby najpierw przyzwyczaić do zarzucania i do nowej pozycji, robilismy więc codziennie przez 2tygodnie "patataj" z Karinką na plecach i po tym terningu pozwoliła się zamotać

reina
24-07-2008, 11:45
Stanowczo nie za póżno. Jagoda też w tym wieku wylądowała w chuście. Na początku nie lubiła jak ją ściskałam przy dociąganiu, ale jak chciała na rączki, to ja ją do chusty, więc się przyzwyczaiła. Jak protestowała na początku, to dobrym sposobem było wyjście na dwór i chodzenie, po 15 minutach spała. Protesty trwały ok tygodnia.
Teraz jest 8 miesięczną panienką i jak widzi chustę to jest bardzo podniecona.
Na początku miałam wiązankę.