PDA

Zobacz pełną wersję : Letnie zakupy



lemonka
26-05-2008, 13:05
Cienki Hopp, Babylonia czy Storch na lato? Z uporem maniaka pytam o cienkie i przewiewne chusty na lato. Dość dobrze noszace oczywiście.
Jakie sa Wasze opinie? Może ktoś czytal w innym temacie, że chciałam żakardowego uzywanego Didka ( nowy ciut za drogi dla mnie ), ale nie ma chetnych do sprzedania chusty Sad Pomyslałam więc o cienkim Hoppie. Nada się? Czytalam jakis czas temu, że Hoppy nie sa takie fajne jak Didki. Babylonia tez troche droga no i musialabym skracać a to trochę szkoda tej kasy. Hopp ma rozsądna cenę. Co radzicie? Może jeszcze cos innego? A Girasol na lato?

Lulka
26-05-2008, 13:07
didek zakard albo jakies jasniutenkie indio 8))

polaquinha
26-05-2008, 13:16
Wiesz chusta-to chusta grzać w upały zawsze będzie :)

a Nati rozważałaś? Cena baaardzo ok a nosnosć została porównana ze storczykiem.

Girasole są piękne i przewiewne ale nosność nie wszystkim odpowiada.
Co do nośności cienkiego hopka to qurcze pojęcia nie mam-może ktoś ma takiego

lemonka
26-05-2008, 16:59
Dzieki kobitki za podpowiedzi :) Didka żakard bardzo chce, ale nowego nie kupię a na uzywanego chyba szans nie mam w najblizszym czasie. Podobnie z indio. I kolor jeszcze musiałby mi spasować :)
Nati mam i jak jest cieplej to chyba za bardzo si epocimy w niej. Poczytam jeszcze o Girasolach na forum bo cena fajna :) I kolorki też. Hopki cienkie maja mało wzorów, ale mogłabym cos wybrać tylko poczekam aż ktos kto nosił w nim si eodezwie co do nośności i ogolnie uzytkowania.

Dokladnie pomierzylam swoja Nati ( skrócona dzis rano ) i myslę, że wystarczylaby mi chyba dlugość 3,7 albo 4,0.

martu
26-05-2008, 17:33
a ja tydzień temu żakarda sprzedałam i dzisiaj już doszedł do nowej właścicielki jeszcze w ciąży będącej.Tak więc może jeszcze ktoś będzie sprzedawał,bądź dobrej myśli.

lemonka
26-05-2008, 18:19
Jak pech to pech :) Mam malo czasu bo jakies trzy tygodnie. Jedziemy na wakacje i do tego czasu chciałabym mieć cos cienszego.

tonieja
26-05-2008, 18:37
Miałam w swoim posiadaniu wszystkie cztery, które wymieniłaś. Storcha pasiastego raczej odradzam. On ma świetną nośność ale wśród tych które wymieniłaś ma najbardziej ścisły splot czyli jest najmniej przewiewna.
Girasol ma luźniejszy splot przez to wydaje się cieńszy. Niestety nośność tej chusty nie jest porażająca Poza tym jest ona flanelowa w dotyku co osobiście uważam za zaletę, ale jeśli szukasz chusty która jak najmniej grzeje to ta "flanelowiść:"chyba nie jest pożądana.
Cienkiego hoppa testowałam przez tydzień. Byłam na prawdę zaskoczona tym jak cienka może być chusta. Jeśli chodzi o nośność to oczywiście gorsza od hoppa ale lepsza od Girasola. Jeśli przyłożyłam się do motania to w zasadzie większych problemów z osiadaniem nie było.
Jednak mój typ to Babylonia. Ta chusta jest po prostu rewelacyjna. Przykleja się o ciała i odejmuje kilogramów. Jest cienka i przewiewna, chociaż obiektywnie mówiąc hopp jest cieńszy, ale BB sprawia wrażenie takiej "zimnej" (czyt. niegrzejącej).
Tylko dlaczego w BB nie ma kolorów jak np. Storch Ulli
:?: :?: :?: :wink:

lemonka
27-05-2008, 12:15
Dzieki Monika :) Jeszcze sie waham, ale Twoja opinie wezme pod uwage :D