PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania laika czyli mama poczatkująca



Weraho
26-05-2008, 09:13
Odkrycie pieluch jednorazowych i EC bylo dla mnie jak odkrycie nieznanego lądu (zresztą nadal jest :oops: ) a poniewaz wiem, ze nie jestem jedyna zielona w temacie to pomyslalam, ze fajny bylby taki watek "zbiorczy" w ktorym mozna by bylo zadać pytanie i otrzymać odpowiedz od bardziej doswiadczonych mam pieluchujacych wielorazowo :wink: lub mam dzieci bezpieluszkowych. Podejrzewam, ze gdyby sie uprzec mozna by bylo znalezć odpowiedzi na te pytania w innych wątkach, ale to by byla dosc mozolna praca.

No i pierwsze pytanie laika- ile pieluch, otulaczy, wkladek trzeba na poczatek itp ? Co oprocz pieluch powinnam kupic? Wyczytalam juz gdzieś ze kubelek z pokrywa. Cos jeszcze?

swebe
26-05-2008, 09:58
taki watek z info pewnie musi kiedys powstac bo pytania sie powtarzaja.
tu masz wszystko w pigulce:
http://www.ekobaby.pl/ep_faq.php

Mag
26-05-2008, 10:08
weraho odpowiadać? :lol:
no dobra :wink:
ilość:
otulacze: 2
pieluchy: zależy,przeliczyć trzeba ile pampersów dziennie idzie i pomnożyć przez ilość dni do momentu prania+ zapas 2, czyli np.jak pranie co drugi dzień to ok.15
wkładki:jeśli używa się pieluch formowanych, to do nich jak się chce zwiększyć chłonność, można dołożyć wkładkę, jeśli używa się pieluch na noc to naturalnie także, jeśli używa się tylko otulacza i wkładek, np. wkłada dwie złożone razem to dużo:)
ewentualnie można mieć tylko kilka wkładek do pieluchy na noc+ kilka wkładek specjalnego przeznaczenia (jedwabne, utrzymujące suchość skóry)
Dodatkowe zakupy:
pranie-wiadro z pokrywką, do niego siatka na brudne pieluchy, proszek, płyn ewent. orzechy piorące bez enzymów (orzechy nie do polarku, bo zatłuszczą powierzchnię), olejek zapachowy,odplamiacz najlepiej typu mydło ekologiczne.
naturalnie siatka, olejek, odplamiacz nie muszą być tylko ułatwiają pranie :D
pieluchowanie-wkładki celulozowe lub wiskozowe.
ze swej strony polecam zakup już teraz małego nocniczka, bo to wciąga :lol: i na pewno zacznie się EC jak zaczęło się z wielorazówkami :lol:
przydatne linki:
www.ekobaby.pl (http://www.ekobaby.pl)
www.pieluszkarnia.pl (http://www.pieluszkarnia.pl)
www.pieluchy.com.pl (http://www.pieluchy.com.pl)
www.ekodzieciak.pl (http://www.ekodzieciak.pl)

Weraho
26-05-2008, 10:35
Magda :lol:
Dzięki! :wink: Juz nie chcialam Cię meczyć, ale widze ześ chętna :wink:
Masz racje- pewnie na pieluchowaniu się nie skonczy 8))

Swebe- znam juz te stronę- jest swietna i wiele mi rozjasnila. Chyba powinna byc w "przyklejonych" na gorze tego dzialu :lol: , ale tak sobie pomyslalam, ze przyda sie takie miejsce, gdzie mozna zadac pytanie mamom i szybko uzyskać odpowiedz. Chyba lepszy taki wątek niz zakladanie co chwile nowego z jakims pytaniem. Aczkolwiek masz racje- odpowiedz na moje pytanie- o ilosc pieluch jest na stronie Annymamyalexa- nie zauwazylam :hide:

czteryszczęścia
26-05-2008, 17:41
Przy bezpieluchowym nie trzeba tak dużo pieluszek :)
I myślę, że warto też dokupować je stopniowo, nawet po jednej z różnych firm, ale też z różnych "systemów" - czyli kieszonki, formowane+otulacz, all-in-one. Sama musisz poeksperymentować i zobaczyć, co wam się sprawdzi.
Ja stosuję
na dzień w domu:
- skórka jagnięca na łóżku + tetra lub formowane bez otulacza na pupie, lub goła pupa często :),
na dzień na wyjścia:
-kieszonka lub pielucha formowana z wkładką "suchą"+otulacz
na noc:
-j.w. + dodatkowa wkładka
Mam dla Franka: 2 otulacze PUL, 4 kieszonki, 8 różnych formowanych pieluch i stertę tetry...

Aneczka
28-05-2008, 10:57
Dziewczyny, a jak godzicie EC z pracą? Przecież nawet siedząc w domu nie da się cały czas obserwować dziecka...
A co zrobić potem, jak oboje rodzice pracują, a babcia czy opiekunka nie są przekonane do tej metody?

Mag
28-05-2008, 12:14
Ania mama

Mag
28-05-2008, 12:15
acha, ani babciaani opiekunka tym bardziej nie powinny mieć nic do powiedzenia w tym temacie (jak się zdarzy im parę wpadek na początku, to dobrze, bo szybciej się nauczą)

Weraho
29-05-2008, 10:16
Kupilam zestaw testowy imse vimse i lekka wpadka- maja chyba duzo zanizone numery. pieluszka 7-10 jest za mala chyba, wiec myslę jak pieluszkę kupić co by dobra rozmiarowo byla i nie byla firmy i-v.

Jakie znacie pieluszki frotkowe? Niedrogie :wink:

PS. Juz myslę o nocniku :lol:

Mag
29-05-2008, 11:45
są otulacze i-w w rozmiarze 7-10, a pieluszki powyżej 8 kilo.tak że chodzi o pieluchę czy otulacz?
ze strony pieluszkarni:
Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 o ochronie praw konsumentów (Dz.U.z 2000r Nr 22 poz.271 z późniejszymi zmianami) klientowi przysługuje prawo zwrotu zakupionego towaru w terminie 10 dni od daty otrzymania przesyłki. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest odesłanie nam zakupionego towaru w stanie niezmienionym (w nieuszkodzonym opakowaniu, bez śladów użytkowania). Zwrot należności za zwrócone towary, po potrąceniu całkowitych kosztów dostawy , nastąpi w terminie 7 dni od daty otrzymania zwrotu na wskazane przez Państwa konto bankowe. Koszty odesłania towaru ponosi Kupujący.
zwróć weraho po prostu,albo puść do sprzedaży tutaj :D
w rozmiarówkach na ich stronie jest że 7-10 kilo to 3-6 miesięcy :lol:

Weraho
29-05-2008, 11:59
Kupilam w endo zestaw testowy flanela. Otulacz jest 7-10kg i jest ok, ale flanelka dolaczona do otulacza nie ma podanej rozmiarowki, wiec pomyslalam ze tez jest 7-10, ale jest za mala na Marysię. Zwrocic nie zwrocę, bo urwalam metkę.
Wogole malo udany ten zakup byl, bo poprosilam do tego zestawu testowego pieluszkę frotkową i nie zauwazylam, ze babka dala mi newborn :evil: Prosilam pzreciez o zestaw testowy na ponad 8 kg to nie wiem co kobiecie przyszlo do glowy sprzedawać mi pieluche 2-6. :roll: Dzwonilam i pytalam czy mi wymienią, ale chyba latwo nie bedzie, bo placilam kartą a i wiecej frotowych nie maja na stanie.

A jakies inne pieluszki mozesz polecić do tych otulaczy vimse? Frotkowe najlepiej. Poppolino np? Ktore, bo wiele rodzajow jest.
Uszylabym sobie,ale nie umiem :?

Mag
29-05-2008, 12:14
chyba agmani chwaliła nature baby stuffable (ekobaby)-one size, zresztą na zdjęciach widać,że cieniutkie, mam chrapkę, ale właśnie dostałam bumgeniusy i kaski więcej na razie na pieluchy nie przeznaczyłam.
mart ma duże doświadczenie, z innego wątku(na mother-ease też mam chrapkę, bo mam ich otulacz):

http://www.chusty.info/forum/viewtopic. ... c&start=15 (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=977&postdays=0&postorder=asc&start=15)

Weraho
29-05-2008, 12:26
chyba agmani chwaliła nature baby stuffable (ekobaby)-one size, zresztą na zdjęciach widać,że cieniutkie, mam chrapkę, ale właśnie dostałam bumgeniusy i kaski więcej na razie na pieluchy nie przeznaczyłam.
mart ma duże doświadczenie, z innego wątku(na mother-ease też mam chrapkę, bo mam ich otulacz):

http://www.chusty.info/forum/viewtopic. ... c&start=15 (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=977&postdays=0&postorder=asc&start=15)
nature baby stuffable? A one nie sa pocketowe? Mam je wp planach(finansowych :lol: ), ale jak wyprobuje te formowane.
A ranking przejrzalam- mother ease Mart poleca :D

Mag
29-05-2008, 13:27
nature są pocketowe formowane (formowane ulepszone, bo mają kieszeń na dodatkową wkładkę), wymagają otulacza, więc są formowane. poczytaj dokładnie :D
wydaje mi się że nature warto, bo są cieniutkie, a formowane bez kieszeni muszą całe chłonąć stąd większość jest gruba-zresztą na nie też można włożyć wkładkę dodatkową :D
ale to gdybanie po opiniach innych izdjęciach z ekobaby dość zresztą dużych więc widać szczegóły.

Weraho
29-05-2008, 20:18
Dzięki za wyjasnienie- nie doczytalam.

agul
30-05-2008, 15:49
ja tez mama poczatkujaca, i to bardzo bo jeszcze nawet nie urodzilam, ale lada chwila, coz moge poradzic, napewno to, zeby nei kupowac pieluch iotulaczy jednej firmy, bo pozalujesz, jest tyle cudow do wyprobowania, ze ciezko sie powstrzymac, strasznie te pileuchy wciagaja, ja sama mam juz o wiele za duzo pieluszek niz bedzie potrzebne... co do natrue babies stuffable ja tez mam na nie ochote, dostalam otulacze tej firmy i uwazam ze sa super, maja swietna regulacje, rozm S zapiety ciasno jest takeij wielkosci jak PUL imse vimse w rozm. newborn a rozpiety dochodzi prawie do rozm. M imse, wiec na dlugo powinien starczyc, ogolnie jakos naprawde swietna i dlatego mysle o stuffable
wogole to wydaje mi sie, ze najbardziej rujnujace finansowo jest kupowanie pieluch na najmniejszy rozmiar, bo najwiecej ich chyba wtedy potrzeba i sluza dosyc krotko, a na rozm. onesize jest wtedy za wczesnie, tak stwierdzam patrzac na te pieluchy co mam, jedynie bumgenius sie reguluje do naprawde malych rozmiarow, niestety pierwsze 2,3 miesiace trzeba przeczekac no onsizow obawiam sie
mysle, ze dobrym ekonomicznie rozwiazaniem jest kupic na poczatek pieluchy skladane np. konopne, bo potem mozna ich uzuywac jako wkladek i nie beda lezaly bezczynnie, albo jeszcze taniej frotka (taka jak u Ani z ekobaby) czy tetra
albo jechac na jednorazowkach na poczatku
wszystko zalezy oczywiscie od portfela, ja chcialam ekonomicznie, ale juz mi nie wyszlo :), to jest nalog

Mag
30-05-2008, 19:05
to dobrze ci agul, bo ja nawet nie wiedziałam w ciąży o wielorazówkach, a tak to zamiast innych rzeczy nakupowałabym pieluch i teraz by nie było tylu wydatków, a przy dziecku kaska leci :lol: głównie na chusty :lol:

agul
30-05-2008, 22:23
coz, co do chust to wszystko jeszcze przede mna - az strach myslec
chcialam jeszcze tylko wyjasnic, ze mowiac, ze chcialam ekonomicznie a mi nie wyszlo, mialam na mysli fakt, ze wydalam o wiele wiecej niz musialam, ale i tak mnej niz na jednorazowki :)
poza tym przepraszam za moja pisownie, musze troche wolniej pisac bo jakies dziwadla mi powychodzily w poprzednim tekscie