PDA

Zobacz pełną wersję : od kiedy na biodrze?



happy m
31-05-2008, 14:13
Widzialam sprzeczne info, od kiedy wlasciwie mozna nosic dziecko na biodrze??? czy rodzaj wiazania o tym przesadza? a kolkowa?? Prosze,poradzcie!

zulam
31-05-2008, 15:57
W wiązanej można od początku-jest wiązannie dla maluchów nie trzymających głowy, tylko trzeba bardzo dobrze podociągac żeby było i symetrycznie, i w pionie właściwie. W kółkowej-są sprzeczne opinie. Ja przy dobrej kółkowej (materiale) wiązałabym dziecko trzymające główkę-ca trzymiesięczne

Anna Nogajska
02-06-2008, 16:04
generalnie na biodrze można nosić noworodki, ale tylko w tych wiązaniach, które dociąga się na dziecku (czyli np. wiązanie z węzłem przesuwnym). jeśli wiążesz gotową pętlę, przekładasz przez ramię a potem wkładasz dziecko, to nie jest to wiązanie odpowiednie dla noworodka.
kółkowa teoretycznie tak, ale jak praktyka wielokrotnie pokazała wcale nie łatwo ją dobrze dociągnąć, aby dziecko siedziało w niej symetrycznie i zbardzo stabilna główką. jeśli czujesz się z tą chustą pewnie i jest ona wykonana z dobrego materiału to tak, jeśli masz wątpliwości to lepiej nie.

Kasia
03-06-2008, 13:15
Widzialam sprzeczne info, od kiedy wlasciwie mozna nosic dziecko na biodrze??? czy rodzaj wiazania o tym przesadza?

Tak, to rodzaj wiazania przesadza o tym, czy w dany sposob mozna bezpiecznie nosic dziecko w danym wieku. Generalna zasada brzmi: wiazania, ktore wiazesz do pewnego momentu, wkladasz do chusty dziecko i dowiazujesz na dziecku to wiazania od urodzenia, nadajace sie dla noworodkow nietrzymajacych glowki. Wyjatek: wiazanie na plecach, ktore tez pieknie dociagasz na dziecku, ale niekoniecznie jest ok dla nietrzymajacego glowki noworodka.

Z wiazan na biodrze dla najstarszych, czyli pewnie siedzacych dzieci nadaje sie wiazanie na krzyz.

Generalnie najbezpieczniej jest mowic, ze siodelka z chust krotkich (siodelko z wezlem z tylu i siodelko z wezlem przesuwnym z przodu) sa dla dzieci trzymajacych glowke, ale to zalezy od tego, jak sie je zawiaze. Wielu rodzicow po odpowiednim przeszkoleniu jest w stanie bezpiecznie zawiazac najprostsze siodelko z wezlem z tylu tak, zeby noworodek mial odpowiednio podparta glowke. Trzeba tylko przecwiczyc odpowiednie wiazanie wezla i dociaganie nadmiaru materialu.

Siodelko z wezlem przesuwnym wbrew pozorom nie jest najlatwiejsze do dociagania, jesli rodzic nie ma wprawy z chusta i nie wie, na jakiej zasadzie dzialaja poszczegolne fragmenty wezla.

Siodelka z dlugiej chusty nadaja sie od urodzenia, poniewaz pieknie sie dociagaja na dziecku.

A chusta kolkowa od urodzenia na biodrze jak najbardziej - to najprostszy sposob dociagania materialu dla niewprawionych rodzicow i mam po porodzie. Trzeba tylko sprawdzic, jak dociaga sie material chusty (niektore sa zbyt sliskie lub stawiaja zbyt wielki opor, inne maja "ulepszenia", wymagaja wiec tunningu, inne wcale nie sa chustami kolkowymi, choc producenci tak je nazywaja).

A tak naprawde noszenie na biodrze jest najbardziej polecanym sposobem noszenia noworodka - pod warunkiem, ze zadba sie o bezpieczne podparcie malucha.


.

Kaja
12-06-2008, 12:27
Dziewczyny, czy zatem 4 miesięcznego, pewnie trzymającego główkę synka mogę nosić na biodrze? jak zawiązać długą chustę?
Myślę, że u nas będzie to wiązanie na krótkie dystanse - bo Staś to ciężki klocek - a te wiązania są asymetryczna.

happy m
12-06-2008, 13:55
na krotkie dystanse dlugiej chusty nie wiem jak zwiazac latwo i szybko. moja dluga lezy w kacie od kiedy sa upaly i rozprawiam sie z kolkowa. Wczesniej robilam tak jak didymos pokazuje, z mojej krotszej (4,20) i bylo ok : http://www.didymos.de/ , robilam tez X na biodrze, ale nie mam w kompie.

hanti
12-06-2008, 13:58
ja robię ze standardowej chusty 4,60 na biodrze i to wiązanie na biodro najbardziej mi pasuje :D poproszę mojego syna żeby nam fotkę zrobił :)

Kaja
12-06-2008, 14:11
hanti to jeszcze poproszę o instrukcję do tego wiązania, co?
happy m - nie wiem, coś tych instrukcji nie mogę tam znaleźć... :confused:

happy m
12-06-2008, 22:07
glupio sie ten link wkleil :?
1. na bordowym pasku -Das tragetuch,
2.rozwinie sie jasny pasek i tam : Größen
3. w duzej tabeli klik niebieski: HĂźftsitz
4.na dole z prawej zdjecia "bindeanleitung" (tez niebieskimi literkami)

a jak bardzo Ci zalezy to jutro zrobie zdjecie z ksiazeczki i wysle mejlikiem.

Kaja
13-06-2008, 08:27
Dzięki wielkie, mam!!!!
To samo robiłam ale w inglisz, bo niemiecki to nie mój język :P
A w wersji angielskiej nie ma tegolinka do instrukcji.