PDA

Zobacz pełną wersję : jak prać otulacz z mikrowłókna?



wiki100
22-02-2010, 17:26
kupiłam otulacz lenya używany. czy mogę go prać na 60st czy tylko na 40? miał ktoś?

agaja
22-02-2010, 20:48
pisze tu by nie mnożyć wątków a pytanie mam też z dziedziny prania: czy naughty baby mogę suszyć na kaloryferze?a wkłady bambusowe i konopne?

Pondo
22-02-2010, 21:57
Naughty to niby TUL czy coś w stylu PULa którego nie powinno się suszyć na goracym kaloryferze, ja nawet an letnim nie susze bo nie muszę, ale myślę ,że było by ok.
Wszelkie wkłądy typu bambus konaopia, bawełna mikrofibra można suszyc nawet na gorącym kaloryferku- sprawdziłam:)

ewinka
22-02-2010, 22:51
pisze tu by nie mnożyć wątków a pytanie mam też z dziedziny prania: czy naughty baby mogę suszyć na kaloryferze?a wkłady bambusowe i konopne?
Ani PULa ani tego niePULa z NB nie powinno się kłaść na kaloryfer - jeśli już trzeba, to polarkiem. Ale z moich obserwacji wynika, że kieszonki szybciej schną po prostu powieszone w ciepłym pomieszczeniu (np łazienka) niż na kaloryferze - ja czasem przewracam na lewą stronę i tak schną jeszcze szybciej.
IMO bambusy też lepiej np na suszarce przy kaloryferze, niż na. Zwłaszcza, że trzeba uważać, bo to paruje i może się w domu zrobić wilgoć na ścianie.

agaja
22-02-2010, 22:56
a na słońcu wieszać polarem na wierzch? Czy druga stroną też można?

ewinka
23-02-2010, 13:17
a na słońcu wieszać polarem na wierzch? Czy druga stroną też można?

Słońce raczej nie szkodzi, ale lepiej polarem na wierch, bo jak PUL będzie na wierzchu, to będzie utrudniał schnięcie - zawsze lepiej wieszać polarem na zewnątrz.

Pondo
23-02-2010, 21:51
. Zwłaszcza, że trzeba uważać, bo to paruje i może się w domu zrobić wilgoć na ścianie.

OT a co za różnica gdzie paruje bliżej czy dalej ściany? toż to nie wiadro z woda, tylko mokra szmatka, a wilgoć tak czy inaczej osadza się na chłodniejszych elementach czyli często ścianach:)

wiki100
24-02-2010, 01:45
a o otulaczu z mikrowłókna nic?

ewinka
25-02-2010, 22:18
a o otulaczu z mikrowłókna nic?
a co to za otulacz? nie masz nic na metce? może na stronie producenta jest przepis prania?

wiki100
25-02-2010, 23:55
na ekobaby gdzie go można kupić pisze ze40st. ale moze rzeczywiście poszukam na stronie producenta?