PDA

Zobacz pełną wersję : Teminologia



Agmani
27-05-2008, 10:54
bo przeliczam i...nie wiem, co :wink:
Vlies/Windelflies - to jak?

A otulacze, to dla Was te gatki zewnetrzne? Z welny? A gatki cienkie ze sztucznego to jak?
Jak gatki welniane sa na rzepy albo zakladane przez nogi, to jest jakas roznica w nazwie, czy opisowo?

Bo tworze moja liste, tylko nie wiem, co mam powpisywac (samodoksztalcanie przeprowadzilam na niemieckich stronach i oferty tez po niemiecku i teraz mi ojczystego zabraklo).

dzieki!

Mag
27-05-2008, 11:15
windelflies-do diaska,pielucha kafelkowa :lol:
na słuch-to pielucha polarowa ale to moje dywagacje nie podparte niczym 8))
otulacz-gatki zewnętrzne (z wełny lub PUL,nieprzemakalne ze sztucznego cieńkiego :D ,czasem niektórzy mówią osłonki)
wełniane nie są na rzepy tylko przez nogi jak majtki,a sztuczne są na rzepy (nazw konkretnych ze względu na zakładanie nie ma,różnica w materiale jest tylko:albo otulacz wełniany albo otulacz PUL-poliuteran).

Agmani
27-05-2008, 15:02
Kafelkowa???? To przeciez jest to cos w rolce, do kupy, zeby sie nie rozpackala...

Mag
27-05-2008, 15:09
he he
to tłumaczenie słownika internetowego :lol:
ty myślisz o papierkach wiskozowych albo celulozowych?

Agmani
27-05-2008, 15:13
he he
to tłumaczenie słownika internetowego :lol:
ty myślisz o papierkach wiskozowych albo celulozowych?

slowniki internetowe boskie sa :lol: :lol: :lol:

tak, papierki! dzieki!

Anna Nogajska
27-05-2008, 16:05
no papierki, papierki:)

otulacz: może być wełniany lub z poliestru (PUL). zawsze zapinany na napy lub rzepy. jesli coś jest wciagane to są to szorty, chociaż ostatnio widziałyśmy gdzieś gacie! :lol:

zajrzyj na ekobaby.pl do działu pielsuzki ekologiczne, co do czego. aktualnie wysypały się zdjecia, ale znajdziesz tak właściwie wszystkie typy pieluszek.

albo wklej tu swoją listę to ci szybciutko przetłumaczę:)

Agmani
27-05-2008, 16:44
No wlasnie Ania, zaposilkowalam sie Twoja strona :D
Teraz czekam tylko na wage, znaczy informacje o wadze.