PDA

Zobacz pełną wersję : czy to ma sens??



qqrq5
02-03-2010, 11:27
moj mlody zaraz skonczy 2 latka, a do odpieluchowania nam daleko (uzywamy jednorazówek)
gania bez pampka i leje pod siebie nawet chyba nie wiedzac o tym, mokre rajtki mu nie przeszkadzaja
na nocnik usiadzie ale tylko w ciuchach, gołego nie mam szans go posadzic

no i własnie zastanawiam sie czy pieluszki wielorazowe cos tu pomogą?
czy jest sens kupowac i starac sie uczyc co to znaczy mokro
przyznam sie szczerze ze dzisiaj od 8 kiedy wstał srednio co 15-20min zmieniam mu rajtki i jeszcze chwila i zabraknie nam ciuchów :P

co byloby mi potrzebne na poczatek, treningowe czy pieluszki, jezeli te drugie to jakie beda najlepsze ??

Musli
02-03-2010, 11:46
Mój synek po domu biega z pieluszka tetrowa w majtkach, jak tylko siknie mu sie (co mu sie zdarza, ale glownie w zlosci, albo jak mi sie zapomni) od razu zdejmuje majtki, chce zeby go przebrac. Ja bym na razie nie kupowala pieluszek, tylko wlasnie tetre zlozyla i w majtki zwykle i moooze za czas jakis.... A jak nie to wtedy myslec co dalej.

qqrq5
02-03-2010, 11:49
a tetre to jak sie zaklada :hide:

Musli
02-03-2010, 11:52
ja składam na tzry po prostu, tak zeby wyszla taka dluga wkladka. Można jeszcze w origami złożyć, juz szukam linków

qqrq5
02-03-2010, 11:54
do tego trzeba miec majtki pewnie jakies, bo ja nie w temacie :p

Nymphadora
02-03-2010, 11:54
Jezeli mokre majtki mu nie przeszkadzaja, to tym bardziej nie bedzie mu przeszkadzac mokra wielorazowka.

Musli
02-03-2010, 11:54
Tu masz fajnie pokazane : http://www.chusty.info/forum/showthread.php?18716-Jak-skladacie-tetre-reczniczki-Ikeowe&highlight=sk%C5%82adanie+tetry

Musli
02-03-2010, 11:56
hmm, to nei wiem, Ewa z pieluszkarni wkładała gazete do majtek, no nie wiem....

Mag
02-03-2010, 12:04
może jest za wcześnie na odpieluchowywanie?Marii zdjęliśmy pieluchy (czyli nakładasz tylko do spania i na spacer) jak miała równo 2 lata.sikała wszędzie pod siebie bez opamiętania,daliśmy jej 3 tygodnie.po 3 tyg. sikała dalej wszędzie mimo nocnika i nauk.
uznaliśmy że jeszcze nie czas.
miesiąc później znowu jej zdjęliśmy pieluchy i tylko tydzień sikała pod siebie,po tygodniu część trafiała w nocnik,część na podłogę,różnie było, ale wystarczyły dwa tygodnie,żeby totalnie wyjść z pieluch.
a Marysia z tych co całe życie w tetrze i "czuciu mokro" i nigdy mokro jej nie przeszkadzało ani niczego nie nauczyło.
to czucie mokro jest wg. mnie przereklamowane, dwulatek któremu mówi się często że sika się do nocnika rozumie to,tylko musi to zaakceptować,no i powinien w tym wszystkim umieć trzymać mocz.
a jak może sikać w pieluchę kiedy zechce to jak ma i po co ten mocz powstrzymywać?
zdejmij Ignasiowi pieluchę na tydzień i zaopatrz się w dobrego mopa;)
mów często że siusia się do nocnika ale nic na siłę.jak nasika na podłogę to mów że na podłogę nie sikamy.
przez tydzień zobaczysz czy trzyma mocz czy jeszcze nie.
jak trzyma to kontynuujcie naukę.
a jak nie to poczekaj kolejne dwa miesiące i spróbuj ponownie.
bezstresowo.

trenerki sa dla dzieci które sikaja w nocnik ale np. w gościach mogą nie zdążyć i popuścić.
jak wsadzisz tetrę w gatki, to Ignaś i tak stwierdzi że może sikać pod siebie.
moja Maryśka w domu lata bez majtek z gołą pupą bo do dziś nie jest gotowa na majtki,jak tylko jej założę i czuje wkład między nogami to zapomina że sika się w nocnik i leje pod siebie.
prawda jest taka,że jedynie konsekwentne zdjęcie pieluchy może doprowadzić do sikania w nocnik (jeśli dziecko panuje już nad zwieraczami naturalnie).

qqrq5
02-03-2010, 13:13
własnie wydaje mi sie ze on nie panuje nad tym jeszcze
szkoda ze jest jeszcze tak zimo zeby ganiał z sama golą pupą po domu
sprobujemy za jakis czas :)