PDA

Zobacz pełną wersję : econobum



zochmama
18-02-2010, 22:40
Ma ktoś? Bo ja się skusiłam, dwa dni temu przyszły i otulacze takie sobie. Od spodu strasznie foliowe, takie błyszczące-mam nadzieję, że to rzeczywiście oddycha, i napy do regulacji rozmiaru nie mają dodatkowego materiału od spodu więc podejrzewan, że się będzie wyrywać. Bambinex ma to podszyte a i tak mam dziury, mimo sporadycznego i ostrożnego odpinania, więc tu tym bardziej. Boki na napy to też IMO średni pomysł-brzegi się zwijają. I jakieś takie nieduże się wydają, ale to zobaczymy. Poza tym na pupie leżą zgrabnie, do używania sie nadają ;-) ale jakbym kupiła w regularnej cenie a nie 2 w cenie 1 to zadowolona bym nie była. Prefoldy się piorą jeszcze więc nie skomentuję na razie. Jakieś inne opinie?:ninja:

ewelajna0
19-02-2010, 12:21
Ma ktoś? Bo ja się skusiłam, dwa dni temu przyszły i otulacze takie sobie. Od spodu strasznie foliowe, takie błyszczące-mam nadzieję, że to rzeczywiście oddycha,
No właśnie, ja też się skusiłam i teraz mam obawy czy to oddycha. Próbowałam z tetrą, bo prefoldy w praniu, to ok leżą. Więcej napiszę jak poużytkuję trochę, bo ja to niedoświadczona w wielo:)

mirabel
20-02-2010, 01:05
Hej ja mam Econobum - ale jestem początkująca i nie mam porównania.
Użyłam go dwa razy na noc dla 2,5 letniej córki (ok. 98 cm. wzrostu, 14,5-15 kg wagi) kiedy pielucha Wonderoo nie zdążyła nam wyschnąć.
Do otulacza wkładam tetrę a w nią mniejszy wkład z Wonderoo.
Nie sprawia "za małego" przy zakładaniu na moją pannę. Nie przecieka.
Największe obiekcje mam właśnie z tym, że ten otulacz wygląda jak "cerata" - czy skóra przez noc dostyatecznie oddycha i czy nie podrażni skóry w miejscu bezpośredniego styku (stąd tetra oprócz dodatkowego wkładu - da się ją tak jakoś rozłożyć żeby jak najmniejsza powierzchnia otulacza miała bezpośredni kontakt ze skórą).

ekomummy
20-02-2010, 17:13
Jeżeli chodzi o oddychanie to spróbujcie popatrzeć na otulacz pod światło. Zobaczycie wtedy takie małe dziurki. W ten sposób otulacz "oddycha".

Otulacz Flip i Econobum to wg. producenta "wyrwanie" warstwy z kieszonką (lub materiału AIO) z tradycyjnej pieluchy Bumgenius. Jedynie rozmiarowo są chyba większe niż kieszonki.

mamuśka
02-03-2010, 14:35
Ja mam co prawda Flip, ale otulacze są w obu podobno takie same, tylko różnią się kolorem.

Chociaż wolę otulacze np. Imse Vimse (mają falbanki przy nóżkach) to te też bardzo mi spasowały, dużo bardziej niż otulacz Bambinex. Gumeczki w nich są dużo delikatniejsze dla nóżek i plecków.

Co do rozmiaru, to ze zdziwieniem założyłam mojej córce na razie najmniesze napy (jeśli chodzi o regulację długości), we wszelkich innych pieluszkach ma już środkowe. Myślę więc, że rozmiarowo są dosyć spore, a może to dzięki małym wkładom, które zajmują mniej miejsca niż standardowe pieluszki formowane.

kowalesia
03-03-2010, 21:29
Witam
Dziewczyny napiszcie jak Wam się sprawują te zestawy econobum, ja mam flip z mikro, ale zastanawiam się nad econobum jeszcze....

Chodzi mi o:
1.chłonność tej pieluszki bawełnianej i czy mokro przy pupce?
2. czy się pieluszka nie przesuwa bez zakładek w otulaczu, takich jak ma flip
3. jak te zapięcie -pojedynczy zatrzask (bo flip ma podwójny) na brzuszku czy nie odgina się

zochmama
03-03-2010, 21:52
Pieluszka IMO mało chłonna jak na swoją grubość (i czas schnięcia:mad ). Jak ubrałam raz na drugie pół nocy zamaist frotkowej składanej Lenya która zawsze spoko daje rade, to było kiepsko, mokre wszystko. Przy pupie mokro-to bawełna, bez polaru czy czegokolwiek dającego uczucie "sucho". Nie do końca rozumiem o jakie zakładki Ci chodzi... W każdym razie pieluszka złożona we wkładkę raczej się nie przesuwa, tetra tak złożona też nie. Co do zapiecia to ja wiem już, ze zdecydowanie wolę rzepy ;) Trzyma się, ale cieżko te napy zapiać, nie wiadomo gdzie (na które) i ze nie mają od spodu warstwy to sie odciskaja na brzuszku trochę. No i wkurza mnie, że nie mają podszycia-mam wrażenie, że szybko sie to wyrwie. Generalnie chyba żałuje sie nie dołożyłam ciut i nie zanabyłam flipa (ale jak kupowałam to niedoczytałam i wydawało mi się, ze flip to otulacz i wkłąd sucha pielucha, a sama pieluchę trzeba jeszcze dołożyć:hide:). Ogólnie za ta cenę to ok, przeżyje, ale za normalna to bym zła była.

ewelajna0
03-03-2010, 22:33
Ja testuję econobuma od 3 tygodni. Otulacz dla mnie jest dobry, na brzuszku nic sie nie odgina. Stosuję do tetry i bambino mio i nic się nie przesuwa. Podoba mi się, bo pupa nie jest napompowana jak w niektórych kieszonkach. Nic nie wycieka, a zdarzyły się i kupy:) Natomiast prefold jak dla mnie kiepski. Długo schnie:( I jest bardzo gruby, za gruby jak na mój gust. Jeśli chodzi o chłonność to tez ok, ale ja na noc nie próbowałam.

Tolusia30
03-03-2010, 23:53
Ja mam i econobuma i flipa i stanowczo wolę flipa ze względu na podwójne napki. Wkład z econobuma może i długo schnie ale jak na mój gust jest w stanie dużo przyjąć... Na noc nie próbowałam.

martita
17-03-2010, 23:56
ja jestem zadowolona z econobuma...jakos balam sie najpierw ze to sie porozrywa bo ja staram sie scisle zapinac pieluchy, bo mam ruchliwe dziecko bardzo...
ale sa ok...
za to prefoldy...eh...takie sztywne, nieprzyjemne...uzywam ich jako wkladu do kieszonki :)
i starcza na dlugo :)

ale prawda jest, ze mam tez flipa i wole jego...chociazby na posiadnaie drugiego rzedu napek...i jakas taka fakture jakby mocniejsza tego pula...
takie mam jakies odczucia...
no i wkladka z flipa - niby tez bawelna organiczna, a o niebo przyjemniejsza...

ale econobum jakby nie bylo jest tanszy :)

Em
19-03-2010, 21:57
zamówiłam 3 pieluszki i zestaw econobum. Do tego były wkładki, ale nie wiem która do czego... jak wygląda wkładka do econobum? byłam przekonana, że nie ma, a te wkładki są do pieluszek...

BTW mam porównanie tylko do otulacza tos bots, który się porozciagał.
Econobum super trzyma pieluszkę.

martita
21-03-2010, 20:37
Prefold z bawelny organicznej Econobuma jest prostokatny, przeszyty na 9czesci, co umozliwia jego dopasowanie do pupci wiekowej i wielkosciowej dziecka, przez zlozenie...
jest taki bezowawy...slomkowy...no cos takiego ;) niespecjalnie mily w dotyku, jakby lekko szorstki, ale miekki nawet po kilku praniach...
a i Em najlatwiejszy sposob to sprawdzic metke - na prefoldzie z Econobuma jest metka z duzym napisem Econobum :)

Em
22-03-2010, 13:41
To ja czegoś takiego nie dostałam! Tylko dwa otulacze econobum...:roll:

Em
23-03-2010, 10:39
Już się wyjaśniło. Kupiłam opcję bez pieluszek.

mirabel
05-04-2010, 11:06
Używam otulacza Econobum przy pieluchowaniu noworodka (waga urodzeniowa 4 kg) i jestem zadowolona - super się sprawdza do tetry.
Prefoldy jakoś nie były jeszcze w użyciu.
Pomimo początkowych wątpliwości okazuje się, że napy są solidnie przymocowane.

oladronia
01-06-2010, 18:23
Używam tego otulacza z tetrą lub formowanymi dla noworodka i ogólnie jestem zadowolona, choć zdarza się, że jak Madzia śpi na brzuchu, to coś przepuści przy nóżkach (wilgoć po gumce idzie...). Chyba, że po prostu coś robię nie tak :P

Wiewiórka
14-07-2010, 06:47
A czy któraś próbowała przy noworodku poniżej 3,5kg, ewentualnie lekko ponad 3,5 kg, ale mniej niż 4kg?

margonik
28-07-2010, 00:06
mam nadzieję, że to rzeczywiście oddycha

Niestety - to nie oddycha. Wg mnie to nie jest PUL. Nigdzie zresztą na pieluszce, ani na opakowaniu, producent nie pisze, że to PUL. Ja sama zrobiłam test i próbowałam przez to oddychać. Przez PUL się da, przez Econobum absolutnie się nie da!

zochmama
28-07-2010, 14:44
Nie no, myslę ze troche oddycha, jakby to cerata była to chyba by mi się dzieć odparzył, nie? Jakoś najczęściej uzywane otulacze mi się zrobiły te Econobum, w ogóle nam nie przeciekają, tylko tak jakby się porozchodziły na tych częściach co sie spina, ale jak na razie dalej do użytku.
edit: na str pieluszkarni jest ze to 100% laminowany poliester PUL

margonik
30-07-2010, 19:28
Wiem, że stronie pieluszkarni jest napisane, że to PUL - ale juz na pieluszkach nie. Po prostu spróbuj przez to pooddychać i porównaj z PUL'em.

sheana
17-08-2010, 22:21
Testujemy od dwóch tygodni. I faktycznie jak przyszedł wydał się ceratowaty ale pupa się ładnie zachowuje. Miałam kłopot z krostkami, ale okazało się, że Mała źle na polar reaguje chyba. W econobun i tetrze odparzona nie jest. Poza tym ten otulacz jest cieniutki i ładnie pasuje nawet na moją drobinkę - po zapięciu na zmniejszajace napki nie ma go dużo na pupie i brzuchu. Jest zgrabnie!
W porównaniu do tetry wkład ładnie chłonie - ale ja mam niemowlaka, więc w sumie wszystko chłonne jest ;) W dotyku faktycznie taki sztywny, ale mam wrażenie, że im więcej prania tym bardziej miękki. Nie podwijam go, w otulacz się mieści i po prostu jest wysoko - ale podwinięty byłby strasznie gruby! Ładnie z niego wszytsko schodzi.
Ale najczęściej używam otulacza z tetrą i prefoldami BAmbino Mio - ładnie chłoną a o niebo milsze do skóry i mniejsze

Wiewiórka
18-08-2010, 15:02
Tak się zastanawiam ile siusków może pochłonąć prefold econobum. zwykła tetra wiadomo, ze wystarczy dla małego niemowlaczka. A ten prefold do jakiego wieku (pod względem chłonności). Możecie przyrównać chłonność do innych wkładów?

sheana
18-08-2010, 15:34
Z niemowlakiem udało się 4 godziny. Bardzo przysnęła mi i nie miałam sumienia budzić. Pewnie wytrzymałoby jeszcze troszkę, bo po zdjęciu jeszcze nie był super mokry. Porównywalnie mi wytrzymała wkładka grubsza z Close Parents. Innych porównań na razie brak.

Wiewiórka
18-08-2010, 16:08
Nie mam Close Parent, to nie wiem o czym mówisz

Laminatorka
16-01-2011, 14:06
Moje ulubione. Super się sprawdzają. nie zdarzyły się przecieki. Używam różnych wkładów(oprócz prefoldów). Same prefoldy nie są zbyt miękkie i przyjemne, długo schną (mi nawet 3 dni), ale są chłonne.

madziaaliyah
31-01-2014, 01:06
Uwielbiam te otulacze. Mam dwa i używam tylko do formowanek, bo jakos bałabym się, że wkłady czy prefoldy bez zakładek będą sie przesuwać. Do wkladów używam Flipa. Oba otulacze lubię ale każdego używam do czego innego :) PUL w Econobumie jest jakby cieńszy moim zdaniem i dlatego idealny do formowanek (nie powiększa dodatkowo pupy). Co do prefoldów to ja econobumów nie polubiłam - za sztywne mi sie wydawały, miałam dwa i już je spieniężyłam na bazarku po zaledwie kilku użyciach ;) Do tego otulacz Econobum to jedyny otulacz który zakrywa mi duże formowanki takie jak Mother-ease i Onelife (poza tymi dedykowanymi specjalnie do tych formowanek). Właśnie przymierzam sie do zakupu trzeciego :D

Igaga
01-02-2014, 17:50
Econobuma i Flipa używam tylko z formowankami, próbowałam z samymi wkładami dość szerokimi nawet ale zawsze PUL dotykał skóry (czego nie lubię).
A formowanki bardzo ładnie okrywają i przecieków nie ma.