PDA

Zobacz pełną wersję : LULU NATURE - formowanki



junona
15-03-2010, 12:56
Ktoś posiada i testował?
Chciałam się skusić na coś bambusowego na noc.

Mag
15-03-2010, 13:04
mam konopne lulu na noc i jest super (ale to nie na ten wątek przecież;),więc uciekam)

Em
15-03-2010, 22:34
Jutro będę miała ;)

kamuszyca
16-03-2010, 10:25
też mam konopne i bardzo sobie chwalę, bambusowe pewnie będą podobne

atelka
16-03-2010, 11:18
też mam konopną na noc, super jest i żałuję że nie mam więcej bo dzieć na odpieluchowaniu więc zanim się załapie na nową dostawę to pewnie będzie po ptokach

Mag
16-03-2010, 11:47
pewnie konopne są po prostu cieńsze niż bambusowe i robią mniejszą pupę.

Malina
16-03-2010, 20:09
Ale konopne sa mniej chlonne, czy tak?

ph78
03-06-2010, 22:01
Szukam chłonnej pieluszki formowanej na noc - bambus lub konopie.
Z chęcią z opcją dokładania wkładu dodatkowego - żeby można go było po prostu wygodnie położyć albo nawet w kieszonkę.
Przypatruję się Lulu Nature i wszystkie mi się mylą - i już nie wiem, którą wybrać - Bambusową Miłość, Lulu Dodo, Lulu Bambou, Dodo Bambou...:duh:

HELP!:help:

Mag
03-06-2010, 22:09
na noc to z polarem,więc lulu nature dodo konopie (bambusowa miłość to nature babies),konopie po prostu są cieńsze niż bambus,więc pupa mniejsza.
ale pamiętaj,że to nie onesize tylko do 12 kilo (faktycznie taka jest).
bambusowa miłość w krainie pieluszek chyba jest teraz tylko bez mikropolarku na stanie,z tego co ostatnio sobie patrzyłam w ramach promocji;)

mirabel
04-06-2010, 19:21
Kocham formowanki Lulu Nature a najbardziej Lucie Nature, zaraz potem Lulu Bambou.
U mojego dwumiesięczniaka to pieluchy do zadań specjalnych - na noc i na spacery.

ph78
07-06-2010, 15:01
Dzięki!!!

ratyska
09-08-2010, 22:01
Podepne sie z moim pytaniem tutaj, bo na Recenzjach nie ma innego watku o lulu nature.
Mam double nature i po zbyt krotkim (moim zdaniem) uzytkowaniu tych pieluch, puscily gumki na plecach i w kroku. Ktos tez tak ma?

junona
12-08-2010, 13:35
Mam obecnie 3 takie pieluchy kupione z bazarku, więc swoje już przeszły i w żadnej nie zaistniał taki problem. Ratyska, może masz po prostu jakiś trefny egzemplarz? A nie prałaś ich przypadkiem w occie? To czasem osłabia gumki...

ratyska
12-08-2010, 20:06
A nie prałaś ich przypadkiem w occie? To czasem osłabia gumki...

Nie, to nie to. Gumki poszly przed pierwszym gotowaniem w kwasku.

Pati778
21-08-2010, 21:31
mam 4 bambuski i nic im nie dolega. Są to moje ulubione nocne pieluchy, nie mam się do czego przyczepić.

AMK
16-11-2010, 22:01
młodzież właśnie obsikuje, rano napiszę jak poszło ;)
wydaje się być chłonna..

AMK
17-11-2010, 10:35
no i poszło genialnie
nawet smrodu sików nie było,możliwe :hmm:

afiliacja
17-11-2010, 23:05
my tez mamy dodo bambusową. bardzo chłonna. na razie testowałam w nocy tylko 2 razy (częściej w dzień), ale teraz jeździmy nocki na pampkach, bo musimy ostrożnie z pupą mojej królewny ;) ale te dwa razy dodo sprawdził się super (używałam z flipem), nic nie przeciekło :)

edit: aha, my dajemy wkład na wierzch, bo z polarem przy pupie na razie cienko :/

lawendax
17-11-2010, 23:09
Świetna pieluszka! Nosimy na noc. Bambusowa lepsza od konopnej. Ma fajową wkładkę składaną na 3 no i polarek przy pupie sprawdza się super.

aginia
29-12-2010, 22:25
Dziewczyny mam pytanie, kupiłam lulu nature bambou - rozumiem że żeby osiagnąć jak najmniejszy rozmiar muszę wywinąć na zewnątrz przód? W pasie da się osiagnąć bardzo mzły rozmiar ale nogaweczki wydają się dość szerokie...A może coś źle robię? Ćwiczę na sucho:))
A co ja dziecię podrośnie? Będzie miało te napki bezpośrednio przy skórze?

mirabel
30-12-2010, 15:19
Aginio tak wywijasz przód na zewnątrz.
Przez wywinięcię zmniejsza się jednocześnie obwód otworów przy nóżkach.
Potem już bez wywijania - napki faktycznie przy skórze będą ale raczej się tego nie obawiaj - nie zauważyłam, żeby to stanowiło szczególny dyskomfort dla dziecka.

mynia
19-01-2011, 17:25
ja również jestem bardzo zadowolona z tej pieluszki (mam bambusową)
rzeczywiście sprawdziła się nam na noc :)

bianka2009
28-01-2011, 07:36
Interesuje mnie zakup nocnego dodo XL. Tylko zastanawiam się jak działa dodatkowa wkładka? Czy ona ma warstwę mikropolaru jak pieluszka? Bo na zdjęciu widać że pieluszka ma mikroplar a wkładka nie . Czyli jak położę dodatkową wkładkę na pieluszce to dziecko będzie czuło mokro przez wkładkę? Chyba że ta pieluszka ma kieszeń gdzie można tą wkładkę włożyć? Będę wdzięczna za odpowiedź jak to działa bo chciałam kupić coś chłonnego na noc.

Em
28-01-2011, 23:47
Dodo XL działa tak samo jak "zwykły" dodo, czyli ma mikropolar i kieszonkę.

mirabel
29-01-2011, 00:25
Kurczę Bianka ale pytanie.
Nie miałam nigdy do czynienia z tą pieluszką ale zawsze mi się wydawało, że jest identyczna jak Dodo czyli kieszonka tyle że większa rozmiarowo i stąd XL w nazwie.
Dopiero teraz przeczytałam opis tych pieluch i wynika z niej, że to nie kieszonki.
Tą wkładką się nie zamartwiaj - moim zdaniem można ją położyć i przy pupci ale jak nie chcesz uczucia mokrej pupy, to polar przy pupie a wkładkę daj pomiędzy Dodo XL a otulacz (ja tak robię przy różnych pieluszkach aby wyeliminować groźbę przecieku.

bianka2009
29-01-2011, 08:42
mirabel fajne rozwiązanie z tą wkłądką. Dzięki za odp :)

sunDay
27-06-2011, 11:49
Ja mam dwie nocne Dodo Bambou (bambusowe). Na noc sprawdzają sie świetnie, spokojnie wytrzymyją cała nocke u 12-miesięcznego dzieciaka.

Zdecydowany plus to bardzo fajny gatunkowo polar na całej wewnętrznej stronie pieluszki - przy dużym siku ciało nie ma kontaktu z mokrą pieluszką. Przy pieluszkach z bambusem od srodka i dokładaną wkładka "mam sucho" zdarzaja nam sie odparzenia w miejscu gdzie kończy sie wkładka :(

Minus - te falbanki przy nóżkach notorycznie wywijają sie do środka i za każdym razem trzeba je wyciągać :/

Mam pytanie do właścicielek konopnej Lulu Dodo - czy pieluszka z czasem nie robi sie sztywna, jak to konopie maja w zwyczaju?

morla1
25-07-2011, 20:52
A czy któraś może używała lulu dodo bambusowej i bambusowej BBH?Czy możecie je porównać? Która lepsza. Ja mam z lulu bambusową lulu bambou i chłonna to ona nie jest wcale :(.

mirabel
25-07-2011, 22:52
A czy któraś może używała lulu dodo bambusowej i bambusowej BBH?Czy możecie je porównać? Która lepsza. Ja mam z lulu bambusową lulu bambou i chłonna to ona nie jest wcale :(.

Morlo a stosujesz to Lulu Dodo bambusową u 2-mies dziecka, tak? Z dodatkową wkłądką? I przecieka?
hmm ...:hmm:coś mi tu nie gra
może polar jest zatuszczony i mocz nie wsiąka tylko spływa bokami?
Wymocz pieluszkę przez noc w płynie do naczyń celem odtłuszczenia i zobaczysz czy coś zmieniło w kwestii chłonności

Mam obie te pieluszki o których piszesz
BBH bambusowa jest bardzo chłonna i chyba odrobinę chłonniejsza od Lulu Dodo bambusowej.
Ale Lulu Dodo też spokojnie wystarcza na nocki nawet u roczniaka.
Stąd moje podejrzenia w kierunku zatłuszczenia

I jeszcze jedna bardzo ważna, moim zdaniem, uwaga:
BBH bambusowa (w przeciwieństwoie do Lulu Dodo bambusowej) ma mocne marszczenia na pleckach i ja bym za bardzo nie spieszyła się do pakowania w nią takiego maleństwa.

Olban
25-07-2011, 23:28
mam obie: i BBH i Dodo- obie dają radę, a Tośka ma prawie 1,5 roku... więc może jak mirabel sugeruje- odtłuść i zobacz wtedy... my najbardziej lubimy na noc lulu dodo 4-12 kg obecnie (z zielonym polarkiem)- bo zgrabnie leży na pupinie Tosinkowej i wytrzymuje każdą noc :D bambusowy dodo jednak jest grubszy....

morla1
25-07-2011, 23:35
Dzięki dziewczyny za odpowiedz, trochę Was wprowadziłam w błąd, moja wina:duh:. Ja nie mam dodo bambusowego tylko zwykłe lulu bambou i ta formowanka jest bardzo kiepska, i tak pomyślałam że może ta dodo różni się tylko tym ze ma polar od pupy. Ale skoro piszecie że ta dodo jest taka świetna to ile ona ma warstw tego bambusa, bo jeżeli jest z tego samego bambusa co ta lulu bambou to chyba musiałaby mieć z 15 warstw żeby wystarczyła na noc..trochę bez ładu i składu ale myślę że da się zrozumieć tego posta, zmęczona już jestem..

mirabel
26-07-2011, 00:11
Olban - skoro Dodo do 12 kg to będzie Lulu Dodo (konopna) a nie Lulu Dodo Bambou bambusowa

Morla -Lulu Dodo Bambou rózni się się od Lulu Bambou (pomijając polarek) wielkością wkładki
Co do warstw nie jestem pewna - jutro dokładnie obejrzę i dam znać

Oprócz ilości warstw i wielkości wkładek chyba inna gramatura materiału pieluszek

Kurczę swoją drogą te Lulu Bambou to jedne z moich ulubionych - one są tez całkiem niezłe jeśli chodzi o chłonność

A karmisz, przewijasz dziecko w nocy?

I jeszcze na koniec luźna uwaga - zwiększyć chłonność każdej pieluszko można poprzez włożenie dodatkowej wkładki pomiędzy pieluszkę a otulacz.

morla1
26-07-2011, 09:46
Mirabel, ja tej lulu bambou używam tylko w dzień bez otulacza,ona jest taka cieniutka, nawet z wkładką po jednym siku jest kompletnie przelana. Na noc uzywam jeszcze pampków, bo młodego karmię i przewijam jeszcze 3 razy w nocy..Narazie przymierzam się powoli do nocek i testuję te formowanki w dzień. No i tak szukam ideału. Mam też dodo konopne i muszę wypróbować bo dopiero raz wyprana i nie nabrała chłonności.

mirabel
26-07-2011, 22:39
Morlo - sprawdziłam Lulu Dodo Bambou stwierdzam, że od Lulu Bambou różni się jedynie warstwą polaru i dłuższą wkładką.
Tyle samo warstw bambusa i porównywalna (o ile nie ta sama) gramatura.
Piszę porównywalna bo z tego co zauważyłam to produkty Lulu różnią się odrobinkę między sobą w zależności od dostawy (kolor nap, odcień pieluszki, wielkość wkładki itp)

No i na koniec - nie dowiesz się jak to będzie z nockami w konkretnej wielo dopóki nie spróbujesz.