PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka długość chusty dla mnie w ciąży i mojego m?



haszi
19-02-2010, 20:47
Szukam i szukam mojej pierwszej chusty.
Jestem w dwupaku a chce ponosić mojego średniaka :D 1.5 roku.
Na pewno będzie to dla mnie lepsze niż noszenie na rękach bo młody wózka nie znosi a nóżki dłuższych tras nie zniosą.
No i ostatnio mi się nasunęło pytanie czy aby 4,6 starczy do tego ciekawego wiązania plecaczka odpowiedniego w ciąży.
Nie wiem czy będziemy kupować inne chusty (finanse, finanse) więc było by miło gdyby noworodka też dało się zamotać.
Ja mam 174, budowa na razie średnia.
Na małża też przydało by się też czasem młodego wrzucić- zwłaszcza za parę mc.
On 186, bezbrzuszasty szczupły ale barczysty.
Proszę o info. Jaka będzie dla nas najlepsza długość/rozmiar pierwszej chusty?
Przepraszam za być może głupie pytanie ale czytam forum już jakiś czas i nadal nie jestem pewna...

paskowka
19-02-2010, 20:58
Moim zdaniem zdecydowanie długa czyli taka 5,2m.

roziii
19-02-2010, 21:02
Mój m. najlepiej wiąże się w 5,2m , dla mnie ona za długa ale, zawsze mogę się przewiązać dodatkowo

Jasnie Pani :)
19-02-2010, 21:06
No i ostatnio mi się nasunęło pytanie czy aby 4,6 starczy do tego ciekawego wiązania plecaczka odpowiedniego w ciąży.


chodzi o plecak Hanti? Ja go wiaze w ciazy z 4,6 m ,a moj maz (185 cm) tez nigdy w dluzsza nie musial sie wiazac.

haszi
19-02-2010, 21:40
Tak, chodzi mi o taki jak na twoim avatarku Jaśnie Pani.
Hmm no to już nie wiem :P
Zakochałam się w Simonku Neobulle a on chyba max 4,6. Ryzykować?

Jasnie Pani :)
19-02-2010, 21:50
Ja bym zaryzykowala, zwlaszcza, ze Twoj syn napewno mniejszy od mojej Lu, a to te ma znaczenie. Jak widzisz wykonczenie i wezel juz na koncówkach, ale da sie.
Plecak Hanti z Indio Ziegiel 4,6:
http://images47.fotosik.pl/259/bdfec8d99bde8bd0med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Plecak prosty z wykonczeniem tybetanskim z Bebiny 4.6 (troche poluzowane wiazanie, bo sie Mloda wyrywala :hide:) :
http://images45.fotosik.pl/260/e70d4bc2792330f7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Ja mam 170 cm wzrostu i teraz 112 'w klacie' ;)

haszi
19-02-2010, 22:07
No to mnie przekonałaś co do plecaczka :)
Ja w klacie ciut mniej - a ostatnio w czasie karmienia 106 było (65 J :l) więc chyba się zmieszczę :P
Mój gnuś do drobnych dzieci nie należy ale młodszy a i noszenia niedużo mu zostało, bo młodszemu ustąpić będzie musiał więc może...jak tylko coś upoluje.
Pewnie do wiązań dla niemowlaczka, będzie ciut małżowi brakowało ale może uda się jednak, kupić coś odpowiedniejszego dla niemowlaka.
Dzięki.

Jasnie Pani :)
19-02-2010, 22:11
eee, nie wydaje mi sie, ze bedzie mu brakowlao na noworodka. Szwagier moj osobisty, chlop wysoki i dosyc barczysty nosi swojego synka (3 miesiace) w Nati standardowej, a wiazac umie tylko kieszonke - najbardziej chustozerne wiazanie.

haszi
19-02-2010, 22:27
Hehe mój ambitny i twierdzi, że skomplikowanych wiązań też się nauczy, więc tym bardziej.
A jeśli córa wymarzona mu się w końcu uda, to nawet krótką pewnie stojąc na głowie zawiąże, byle bym mu pozwoliła nosić. hehe

Kanga
19-02-2010, 23:27
Haszi cieszę się, ze chcesz nosić, ale mam pytanko - czy przed ciążą nosiłaś (określenie- chustonówka może być mylące) - jeżeli nie nosiłaś przed ciążą za dużo w chuście nie radziłabym zaczynać od razu od noszenia 1,5 roczniaka - wogóle z noszeniem dużego dziecka trzeba trochę treningu ( trzeba przwyczaić układ mięśniowo-kostny do wysiłku jakim jest noszenie w chuście - czym innym jest kiedy nosi się swoje dziecko od urodzenia, zachodzi w ciąże, bo organizm jest przyzwyczajony już, ale tak od razu rzucać się na głęboką wode to nie ma co IMO - czasem naprawdę warto ponosić najpierw "na barana" bo noszenie w chuście kusi aby nosić długo a w ciąży, jezeli nie masz treningu wcześniejszego to się nie powinno.

haszi
20-02-2010, 00:08
Aga no fakt, tak o tym nie myślałam.
Przed ciążą nosiłam trochę w nosidle-wisiadle, sporo na plecach i jescze więcej na biodrze.
To dopiero początek ciąży i mam nadzieje, że się przystosuje zwłaszcza,
że zaczną mi się wyjazdy na wieś, młody jeździć nie chce a bez spacerów się nie da.
Nawet na plac zabaw mamy z 15 min a młody na szłapkach tego nie przejdzie tam i z powrotem.
Myślisz, że jakby tak łagodnie zacząć od króciutkiego noszenia to by się dało?
Chusta to moja ostatnia deska ratunku.

kaska.1
22-02-2010, 00:57
Cześć, ja właśnie nowa u jestem. Czekam na maluszka drugiego w czerwcu. No i właśnie się zastanawiałam, czy w ciązy nosić można. Mój pierwszy ma 16 miesięcy i waży ok 13 kg. Ale ja w chuście nie nosiłam, to nie wiem czy zaczynać, nawet na chwile. A w kółkowej się da na pleckach w ciąży? Zakupiłam dwie, jedną kółkowa i bambusa Nati :) ale to głównie z myślą o tym młodszym co to ma się pojawić niebawem na świecie :)