PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka kółkowa dla małego słonika?



gyokuro
09-02-2010, 13:11
Zachciało mi się kółkowej chusty, na szybki wypad do przedszkola, itp.
Poczytałam i zdurniałam :/

Bo tak - Młoda waży z 10,5 kilo, ma 9 miesięcy. Więc lekka nie jest, a ponosić pewnie się jeszcze trochę da. Pojęcia nie mam, jakie przeszycie ramienia powinno być, w ogóle jaki materiał. Czytałam, że wzrost i rozmiar mamy też ma znaczenie - ja mam 172 cm wzrostu i noszę 44. Ale w chustę 4,7m motam się bez problemów.

No i jeszcze mam kasy mało, więc chciałabym niedrogą chustę. Wiem, nie można mieć wszystkiego :P Podoba mi się ta zielona kółkowa od Melkaj, która wisi na bazarku...

Aaaaa, nic nie wiem. A może z taki słonikiem to w ogóle nie warto się w kółkową pchać? Pomocy!

Olapio
09-02-2010, 13:16
moim zdaniem na pewno skosnokrzyżowa

ane
09-02-2010, 13:22
eee tam, 10 kg :lol:
w kółkowych i starszaki się mieszczą.
o ile nie masz problemów z kręgosłupem (bądź, co bądź, obciążenie asymetryczne), to będzie ok.
też jestem za skośnokrzyżową.

Mag
09-02-2010, 14:52
na tę wagę skośnokrzyżowa.
długość od kółek w okolicach 180cm,może być i więcej:)
i teraz co do ramienia: musisz wypróbować albo metodą kupna albo pożyczenia,to drugie taniej wyjdzie;)
zgarnij lublinianki do pomocy i niech przyniosą na spotkanie,ramię płaskie,zakładkowe i harmonijkowe.
co do wagi dziecka to dodam,że lepiej nosi sztywniejsza i grubsza chusta jak lana czy storchenwiege paski niż miękka i cienka. a przy kółkowych ma to znaczenie.
najtaniej będzie jak upolujesz 2 metry chusty i może Gosia Nubik ci uszyje?

Mayka1981
09-02-2010, 21:27
Jak dziewczyny piszą - skośnokrzyżowa i grubsza albo z domieszką...
Neobulle Simon wisiał na stragfanie kiedyś kółkowy (ale to dawno było chyba...)

indiansummer
18-05-2010, 21:42
odświeżę temat, bo właśnie chciałabym bardzo kółkową dla 19-miesięcznego synka na kawałki spacerów i szybkie zakupy.
jakie jeszcze firmy/osoby szyjące możecie polecić jeśli chodzi o noszenie większych ciężarków?
a może znalazłaby się jakaś mama o podobnych parametrach (ok. 165 cm, rozm. 36/38) która by podpowiedziała jakie ramię jej najbardziej podpasowało? wiem że najlepiej przetestować na sobie, ale w tej kwestii się napaliłam na szybki zakup :)
a babylonie (jest kilka na straganie) należą do grubszych czy cieńszych (chyba cieńszych)? i czy dobrze zgaduję że to ramię zakładkowe (chyba mniej polecane/uniwersalne)?
a nati marsylia ma dobrą nośność-grubość?

aladw
18-05-2010, 21:58
ja mam 160 cm i 36 i ramie płaskie jest wyśmienite
mam girasola szytego przez myrre duże kółka aluminiowe a i tak czasem coś tam się plącze
w babyloni sa chyba male kólka ale moge sie mylic....

anqa
18-05-2010, 23:23
VOMBATI tworzy cuda, również z tkanych skośnokrzyżowych - naprawdę dobrze noszą :thumbs up:

indiansummer
20-05-2010, 13:00
a może ktoś wie czy maya wrap, mimo że nie skośnokrzyżowa, byłaby dobra? może któraś z Was wypróbowała na starszym dziecku?