PDA

Zobacz pełną wersję : jaką tkaną? dla żółtodzioba :)



manah
02-03-2010, 12:58
Witam :)
Czy możecie mi poradzić, co kupić?
Wiem, ile was, tyle może być odpowiedzi, ale choć tak orientacyjnie.
Mamy elastyczną polekonta, i dopiero się docieramy.

Idzie wiosna, Anielka już waży 8 kg, więc muszę poszukać tkanej.

Czytam na forum, czytam, i ... dużo za dużo, żeby coś postanowić. A i wiedzy nie mam jeszcze:(

Wiem tyle, że chcę tkaną, skośnokrzyżową, bawełnianą z jakąś domieszką, może z lnu, konopi ? Żeby była miła, miekka.
I najważniejsze, najchętniej używaną, mogę wydać maksymalnie 150 zł, w domu kryzys:(

Aha, i chyba długa, powyżej 4 metrów, ja mam 166 cm, a mąż 178.

Dziewczyny, poradźcie coś, wiosna tuż tuż.

AMK
02-03-2010, 13:28
za 150 z domieszką może być ciężko.
Dobrze noszą nasze rodzime wełenki i lny od Natalii (Natibaby), rewelacyjnie kilogramów odejmują konopie Didka.
Mając ograniczone finanse kupiłabym jakiegoś pasiaka. Dobrze noszą też żakardy Nati. Ostatnio widziałam zieloną grecję z 130 zł, a to bardzo fajna i nośna chusta.

paskowka
02-03-2010, 13:48
Tylko żakard nie jest skośnokrzyżowy. A i rzeczywiście za 150 to z domieszka bedzie cięzko. Ale dlaczego chcesz domieszkę? Ja noszę 9,5 kg Lidkę bez domieszek, zwykle w skośnokrzyżowych pasiakach i jest super. Ważne to dobrze dociagnąć. A żeby chusta była miękka to lepiej kupić używaną czyli juz złamaną.

manah
02-03-2010, 15:40
Wydaje mi się, że z domieszką powinna być bardziej miękka, milsza w dotyku. Czy nie?
Pewnie złamana bawełna też jest miękka, ale czy tak samo jak te z domieszką? Nie mam doświadczenia:(

Jesli tak samo, to spokojnie mogę się zdecydować na jakiegoś pasiaka, i na pewno na używanego, właśnie żeby już materiał był złamany.

marza
02-03-2010, 15:48
Miłe i miękkie chusty z domieszką to jedwab ,bambus,i wełna.
Len i konopie na początku są sztywne..
Do tego w cenie 150zł trudno będzie kupić chuste z lnem lub konopiami.

Zapraszam do siebie na herbatke :) Mam pasiaka Nati,Storcza i Didka,wełene oraz len;) A na dniach bede miała bambusa i jedwab Nati.

Edit:
Zapomniałam dodać ze raz w m-cu spotykamy się w Czekoladziarni,gdzie możesz pomacać trooochę chust.
Info znajdziesz tutaj http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?121-Dolny-%C5%9Al%C4%85sk

manah
02-03-2010, 17:13
Marza, bardzo dziękuję za zaproszenie:) Bardzo chętnie przyjdę i zgłębię temat:D
W poniedziałek wracam do Wrocławia. CZy po niedzieli mogłybyśmy się spotkać?

MonikaK
02-03-2010, 18:28
witaj mamaAnielki, czy my się przypadkiem nie poznałyśmy na ostatnim KK ?? Powiem Ci że ja mam tą swoją bawełnę i mi dobrze nosi, ale też zapragnęłam czegoś z domieszką i udało mi się nabyć japan z lnem Nati. Jeszcze do mnie nie doszedł ale w razie czego zapraszam na pomacanie :)
Pozdrawiam

manah
02-03-2010, 23:50
Taak, też poznaję:)
Witaj :)
To ciekawa jestem, jak będzie Ci się nosiło w Nati. Czekam więc na Twoją opinię.
Dziękuję za zaproszenia:)