PDA

Zobacz pełną wersję : Ściskam Chustowe Mamusie...



sylVII
01-06-2008, 12:32
....i się przedstawiam.
Mam na imię Sylwia i jestem mamą prawie 9-cio miesięcznej Amelii. O chstach słyszałam już wiele lat temu , kiedy to moi znajomi opowiadali mi o mamie z dzieciaczkiem w chuście, która była na festiwalu Afryka (tym toruńskim). Minęły lata a kiedy przyszła na świat moja córeczka szukałam info na temat chust. Chcąc kupić szukałam przez allegro, które zdomiowane były przez Bebelulu. I znalazłam stronę Oppamamy, na której były wskazówki do uszycia chusty. Zakupiłam więc dużą cienką bawełnianą poszwę i uszyłam chustę. Sprawdzała się dobrze, szczególlnie przy odkurzaniu :D . Czułam jednak, że cosik nie tak jest do końca, bo wiedziałam że przecież w niektórych biednych krajach kobietki normalnie pracują z dzieciaczkami na pleckach. Zaczęłam więc szperać, a tu szok. Okazało się że teamt w Polsce nielada rozwinięty, że tyle chust do wyboru, że mamy to już się nawet specjalnym jęsykiem porozumiewają i się spotykają.
Niestety w miejscowości w której mieszkam - na Podlasiu, nie ma chustowych mam. Nedaleko mam Białystok i tam jakiś czas temu widziałam rodzinkę z dziaciaczkem w chuście (może to był ktoś z Was - na rogu Sienkiewicza i Kościuszki :) ) Chyba że są na tym forum may z Podlasia, byłabym zaszczycona .Proszę o kontakt.
To może tyle o mej chustowej historii. Co do mnie to kocham wszelkie sztuki piękne, stworzenia wszelakie małe i duże-trochę faworyzując konie i żyrafy. Z konikami mam kontakt, a żyrafę chciałabym mieć w sadzie i żeby mi codziennie rano przez okno zaglądała. Dbam o przyrodę i o to co jem. I muzykę kocham.
Jeśli jakaś mam dobrnęła do końca tego postu to zwracam się z prośbą o fachową poradę. Moja córcia waży już ponad 10 kg- jak na taką na cycusiu tylko to chyba sporo :D. Ja mam prawie 180 wzrostu i jestem szczupła, co za tym idzie kręgosłupek , wiadomo...
Chciałabym kupić chustę tkaną wiązaną. Bardzo poczułam chusty Girasol od pani Oli, która mi nawet skraweczek wysłała "Nadmorskiego tataraku"- piękny jak dla mnie. W międzyczasie poczytałam troszkę-niewiele forum i różnie jest pisane o noszeniu tak ciężkiego dzieciaczka w Girasolku.
Pomóżcie
Ps. Mogę wydać około 300zł, tyle udało się uzbierać ...

Jasnie Pani :)
01-06-2008, 13:50
Witaj i czuj sie jak u siebie :D

Co do Girasola to one sa naprawde piekne, ale dla ciezkiego dziecia ja tez ich nie polecam - sorry Ola :wink:

Za 300 zl to poluja na jakiegos uzywanego Didymosa (najlepiej indio), albo Storchenwiege (najlepiej Leo). Uzywane chusty sa juz bardziej miekkie i milsze w noszeniu :wink:

A z tego co jest akurat na naszym forum w sprzedazy to polecam BB (taka jak w moim awatarku). Na zblizajace sie lato doskonaly wybor, bo cienka, a pracuje wysmienicie :D
http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=3939

Mag
01-06-2008, 14:13
:welcome:
Jaśnie Pani jak zawsze ma rację :D
ja bym tak samo stawiała, indio, leoś albo babylonia, niekontrowersyjne, każdy się zgodzi że noszą wspaniale (babylonia-nie wiem :lol: ,przeczytałam :lol: )

01-06-2008, 14:41
Niestety w miejscowości w której mieszkam - na Podlasiu, nie ma chustowych mam. Nedaleko mam Białystok i tam jakiś czas temu widziałam rodzinkę z dziaciaczkem w chuście (może to był ktoś z Was - na rogu Sienkiewicza i Kościuszki :) ) Chyba że są na tym forum may z Podlasia, byłabym zaszczycona .Proszę o kontakt.


no to prosze :)
mam rodzine w Bstoku :)
czesto bywam u rodziny.
wiec jakby co, chetnie spotkanko chustowe.

aniagry
01-06-2008, 19:21
I JA WITAM SERDECZNIE :)
JA MAM GIReOLA I POKI CO MOJĄ EMMĘ NOSZĘ BEZ JAKIEGOŚ WIĘKSZEGO PROBLEMU, A WAŻY OK 8 KILO... ZOBACZYMY JAK POTEM

Bogusia
01-06-2008, 19:46
Hej ja jestem z Bielska Podlaskiego ,tzn. tam sie urodziłam i wychowałam , zresztą MAciuś też się tam urodził , a mieszkamy w Warszawie. ALe podlasie to mój dom, bo tam odwiedzamy rodziców, mimo że w warszawie mieszkam 7 lat.

Pozdrawiamy :)

agata_t
02-06-2008, 10:17
witaj:)

polaquinha
02-06-2008, 10:19
witaj :)

alawuwu
02-06-2008, 21:33
Wtamy witamy, prosimy sięÂ*rozgościć :)

meryl 72
02-06-2008, 22:04
Witamy :D

magda-sh
04-06-2008, 10:16
Witamy :D

sylVII
06-06-2008, 01:34
Dziękuję za miłe przywitanie :D .
pasja bardzo chętnie bym się kiedyś spotkała. daj znać jak będziesz jechała na Podlasie :) , zapraszam do siebie na herbatkę przy chuście - prawie jak przy świecach

06-06-2008, 11:32
no to jesteśmy, ze tak powiem, w intaczu :)

pulcheria
09-06-2008, 16:24
Witamy :D