PDA

Zobacz pełną wersję : Ogromna prośba o radę - chusta kółkowa



MamaWcześniaczka
01-03-2010, 22:39
Witam,
Dopiero przymierzam się do zakupu chusty i dlatego chciałam prosić o radę doświadczone użytkowniczki. Myślę o chuście kółkowej. Mój Maluch ma 7,5 miesiąca, waży 8 (albo ciut ponad) kg, raczej długi - ma ponad 70 cm i jest szczuplutki. I bardzo ruchliwy, także na rękach :D
Nigdy nie używaliśmy chusty ale chcę zacząć - będzie nam służyła na razie do krótkiego noszenia po domu, wypadów do sklepu, generalnie raczej do krótkich noszeń. Zależy mi na tym aby dało się założyć i zdjąć szybko. A jak się przyzwyczai to może zastanowimy się nad taką długą, wiązaną - chociaż mieliśmy okazję spróbować zamotać się w Nati Grecja (Ola - bardzo dziękuję :D) i Mały dostawał szału...
On tak jak pisałam - szczupły, długi, ruchliwy. Ja mam 1,70 m i ważę 55kg (piszę na wszelki wypadek, bo nie wiem czy takie detale mają znaczenie dla wyboru chusty).
I tu prośba o doradzenie, którą chustę kółkową wybrać
- lnana, skośnokrzyżowa ?
- jaka firma ? Właściwie nie ma to dla mnie większego znaczenia (chociaż nie chcę na początek drogiej, bo biorę pod uwagę, że dzieć może nie zaakceptować tej formy noszenia) ale zakochałam się we wzorach Vobmati , są prześliczne :lol:
Dodam, że Młody nie lubi przegrzania, jest dość "gorący":lol: No i chciałabym, żeby nam taka szmatka trochę posłużyła
Nie wiem czy jeszcze coś dopisac aby uzupełnić obraz sytuacji, jesli tak to dajcie znać
I z góry serdecznie dziękuję za pomoc

Olapio
01-03-2010, 22:49
hej :)

vombati dziewczyny bardzo chwalą, ja nie używałam
kupiłabym skosnokrzyżową bo mały bedzie coraz cięższy
rozejrzyj sie narazie, inne dzewczyny na pewno podpowiedzą
ja jutro dostarczam mamie kółka i ma mi w weekend uszyc chuste, także po weekendzie moja samoróbka nr1 może przybyc do Ciebie na testy :)

Mayka1981
01-03-2010, 22:54
jak na krótko to może być len, ale skośnokrzyżowe jednak lepiej noszą - Vombati szyje też skośnokrzyżowe :D

Kwestia rodzaju ramienia (bo są różne sposoby szycia) to bardzo zależy od preferencji, najlepiej jakbyś mogła kilka przymierzyć co by Ci pasowało...

No i jaka długość - ja mam 168cm i ważę dobrych kilkanaście kg więcej :( a dla mnie 1.80m jeszcze ma fajny ogonek, mąż (185cm) też się bez problemu w nią pakuje...

Najlepiej jednak jakbyś mogła coś przymierzyć, ale jeżeli nie masz okazji to wybierz to co CI najbardziej pasuje kolorystycznie i cenowo, póki nie poznasz kilku chust to nie zauważysz różnicy...

MamaWcześniaczka
01-03-2010, 23:16
Hej Ola
Jeszcze raz dzięki za prezentację :)
A do testów to ja bardzo chętnie :)

MamaWcześniaczka
03-03-2010, 10:09
Mayka - a skośnokrzyżowe nie będą dużo grubsze od lnianych? Nie macałam dotąd żadnych oprócz Nati Grecja.

Miałybyście dziewczyny jeszcze jakieś podpowiedzi dla nowicjuszki?

yanettee
03-03-2010, 10:15
ja miałam vombati kółkową na pare dni, i niestety źle mi się nosiło, no i to niestety samoróbki,
ja na pierwszy raz radziła bym kupić jakąś firmówkę, jeśli chcesz taniej, to kup używaną.
Dziewczyny na bazarku często sprzedają niezniszczone i w dobrej cenie, rozejrzyj się.

Jasnie Pani :)
03-03-2010, 10:23
chociaż mieliśmy okazję spróbować zamotać się w Nati Grecja (Ola - bardzo dziękuję :D) i Mały dostawał szału...

czy w kwesti zdrowotnej wszystko z Malym w porzadku? Napiecie miesniowe ok?
Jesli wszystko ok i zawazalas chuste dobrze, to stawiam na to, ze byl za grubo ubrany.


Mayka - a skośnokrzyżowe nie będą dużo grubsze od lnianych? Nie macałam dotąd żadnych oprócz Nati Grecja.

Grecja nie jest skosnokrzyzowa tylko zakardowa. Skosnokrzyzowe sa glownie pasiaki. A Grecja to zalezy z jaka mialas przyjemnosc, moze byc i z lnem i z welna i tylko bawelniana.

A lanianych do skosnokrzyzowych to nie ma co gruboscia porownywac, bo sa inne nadrzedne cechy, dla ktorych lepiej kupic firmowke, a nie samorobke. Jesli chesz cienka chuste to rzeczywiscie uderz na chustostragan i daj temat, ze chcesz cienka firmowa kupic. Dziewczyny ci tam zaoferuja co maja.

Jesli o kolkowa chodzi , to rzeczywiscie dziecko bedziesz miala coraz ciezsze i warto skosnokrzyzowa chuste kupic niz sie meczyc ze zwykla. Samorobki sa dobre na sporobowanie chustonoszenia z leciukim dzieckiem, a i tak pozniej wszyscy na firmowe przechodza ;)

Olapio
03-03-2010, 10:33
za grubo nie byl ubrany bo miał tylko body na sobie ;)

mały jest naprawde bardzo ruchliwy i trzeba go powoli przyzwyczajać do chusty :)

AMK
03-03-2010, 10:51
Ja kupiłam kółkową od Myrry z tkanej skośnokrzyzowo, konkretnie Girasol w kolorze ecru i jest super! Noszę ponad 9kg, jest nośna i mięciusieńka.

sunflower
03-03-2010, 12:54
Skośnokrzyżowe też są różnej grubości, Girasol jest cienki, a Chimparoo wydaje mi się jeszcze cieńszy - teraz mam taką.

mi.
03-03-2010, 13:07
Grecja nie jest skosnokrzyzowa tylko zakardowa. Skosnokrzyzowe sa glownie pasiaki. A Grecja to zalezy z jaka mialas przyjemnosc, moze byc i z lnem i z welna i tylko bawelniana.


a propos trochę, a nieco OT :oops:

czy Nati diamentowa z bambusem to skośnokrzyżowa jest ona?

Jasnie Pani :)
03-03-2010, 13:09
a propos trochę, a nieco OT :oops:

czy Nati diamentowa z bambusem to skośnokrzyżowa jest ona?

ta tez nie skosnokrzyzowa. To splot diamentowy - tak samo jak Leo Storchenwiege.

MamaWcześniaczka
03-03-2010, 22:04
:lol: No to teraz się zagubiłam ...

Tzn. jak rozumiem - Vombati nie jest firmówką (szyje , czy raczej ozdabia na bazie innych chust, czy tak?)
A firmówki to : Nati, Zara, Girasol, Babylonia, Storchenwiege, czy tak to jest ?:lol:

Jasnie Pani :)
03-03-2010, 22:08
Vombati szyje ze zwyklych materialow, dostepnych w sklepie z takninami - tkane w sposob zwykly. Chusty firmowe sa tkane splotami odpowiednimi dla chust (skosnokrzyzowy - nie myslic ze skośnym, diamentowy, zakardowy, diagonalny).

pomidore
03-03-2010, 22:09
:lol: No to teraz się zagubiłam ...

A firmówki to : Nati, Zara, Girasol, Babylonia, Storchenwiege, czy tak to jest ?:lol:

I jeszcze Didymos, numero uno wg mnie :)

yanettee
03-03-2010, 22:09
Vombati to chusty które szyje jedna z naszych forumek

MamaWcześniaczka
03-03-2010, 22:24
Ale u Vombati w dziale chust skośnokrzyżowych jest napisane, że np. Calanthe uszyta jest z oryginalnej chusty Leo Natur (100% bawełny skośnokrzyżowej) renomowanej niemieckiej firmy Storchenwiege; a Spirit people uszyta jest z oryginalnej chusty Girasol (100% bawełny) w kolorze zielonym (Czerolistna Kończynka).
To jak to jest?

Jasnie Pani :)
03-03-2010, 22:34
Ale u Vombati w dziale chust skośnokrzyżowych jest napisane, że np. Calanthe uszyta jest z oryginalnej chusty Leo Natur (100% bawełny skośnokrzyżowej) renomowanej niemieckiej firmy Storchenwiege; a Spirit people uszyta jest z oryginalnej chusty Girasol (100% bawełny) w kolorze zielonym (Czerolistna Kończynka).
To jak to jest?


jesli tak jest napisane to tak jest :). Nieraz szyjace uzywaja chust firmowych do swoich wyrobow. Taka kolkowa jest wtedy odpowiednio drozsza.
Podsumuje to tak - jesli chusta długa to tylko firmowa, jesli sie na kolkowa uprzesz to od biedy moze byc jakakolwiek, bo i tak kolkowych uzywa sie krocej niz długich. Obciazenie na jedno rami nie zacheca do dalekich wypraw ;)

marushka
03-03-2010, 22:43
Miałam zolowear i bardzo polecam. Ciężkie dzieci trudno nosić na biodrze i obciążać tylko jedną stronę, dlatego pewnie i tak w okolicach 10-12 kg będziesz musiała przesiąść się na cos innego. Próbowałam mojego klocka nosić w didymosowej lisie ale była to totalna porażka i to nie z powodu nośności materiału. Więc - moim zdaniem - kółkowa o ile nie jest jakas bardzo cienka to wsio ryba z czego bo i tak klocka niefajnie nosić. U nas zolo poszło w ludzi ( niestety - powinnam zostawić sobie na Nowe ), lisa właśnie szuka nowego domu, ostał się ino pouch.

Mayka1981
03-03-2010, 22:44
jak chcesz kółkową skośnokrzyżową to albo kupujesz oryginalną (np kółkową Nati) albo jakaś forumka Ci może uszyć z długiej ciachniętej na pół - ja np mam kółkową z Hopeediz Delhi uszytą pzrez myrrę i bardzo sobie chwalę... zajrzyj do myrry i zobacz czy ma coś co CIę interesuje...
Vombati też szyje z "oryginalnych" tylko faktycznie te są droższe niż lniane no bo materiał wyjściowy jest droższy...

ja np upolowałam kółkową też w lumpku - za całe 9zeta - jakaś tam bawełna made in india, wielgachne kółka ale na pół godziny daje radę:)

vombati
03-03-2010, 23:28
Vombati to chusty które szyje jedna z naszych forumek

ale VOMBATI to również firma chociaż oczywiście ;) nie tak bardzo firmowa jak Storchenwiege, Didymos, NatiBaby, Bebelulu.....

yanette napisz, proszę dokładnie w jakiej chuście nosiłaś bo to dośc istotne.