PDA

Zobacz pełną wersję : elastyk na chustomania.pl



IzaBK
19-02-2010, 23:08
dziś spotkałąm koleżankę, ktora miałą w chuście dziecko. Chusta - nowy nabytek, elastyk od pentelki.. zdębiałam, bo jak rozpięła kurtkę, żeby chustę pokazać, miala zawiązaną luźną kieszonkę bez rozciągniętych paneli bocznych :omg: chuste wiązała wg chustomania.pl. Weszłyśmy do rossmanna i ją przemotałyśmy na środku sklepu :cool: na dociągniętą kieszonkę z trzema warstwami na pleckach dziecka .

Weszłam teraz na chustomania.pl i rzeczywiście nie mogę znaleźć tam wyraźniej informacji, że wiązania tam pokazane nie nadają się dla elastyka. Jest mowa po prostu o chustach wiązanych, a jedyna wskazana różnica to że elastyk jest dla mniejszych dzieci, a tkana dla większych i cięższych dzięki czemu starczy na dłużej.
Nie mogę znaleźć bo źle szukam, czy rzeczywiscie nie ma?
Pentelka te na swojej stronie na allegro pokazuje kieszonkę z jedną warstwą materiału na dziecku.. jak to jest?

Kanga
19-02-2010, 23:22
kieszonka z elastyka musi mieć 3 warstwy na dziecku. kieszonka z połami po boku nadaje się tylko do chusty tkanej - NIE elastycznej.

IzaBK
19-02-2010, 23:26
Aga - ja to wiem, ale ile mam nie wie ... a jak widac wcale to nie jest oczywiste..

Kanga
19-02-2010, 23:47
za takich producentów jak pentelka i masa innych sprzedających na allegro nie mozemy wziąć odpowiedzialności niestety i czasem cuda się pojawiają :(

odynka
19-02-2010, 23:50
a na chustomanii akurat jest instrukacja wiązania elastyków http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Jak_wiazac_chuste_elastyczna ;)

morepig
19-02-2010, 23:53
na chustomanii jest akurat bardzo łopatologicznie opisane wiązanie a i dużymi literami napisane ze dla elastycznej...?

dziś spotkałąm koleżankę, ktora miałą w chuście dziecko. Chusta - nowy nabytek, elastyk od pentelki.. zdębiałam, bo jak rozpięła kurtkę, żeby chustę pokazać, miala zawiązaną luźną kieszonkę bez rozciągniętych paneli bocznych :omg: chuste wiązała wg chustomania.pl. Weszłyśmy do rossmanna i ją przemotałyśmy na środku sklepu :cool: na dociągniętą kieszonkę z trzema warstwami na pleckach dziecka .

Weszłam teraz na chustomania.pl i rzeczywiście nie mogę znaleźć tam wyraźniej informacji, że wiązania tam pokazane nie nadają się dla elastyka. Jest mowa po prostu o chustach wiązanych, a jedyna wskazana różnica to że elastyk jest dla mniejszych dzieci, a tkana dla większych i cięższych dzięki czemu starczy na dłużej.
Nie mogę znaleźć bo źle szukam, czy rzeczywiscie nie ma?
Pentelka te na swojej stronie na allegro pokazuje kieszonkę z jedną warstwą materiału na dziecku.. jak to jest?

IzaBK
19-02-2010, 23:54
a na chustomanii akurat jest instrukacja wiązania elastyków http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Jak_wiazac_chuste_elastyczna ;)
prawda.. problem, że nie mogę tam znaleźć informacji, że pozostałe wiązania są tylko dla tkanej :confused:

odynka
19-02-2010, 23:59
Iza tyle że tam są wiązania dla różnych rodzajów chust... dla tkanych, dla selendanga itp i dla elastyka... moim zdaniem łatwo wywnioskować że skoro jest osobny opis dla chusty elastycznej to pozostałe jej nie dotyczą;) no ale może to tylko dla mnie jest oczywiste;)

morepig
20-02-2010, 00:07
dla mnie też jest to oczywiste...
ale moze dla innych jednak nie???

Iza tyle że tam są wiązania dla różnych rodzajów chust... dla tkanych, dla selendanga itp i dla elastyka... moim zdaniem łatwo wywnioskować że skoro jest osobny opis dla chusty elastycznej to pozostałe jej nie dotyczą;) no ale może to tylko dla mnie jest oczywiste;)

dorulka
20-02-2010, 00:14
Iza tyle że tam są wiązania dla różnych rodzajów chust... dla tkanych, dla selendanga itp i dla elastyka... moim zdaniem łatwo wywnioskować że skoro jest osobny opis dla chusty elastycznej to pozostałe jej nie dotyczą;) no ale może to tylko dla mnie jest oczywiste;)

:-)

Ja tam z chustomanii uczylam sie wiazania elastyka i po stokroc im za to dziekuje!!! Udalo sie bezbłednie i wciagnęło w "prawdziwe" chustowanie.

Liv
20-02-2010, 00:55
odynko, no właśnie, dla nas, trochę lub bardziej wgryźniętych w temat jest to oczywiste, ale nie dla wszystkich. i rozumiem Izę, bo sama spotykam się z pytaniami, które świadczą o tym, że ludzie w ogóle rodzajów chust nie rozróżniają.

jamamajka
20-02-2010, 12:23
za takich producentów jak pentelka i masa innych sprzedających na allegro nie mozemy wziąć odpowiedzialności niestety i czasem cuda się pojawiają :(

A pentelka nie dołącza do swoich chust jakiejś instrukcji wiązania?
Może by do niej napisać, żeby zaczęła?:ninja: Albo niech chociaż dodaje wykaz stron z poprawnymi instrukcjami (chociażby na youtubie)?

jamamajka
20-02-2010, 12:25
Pentelka te na swojej stronie na allegro pokazuje kieszonkę z jedną warstwą materiału na dziecku.. jak to jest?

Ja tam widzę, że ma "normalnie" zawiązane te elastyki, z trzema warstwami...

odynka
20-02-2010, 13:04
odynko, no właśnie, dla nas, trochę lub bardziej wgryźniętych w temat jest to oczywiste, ale nie dla wszystkich. i rozumiem Izę, bo sama spotykam się z pytaniami, które świadczą o tym, że ludzie w ogóle rodzajów chust nie rozróżniają.
no widzisz ja z chustomanii korzystałam zanim byłam "wgryźnięta" w temat;) i nadal uważam, że jest to logiczne... ale rozumiem, że każdy człowiek może inaczej postrzegać pewne rzeczy;)

IzaBK
20-02-2010, 18:48
Ja tam widzę, że ma "normalnie" zawiązane te elastyki, z trzema warstwami...

to ja mam chyba inne oczy :omg:

Eyja
20-02-2010, 18:57
Iza ma rację:

http://allegro.pl/item928134129_pentelka_chusta_elastyczna_sloneczni ki_tanio_56cm.html

koszmar jakiś!

ulala.v
20-02-2010, 21:46
A pentelka nie dołącza do swoich chust jakiejś instrukcji wiązania?
Może by do niej napisać, żeby zaczęła?:ninja: Albo niech chociaż dodaje wykaz stron z poprawnymi instrukcjami (chociażby na youtubie)? nie dołącza, miałam jej chustę, nie ma żadnej najprostszej nawet instrukcji a na allegro wiązania-koszmarki.
Jak kupowałam jej chustę byłam prawie zupełnie zielona jednak uczyłam się wiązać z chustomanii i wiedziałam, że elastyczną wiążę się inaczej niż tkaną.

dziunka
20-02-2010, 21:50
Iza ma rację:

http://allegro.pl/item928134129_pentelka_chusta_elastyczna_sloneczni ki_tanio_56cm.html

koszmar jakiś!

:omg:

Jasnie Pani :)
20-02-2010, 21:52
Iza ma rację:

http://allegro.pl/item928134129_pentelka_chusta_elastyczna_sloneczni ki_tanio_56cm.html

koszmar jakiś!

uuu , no to rzeczywiscie specjalistka :roll: zeby sprzedawca nie wiedzial co sprzedaje? :evil:

Kanga
20-02-2010, 22:02
swoją drogą chyba jest jakiś obowiązek aby dodawać instrukcje do rzeczy ( nawet przy zabawkach bywają co wolno a czego nie a tym bardziej przy chustach!)

odynka
20-02-2010, 22:09
masz rację Aga wg przepisów każdy produkt sprzedawany powinien mieć dołączoną instrukcję w języku kraju w którym sprzedawany jest....