PDA

Zobacz pełną wersję : Przed odpieluchowaniem dla 14-miesięczniaka



shilo
01-03-2010, 23:12
Witam :)

Przymierzam się do zamiany części jednorazówek na wielo, żeby Kreska poczuła co to znaczy mokro. Obecnie siku czasem ląduje w nocniku, ale większość w pieluszce. Kupy tak pół na pół, rano ładnie w nocnik a w dzień zwykle mała jest szybsza ode mnie ;)

Kreska jest raczej szczupła, waży 10kg. Chciałabym się w koszty nie pchać, więc wkładem będzie tetra do składania. A pytanie jest o otulacze - ile takich kupić? Zakładam, że wielo- będą po domu, spacery i spanie póki co w jednorazówkach. 3 otulacze wystarczą?

Jako że pupka wrażliwa, to myślę o szortach wełnianych (2 szt?) i może jeden Imse Vimse PUL-owy. Czy taki zestaw (plus tetra) będzie odpowiedni? Niby chciałabym taniej, ale boję się, że same PULe podrażnią skórę, zwł. jak się cieplej zrobi. No ale nie próbowałam do tej pory niczego z tematu wielo-, więc do końca nie wiem...

Luthienna
02-03-2010, 08:57
u mnie starczają trzy :)

Mag
02-03-2010, 09:22
PUL w lato naprawdę nie przegrzewa pupy, poza tym w lato będzie miała półtorej roku i często bez pieluchy po prostu pewnie będzie latać po domu czy podwórku,jesli macie.
na pewno potrzebujesz dwóch otulaczy PULowych, a czy dokupisz jedne szorty czy dwie pary to już Twój wybór.z szortów weź storchenkinder,świetnie się nadają do tetry czy pieluch składanych w prostokąt, disana już tak się nie nadaje,bo jest luźna.
tetra jest idealna na lato,bo przewiewna,poza tym jeden sik takiego dużego dziecka i już zmieniasz wkład,a więc dziecko nie siedzi w moczu,a to mocz i kupa najwięcej podrażniają skórę.u nas przy zmianie tetry Marysia pobiegała zawsze trochę bez pieluchy i dopiero po jakimś czasie jej zakładałam,dzięki temu miała piękną skórę,no i uwielbiała biegać na golasa:)

shilo
02-03-2010, 10:29
Dzięki :) To pewnie na początek szortów brać nie będę, bo droższehttp://www.chusty.info/forum/images/icons/icon11.gif (i boję się pielęgnacji, ja mało cierpliwa jestem i wolę rzeczy, hmm, niekłopotliwe) i zobaczymy, jak się PULe sprawdzą. Mała również z gołą pupcią latać uwielbia, choć myślę, że bardziej kręcą ją gołe stópki ;)

v
02-03-2010, 10:33
wez pod uwage tez sposob zakladania pieluszki
gatki sie szybko naciaga na pupe i dziecko biegnie dalej
otulacz pulowy to kolejne dluuugie sekundy nuuudnego unieruchomienia
moje nie jest tak wyrozumiale, a szorciki ostatnio zaczyna sama nakladac ;)

shilo
02-03-2010, 21:31
va, grrr (;)), a już myślałam, że znam odpowiedź (tzn że PUL), ech...

A czy ktoś zna PULowy odpowiednik szortów, czyli otulacz takie bardziej majtkowy niż pieluchowy, który pozwala się jak majty wciągać?

Mag
03-03-2010, 09:11
happy heiny`s w nosidla.com.pl
i lulu nature w krainapieluszek.pl
mam i są super:)

shilo
03-03-2010, 13:45
Suuuper :) No to teraz muszę się z tym przespać jeszcze (a to idzie mi nieźle, drugą noc śnią mi się pieluchy wielorazowe i bajeczne otulacze :)) i mam nadzieję ruszymy z koksem niedługo!

ewinka
06-03-2010, 18:26
happy heiny`s w nosidla.com.pl
i lulu nature w krainapieluszek.pl
mam i są super:)

Ale te otulacze cenowo są podobne do szortów - ja jednak szorty wolę, bo wełna mimo wszystko bardziej naturalna mi się wydaje, a wcale nie jest trudna w pielęgnacji. Mam dwie pary szortów (jedne nowe, drugie z bazarku) i na cały dzień starczają. Ja tam nie wyobrażam sobie, żeby PUL dotykał bezpośrednio skóry dziecka, a w szortach wełnianych wkładam tetrę w prostokąt i jest to tanie, wygodne i dobre na każdą porę roku :)

shilo
06-03-2010, 21:05
Pewnie kupię i to i to (w sensie PUL i wełnę) i zobaczę co się w praniu sprawdzi lepiej. Póki co i tak czekam, aż mi się wydłuży lista zakupowa, coby na przesyłkach przyoszczędzić. A nasze większe pilnowanie nocnika kończy się częstszym zmienianiem pieluchy i jak widzę, jak te jednorazówki kosz zapełniają to czekam z niecierpliwością na otulacze z przyległościami :)

ewinka
06-03-2010, 21:44
Pewnie kupię i to i to (w sensie PUL i wełnę) i zobaczę co się w praniu sprawdzi lepiej. Póki co i tak czekam, aż mi się wydłuży lista zakupowa, coby na przesyłkach przyoszczędzić. A nasze większe pilnowanie nocnika kończy się częstszym zmienianiem pieluchy i jak widzę, jak te jednorazówki kosz zapełniają to czekam z niecierpliwością na otulacze z przyległościami :)

A szukasz też na naszym bazarku? WARTO!

Olutek
06-03-2010, 23:53
Podłączę się pod pytanie,choć nie wiem czy w dobrym miejscu,ale mam już mętlik w głowie. Co do takich wkładek http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&path=61&product_id=74 powinnam dokupić dla dziecka(w trakcie odpieluchowywania). W sensie otulacze czy szorty lepiej?

shilo
07-03-2010, 22:11
A szukasz też na naszym bazarku? WARTO!

Jeszcze niehttp://www.chusty.info/forum/images/icons/icon11.gif. Tyle, że mąż na pewno nie przełknie używanych otulaczy (zresztą traktuje to póki co jak moją fanaberię, przyjaźnie acz z przymrużeniem oka, i wolałby chyba "sterylniejsze" jednorazówki), więc jeśli jakoś mega okazyjnie się nie znajdą nowe, to i tak będą sklepowe.

Olutku, pewnie zależy od tego, czy wolisz mieć toto zapinane jak pieluchę (klasyczny otulacz wtedy), czy wkładane jak majtki (wtedy szorty). No i oprócz tej wkładki trzeba też jakąś pieluchę typu tetra pod spód, prawda? (a może się mylę...)

Mag
08-03-2010, 10:19
Podłączę się pod pytanie,choć nie wiem czy w dobrym miejscu,ale mam już mętlik w głowie. Co do takich wkładek http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&path=61&product_id=74 powinnam dokupić dla dziecka(w trakcie odpieluchowywania). W sensie otulacze czy szorty lepiej?
to zależy co wolisz,natomiast przede wszystkim powinnaś do tej wkładki kupić przede wszystkim pieluchę,co jest w opisie tej wkładki na stronie:).
jeśli chcesz odpieluchować dziecko to po co ci jednak wkładki "zawsze sucho"?

shilo
25-03-2010, 21:34
No dobra, to jest tak: od dziś się pieluchujemy :) Dwie pary szortów wełnianych + tetra zwykła, flanela i ręczniki Ikeowe (prostokątne). I teraz mam pytanie jak te pieluchy składać? Tetrę (prostokątna) składam wzdłuż dłuższego boku raz i drugi i potem na pół, wychodzi prostokąt, podobnie flanelę. Flanela ładnie siedzi w otulaczu, tetra się zwija (tzn ucieka w dół i tam fale sobie robi) :/ A najgorzej jest z ręcznikami, ciężkie toto i ciągnie szorty w dół, tzn tak jakby złaziły z pupy. Ręczniki składam na trzy wzdłuż dłuższego boku i potem na pół. Można te pieluchy składać jakoś inaczej? A może szorty za duże? Ale nie wydaje mi się, trochę gumkę wyciągnęłam, mniejszych w rękach nie miałam, ale wyobrażam sobie, że rozmiary się jednak między sobą sporo różnią. Ale fakt, mega obcisłe nie są (a powinny?). Kreska waży 10 kg przy 81 cm wzrostu (ostatnio wyskoczyła w górę), raczej szczupła jest, szorty rozmiar M, wydaje mi się, że S to byłaby jednak przesada. Źle mi się wydaje?