PDA

Zobacz pełną wersję : Kangoogoo



lemonka
29-05-2008, 22:13
Nie znalazłam na forum recenzji chust Kangoogo i postanowiłam sama zacząć :)

Mam dwie chusty tej marki - kółkową jedwabną i poucha bawełnianego.
Może nie jestem bardzo doświadczona w kwestii chust, ale coś tam już wiem i czegoś tam już próbowałam.

14-06-2008, 12:31
kółkowa - bardzo dobra. dobrze się dociąga, bawełna solidna. kółka porządne.
niekoniecznie lubię falbanki, które mam w swojej chuście. czuję się trochę jak okno z zasłonką. wolę proste poły materiału.

niestety - pouche kangoogoo wymagają dopracowania.
przede wszystkim są za szerokie. mają ok. 30 cm. (wystarczyłoby zupełnie 24-25 cm. - chodzi o szerokość poucha na wysokości ramienia noszącego, a nie na tzw. 'uśmiechu').
taka szerokość sprawia, że malutkie dziecko zapada się w pouchu, nie widać go spoza poł materiału (dotyczy to pozycji kołyski).
niepotrzebne jest też wypełnienie na wszystkich brzegach poucha miękkim materiałem (zresztą słabo miękkim). wystarczyłoby więcej miękkiego wypełnienia w jednym miejscu (na długości ok. 30-40 cm.) dokładnie tam, gdzie dziecko ma nóżki.
materiały z czystej bawełny w przypadku poucha kangoogoo tez nie do końca się sprawdzają. te z dodatkiem streczu są znacznie lepsze: są bardziej elastyczne, lepiej się naciągają, są - według mnie - milsze w dotyku.
pouche kangoogoo niespecjalnie miękną po praniu. a szkoda.

plus za szycie na miarę.

ps. ja pokrowców nie otrzymałam. ani do kółkowej, ani do pouchów.

mysza
10-07-2008, 09:16
pouch tęczowy
to mój pierwszy pouch wiec nie mam porownania, na pewno wolałabym zeby byl bardziej miekki ale bedziemy nad nim pracowac :wink:
piekne kolory, przydatny pokrowiec

mysle ze maly daje plusa - po 5 min od wlozenia juz spal :wink:

polaquinha
10-07-2008, 09:27
kólkowa mango
Przepiekny materiał -bawełna w kolorze dojrzałego mango :D
Długość i szerokosć jak dla mnie idealna.

Niestety ta kółkowa jest z pierwszego etapu działalności Kangoogoo i kólka sa cięzkie metalowe.
Dla mnie -ogromny minus tej chusty i efekt niestety taki,ze jej w ogóle nie używam.
UWAGA - Z tego co wiem to obecnie kólka w Kangoogoo są aluminiowe!

To tylko ta moja pierwsza partia.... Załuję strasznie bo materiał jest piękny.
Dla jasnosci -Agnieszka zgodziła się na wymianę kółek ale pewnie kosztowało by mnie to sporo kaski z przesyłkami więc najprędziej ją sprzedam -może ktoś sobie sam wymieni?

Dagmara
10-07-2008, 22:33
Witam, jestem szczęśliwą posiadaczką kółkowej Gai, materiał piękny - kolor, gatunek, świetnie się układa, bardzo wygodna. Kółeczka oczywiście lekkie, aluminiowe, długość i szerokość chusty idealna - dla mnie... Chusty używam dopiero 3 dni ale jest naprawdę śliczna i wygodna. Mój Kacperek ma 11 m-cy, nigdy wcześniej w chustach nie był noszony a bardzo mu się podoba i chętnie zasypia w Gai..

Langel
28-07-2008, 09:15
U nas kółkowa z kangoogoo jest teraz na topie. Przede wszystkim lekka i zajmuje mało miejsca, wszedzie ją zabieramy ze sobą. Mamy Ullę z mięciutkiej, cienkiej i przewiewnej bawełny z pięknym turkusowym ogonem. Mój Sebek ją uwielbia, ja z resztą też. Myslę że na niedługie wypady ta chusta to rewelacja. Choć szczerze mówiąc ja nawet przy dłuższym noszeniu nie odczuwam specjalnie dolegliwości ze strony mego kręgosupa

Wzory. materialy i kolory kólkowych z kangoogoo są boskie, mam upatrzoną jeszcze jedną w kolorze fuksji, tylko co moj syn na to? :wink:

annq27
21-08-2008, 08:10
ode mnie za pouch niestety tylko 3.
mimo podanego dobrze wymiaru uszyty ciut za maly, brak tego szycia po łuku jaki ma hs a ktory jest pod pupcia dziecka (pozlozeniu ten pouch ma ksztalt prostokata), za szeroki/gleboki (jak to okreslic?). bawelna moglaby miec jakis elastyczny dodatek bo za twarda jakas, ale to akurat najmniej mi przeszkadza. to co najbardziej mnie zawiodlo to ze po 2 dniach noszenia poszedl szew pod pupcia Mlodej :(

landa
21-08-2008, 09:35
MT Kangoogoo :D
Pięknie i solidnie uszyty, pasy naramienne wypełnione pianką, co jest bardzo ważne dla wygody noszącego-nic się w ramiona nie wpija nawet przy dłuższym noszeniu. Zagłówek usztywniony i świetnie podtrzymuje główką śpiącego dziecka.
Panel jest dość duży, dobry dla większych dzieci, ja od początku radzę sobie zawijając panel na pas biodrowy i jest super (początkowo był też trochę szeroki jak na rozstaw nóżek sześciomiesięczniaka, ale nie na tyle, żeby nie dało się odrobinę zmarszczyć).
Kółkowa Kangoogoo
Mam kółkową z pierwszej partii oddanych do sprzedaży.
Piękny materiał, dobra jakościowo bawełna. Dobrze się dociąga, nic nie osiada, nic się nie wpija.
Jedynym problemem były dla mnie zbyt duże i ciężkie kółka, problem rozwiązałam zmieniając je na aluminiowe i teraz, zwłaszcza w gorące dni, lubię ją nosić.

myszowata
30-10-2008, 13:02
Czy widziałyście ich wełenki i tweedy? Zakochałam się w urodzie tej kolkowej:
http://www.allegro.pl/item464545243_chu ... ervin.html (http://www.allegro.pl/item464545243_chusta_kolkowa_kangoogoo_tweed_ervin .html)
ale nie wiem czy warto probowac :oops:

Co o tym myślicie?

lemonka
30-10-2008, 13:11
No właśnie - mnie tez się bardzo podobają i nie wiem czy ryzykować bo moje dziecko waży jakieś 9 kg.
Najbardziej podoba mi się doira :)

myszowata
30-10-2008, 14:13
Moja Mysza już ponad 9,5 ale ciągnie mnie do kółkowej na jakieś zakupy, albo inne takie tam szybkie.
A panująca śliczna pogoda dość skutecznie mnie odstrasza od motania na świeżym powietrzu, na mokrym zabłoconym chodniku :lol:

...tak sobie po prostu racjonalizuję konieczność zakupu :hide:

tylko jak się sprawdza wełna na kółkach??????

mamalowi
05-12-2008, 12:02
zakupałam kółkową cieniutką na lato bawełnianą ale nie wiem dlaczego nie układała się, nie umiałam dociągnąć i Malutka leżała niewygodnie, miałam wrażenie, że materiała wżyna się w ciałko córeczce; nie nosiłam często prawie wcale ale kiedy próbowałam po raz kolejny (Mała miała ze 2 mies.)materiał chusty pękł zaraz przy szyciu na ramieniu ( nie poszło od szycia tylko tak ze środka- skaza materiału) dobrze, że trzymałam Małą bo... nawet nie myślę Złożyłam reklamację i dowiedziałam się, że juz jedna chusta z tego materiału też pękła-wymieniłam na grubą z lnu ale
1. nie mam już zaufania do tej firmy- wydaje mi się że materiały kupione na tego rodzaju cel powinny być mocniejsze( w końcu można naprawdę do tragedii doprowadzić)
2. boję się cienkich chust
3. moim zdaniem chusty nie są wystarczająco staranne wykończone- felerną miałam z aplikację na ogonie ale bardzo to wszystko krzywe
4. ale plus za kontakt -nową chustę wysłali od razu
Podsumowując: drugi raz już nie kupię z tej firmy niestety choć nowa lniana o niebo lepiej wykonana
ale chustować się uwielbiam mam zamiar nabyć wiązaną jak tylko kasę zdobędę :slingtwins: :twinsdad: